Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Na koji ti je zarez iglicna na siberu karburatora?Stelujes karburator tako sto kad ugrejes motor ler gas malo pojacas pa onda sraf za smesu okreces u jednu stranu dok ne pocne motor da trokira tj.da se gasi,onda vracas sraf u kontra stranu i brojis krugove koliko vracas dok opet ne krene na drugu stranu da se gasi,na pola od prebrojani krugova ti je idealna smesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Očigledno je da troši malo više ali mislim da sada, u ovoj fazi razrade, tim stvarima ne bi trebao da se baviš. Sada agregatu treba "pojačana ishrana", sa benzinom ide i ulje koje ga podmazuje i baš u ovoj fazi "rasta i razvoja" na ulju ne treba štedeti.

 

Da je motor moj ne bih smanjivao potrošnju dok se ne razradi, ne bih pravio manju smešu od 3% čiste sintetike i ne bih mu nabijao obrtaje preko 3.500-4.000.

 

MZ ume da ceni brigu i negu.

 

I uzvraća na mnogo lepih načina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Igla je na 4. zaredu odozdo na gore a karburator je od MZ-a 251,znaci ima diznu za vazduh i diznu za gas i nije kao ostali karbovi....Posto je karburator bi skroz rastelovan i realno je bio za bacanje,ja sam se potrudio da ga sredim i dovedem u pristojno stanje jer tad nisam bio u mogucnosti da kupim nov i na kraju sam uspeo da ga nastelujem ali sam mu zamenuo skoro sve...

Sad ide dobro i lepo radi i mogu slobodno da kazem nikad bolje ali mi malo smeta povecana potrosnja....

Na kraju krajeva nije problem da kupim nov karburator ali sta ako mi i tad bude isto trosio.....0stabre.gif

Trudicu se na sve nacine da mu smanjim potrosnju ali ako bude trosio 5 a ne bude imao snage da ide onda cu mu bez razmisljanja vtratiti potrosnju na 5.5 samo da ide kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Očigledno je da troši malo više ali mislim da sada, u ovoj fazi razrade, tim stvarima ne bi trebao da se baviš. Sada agregatu treba "pojačana ishrana", sa benzinom ide i ulje koje ga podmazuje i baš u ovoj fazi "rasta i razvoja" na ulju ne treba štedeti.

 

Da je motor moj ne bih smanjivao potrošnju dok se ne razradi, ne bih pravio manju smešu od 3% čiste sintetike i ne bih mu nabijao obrtaje preko 3.500-4.000.

 

MZ ume da ceni brigu i negu.

 

I uzvraća na mnogo lepih načina...

 

Iskreno meni ne smeta povecana potrosnja ali kad vidim da je neko napisao da mu 250 trosi pri normalnoj voznji 4.5-5 l/100 onda mi malo smeta sto moj malcice vise trosi.....ali dobro...0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nađi ga ti posle kako najviše odgovara i tebi i njemu ali sad dok je u razradi neka ga tako ako lepo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Pre neki dan sam po onom pljusku isao da agencije da platim za registraciju i izaslo me 8900..nova tablica i saobracajna....Sad jos samo da odnesem sve papire u Ljermontovoj i to je to...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Na koji ti je zarez iglicna na siberu karburatora?Stelujes karburator tako sto kad ugrejes motor ler gas malo pojacas pa onda sraf za smesu okreces u jednu stranu dok ne pocne motor da trokira tj.da se gasi,onda vracas sraf u kontra stranu i brojis krugove koliko vracas dok opet ne krene na drugu stranu da se gasi,na pola od prebrojani krugova ti je idealna smesa.

 

Škorpijo pitanje za tebe a i za ostale : da li se na ovaj način štelovanja dolazi do najbolje smeše i na karburatoru motora 251??? 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Očigledno je da troši malo više ali mislim da sada, u ovoj fazi razrade, tim stvarima ne bi trebao da se baviš. Sada agregatu treba "pojačana ishrana", sa benzinom ide i ulje koje ga podmazuje i baš u ovoj fazi "rasta i razvoja" na ulju ne treba štedeti.

 

Da je motor moj ne bih smanjivao potrošnju dok se ne razradi, ne bih pravio manju smešu od 3% čiste sintetike i ne bih mu nabijao obrtaje preko 3.500-4.000.

 

MZ ume da ceni brigu i negu.

 

I uzvraća na mnogo lepih načina...

 

Iskreno meni ne smeta povecana potrosnja ali kad vidim da je neko napisao da mu 250 trosi pri normalnoj voznji 4.5-5 l/100 onda mi malo smeta sto moj malcice vise trosi.....ali dobro...0namigivanje.gif

 

Ma bre moj TS 250 jeste trosio do 5 l dok je bilo obicnok supera a kako je ovaj bezolovni poceo onda od 5 pa cak do 6 ako ga sravis a ja sam ga srafio po gasu a ako oces da se vuce po puti onda moze da se stroji na manje al ne povlaci

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Od kako je uradjena generalna iskreno vodim racuna kako vozim motor i trudim se da to bude do polovine gasa..par puta sam ga malo zaletelo da vidim kako ide i to je to...

Primetio sam da ima razlike od kako sam savio gumu koja povezje karburator i filter vazduha,malo manje trosi a nema razlike sto se tice ubrzanja,mozda nesto malo ali skoro da se ne oseti ali je i normalno da bude malcice prigusen jer ima manji protok vazduha...

 

 

 

Mz je to.....Moje licno misljenje je da kada je karburator dobro nastelovan da kao prvo ne trosi mnogo ali to zavisi od stila voznje...Ja sam se ubio stelujuci ovo moje cudo od karba,znaci nivo u loncetu,diznu za vazguh,diznu za gorivo ima i nov filter vazduha i normalnom voznjom trosi 5.5,na ravnici mozda bi malo i pala potrosnja ali zato ide dobro..Kad ja stelujem karburator proveravam tako sto mu prvo zavrnem gas dok je u mestu,pa vidim kako prima gas,pa kako vraca obrtaje kad mu pustim gas i kakav mu je ler,na leru treba da radi smireno na nekih 1100 obrataja ,moze i malo vise i malcice manje ali to je to...Kad je to u redu onda ide probna voznja i treba lepo da povlaci iz mesta i da ne trokira i ako su platine nastelovane i karburator onda krece lepo iz mesta i bez trokiranja ubrzava....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

MZ kako god da ga vozis netreba da trosi 5 lit,moj licno je trosio od 3,8-4,2 lit/100km a nisam ga mazio a ta potrosnja od 5,5 lit je prevelika za MZ ljudi pa to je 250 kubika! Ajde sta kaze fabrika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Brzi menjao si lezajeve prednjeg tocka?? koje su im oznake?? I cuti, to sa 600g.. 1lol.gif mz-u se meri potrosnja na 10L a ne na 600g.. 0namigivanje.gif inace sa 8l oko 180-200km..1neznam.gif Napunis ti lepo 10l i vozikas se, a pre toga zapises koliko ima KM, kad sve to potrosi izracunas potrosnju.. 0takoje.gif

 

http://www.spritmonitor.de/en/detail/488255.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ljudi,potrošnje MZ (mislim na 250) ispod 5L su samo za brzine do 80km/h i to van naseljenih mesta .Čim se dovatiš stotke i zaviriš malo preko iste,dohvatio si 5L ,čestitamo, i idete na sve ili ništa, pozdravite se sa potrošnjom od 5L i odosmo u ne izvesnost.

Iskustvo za beogradsku vožnju po svakodnevnom saobračaju kaže da teško može da potrošnju ne predvodi broj 5 a odmah ga slede ostali brojevi...

Potrošnja sa MZ 125 i 150 več može da bude fantastičnih 3.5L ali mi je se onda dešavalo da pošto sustignem lagano autobus na auto putu i kako izvirim iza njega da ga obidjem, ja ostanem a on ode,tzv. padobran efekat. I tako sve dok autobus ne stane ili ne skrene sa auto puta.:moto3:

 

A da, na sve to dodaj i cenu ulja koja ti u realnim troškovima potrošnju podigne za par decimala. I ulje je potrošnja goriva jer je to "cvaja"..brate. Pravda za cvaju !:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Sumi oznaka za lezajeve prednjeg i zadnjeg tocka je 6302...

 

Jeste da fabrika kaze da mz trosi od 3.5-5 L ako se ne varam ali bi voleo da vidim tog mz-a koji trosi 3.5 l/100km...Naravno ne kazem da treba da trosi 6 lagane voznje i ne kazem da je to normalno ali to 3.5 L je smesno za 250 ccm 2t...Ja cu biti zadovoljan ako potrosnju spustim na 5 litara ali to cu raditi kada razradim motor...

Imao sam manju potrosnju sa diznom 110 ali sa 130 nema sanse iako mu je dizna za gorizvo zavrnuta skoro do kraja on i dalje dobija vise goriva....Ipak je karburator star i mislim da je vreme da se zameni i nije mi to problem ali samo da ne bude da trosi sa novim isto kao i sa starim....i da nije meni zao sto cu za predjenih 100 km dati vise para za benzin i ulje nego ako sam se vec potrudio oko sredjivanja motora hocu da ga sredim do kraja a ne sve kao sredjeno ovo ono a trosi ko tenk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Ma jebo ih ja, neznam, nisam pametan, ovaj moj ima problem sa paljenjem dok je hladan , teško pali i neravnomeran br. obrtaja, moram ga držati na gasu dok se ne zagreje, kad se zagreje onda ima dobar ler. Lepo povlači ali zato je slab u petoj čim oseti mali uspon gubi snagu. Napred sam stavio manji lančanik od standardnog a diznu 110, auspuh sportski ali sa ubačenim prigušivačima nešto kao što je ubacio Šumi, potrošnja laganim gasom je oko 6 l. Zato pitam kako znati -kad je idealno naštelovana smeša,- mislim da je i moj karburator zreo za zamenu, a možda i karike, mada ima dobru kompresiju na kurbli, sa tim se slaže i Kataran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Moj je prosle godine imao rezonantni auspuh,glavu diznu 110 i nisam siguran da li je imao gumu koja povezije karb u filter vazduha i kad sam merio bila je 5L okruglo...Sad sa fabrickim i glavnom diznom 130 lagane voznje trosi 5.5...tako da je izgleda glavni krivac glavna dizna ali moram prvo da proverim da slucajno na prelivu ne izbacuje benzin....

 

Mz najbolje povlaci od 3000 pa na gore a ako si na uzbrdici ispod 3000 obrtaja u petoj,onda i ne mozes da ocekujes da te lagano izvuce,mada zavisi i od uspona...u svakom slucaju trosi vise ego sto bi trebalo ali sredice se i to...

 

Jos cu stelovati karb i pratiti koliko trosi ali cu u toku leta a nadam se da ce to biti u sto pre,oterati motor kod Bokilica da cujem strucno misljenje i da to cevak proba i da vidim sta ce mi reci,jer nemam nov karb pa da pobam i nema niko u moj blizini Mz-a za koji bi moglo recu da je u perfektnom stanju tako da ne mogu da uporedim moj sa nekim drugim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sumi oznaka za lezajeve prednjeg i zadnjeg tocka je 6302...

 

Jeste da fabrika kaze da mz trosi od 3.5-5 L ako se ne varam ali bi voleo da vidim tog mz-a koji trosi 3.5 l/100km...

 

Eno ga u Svilajncu... 1zvizduk.gif1zdravo.gif Hoce MZ da trosi kako fabrika kaze, ali samo kad izadje iz fabrike i odrzava se fabrickim(nemackim) deovima... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Svi vi koji imate nedoumice oko potrosnje, stavite nov karb! Dizna nema veze sa potrosnjom ako je telo karburatora ok! Znaci istroseno telo, vise smese prolazi... Meni je MZ trosio 8-9l 310km(28l) Drugar iz Kragujevca mi je poklonio karb u dobrom stanju i MZ je propevao! odmah 5l! Ovako kako vozim to je ok! :) Od prosle godine imam karb sa ETZ 250(crveni) koji je presao 14.000km prvi vlasnik, ali nije znao da upali MZ-a pa sam mu dao moj sa motora koji pali na zub, bez sauha(istrosen)1zvizduk.gif! I sad mi MZ na otvorenom zna da spusti na 4.5l na 100km, dok po Beogradu ispod 5-6 ne ide.. 1zvizduk.gif

 

Znaci drugi karb, fabrika auspuh i 5l je zagarantovano! Takodje stariji vozaci MZ-a kazu da MZ na malim obrtajima prosipa gorivo! tj, ne valja da se gusi!!! tipa 5tom 70..1lud.gif1lud.gif ja petom idem 85-901moto3.gif Znaci 4000 i na gore! do 4000 obrtaja prosipa!1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svaki karburator se vremenom troši ! Brzina usisnih gasova je negde oko 25 - 30 metara u sekundi, i kad tom brzinom prolazi kroz karburator - troši ga. Neko vreme se to može nivelisati novim delovima ( šiber, igla, dizne ), al dođe vreme i kad ni to više ne pomaže već samo kompletan nov karburator !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Svaki karburator se vremenom troši ! Brzina usisnih gasova je negde oko 25 - 30 metara u sekundi, i kad tom brzinom prolazi kroz karburator - troši ga. Neko vreme se to može nivelisati novim delovima ( šiber, igla, dizne ), al dođe vreme i kad ni to više ne pomaže već samo kompletan nov karburator !

 

Slazem se!! 0takoje.gif

 

Nemojmo zaboraviti da je taj motor pravljen u vreme kad nije bilo vazno koliko trosi a da nepricamo da se radi o 2takta1zdravo.gif

 

 

Bas tako!! 1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Citam komentare i sve vise razmisljam o novom karburatoru...Ako se posle toga necu nervirati i ako cu se voziti ko covek onda je bolje da kupim nov pa sta bude,gore nece sigurno....Ovom je 99% istoseno telo,jer mu je dizna za gorivo zavrnuta skoro do kraja a on i dalje trosi vise nego sto treba....

 

 

 

 

 

 

 

Pre pola sata sam dosao sa krace voznje i primetio sam da negde na oko 3000 obrtaja kao da malo zatrokira i posle toga bas lepo potegne...e sad da li je normalno da se oseti na tom da kazem prelazu iz manjih u vise obrtaje kako trokiranje ili ne....To mi se desava samo kada lagano krecem iz mesta i kada mu lagano dodajem gas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Hvala svima na izdvojenom vremenu koje ste posvetili na odgovore !!! Sada su mi neke stvari još jasnije, čak i prepoznao sam svoje greške prouzrukovane svojim ne-iskustvom prema MZ motorima. Ha ha a ja ga vozio 5-om 55-60km/h kao znaš ono sigurno će tada manje da potroši1lud.gif Vidimo se na nekom SKUPU !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Hvala svima na izdvojenom vremenu koje ste posvetili na odgovore !!! Sada su mi neke stvari još jasnije, čak i prepoznao sam svoje greške prouzrukovane svojim ne-iskustvom prema MZ motorima. Ha ha a ja ga vozio 5-om 55-60km/h kao znaš ono sigurno će tada manje da potroši1lud.gif Vidimo se na nekom SKUPU !!!

 

onda ce da prosipa! :D1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pre pola sata sam dosao sa krace voznje i primetio sam da negde na oko 3000 obrtaja kao da malo zatrokira i posle toga bas lepo potegne...e sad da li je normalno da se oseti na tom da kazem prelazu ima manjih i vise obrtaje kako trokiranje ili ne....To mi se desava samo kada lagano krecem iz mesta i kada mu lagano dodajem gas....

 

to je okej!

 

Citam komentare i sve vise razmisljam o novom karburatoru...Ako se posle toga necu nervirati i ako cu se voziti ko covek onda je bolje da kupim nov pa sta bude,gore nece sigurno....Ovom je 99% istoseno telo,jer mu je dizna za gorivo zavrnuta skoro do kraja a on i dalje trosi vise nego sto treba....

 

 

 

Brzi, gresis, ta mala dizna na takozvanom 251 karburatoru je dizna za LER GORIVO! A VELIKA JE ZA LER VAZDUH! I jos nesto, ako ti nesto nije jasno oko karburatora, PROCITAJ TEMU "SVE O KARBURATORIMA(od pocetka)!!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja