Jump to content

Moto Zajednica

Smanjenje potrosnje goriva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa upravo sam mu to i rekao,mislim da se nastelovan motor,napumpane gume i dobre kocnice podrazumevaju!To mu dodje kao ona fora za radar sa cd-om! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

J... me pas kud sam i postavio ovo pitanje. Stavicu magnet napumpati gume i voziti na svaler gasu 1aha.gif. Hvala na odgovorima sto se mene tice dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Tako je!

Teraj svoju zamisao, nije neka investicija, ne može da škodi (i ako skineš, ništa nije oštećeno), probaj, testiraj malo duže pa javi.

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Pa procitao sam kolega,zato sam i ja izneo moje misljenje u vezi magneta!Elektro-magnetne impulsne davace su prodavali cak i za smanjenje kamenca u vodi i na cevnim instalacijama,a to znam da ne radi posto sam jedan takav ugradio tastu i nisam video neke rezultate(tast bacio oko 100 evra dzabe!).Neki moji prijatelji su isto ugradjivali magnete kao i ti ali se nisu pohvalili sa boljim radom motora i smanjenom potrosnjom goriva!Mozda nisu kupili iste kao i ti....Znaci ja sam izneo svoje misljenje o magnetima,posto sam se za neke stvari i licno uverio,a za neke video i cuo od drugara!Tvoje iskustvo je drugacije i to postujem,ali i ti trebas da saslusas i pazljivije procitas iskustva drugih! :hej:

 

Kolega citiraću tvoj upis:

Da bi doslo do cepanja molekula treba ti CERN .

Cepanje molekula znači rastavljanje na sastavne elemenat , ovde sam pomenuo grozdove molekula koji se razbijaju na pojedinačne molekule što ne menja sastav. Ali kako Burđan kaže i u pravu je .goodluck.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Počnem da kucam post i brišem, evo već treći put :)

 

Ako stvarno mislite da će kojekakvi magneti na dovodu za gorivo da vam smanje potrošnju, promenite sfere zanimanja, batalite motore i mehaniku :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Grešiš, kroz te žice ide jednosmerna struja koja ne generiše magnetno polje.

 

Uz svo duzno postovanje,svaka struja kroz provodnik generise magnetno polje.Jednosmerna jednosmerno,naizmenicna naizmenicno.Bobina radi po principu promenljivog jednosmernog magnetnog polja.Svaki solenoid na zvucnicima koristi isti princip.

 

 

 

Ja sam se mahinalno bio prebacio na neku drugu problematiku pa se nismo razumeli.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 785 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ispravan motor (auto) , pritisak u gumama, laka noga i mirna glava. Sve ostalo su BUDALAŠTINE .

Pretpostavljam da imaš iskustva i da si probao sistem sa magnetom pa ovako reaguješ. Koja su tvoja iskustva osim ovog gore citiranog :BUDALAŠTINE

 

 

 

Naravno da sam probao , pa šta vi mislite da meni pare rastu na drvetu pa tako kad nemam šta da radim ja berem.

Ma hajte molim vas, i tableta za benzin i univerzalnih modifikatora i magneta i baba Staninih vračanja.

 

 

Shvatite da ja samo želim da vam sačuvam i tih 1000 dinara koliko bi bacili na mambo-džambo-džirlo gedžete za vaša vozila, bolje popijte piće sa nekom lepom curicom.

 

 

Uzdravlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 785 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Kad sam već raspoložen , pa da se raspričam :

 

- sad sam se setio i ONIH dana kad je bila moda da se MUST HAVE u kolima ONAJ KN filter za vazduh, kažu dodaje 5-10 konjskih snaga - ajd da probamo. Verovatno da i jeste to filter kroz koji lakše prolazi vazduh ali je takođe i golišav filter koji ne guši ZVUK koji se vraća iz usisne grane. Tako da kad kreneš da stiskaš auto , ništa se ne dešava, stisneš malo jače - čuješ kao nešto, ti stisneš gas do kraja i čekaš max obrtaje a ono zvuk da se usereš, misliš da će da usisa kompletnu atmosferu planete Zemlje. Em ga ložiš do krajnjih granica (što inače nikad ne bi radio) em imaš zvuk ispod haube koji ti samo doliva ulje na vatru a naravno auto ide i to je taj PLACEBO efekat.

Prodam za debele pare taj moj već polovan KN filter i vratim staru kutiju vazdušnog filtera ali isečenu da bi svi zvuci bili dostupni kao i sa onim SPECIJALNIM filterom. Efekat potpuno isti a nije me koštao malo bogatstvo :takoje:.

 

 

 

Do skoro mi je auto trošio oko 17 litara gasa po gradu i nikako nije išao dole, očistim dizne preregulišemo mapu brizganja zamenim lambda sondu , preštelujemo da benzinska mapa bude savršena (koliko je to moguće) i eto meni potrošnja padne na 11 litara gradske vožnje . I to loženja, jer i auto je živnuo kad je lepo prodisao a ja se uželeo jurcanja.

 

Eto ako baš želite vratiću magnet na auto i OPET ću sebi a i vama dokazati da je to čista

BUDALAŠTINA i ako bude bilo potrebe ponoviću to i treći put.

 

 

Koliko sam samo godina posvetio školi i učenju i motorima SUS , i o njihovom iskorištenju , entropijama i čudima-mudima i treba sad neko da se posere svima na glavu kako će jedan magnetić sve to da poništi i . . . i . . . i . . . ma kome ja pričam.

 

Stavite magnete, filtere, auspuhe, čipove, turbine, modifikatore i MoS2 pojačivače mazanja, gas i HHO generatore i ima auto da vam ide NA NIŠTA od silnih aftermarket parts-ova , i da utaknite onaj andrak što ide u mesto za upaljač i počeće nivo goriva u rezervoaru da se DIŽE , garantovano.:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 785 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Da se razumemo, ja ne želim da se svađam i da se pravim pametan ali to jednostavno nije tako jednostavno, PUF čarobnim štapićem i meni troši manje. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 785 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Počnem da kucam post i brišem, evo već treći put :)

 

Ako stvarno mislite da će kojekakvi magneti na dovodu za gorivo da vam smanje potrošnju, promenite sfere zanimanja, batalite motore i mehaniku :takoje:

 

 

. . . vaše mesto je najlon pijaca ili bubanj potok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@Grnca

 

Па ти оволико ниси написао за 6 месеци колико у ова три поста... :zbunjen::stabre::staa::care::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 785 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ma bre ljudi shvatite da od ovakvih stvari popi..dimimim ,onako, strašno, najstrašnije >:(

 

 

 

 

a sve je nama to džaba jer je neki bubuljičavi na TV-u rekao kako njemu manje troši i eto nas opet u vrzinom kolu.

 

 

Dajte jedno ladno crno pivo, presušio na ovo malo reči napisanih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne želim da ulazim u raspravu bilo kakve vrste, samo ću reći da sam probao dva ( 2 ) načina smanjenja potrošnje i oba su bila uspešna. Mereno na po 1000km.

 

Ah da, nijedan od ta dva nije bio sa magnetom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne želim da ulazim u raspravu bilo kakve vrste, samo ću reći da sam probao dva ( 2 ) načina smanjenja potrošnje i oba su bila uspešna. Mereno na po 1000km.

 

Ah da, nijedan od ta dva nije bio sa magnetom.

 

 

 

Govoriš u prošlom vremenu, jel' to znači da ih više ne koristiš? Zašto, ako su po tvom mišljenju uspešni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pa jel' to radi samo na motoru? Ili nisi ni stavljao u auto (valjda voziš auto zimi) ili je dizel pa ne fercera na dizelašu?:neznam:

 

Inače, šta je u pitanju, ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nemam auto pa sam probao samo na motoru.

 

Prva stvar je čist aceton. Sa 20mL na 15L goriva (toliki je kapacitet rezervoara) dobio sam 30km veću autonomiju. Prestao sam da ga koristim jer je pre godinu dana zabranjen u maloprodaji :stabre:

 

Druga stvar je HHO. Potrošnja se spustila sa 4.4 na 3.7/100km, koliko se sećam.

 

Testirao sam samo iz radoznalosti i razdvojeno. Može i da se kombinuje, ko uspe da nađe čist aceton (ispod tezge). HHO ću nastaviti da koristim, uz neke izmene na elektrici motora i PWM.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Магнети? Аха, користила их је моја мајка,а ли за воду. Но, пошто њушим исту лагарију, да пренесем искуство. Ишла је на предавање неког од наших многобројних несхваћених проналазача, чији проналасци би унапредили живот у Галаксији, али им интергалактичка завера не дозвољава да буду схваћени... И тако, колико сутрадан она нама трома (брату, сестри и мени) донесе на поклон најновије чудо изумитељства - неки магнетни пречишћивач воде. Узмем ја то у руку, кад оно - баштенско црево, мало накриво исечених ивица, дугачко 7-8цм, око кога је самолепљивим тапетом налепљено неколико магнетћа. Па да самолепљиви тапет (са све шарицама на њему) не би отпао тај баја је све то мало појачао изолир траком. Гледам оно и не верујем. Погледам кроз то - рупа ко рупа. Шта је бре ово? Ко ти ово дао? Каже - Ја сам то за вас купила, то је блаблабла, овооно, тртемрте... Чек, чек, реко неко ти узео паре за ово? Па да, каже кева. Па јесил ти нормална, па овај бре није у стању ни да залепи изолирку како треба, видиш да су на сва три црева различити распореди магнетића? А кева ће на то - Знаш, то је у ствари претпроизводња, он сад то по врло повољној цени продаје јер прикуља новац да почне са правом производњом, па ће тад то и да буде онако лепо финиширано. Питам је бојажљиво - а колико је по комаду коштало? Каже - 80 евра. КОЛИКО!!!! Тад ми пукне филм, успем да јој измамим име маторог говнета које то ваља, покупим то, нађем га и успем да избијем паре назад. Сад ми је криво што то нисам фоткао, али толико сам бесан био да ми ни на крај памети није пало. Само кинту назад да узмем. А производ је стварно био незамислив, ма на ОТО-у су најгоре дилеје боље ствари склапале, а он још наглашава - претходна производња, прототип. Ма наопштио би им се мајке за то. Знам ја да су овце за шишање, ал такви су као најгори шибицари.

Елем, за мању потрошњу пише горе шта треба - подешен мотор, добре и правилно напумпане гуме, ко може и мало мање нервозе на гасу кад није неопходно (то мало теже). Ја се тога држим и ово што возим, 30 година старо, троши као на првом тесту из 1980-е. Јуче сам прешао 115км са 3.3 литра горива. Без магнета на баштенском цреву.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne čudi me to za aceton, valjda i tu jurimo neke evropske norme - zdravlje, zagadjenje, blabla. Btw, nitro razredjivač više ne miriše (smrdi) isto kao do skora a i drugar koji drži štampariju kaže da boje koje sada nabavlja lošije pokrivaju i prijanjaju na podlogu pa se muči malo više, ali su ekološke.1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja