Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovo je menjano sigurno, nekada davno su u ovaj deo ipak uložene pare jer nije sa 125 nego sa 250, kasniji modeli imaju šestougaone migavce.

 

I namučio se da nađe MZ delove, treba to poštovati...

 

Štopaljka je blago polupana ali desni migavac je goreo, sada je bolji jer ima rupu gore, bolje se hladi  ;D

 

Ko je zaboravio ulubljenje prednjeg branika i fantastičan spin preko prednjeg može na isto da se podseti kada vidi rupu na mestu zadnjeg držača, rupa je tačno tamo gde treba.

 

post-1570-12878996912525_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sigurno je da nisam uspeo sve da vidim, padao je mrak a motor je bio ispod drveta na mestu na kome inače ne stoji, nema tragova od guma i ulja čak ni u naznakama a ceo je usran tim menjačkim uljem.

 

Na letimičan pogled vidim da je viljuška čista, izgubio je ulje odavno pa je kiša uspela da opere tragove, jadnik se napred drži na sabijenim federima...

 

Uopšte neznam šta bi bilo da smo nekako upalili motor, šta bio se onda pokazalo?

 

Možda ništa, možda i nemože da upali  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

posto je ovaj mz,,mislim samo m .....to jest ostatci od mze...

 

Skupo bez obzira na cenu, mnogo izađe i na početku pa o kraju može samo da se sanja  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sta rece, koliko trazi?

 

Stvarno neznam, u taj deo priče nisam ulazio, Floyd je nešto dogovarao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Ovaj nema sta da trazi nek pokloni motor nekom ko ga zasluzuje  ;D

Najgore je to sto ovamo mz-jce u jos gorem stanju cjene bruku iako ih nisu palili po 2 godine i naravno drzali su ih u dvoristu pod vedrim nebom da sto bolje propadaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ovaj nema sta da trazi nek pokloni motor nekom ko ga zasluzuje  ;D

 

...nek' pokloni nekome koga mrzi  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Ovaj nema sta da trazi nek pokloni motor nekom ko ga zasluzuje  ;D

 

...nek' pokloni nekome koga mrzi  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

E svaka cast za bobera stvarno si ga odradio genijalno pogotovu ram, interesuje me koliko te kostalo to planinarenje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Vlasnik mi je rekao da od ulaganja ima retrovizore i zmigavce....

 

Za cenu je bilo apn i neka doplata od oko 50-100e  ali od ulaganja je bilo ovo sto je naveo...he he

 

Vujo stvarno si se potrudio oko ovoga hvala jos jednom

 

 

u oglasu je pisalo malo ulaganja METALIK PLAVI  ;D a cena 350e fiksno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ovaj nema sta da trazi nek pokloni motor nekom ko ga zasluzuje  ;D

 

...nek' pokloni nekome koga mrzi  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

E svaka cast za bobera stvarno si ga odradio genijalno pogotovu ram, interesuje me koliko te kostalo to planinarenje  ;D

 

...ram nisam nista radio samo sam ga prefarbao. Pravio sam samo upravljac i jos po neku sitnicu. Troskovi materijala (da ne racunam svoj rad) su nesto preko 30.000 dindzi!!

 

Izgleda kao da su ga vozili kod nas za prvi maj!  ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e ovakimam jedno pitanjce ovak stavio bi manji lancanik napred za 1 do 2 zuba tak da mi bude jaci u petoj nekak ja mlohav mislio sam da je stvar u auspuhu al stavio sam orginal a ono moze bit samo gore bolje sigurno nije jos je nekak ljeniji sa mojim nekak bolje skoci na dodir gasa e sad da se vratim la prednji lancanik ono iso sam dva puta istom relacijom cca 200km tam i nazad prvi put sam iso petom na 4 hiljade okiretaja i potrosio sam vise goriva nego drugi put kad sam iso 4 na 4 iljade okretaja tj o cenu je problem u 4 brzini na 4 iljade sa malim gasom ide na 4 iljade aa u petoj sa dobrim gasom ide na 4 iljade 

e sad ono ak mi u 4 s malim gasom ide 80kmk/h ako stavim manji prednji lancanik ici cu 70 km/h al cu zato u petoj ici 90km/h to je moja racunica al bumo videli ono nepatim od brzine samo volim ono laganu voznjicu uz sto manju potrosnju  ??? ??? ??? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja imam nazad točak 18 a prednji lančanik sam stavio od 22 zuba, od modela 301. Kod tebe bi trebalo da je nazad isti točak pa prebroj koliko trenutno imaš zuba na prednjem lančaniku. Mislim da je dovoljno da uzmeš manji za jedan zub, dva je već mnogo, baš je razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

e ovakimam jedno pitanjce ovak stavio bi manji lancanik napred za 1 do 2 zuba tak da mi bude jaci u petoj nekak ja mlohav mislio sam da je stvar u auspuhu al stavio sam orginal a ono moze bit samo gore bolje sigurno nije jos je nekak ljeniji sa mojim nekak bolje skoci na dodir gasa e sad da se vratim la prednji lancanik ono iso sam dva puta istom relacijom cca 200km tam i nazad prvi put sam iso petom na 4 hiljade okiretaja i potrosio sam vise goriva nego drugi put kad sam iso 4 na 4 iljade okretaja tj o cenu je problem u 4 brzini na 4 iljade sa malim gasom ide na 4 iljade aa u petoj sa dobrim gasom ide na 4 iljade 

e sad ono ak mi u 4 s malim gasom ide 80kmk/h ako stavim manji prednji lancanik ici cu 70 km/h al cu zato u petoj ici 90km/h to je moja racunica al bumo videli ono nepatim od brzine samo volim ono laganu voznjicu uz sto manju potrosnju  ??? ??? ??? ;)

 

Jebeš mi sve ako ja išta mogu shvatiti iz ovog što ti napišeš. Ajde barem probaj koristiti velika i mala slova, točke, zareze i ostalu gamad što olakšavaju pismenu komunikaciju.

 

Koliko sam shvatio ti bi manji lančanik - ako hoćeš imam ja 18 i 21 zuba novi i 19 zuba polovni posudim ti ih pa isprobavaj. A prije toga se uvjeri da si stvarno i očistio auspuh, znači posudiš onaj industrijski fen i dobro ga ispušeš iznutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Koliko sam shvatio ti bi manji lančanik - ako hoćeš imam ja 18 i 21 zuba novi i 19 zuba polovni posudim ti ih pa isprobavaj. A prije toga se uvjeri da si stvarno i očistio auspuh, znači posudiš onaj industrijski fen i dobro ga ispušeš iznutra.

 

Ipak je ovo rešenje, najbolje je probati pa videti šta i kako radi, sve drugo je manje sigurno. Ja imam nov od 21 zub pa ako ti treba poslaću ti poštom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

u svakom slucaju gledaj da nadjes sto kvalitetniji lezaj

ja sam skoro uzimao za neku turelu lezajeve,i na pijaci su bili oko 50 din komad a u sarajevskoj oko 300 din kom....stvarno me cudi zasto je tolika razlika ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja