Jump to content

Moto Zajednica

MZ - naši ljubimci

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  MZ - ov cep moze da se stavi i na Jawu, i na jos dosta motora. Kad skines tapecirung - vise ce se znati. Mozda da mu slikas i slavinu za gorivo ( tacan polozaj ), da nema mozda dve slavine, ili cevcice i crevo od dole koje povezuju komore ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Al si ti neki lik!! Pa skini vec jednom tapacir pa da ljudi vide, mislim bolje da si napravio kviz od tog tvog pitanaja, pa ko pogodi dobije pivo ili jedan krug sa misterioznim rezervoarom!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Šta god da je meni se mnooogo sviđa, prefinjena je stvar i nažalost uopšte nije za moj plastificiran motor.

 

Ovo je već luksuz i nije kič što je uspeh napraviti.

 

Zverinjak, šta ti misliš o tome? Da li bi se navlaka uklapala u neki od tvojih modela čopera, da li to ide uz taj fazon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Prekršiću moj princip samim ovim oglašavanjem.Ono što mi se dopada ja komentarišem a ono što mi ne ogovara, jednostavno , ni na koji način ne komentarišem jer ne bih voleo da nekome, ko je utrošio vremena, truda i para za nešto što mu se svidja da mu bacam sodu u oći samo zato što se meni ne svidja.Mislim da je taj princip veoma dobar za funkcionisanje foruma.

Ili, što bi rekli naši seljaci na pitanje: "Kako ti se svidja"?  Odgovara sa : "Slabo mi se svidja".

Izvinjenje za vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa OK, nije nikakva uvreda a nije ni neko čudo.

 

Dva slična pravca su nespojiva, poznavaocima su razlike veće neko onima koji to nisu i to je to.

 

Mada je i pitanje koliko su ta dva pravca slična.  ???

 

No, imao sam u glavi sliku nečega što ne postoji ali me zanima. Video sam ovakav rezervoar, tvoju viljušku, ''fotelju'' TS Choppera, Draculino poliranje i još ponešto...

 

Možda idealan motor, možda nakaza, ko zna...

 

Ipak, ovo nemamo pa kao što reče MZ ako je moguće skinuti navlaku da vidimo šta je ispod bilo bi lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Slike sam stavio da ljudi vide i mozda dobiju neku ideju da rade nesto .Nije ovo nista posebno ali neko voli neko ne i to je nebitna stvar.Takav je bio kada je kupljen i ja sam ga samo presvukao ponovo nije ni bila moja ideja.E sad evo jedne druge masine koju tek treba da radim pa videcemo sta ce da ispadne

post-4740-12879012848192_thumb.jpg

post-4740-12879012848703_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mislim da sam nasaop od cega je rezervoar. Jako mi lici na rezervoar od NSU-a 250. Evo slika pa uporedite. Najlakse je proveriti - da se opipa sa donje strane iza slavine za gorivo. NSU tu ima udubljenje zbog karburatora, pa ako i ovaj ima - onda je to to !

post-3891-12879012940394_thumb.jpg

post-3891-12879012940722_thumb.jpg

post-3891-12879012966047_thumb.jpg

post-3891-12879012966745_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Prvi ti je od Jawe 175, 250,350 - stari tip. A onaj zeleni je od Jawe perak 250 - 350

post-3891-12879013026916_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Tako su zanimljivi ovi stari motori.

Kada samo pomislim da su i pre mnoooogo  godina  neki srećnici vozili mnogo bolje motore,

nego što danas vozi sirotinja raja u Srbiji.

Čini mi se da je u današnje vreme više  IN voziti nekog restauriranog matorca nego MZ etz ,

pa makar on izgledao  kao nov.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo da dodam ovde dve slike koje sam vec postavio u kvizu, mislim da treba i ovde da budu. Ovaj ljubicasti je " Italjet Angel 125 "  Italijanska fabrika je uzimala MZ-ovu masinu i mislim ram, i preradjivala - rezultat vidite. Za ovaj sivi 250 nisam siguran dal je fabricki.

post-3891-12879013209836_thumb.jpg

post-3891-12879013210194_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ne mogu uopšte da povežem u glavi taj motiv Italijana da, uzimaju DDR-ovsku furdu,

pored toliko njihovih renomiranih i slavnih marki:moto guzzi,ducati,aprilia,piaggio,gilera,Ktm,cagiva,laverda ...

Bar je Italija poznata po dizajnerima,koji rade za najveće svetske auto-moto marke!

 

To bi isto bilo kao kada bi  Nemac uzimao motore od zastave, i radio nadogradnju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Nekoliko informacija, za fabrikaciju nekog proizvoda planira se ciljna grupa (platežna moć iste),i  karakteristike vozila.Ako se ima u vidu da je se ,za to vreme, za male pare mogao nabaviti veoma jeftin agregat a pouzdan, eto ti rešenja zašto su italijani uzeli MZ-a za pogonsku grupu.

U Engleskoj je dugi niz godina MZ korišćen u kurirskoj službi.Sigurno je taj status zaslužio još nećim osim sa cenom.Da je bio loš u eksploataciji, sigurno ga nebi uzimali.Možeš naći na netu komentare ljudi koji su ga vozili u službi i njihovo iskustvo da ako ga voziš na 3.5 % mešavine, agregat traje 50% duže.

 

Ovde su ti podaci o sivom MZ-u

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13451.120

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da dodam i ja nesto na ovu temu, malo sam svrljao netom, i nasao dosta MZ i Jawa klubova u Engleskoj. Svi znamo da su Englezi malo na svoju ruku i tradicionalisti. To se vidi i po tim klubovima koji tamo postoje. I MZ i Jawa su stare firme koje englezi postuju i cene. Verovatno se time rukovodio i " Italjet"  kad je pravio Angela 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Možeš naći na netu komentare ljudi koji su ga vozili u službi i njihovo iskustvo da ako ga voziš na 3.5 % mešavine, agregat traje 50% duže.

 

Do sada sam jedini ja tvrdio ovako nešto mada iskustveno i na bazi osećaja a bez nekog statističkog ili bilo kog drugog naučno utemeljenog pokazatelja.

 

Prijatelji iz kluba redovno me proteruju u zadnje redove kod vožnji, na fotografijama Crnac uvek najgore purnja pa i oni koji me najviše vole kažu da se ta ljubav stavlja u ozbiljno iskušenje kada se vozi iza mene. ;D

 

A ja to nekako osećam po kurblanju, po otporu na koji nailazim...

 

No, 3,5% je idealno, trpi on i 4% ali već se guši, teže pali, nije to kao što treba...

 

Pošto samo budala nikada ne menja mišljenje tako i ja ostajem pri tome da je 3,5% ful sintetike IDEALNO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Probaću da pronadjem tekst skinut sa neta. Što se tiće sintetike, sigurno nije potrebno praviti taj postotak jer su joj svojstva mazanja daleko bolja od biljnih ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja sam godinama sipala 4% sve dok nisam videla na sivom 251 originalnu nalepnicu na cepu od rezervoara gde lepo pise da ide 2%. Od tad sam smanjila mada uvek stavim malo vise od 2%,nece nista da mu skodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Što se tiće sintetike, sigurno nije potrebno praviti taj postotak jer su joj svojstva mazanja daleko bolja od biljnih ulja.

 

Sigurno nije, lepo piše 2 do 2,5% i to u ovoj drugoj varijanti za neke ekstremne napore za mašinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Posto po fabrickoj knjizici pise da u 250 ide 2 % a u 125 i 150 3% za TS i to sa uljima iz proslosti ja ni sada ne sipam ni manje ni vise nego 2 % i kada se masina zagreje nema dimljenja pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja