Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

a sta na njemu moze otic da se ne cisti ka dje sve teska mehanika zeljezo itd  ;)

 

Pa nece se on pokvariti od prljavstine i nepranja ali ce poceti boja da se skida i da se stvara korozija. Jos ako kisne... Na sivom 251 MZ-u (bio je u Milivskom kanjonu)zbog toga sto je kod prethodnog vlasnika stajao napolju pocela korozija da se stvara na donjem delu rezervoara jer kako je kisa padala tu se tacno slivalo i najvise zadrzavala voda.

Opet nekom je bitno samo da ide ali mislim da je lepo i kad lepo ide i kad lepo izgleda! Kao sto je nekom motoru dzabe estetika a masina mu krs nevidjeni tako je dzabe i ako je masina san snova a delovi mu po putu otpadaju i sve polomljeno i iskrivljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma ok ne bas tako ono moj je parkiran u garazi al kazem ono nelickam ga i da brisem prasinu s njega operem ga kad je ljepo vrime al sta mi sad vrijedi kad cu za koji dan na voznju po mokroj cesti a i po kisi nije rjetkost da me uvati pljusak ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ Vule  Odgledao sam ovo i ranije. Decko je imao lepu ideju, ali losu realizaciju - ne verujem da je nesto posebno i dob io sa ovim turbopunjacem.

1. Turbo punjac da bi imao neki efekat se stavlja pre auspuha ( prigusivaca ).

2. Dak i ako ga je ovako postavio, veci bi efekat bio da je karburator ostavio tamo gde mu je i mesto ( na cilindru ), a samo od turbine doveo dovod vazduha - ovako su veliki gubici.

3. Da se sa ovim provoza po nasim putevima, cela skalamerija bi mu otpala posle par kilometara voznje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Slažemse s lisicom, siguran sam da nije dobio nikakav efekt s ovim turbo punjačem.

 

Shvaćam zašto je išao stavljati turbinu na kraj auspuha - da je stavio odmah nakn cilindra morao bi stavljati običan, a ne rezonantni apusuh, ali ako je već išao stavljati iz apusuha, karburator je morao ostaviti na starom mjestu, jer se kod proračuna rezonantnog ausuha u računicu uzima i dužina ususa, što je on promijenio, pa mu nikakve koristi od rezonantnog auspuha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

To smo uz crno vince razgledali koja su interesovanja po svetu a ovo nam se dopalo jer rade klinci, tu je očigledno da niko nema neko značajnije iskustvo i da su presrećni što ovakav motor uopšte ide.

 

A raduje me i što su klinci, to su nove MZ generacije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

inace na cvaju turbo skoro da neide,,ne pomaze mu mnogo taj klasican turbo,to sto je on stavio nekosta nista,cista igrarija,za cvaju ide mal drugaciji turbo,,,,,p.s. bas me zanima kolko bi mu trajala ova ct27 turbina bez podmazivanje to jest pritiska ulja koje treba da ima oko 2 bara minimum treba da joj maze lezajeve....tako da....ovo je pisanje uz vetar,,sa ovolkom usisnom granom mogao je samo da izgubi 10ks....nego dobro nek se igraju dec,,,,,e kako turbina pisti u 20.000rpm,,,nebi se ni cuo mz a....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

hehe evo doslo meni opet da malo kemijam po emzi sad ce opet neki reci sta uradi....

 

 

pa evo skratio sam ovu flenđu od auspuha za nekih 7.5cm sad neznam jos kak ce ic nisam ga jos pravo isprobo al malo je zesci tj dolazi do izrazaja ovaj rez ausp.  neznam to sam radio i na apnu pa sam malo dobio vise snage na vecim okretajima a nisam izgubio snagu na nizim obrtajima jel kad pogledam na svim ovim novijim 2t motorima prosirenje auspuha krece vec par cm od cilindra...

 

i sad jos moram smislit ovaj drugi nosac ausp. jel mi se ispcetka ovaj org nije sviđo a i sad nemoze dokucit

 

2u87zpu.jpg

 

spbt4w.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja sam napokon popravila mog MZ-a pre nedelju dana. Znate da mi je pukao feder kurble jos pre NG,ali je posle dosao onaj minus pa sam cekala da otopli. Taman Nemanja nadje vremena da mi to zameni,sve skine,ali nije nista mogao da uradi bez kljuca za blokadu klipa. Nigde nismo mogli to da nadjemo tako da se on dosetio i naoravio sam od obicne svecice-rasturio je,stavi sraf kroz nju i samo se zavrne kao obicna svecica i blokira klip. Drugi put srecni opet sve rasturimo jer sad imamo kljuc ali utvrdimo da je pukao jedan deo na unutrasnjem delu dekla-kad se stavi feder postoje kao dva siljka koja idu iz dekla i koja ustvari sluze da drze taj feder da se ne bi pomerao,e meni je pukao taj jedan siljak. Razmisljali smo da to zavarimo jer smo polomljeni deo nasli u deklu ali smo ipak utvrdili da moze i bez toga,dovoljan je onaj sto je preostao jer se tu ne vrsi nikakav pritisak,vec samo drzi feder a polomio ga je ustvari sam feder kad je pukao.Sklopimo sve,sipamo ulje,upalimo,sve super ali se cuje neko jako sustanje kad se stisne kvacilo. Utvrdimo da je sa sigurnoscu otisao druk lezaj jer nema sta drugo. Opet parkiram motor,kupim lezaj i sad kad je otoplilo rasturimo po treci put,zamenimo lezaj i sad je sve tip-top (pu,pu,pu).Treca sreca  :)! Vozila sam se i sve radi besprekorno tako da sam vec uveliko pocela sa planovima za putesestvije!

 

E sad je na red dosao Stefanov sivi MZ,odavno mu se cuje sustanje u masini sto je verovatno posledica stajanja jer dok ga on nije kupio verovatno je stajao godinama a da nije ni upaljen. On je danima menjao filter goriva jer mu se non stop punio rdjom i korozijom iz rezervoara zato sto je stajao bez goriva. Ne zna se da li je gore ako motor stoji ili ako ga neko vozi ali mu dusu vadi. Radovi su poceli..

 

YG5BJ_image021ki3.jpg

w1600.png

 

A onda je doktor Nemanja sa svojim kumom(majstorom za sve motore i sva kola),stavio slusalice i poceo da ispituje pacijenta  :)

 

CkNMp_image023pa0.jpg

w1600.png

 

Za sad su uspeli sve da rasture,otisli lezajevi a sta je jos vidcemo. Kaze da je inace celokupno stanje unutra odlicno ali videcemo jos..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Radovi na sivom 251 MZ-u se nastavljaju... Stavljeni su novi lezajevi + druk lezaj a sve ostalo je u odlicnom stanju.Evo i slika kako masina izgleda kada se rasklopi:

 

XAolN_dsc01577.jpg

w2048.png

 

zZJGR_dsc01578r.jpg

w2048.png

 

Problem je nastao kada je trebalo ovo da se sklopi jer nikako nije htelo da naidje,pokusali su i da zagreju u rerni ali nije pomoglo pa su onda to nekako uspeli da nabiju na presu pod pritiskom. Motor nece stici veceras da upale tako da ce biti u neizvesnosti da li je sve u redu. Nadamo se da jeste!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E ako su ga na presi sklapali - daj boze da nisu nesto s**ali .  Valjda ce upaliti, a onda treba i da ga provozaju da vide dal sve radi .  Nije trebalo tako , bolje da su stali pa pitali ovde ! Kako vidim ostali su i stari semerinzi, trebalo je i to promeniti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e neznam el bi mogo odrezat od org auspuha prigusivac pa pripasat ga ne mjesto onog mog prigusivaca ma ono volim kad je malo glasniji al kad idem na duze putove dobizdi mi tutnjava u glavi ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

e neznam el bi mogo odrezat od org auspuha prigusivac pa pripasat ga ne mjesto onog mog prigusivaca ma ono volim kad je malo glasniji al kad idem na duze putove dobizdi mi tutnjava u glavi ???

 

  Kod MZ-a ti je auspuh jako pipava stvar. Lako se zezne, a onda je resenje - novi. Najbolje bi bilo ako bi mogao nabaviti neki stari pa da sa njim eksperimentises, kad dobijes zvuk koji hoces - onda ga malo istestiras kako vuce , kako se ponasa na nekom duzem putu ( bar 20 - 30 km )  - ko kad putujes auto putem , pa onda vidis sta ce biti, da se ne pregreva motor, il nesto drugo, pa ako dobijes pozitivne rezultate - onda to odradis i na svom. Ako ne valja, - bar nisi upropastio ovaj koji ti dobro radi .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

da zaboravio sam reeci da imam jedan koji je dosta udubljen na prednjem djelu ;)

 

  Udri po njemu !  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kao sto rece Lijan, auspuh kod MZ-e je i vise nego bitan...

Cak je bitnija struktura cevi u auspuhu do poslednjeg prigusivaca nego sam prigusivac!

Ja to ne bih nista dir'o  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Masina sklopljena,motor upaljen i sve je super! Radi i prede ko maca!!!

 

  Nadajmo se da ce to da potraje i da nesto nije osteceno od prese !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja