Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Za gumu i nije neki problem, jedna bocica bebi pudera moze da potraje i 10 - tak godina, al kad imas i gumeni camac ( maestral 9 ) , e onda ti treba oko kilo na godinu - dve !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

e ovak kad sam radio generalku pitam majstora kolike ima klipove i sad on men nabraja i na kraju kaze ak os probusit cu ti na 75 a to ti je 300ccm

e sad el to klip od one serije 301 i po cemu se ta serija razlikuje od 250/1 kolko znam sasija je ista a kakva je razlika u masini el sam veci klip el ima jos sta drukcije i jel tko busio cilindar na 75 tj 300ccm  ???

 

Ja sam razbusio na 75. Tom prilikom je stradalo "rame" oko rupe cilindra koje predstavlja neku vrste "brane" sa pritisak sagorevanja prema dihtungu. Zbog toga sam na 0.5mm od ivice rupe urezao zljeb dubine 0.3mm sirine 0.5mm. Umesto aluminijumskog dihtunga stavicu bakarni. Jos nisam odredio debljinu. Bakarni lim se mora prvo dobro usijati na ringli ili let-lampom i onda ubaciti u hladnu vodu. Na taj nacin bakar omeksa pa se prilikom stezanja glave utisne u taj zljeb. Klipnjaca je inace ista kot ETZ 250 i ETZ301.

Nazalost, imam previse obaveza pa motor jos nisam sklopio. Ne radi se samo o masini, vec i o aluminijumskim felnama, diskovima i prednjoj vili od Aprilie.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrsac

Ne verujem da ce se pregrejavati, kod 250 i 300 je sve isto. Ista je i klipnjaca, nece se razbiti lezaj.

Uostalom, TS 250 ima 4mm manju bolcnu pa se ne razbija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Svaka cast majstori

citam ove vase redove kad god imam vremena.

Ima li neko od vas radilicu za etz 150, moze i sa losom klipnjacom, bitno da su tegovi ok

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Svaka cast majstori

citam ove vase redove kad god imam vremena.

Ima li neko od vas radilicu za etz 150, moze i sa losom klipnjacom, bitno da su tegovi ok

 

 

Savetujem da pustiš ovaj post u ''MZ kupujem - prodajem'', to je mesto za sve moguće oblike razmene a ako se niko ne javi kontaktiraćemo Mikija Jawu, on ima polovnih delova, možda ima i za 150.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

EVO PUKLO MI DA SASTAVIM JOS JEDNOG EMZU ONO IZ ZAJ IMAM DOSTA REZERNI DJELOVA PA DA NE STOJE ĐABA AL TO CU SKLEPAT ONAK SAM DA VOZI DA SE MOGU PO POLJU VOZAT A I MISLIM NAPRAVIT NEKU BOCNU PRIKOLICU ZA NJEGA HEHE (da sad vidim da sam piso velikimn slovima jeb :oops:  ) al nije bitno  :D

sad malo skupljam sta mi treba i trazim neke djelove sto znam da ih negdje imam tipa zadnje osovine točka :roll:

 

ev koja slika

na ovu cu sasiju sklepat ostale djelove :D

2db8nj9.jpg

a ev i dio rez djelova koji posjedujem imam i jos jednu sasiju al ju je neko skuco  :D

2urt4w4.jpg

a evo i luka hehe mislim točkova :D

6yegxd.jpg

 

 

e ovu masinu sam kupio od svakak nju planiram stavit na tu sasiju ispravna je karb i palenje su mi dole u radioni imam i jos jednu kompletnu masinu u djelovima

1z3p7oo.jpg

 

a ev i neki djelova koje sam prikupio iz one mase koje cu pripremit za sastavljanje

4lfyg7.jpg

 

 

ovak djelovi nisu za prodaju sigurno ce me netko pitat za neki dio a i sa sam koji ku... kupovo to ak cu prodavat  :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Dobar ti magacin, malo luka malo tockova, gajba delova - gajba krompira, kad ti se prohte mozes napraviti rostilj - sve imas tu !  Umetnici to obicno nazivaju " Kreativni Haos " , i samo u njemu dobro funkcionisu !

  He he he  -  svidja mi se .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sad sam tek primetio na prvoj slici - ima cak i stari kauc da prilegne i odmori kad potreba ( to sam do sad video jedino kod Mirka u Somboru )  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma to ti je multi funkcionalna garaza tu ti se slave rođendani docekuju nove godine sastavljaju masine dovode zenske ma za sve zivo sluzi garaza ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja juce bila MZ-jcom do BG-a,malo poslom,malo da se provozam.Odem starim putem pored Save pa da se vratim preko Ibarske,na Vranic,Drazevac,pa Obrenovac(obozavam seoske puteve i jos kad je asfalt dobar i ima krivina.. :) ). Ali malo-malo moj plavac pocne da trza i da se gasi.Neprijatan je osecaj kad me cimne na 80-90km/h i nastavi da ide normalno.Stanem i prvo sam mislila da je kontakt(prokleti kablovi stari 20 god) ali kontakt ima pa onda posto nista drugo ne mogu ja srecna izvadim novu Izolator svecicu(hvala Drumskojlisici) i zamenim. Malo dalje isti simptomi,prvo me cimne u voznji pa onda pocne da se gasi  ???. Nemoguce da je svecica a kontakt ima...cak se i desava da se ugasi a ja u 5 brzini i kad pocnem da vracam u nizu on se upali(kao kad me neko gura) i opet se gasi i kad npr. dodjem do 2 brzine on nastavi da radi(nekad se skroz ugasi) i opet malo,malo i isto  >:(. Nekako ja dodjem do Nemanje-decko kiji vozi onu Revendu=sto bi rekao MZ  :D (umesto Reveru).On je u Drazevcu-zato i idem tom obilaznicom  ;)) i ostavim motor kod njega jer je on moj licni majstor(imam puno poverenje u njega  :D) i sva sumnja je da je neka trunka iz goriva usla u karburator i da se zapusila neka dizna pa ona zeza. Posto nije stigao juce ostalo je da danas rasklopi ceo karburator i ocisti pa ce mi javiti da li je to bio problem. Ne znam sta bi drugo moglo da bude problem?! A i nejasno mi je da je tolika trunka prosla pored svih mojih predostroznosti,pa cak i dodatnog filtera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ne mora biti začepljena dizna, mene su tako zezale platine, ali baš isti simptomi. Jedva sam dočekao da se riješim platina i stavim elektronsko paljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I meni liči na struju iako karburator sigurno nije bez đubreta bez obzira na zaštitu, to ja iz ličnog iskustva sa našim gorivom.

 

No bez brige, motor ti je dobar i sigurno je neka glupost u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Karburator je ociscen i sredjen,bilo je malo trunja ali nista strasno ali to nije bio uzrok mog problema. Nemanja mi rece da sad sumnja na gumicu u slavinici(valjda),kaze to ga je ranije zezalo. Ne znam,sutra cu uzeti od Madjara na buvljaku tu novu gumicu. Znaci sumljate na platine? Mislim da su pre godinu dana stavljene nove ali opet je to kvalitet veoma poznat  :). Znam da je neka glupost ali hocu da je resim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Moze da bude slab dovod goriva,ja sam gumicu pravio sam od koze i sluzi me dobro,savet TS Choppera,ali mislim da ima slab protok.isto to mi se desava ali samo  ako drzim pun gas bar 10 min,na svu srecu ne radim to pa se i ne sekiram zbog tog problema.Ali nije kao kod tebe na brzinama ispod 100,ja sam daleko brze isao kada mi se to isto desilo,ljudi po autoputu koje sam prestizao nisu ni znali sta ih je preteklo sa nekih 130 posto  bas ostavljam oblak dima tada.Kazem to sam uradio par puta inace retko prelazim 100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ako je slab protok goriva kroz slavinu - ne mora biti problem u slavini. Meni se to licno bilo desilo na Jawi, ide do 70, a onda se ugasi. Kasnije sam jos par puta naleteo i kod drugih na to . Treba skinuti crevo sa slavine, i pustiti gorivo da tece u neku flasu. Ako tece lose - skini cep od rezervoara da vidis dal ce ici bolje. Meni se bila zapusila rupica za vazduh na cepu i to je uzrokovalo probleme. Drugi put mi se to desilo jer je tank-ruksak nalegao na rupicu ( kod Jawe je na vrhu cepa ), pa je sprecavao vazduh da ulazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne uzimaj gumicu, uzmi celu slavinicu i gumicu, slavinicu montiraj da ti radi motor a gumicu polako, natenane montiraj na staru slavinicu i gledaj protok.

 

Platine su oko 2 evra i zameni ih čak i da valjaju.

 

I to je to.

 

Neka vodi računa o uglu paljenja kada već stavlja nove platine, to će bolje objasniti majstori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Znam da mora ponovo da se namesta paljenje kad se menjaju platine,ali to ce mi sve Nemanja namestiti jer mi je to namestao vise puta.

A gde su to platine 2e? Ja sam pitala Madjara i kod njega su 450din,kaze poskupele!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa i kod Gabora su cene tu negde ali kada se sabere sa troškovima poštarine samo za platine onda je to isto.

 

Od Gabora se ne isplati uzimati jednu stvar jer šalje kurirskom poštom tako da je svejedno, uštedu pojedu troškovi transporta.

 

Po meni, polagacko skupljaj pare pa se nekako dogovori sa Joskom, onda problem struje ne postoji.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Pored platina proveri i ostalu struju...Pa cak i proveri kako ti puni regler!!

Ne verujem da je dovod goriva, pre ce biti struja.Tako je i mene zezao regler dok nisam namestio Joskin elektronac...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Eto jos jednog  MZ-a sa istim ptoblemom koji sam IMAO i ja. U pitanju su platine,ali vrlo prost i naivan kvarcic, elem to mi je u Milivskoj sredio Joska. Jednostavno onaj filc nije lepo nalegao na osovinu rotora!! Koji glup kvar!!!! Motor vise ne stuca, ne gasi se pod svetlima na mali obrtaj i de sasvim OK.

Dakle samo podesiti filc!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja imam platine viska. ;) Kpme bese trebaju... :)

 

Inace i meni se desavalo kad mi je slavina bila losa da se na skroz otvorenom gasu i brzinama >100 potrosi benzin iz posude karburatora pa da motor izgladni i pocne dosta da trza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Drugari lepa vest-moj plavac je popravljen!!! U pitanju je bila zapusena slavina,bilo je dosta trunja koje se skupilo(sto od goriva sto od rezervoara) i formiralo 2 kuglice koje su zaustavljale protok goriva. Sad je slavina ociscena i zamenila sam onu gumicu unutra jer stara nije bas u nekom stanju(nisam htela celu slavinu jer je moja fabricka,odlicna je i nikad ne pusta) i sad moj MZ-a ide kao zmaj  :)! Juce sam se ceo Boziji dan vozila i sve je kao nekad-avion mu nije ravan! Iskoristila sam onako lep dan jer sam znala kakvo ce danas vreme da bude  :(. Hvala vam svima na pomoci i savetima! Uvek smo tu jedni za druge i to mi se mnogo svidja. Bas sam srecna sto imam MZ-a i sto sam Vas upoznala! Hvala vam!  :)  :)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja