Jump to content

Moto Zajednica

MZ - naši ljubimci

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Providne (bele) plastike za migavce i stop svetlo imaju da se kupe kod vecine ljudi sto prodaju delove za MZ-a.

Ako niste obratili paznju svi ti prodavci nabavljaju delove iz istog kataloga za MZ-jce,

i u tom katalogu imaju te plastike.Takodje postoje i za cetvrtaste migavce pa sam ih ja stavila i na moju 125-icu.

To su originalne plastike tako da nema "budzenja" a sve to ne kosta vise od 1000 din.

Onda sam naravno morala da ubacim zute sijalice umesto belih za migavce i crvenu umesto bele za stop svetlo.

U Obrenovcu,u glavnoj ulici postoji radnja gde sam i ja uzela a takodje ima i na buvljaku na Novom Beogradu

kod coveka koji drzi tezgu u zadnjim redovima(koga zanima imam i njegov broj) a svi ga znaju kao "Madjara"!

On prodaje delove za sve i svasta(Tomos,Jawa,MZ...) i ima bukvalno sve.

 

@wice

Gde ti zivis???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Makica je u pravu, kod Gabora su plastike migavaca 1 evro a štopa 4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

 

@makica

u vuka karadzica,gde je market servis zlatko....cesto sam te vidjao,a i kada te ne vidim cujem zujku...imala si onaj sportski auspuh,ali po zvuku bih rekao da se malo gusi na vecem broju obrtaja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@wice

ma bolji mu je 100x fabricki auspuh ali ja kao stavila sportski jer je lepsi.

A jel cujes sad ovog 250?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@wice

prede,prede...samo da ne pocne da zavija...a i ne dam mu da se gusi kao malom Mz-i... ;D

Ako me nekad vidis a posto se ne znamo ti sviraj (poznaces me po motoru)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Evo par slcica moje masine,malo sam je prepravio da lici na klasicni nemacki mz posto turci nemaju smisla za estetiku ;D

 

 

 

post-2311-12878996982626_thumb.jpg

post-2311-12878996982953_thumb.jpg

post-2311-12878996983196_thumb.jpg

post-2311-12878996983435_thumb.jpg

post-2311-12878996983676_thumb.jpg

post-2311-12878996983919_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Video sam satove, karburator i migavce a kada sam primetio točkove razboleo sam se i prestao dalje da gledam.

 

Točkovi su super, to bih odmah kupio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Ma i ja sam trazio po netu imaju li igde djelovi za njega ali nista prije Turske ili amerike samo tamo imaju servisi ; :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Masina super izgleda-posebno boja i tockovi. Nego, nesto mi nije jasna ta prica MZ turski-nemacki, delovi u Americ ili Turskoj o cemu se radii...??Molim pojasnite!!

'Fala velikooooooooo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Masina super izgleda-posebno boja i tockovi. Nego, nesto mi nije jasna ta prica MZ turski-nemacki, delovi u Americ ili Turskoj o cemu se radii...??Molim pojasnite!!

'Fala velikooooooooo!!!

Ama tebi nkad nista nije jasno ;D pa delovi se prave u Turskojjjjooojj, el sad jasno!!??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ooooooo pa vidi ko se to nama vratio sa putesestvija...Pa nije mi jasno da li se samo delovi prave u Turskoj ili se citav motor po nekoj nemackoj licenci sada raadi u Turskoj...???!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ooooooo pa vidi ko se to nama vratio sa putesestvija...Pa nije mi jasno da li se samo delovi prave u Turskoj ili se citav motor po nekoj nemackoj licenci sada raadi u Turskoj...???!!

 

Tako je bilo, MZ je nakon ''privatizacije'' prodao Turcima licencu pa su se naši motori prodavali pod brendom Kanuni. Turci prave i delove za MZ koji su dobri, daleko bolji od Mađarskih. Snake je imao veliku sreću da nabasa na nov motor u Sarajevu, prodavao se u Bosni. Ja sam pokušao da na bazi papira koje je Snake dobio uz motor saznam kako je moguće kupiti ga novog u Sarajevu i potpuno zakonski ga uvesti u Srbiju.

 

No, nije moguće, i ta firma koja je uvoznik je privatizovana, brojevi telefona promenjeni pa ostaje jedino da sačekamo nekog novog člana iz Visokog koji bi se raspitao o svemu, ovako je nemoguće.

 

Zanimljivo je što Turci nisu na njemu uradili ništa samostalno, sve su dobili od Nemaca i da fabrika nije prodata ovako nešto bi se prodavalo i kod nas.

 

Kako god bilo, ja bih rado kupio novog MZ-a iz Sarajeva samo ako postoji mogućnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

 

Kako god bilo, ja bih rado kupio novog MZ-a iz Sarajeva samo ako postoji mogućnost.

 

Mogucnost da kupis nov nepostoji jer je uvezeno oko 200 komada zajedno sa ovim sto je kod mene,posle toga niko nije pokusao da napravi neki dogovor sa Kanunijem o nabavci djelova a kamoli da uveze jos motora  >:(.Ovo sto je uvezeno rasprodato je po sarajevu i okolini a kada je kupovan moj bilo ih je jos da se prodaju u odlicnom stanju.Raspitacu se mozeli da se nadje ista vredno paznje a da ne kosta previse kada budem prevodio moj motor na mene sto pokusavam jos od prosle godine ali bivsem vlasniku se bas ne zuri uvek je necim zauzet,ili je van grada ili nesto trece sto pocinje da me pomalo nervira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kako se inače kreće cena i novih i polovnih, nemam ideju koliko bi to moglo da bude?  ???

 

Šta piše u saobraćajnoj, koliko kubika ima?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Ima 251 kubik a ja sam ga platio 800 evra naravno neregistrovanog posto bivsi vlasnik registraciju smatra nepotrebnom,tako da posto je prva registracija a sa 251 kubikom prelazi u vecu cjenovnu grupu izace me oko 150 evra jer kod nas uracunavaju i neki porez na luksuz bez obzira koji je motor i koja je kubikaza i godiste proizvodnje.Koliko kosta nov neznam ali sigurno bi bio isplativ posto svi znamo kolika je pouzdanost MZ-a i koliklo su jeftini za odrzavanje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Sada sam bio na fabrickom sajtu Kanunija gde pise da planiraju izvoz motora u Evropu i Bosnu i Hercegovinu,pa sam napravio profil na njihovom sajtu i poslao im mejl u kom sam pitao (na mom gramaticki neispravnom i zardjalom engleskom jeziku) ;D da mi potvrde hoce li biti tog uvoza i imaju li servis ili bar ovlastenog dilera za djelove kod nas,naravno nisam zaborvio da pitam i za cjenu novog MZ-a,nadam se da ce da odgovore ako ne moracu da budem dosadan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisam baš siguran ali mislim da ga ni Kanuni više ne radi mada je ranije postojao neki međuraodni zakon koji je obavezivao proizvođače da nastave sa proizvodnjom delova još najmanje 20 godina.

 

Videćemo, nadam se da će na upit odgovoriti, to bi bilo poslovno ponašanje a Turci su ipak jako dobri trgovci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Jos mi nisu odgovorili na mejl :'(

A evo sta pise na Kanunijevom sajtu:

 

The Name of Kanuni Motorcycle is in Europe Market...Devamı>>

 

Up to now, Kanuni products will be sold in the Euro market. The certificates are recieved by doing high level Euro tests which have been done together with European approval foundations. The high level tests shown as an abstacle in front of export to Europe are passed by Kanuni.

 

Kanuni products are exported to Germany, Bosnia and Herzegovina, Hungary...within last year. And also to Jordan, Cuba.

 

In Turkey Kuralkan Company has 450 Dealers and 680 service points.

 

When you import motorcycle to one of en European country, you should consider labor, logistic costs. Turkey is very closed to Europe, so transportation costs would be low. And you would have advantages to supply spare parts within one week.

 

Evo kako ja to tumacim ako neko zna dobro engleski neka me ispravi :

U buducnosti Kanuni proizvodi bice prodavani na Evropskom trzistu.Uradjeni su svi potrebni testovi zajedno sa Evropskim ovlastenim organizacijama koji su pokazali da Kanuni zadovoljava Evropske zahtjeve.Kanuni proizvodi su izvozeni za Njemacku,Bosnu i Hercegovinu,Madjarsku u prosloj godini kao i za Kubu i Jordan .Turska Kurlakan kompanija (Kanuni) ima 450 dilera i 680 servis.

Kada uvezete motor u jednu od Evropskih zemalja morate razmotriti troskove,Turska je veoma blizu Evrope tako da su troskovi transporta niski i imate prednost da se snabdijete rezervnim djelovima za 7 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Turci su mi ipak odgovorili  :D,poslali su mi sledece :

Dobar Dan!

 

 

 

Dear Sir;

 

 

 

Please contact with following person working for Omega.

 

 

 

Mr.Amar

 

amar@omega.ba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Best Regards

Ozgur SEMERCİ

Foreign Trade Dept

 

KURALKAN Mot. Arç. Ürt. S. Ve Diş Tic.A.Ş.

 

Eski İzmit Yolu Üzeri Tepeören Mevkii

 

34940 Tuzla / İstanbul

 

Tel: 0216 581 21 14

 

Faks: 0216 304 05 55

 

Web: www.kanuni.com.tr

 

 

 

From: SEDAT DEMİRTEN (KANUNİ MOTOSİKLET) [mailto:sedat_demirten@kuralkan.com.tr]

Sent: Sunday, May 11, 2008 7:02 PM

To: guray_balatekin@kuralkan.com.tr

Cc: ozgur_semerci@kuralkan.com.tr

Subject: FW: Regards from Bosnia and Hercegovina

 

Ko zna mozda ipak bude nesto od Kanuni djelova,provericu to ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa stvarno svaka ti čast, jurimo se sa njima više od pola godine, ovo je baš veliki korak.

 

E sad, ja njima još uvek ne bih ništa pisao dok se ne dogovorimo šta i kako, jedan dan duže neće nikome štetu doneti. Pismo možemo ovde zajedno da napišemo a ja ću ga dati prevodiocu pa onda možeš da ga šalješ, da budemo pismeni kako treba i da završimo posao.

 

Ima li još neko savet, sugestiju, predlog, došao je čas, može nam se.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

U turskoj postoji grad koji se takodje zove Tuzla  ;D

A omega je jedino predstavnistvo koje kanuni ima kod nas samo sto sam im ja poslao mejl na engleskom  ;D jbg zajebah se

Vjerovatno bi trebalo da se preko njih mogu naruciti svi djelovi inace me nebi uputili na njih,najbolje bi bilo da im se obratimo zajednicki kako je to Vuja predlozio da probamo izvuci neku povoljnu cjenu za djelove a imaju poslovnice u skoro svakom gradu u Bosni i Hercegovini.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja