Jump to content

Moto Zajednica

Smanjenje potrosnje goriva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Има ацетон да се купи чист, али не на сваком ћошку

http://www.gram.rs/aceton.htm

 

Када сам 2005. ишао на Хиландар да радим конзервацију у Солуну сам се снабдевао хемикалијама. У специјализованој радњи између осталог издвојим и чист етанол, али застанем због цене - 23 евра за литар. Реко да погледам јопш мало, дал има 70% у апотекама, ионако ми треба само за убрзавање сушења. Наравно 70% са дискретним додатком неког мисирса ме је излазио око 5 евра по литри. Питао после због чега таква разлика у цени - због спречавања могућности да се етанол користи у илегалној производњи алкохоних пића Са чистим се не исплати, а онај 70% има тај неки додатак па није подесан. А код на је тада етанола било у свакој бакалници за 1,5-2 евра по литри.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Магнети? Аха, користила их је моја мајка,а ли за воду. Но, пошто њушим исту лагарију, да пренесем искуство. Ишла је на предавање неког од наших многобројних несхваћених проналазача, чији проналасци би унапредили живот у Галаксији, али им интергалактичка завера не дозвољава да буду схваћени... И тако, колико сутрадан она нама трома (брату, сестри и мени) донесе на поклон најновије чудо изумитељства - неки магнетни пречишћивач воде. Узмем ја то у руку, кад оно - баштенско црево, мало накриво исечених ивица, дугачко 7-8цм, око кога је самолепљивим тапетом налепљено неколико магнетћа. Па да самолепљиви тапет (са све шарицама на њему) не би отпао тај баја је све то мало појачао изолир траком. Гледам оно и не верујем. Погледам кроз то - рупа ко рупа. Шта је бре ово? Ко ти ово дао? Каже - Ја сам то за вас купила, то је блаблабла, овооно, тртемрте... Чек, чек, реко неко ти узео паре за ово? Па да, каже кева. Па јесил ти нормална, па овај бре није у стању ни да залепи изолирку како треба, видиш да су на сва три црева различити распореди магнетића? А кева ће на то - Знаш, то је у ствари претпроизводња, он сад то по врло повољној цени продаје јер прикуља новац да почне са правом производњом, па ће тад то и да буде онако лепо финиширано. Питам је бојажљиво - а колико је по комаду коштало? Каже - 80 евра. КОЛИКО!!!! Тад ми пукне филм, успем да јој измамим име маторог говнета које то ваља, покупим то, нађем га и успем да избијем паре назад. Сад ми је криво што то нисам фоткао, али толико сам бесан био да ми ни на крај памети није пало. Само кинту назад да узмем. А производ је стварно био незамислив, ма на ОТО-у су најгоре дилеје боље ствари склапале, а он још наглашава - претходна производња, прототип. Ма наопштио би им се мајке за то. Знам ја да су овце за шишање, ал такви су као најгори шибицари.

Елем, за мању потрошњу пише горе шта треба - подешен мотор, добре и правилно напумпане гуме, ко може и мало мање нервозе на гасу кад није неопходно (то мало теже). Ја се тога држим и ово што возим, 30 година старо, троши као на првом тесту из 1980-е. Јуче сам прешао 115км са 3.3 литра горива. Без магнета на баштенском цреву.

 

I kakvo ti je to iskustvo kad nisi ni probao proizvod!?:lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Vec dugo imam zelju da probam te magnete. Moja tasta koristi magnete kad god je zigne nesto, u kolenu, glavi,,,pa je i meni nudila kad me stopalo nesto zezalo i jedva se otresoh.

Danas sam sipao gorivo i nesto racunam, popio mi je tacno deset litara u proseku. A imam u garazi neke krdzave zvucnike, pa cu da ih secnem i stavim ispod haube pa cemo da vidimo na sledecem merenju. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jedina primena magneta na motorciklu, za koju ja znam je da ga nalepiš spolja, ispod, ka slavini i onda se na tom mestu u unutrašnjosti skuplja metalna piljevina ako je rez u k**cu.

 

Al' čik ga posle ukloni :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Jedina primena magneta na motorciklu, za koju ja znam je da ga nalepiš spolja, ispod, ka slavini i onda se na tom mestu u unutrašnjosti skuplja metalna piljevina ako je rez u k**cu.

 

Al' čik ga posle ukloni :P

 

magnet se montira u rezervoar,,ja ga imam u suzukiju,samo ga zalepis od spolja bilo gde..tu se uvek skupi prljavstina od rdje itd.. posle crevcetom kad ga ispraznis sklonis magnet i usisas te sitne cestice rdje itd..stara skola :takoje: moze i unutra,aa mozda u stvari on meni zato smanjio potrosnju :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Kad uspes da iseces te magnete,napisi kako si ih sekao posto me to veoma interesuje! :stabre:

Pa imam i bonsek i brusilicu :-) valjda ce moci, magnet je krt i lako se lomi ali brusilicom ce valjda moci fino. Ako ga secnem na osmine i poslazem u paru duz creva za gorivo bice u duzini od bar 4cm. ? Jesi na to mislio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Kad uspes da iseces te magnete,napisi kako si ih sekao posto me to veoma interesuje! :stabre:

Pa imam i bonsek i brusilicu :-) valjda ce moci, magnet je krt i lako se lomi ali brusilicom ce valjda moci fino. Ako ga secnem na osmine i poslazem u paru duz creva za gorivo bice u duzini od bar 4cm. ? Jesi na to mislio?

 

 

 

Bolje rasklopi neki mali AC elektro motor od neke igračke ili slično , oni imaju već raspolućene magnete a unutrašnji prečnik ti veoma odgovara za benzinsko crevo (kako koje).

 

Probaj. Igraj se. Obavezno prenesi utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Па кад је већ тај исти магнет торусни/цилиндрични, зар није лакше само провући црево кроз њега без да се ишта сече?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Čekam

post-20170-0-23822100-1365371212_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa nek proba covek kad je zapeo!A mogao je da stavi i elektromagnetni ventil za gorivo,isto bi prolazilo kroz magnetno polje!A ima magneta i da bolje vuce motor,ali u Diznijevim crtacima! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Imam ja nešto za motor da ide kao popizdeo ali onda kratko traje.

post-20170-0-76629500-1365454779_thumb.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Kerozin?:) Ovde kod nas se pre koristio, ide apn ko lud ali to mu bude i zadnji put :D

 

Da da , jeo ga je i motor i auto a nije bila ni penta uskraćena, trebalo nam je malo za SKIJANJE na vodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ima li neki magnet da bolje ide?

 

 

O ovome je vec bilo, za povecanje snage tj. da ti ide bolje ne koristi se magnet nego sprej za lanac, ali redovno koriscenje i za par nedelja poboljsanje evo Klik . Mada dobro su napisali "Tokom redovne i pravilne upotrebe može se primetiti porast snage motor" , mozes al ne moras, mozda ces 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

 

Nego sto se tice tih magneta, mozda ta polarizacija molekula i njihovo dovodjenje u red i pije vodu u pogledu boljeg sagorevanja, i koliko znam te magnete treba stavljati sto blize karbu, a jedini razlog po mom misljenju je to da se gorivo/molekuli sto manje ponovo izmuckaju, a s'obzirom da ulaze u karb pa u casicu pa tamo ovamo, taj efekat se uglavnom gubi, mozda na injection-u da se postave pre samih dizni, mislim da bi efekat bio bolji...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja