Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FJR

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ovako imam jedno pitanje za sve koji znaju ili imaju. Koje fabricke gume idu na model Yamaha FJR 2006-2007-2008god

Mislim koju marku i model gume? Ne samo dimenzije to se lako sazan.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Yamaha kao prvu ugradnju uglavnom stavlja Bridgestone, ali i to zavisi od toga za koje je trziste napravljen motocikl.Desi se da bude montiran cak i Mezeler, pa i Dunlop

Evo ti jedna tabela, na japanskom je, ali je ono sto te interesuje krajnje razumljivo.

Gledajuci ovu tabelu, trebalo bi da je OEM guma BT020 ili 021.

 

http://www.bridgestone.com/products/motorcycle_tires/products/pdf/yamaha.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Hvala, e sada razlog za moje pitanje je sledeci.

Kum hoce da kupi FJR (i moj omiljeni) i trenutno smo videli raznovrsnu ponudu kod nas. Mozda ce cak i preko ici po neki. Ali sta je prica. Naravno svaki je presao nesto smesno malo(vozila baba na pijacu) inace motor kao sto znate je napravljen za duga putovanja i brdo km. A svi su nesto sa malo km. Ma vazi. Eto jedan indikator u startu da ni ne ulazimo u dalju pricu sa mogucim prevarantima. Ako je motor presao 10-15k trebalo bi da ima fabricke gume. A cisto sumnjam da ih je neko ovde kod nas menjao cisto zato sto su prosle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vidi ovako.

To i nije los sistem razmisljanja, ali guma preko nije tretirana kao da je od suvoga zlata i vrlo cesto se ljudi brzo odluce da ih promene ako im neodgovara kako "rade". To sto je nesto montirano kao "prva montaza" i ako je novo, nemora da znaci da ce meni ili nekom drugom po svaku cenu odgovarati. Narocito nekome ko ZNA sta hoce i kada ukupni broj predjenih kilometara nije uvek glavni kriterijum. Ima naravno likova u fazonu, platio sam ima da je iscedim do kraja, ali...

Svedok sam bio vise puta da u prvih par hiljada, jednostavno nezadovoljni kako se guma ponasa, ljudi sve to promene i teraju dalje po navici. Namerno kazem po navici, jer je guma nesto personalno, pa je tesko suditi i praviti generalne statistike koja je bolja, a koja gora. Svako od nas ima drugaciji stil voznje i zahteve od gume, barem bi tako trebalo, ali u Srbiji je nazalost jedini kriterijum "da ima saru". No...

To je prilicno tezak i motor pravljen za daleke pute, pa mi je krajnje neverovatno da bilo koji, pa neka je i originalni set guma potraje do 15K. Na kraju krajeva, godine prolaze i guma stari sama po sebi, vozio ti ili ne. Doduse isto je rasprostranjeno da ljudi posle odredjenog broja kilometara ili godina opet stavljaju istu gumu "jer je to fabrika tako rekla". Tako da...taj tvoj sistem sa gledanjem guma nije los, ali nije ni 100% siguran. Gledajte stanje auspuha, stanje komandi rucnih i noznih. Ako su izlizane i izbledele, moze na satu da pise i 2000. Lutrija kako god okrenes, samo je dupe uvek pozadi :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma naravno da to oko guma nije merodavno niti je to jedini kriterijum.Gledacemo mi jos 1000000stvari.

Ovo je samo jos jedna od stvari za hvatanje lazova na delu. A nazalost kod nas polazis u kupovinu sa predpostavkom da te lazu i varaju. Ja vozim slican motor, moglo bi se reci i preteca istog ima 275kg i ja imam BT023 presao sam preko 10000km i nije guma jos blizu kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Gledam ovaj tvoj oglas i najzad neka normalnija kilometraza. Obicno su svi do 45000km. Izgleda da je tvoja baba isla i radnim danom na pijacu a ne samo vikendom :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Nije vise aktuelno :lol: Pazario kum juce Yamahu FJR 2007. Bridgestone su bile na njemu bile ali su taman zrele za zamenu. Ne da je dobar nego nije realno. A dobio je uz njega i doslta lepe opreme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja