Jump to content

Moto Zajednica

MZ - naši ljubimci

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

cek sam malo el to imaju neku poslovnicu/servis u tuzli il sta vec sa el bi se tamo mogla nabavit nova masina i delovi

 

Ok, napisaćemo pismo a do tada bi mogli da kontaktiramo i ovlašćenog MZ servisera Hrvatskoj, ima ga na fabričkom sajtu.

 

Da bi oslobodili ovo mesto za fotografije naših motora otvoriću topic  ''MZ Proizvođači'' pa priču nastavljamo tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Super je masina, posebno mi se svidjaju niklovane cizme prednje viljuske, a i auspuh se lepo uklopio iako je crn!Ekstra MZ-bravo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Zverinjak, pila ti je čita petica. Daj malo više podataka koje je godište, koliko je prešao, šta si sve radio na njemu.

 

Posebno me zanima auspuh, koliko si ga i gdje platio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

zverinjak lepo motorce. svaka cast sto si imao toliko zivaca da sve to ispoliras....

 

 

svakak ja mislim da je to njegov originalni auspuh samo je skracen,isecen pa zavaren tako kako jeste....ali to ja mislim i tako nesto cu da uradim sa mojim auspuhom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Hvala na dobrodoslici i pohvalama za vozilo. Predstavio sam se u rubrici za to ali iapk, ovo je nas kutak tako da cu nesto ponoviti.Zverinjak je ime za mesto gde se okupljamo.Imam solidnu garazu i dvoriste ispred sto se vidi na slici sa motorima.Garaza je opremljena za heavy -metal prepravke i razne projekte.Izmedju ostalog alata ima i masina za poliranje.

MZ je `88god.Kod mene je vec 14 god.Kupio sam ga za 350 ondasnjih DM u dosta jadnom stanju ili kako ja kazem, u kofama.Na kilometar satu je nesto preko 40 hiljada km ali to nije pouzdana informacija jer se nezna poreklo sata.Inace, to mi je drugi MZ u zivotu. Sa prvim sam obisao malo one bivse drzave, u sadasniim razmerama,Bosnu, Hrvatsku i Crnu Goru.

 

-Picaso@: Cizme su samo polirane, nisu niklovane.

-Svakak@: Izduv je od Lipnika (slovenca) koji je nekada davno skinuo Srebringov izduv koji je bio u ponudi u Motoradu.To je jedini "kratki" isduv koji radi u svim rezimima.

-Flyd@:Na slici su sve Yamahe, dva komada 535 i jedan V-Max.

-Nash@:U mome slucaju, za poliranje ne terbam zivaca vec kondicije i snage. Posle svake akcije, imam upalu celih ruku jer poliranje je 90% brusni papir a ostalo je masina.U Proslu subotu sam polirao celo glave, jos trpim posledice.Brusni papir je se smenjivao ovim redom: 120..180..240..400..600..1000. Posle ovoga, poliranje na masini je doslo kao laki peting.

-Lalajko@: Nije ocuvan,restauriran je.

-Boklic@: Nije polirano sve od jednom, parcialno, jedino tako mogu izbeci "Lazu" (klinika za ljude kojima je riknulo uzemljenje).

 

 

post-3670-1287899740048_thumb.jpg

post-3670-1287899740102_thumb.jpg

post-3670-12878997401477_thumb.jpg

post-3670-12878997401891_thumb.jpg

post-3670-12878997402287_thumb.jpg

post-3670-12878997402684_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Izduv je od Lipnika (slovenca) koji je nekada davno skinuo Srebringov izduv koji je bio u ponudi u Motoradu.To je jedini "kratki" isduv koji radi u svim rezimima.

 

O ovom auspuhu sam ja govorio nekoliko puta, I Kubik je čini mi se imao informacije slične mojima samo što sada posle toliko mnogo godina imamo jedan primerak pravog auspuha na pravom motoru a ne u priči ili sećanju.

 

Detaljno sam pregledao fotografije ali nikako iz njih nemogu da zaključim u kom delu grada se nalazi Zverinjak.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

-Snake@:Nisam shvatio na sta si mislio kada si rekao "cepovi od amortizera?"

-Vuja@: U pitanju je Zarkovo.

Novi modni detalj na mome prevozu:

 

 

Inace, MZ choper na slikama je vlasnistvo moga kumica.To je davni projekat Bobana "Motomehanike" (jedan u nizu mnogih koje je napravio) koji je dosao u nase ruke i uz male dorade zadrzao ovaj izgled.Inmformacija koja moze biti interesantna za nekoga: Ovaj MZ ce biti uskoro na prodaju.Detalji ce biti objavljeni u temi za prodaju vozila.Do tada, samo slike.

 

post-3670-12878997406855_thumb.jpg

post-3670-1287899740777_thumb.jpg

post-3670-1287899740834_thumb.jpg

post-3670-1287899740941_thumb.jpg

post-3670-12878997409845_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

:o :o

 

imam par pitanja u vezi ovog plavom mz-a

 

koje su dimenzije zadnje gume i jel bez problema stala u vile,od cega je rezervoar i jel menjan ugao prednih vila

 

inace mi se motor bas svidja svaka cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Floyd@:

Zadnji tocak je 16`` i nosi pneumatik dim. 160.Guma je tik uz pogonski lanac.Rezervoar je ako se ne varam, od nemackog dvotaknog DKV i,  .Geometrija prednje viljuske je menjana i to radikalno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Odlično je urađen, to su prave čoper linije, svaka čast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Ovaj plavi mz je nesto najlepse sto sam vidio u zivotu cini mi se da mu je ram krivljen da bi se dobio ugao prednje viljuske stvarno svaka cast uvek sam zelio nesto ovakvo ali zasad nemam para da se bavim tolikim prepravljanjima.Dali je viljuska produzavana predpostavljem da jeste?

Mislio sam na gumene cepove sto stite semeringe na prednjoj viljusci umjesto standardne mz-ove zastite sto ide duz citave viljuske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Snake@ Ramu je neposredno iza glave izvadjen isecak , ram repozicjoniran za taj ugao i zavaren.Ima vise od 18 godina  i nista nije popustilo  a i tockovi su u osi.Viljuska je produzivana umetcima a preko njih ide prohromska cev.Gume za koje pita se popularno nazivaju "prasinjarke". Kupio sam ih na Buvljaku na N.Beogradu.

 

Markodjurovic@ Hvala.Upravo smo danas potrosili par sati sedeci i gledajuci vozila uz komentare razno-razne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Poznata mi je ova masina od ranije...ekstra!

Dosta je slican (?) sa jednim koji je imao Shulc, samo njegov je imao druge tockove ( sa paocima)od Honde  cini mi se, nozne komande su bile od neke Yamahe,  a blatobran je isti od NSU koliko mogu da vidim. Prodao ga je u Svilajncu, a posle kome je prodat i gde nemam pojma??Nema ga vise da se vidi po putevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja