Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Temu sam procitao dva puta jos pre i koliko sam razumeo na toj maloj dizni se steluje protok benzina,ako se odvrce propusta vise benzina i pojacava smesu i obrnuto...ako je tako onda bi se prilikom zavrtanja dizne smanjio i protok benzina a samim tim i potrosnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Još da dodam jedan bitan aspekt a to je kupovina delova z areparaciju karburatora, igla i dizne. Kvalitet pomenutih komponenti je ispod svakog prihvatljivog kriterijuma.Igla je ne precizna,napravljena od mekanog materijala i z aveoma kratko vreme se deformiše. Dizne ne odgovaraju kalibracijama za koje se prodaju....kada sve to stavite u vaše, višedecenijsko staro telo karburatora koje je istrošeno, dobijete mehanički sklop od koga nemojte očekivati precizan rad i fabričku potrošnju.

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ako ja mogu malo da pomognem ako imas ambicije za visim obrtajima onda koristi karburator od 250 a ako si za laganicu onda 251 razlika je u venturiju samog tela karburatora a ako zelis da izbegnes trokiranje smanji predpaljenje i posle svakog stelovanja gledaj boju svecice i prema tome steluj smesu jos nesto sto ti je cilindar i klip istroseniji veca dizna a i obrnuto zato sto zbog velike tolerancije gubis vakum u usisu i smesa ti je siromasnija boja zakon1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Hvala na pomoci svima jer je svaki dobar savet zlata vredan...A jos da dodam da nisam jedini kome Mz trosi vise nego sto fabrika kaze ali vecina njih i ne obraca paznju na to....Meni to iskreno smeta ali se nadam da cu resiti i taj problem...

Kada budem kupovao karburator uzecu verovatno od 251 i nadam se da su ti novi karburatori dobri i da ce potrosnja i sve ostalo biti ok...jasno mi je da ne moze da bude kao nemacki ali bar da nije neko smece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ako mozes da biras moje iskustvo da Bing koji reklamiraju da se ugradjuje u setu 300 je u losem kvalitetu mekan materijal i veoma brzo napravi riseve na siberu i na ostalim delovima za sad radi a koliko ce neverujem da ce ni blizu koliko neki originelni deo1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

I ja sam sa tom mišlju Brzi, ali ja razmišljam o novom " Bingovom" karburatoru, možda je malo skuplji međutim ovde na forumu su njega u većini najviše preporučili.1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Novo je novo i mislim da necemo pogresiti koji god da kupimo...E sad ako je taj bingov loseg kvaliteta onda ne verujem da su za 250 i 251 modele kvalitetniji jer su svi madjarske proizvodnje...Ali ce nasi motori manje trositi a mozda i malo bolje ici i bicemo mirni sto se toga tice bar 5 godina,mada mislim da moze i duze od toga lepo da funkcionisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Ah ti orginalni delovi !!!1hej.gif Jedino uz dosta sreće tragati dok nekom pukom slučajnošću ne naletimo na nekog nesavesnog vlasnika rashodovanog MZ-a koji nije imao tu sreću da napravi veliku kilometražu. Eto ja sam moju Jawu prodao pre mesec dana sa pravom pređenom kilometražom= 14 000 km. a godište je bila 1984, kao cvet.1mda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Sad razmisljam i ne mogu jos uvek da se odlucim koji karburator da uzmem....250,251 ili Bingov....jeste daje bingov duplo skuplji ali verovatno i da je dobar cim je toliko.....

Posto sam uradio generalnu i sto se samog motora tice (klip,karike,cilindar) nema sta da diram i jos kad bi ugradio elektronsko paljenje i stavio nov karburator,mislim da bi to bio neki maksimum i da posle toga ne bi ima sta da radim a da dobijem na performansama...Mislim moze jos da se radi ali ne sredjujem motor za trke vec za normalnu voznju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Trebalo bi da donesemo jednu odluku koja je vezana za predstavljanje članova.

 

Na BJB-u je predstavljanje obavezno. To pravilo postoji zato što je u periodu kada je uvedeno članova bilo malo a pošto je težnja da se svi međusobno upoznaju onda je jedan od načina bio i taj da se prijavi i predstavi ko dolazi. Vremenom Forum je narastao do neslućenih razmera i ovo pravilo je izgubilo smisao, nemoguće je da se toliko ljudi međusobno poznaje. Pravilo je ostalo na snazi a postovi u predstavljanju članova ne utiču na ukupan zbir postova određenog člana jer se postovi iz podforuma Predstavljanje Članova ne sabiraju sa ostalima. To je uvedeno jer je u jednom periodu na BJB-u strašno bilo važno ko ima koliko zvezdica, koje boje, koliko postova... zapravo sve što uopšte nije važno.

 

Mi pravilo imamo i uopšte nismo u obavezi na njemu insistiramo ali imamo i tu mogućnost ako nam je potrebno.

 

Palo mi je to na pamet jer se tako pojavljuju novi članovi a o njima ništa ne znamo. Od kako smo napravili MZ Svet sve smo radili da bi novim članovima bilo što bolje, tako smo gradili Forum. Neki su ovde jer im je ovde mesto dok drugi reše problem i odu.

 

Na primer, razboli mi se klinac na rekreativnoj nastavi i krenem po njega na Goč. Nađem se u Kraljevu, okrenem Kataklingera i odmah saznam gde i kako sa skretanjima, raskrsnicama i putokazima. Ili tako rešim da povedem dete "na put" motorom, čak u "drugi grad". Nismo mrdali iz Beograda, mali je... I tako, odemo do Slobe u Pančevo, popijemo kaficu, provozamo se, milina.

 

I to je bogatstvo koje smo stvarali: prijatelji, svuda, uvek i na svakom mestu. Pravi, iskreni i dugogodišnji.

 

Međutim ima i onih koji bi da reše problem na motoru. OK, razumemo se i u motore samo nas ovde vezuju i neke druge stvari...

 

Za "trajne" ljude predstavljanje je potrebno jer se tako brže i bolje zbliže sa ostalima. Za "prolazne" je besmisleno, ionako su tu samo dok ne reše problem.

 

Međutim mi ostajemo ovde, Forum je naš i lepo je da nešto i sebi udovoljimo ako se može.

 

Šta da radimo, da li da insistiramo na predstavljanju ili ne? Da li nam je to potrebno? Da nije možda veliko opterećenje za nove članove? Možda u ovim vremenima zavere i špijunaže može da deluje odbojno insistiranje na ličnim podacima koji se iznose javno jer je Forum ipak javan iako toga obično nismo svesni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma treba se predstaviti ! Niko ovde ne traži matični broj, i neke " Lične " podatke, al red je reći " Ja sam - taj i taj, živim tu i tu, vozim MZ 250 ". Čak i za one koji bi da reše neki problem je poželjno da napišu odakle su, jer će tako možda pre rešiti problem. Mene su nekoliko puta zvali ( našli br. mobilnog negde na forumu ) neki ljudi da im pomognem, ok, pitam ih odakle su, kad mi kažu - uputim ih na našeg člana koji je možda u njihovom gradu ili u blizini i stvar se mnogo lakše reši !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Tačna je ta podela na prolazne članove i ove druge. Bez obzira, mislim da bi trebalo uvestu da se u par crta kaže nešto o sebi. Ja čak i podvesno ihnorišem ljude na forumu za koje provalim da su upali u forum i nešto traže,pitaju i potom nestaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Sasvim je normalno i kulturno kod normalnog sveta predstviti se !!! trazi.gif Ustvari to je nešto što te u kućnom vaspitanju roditelji među prvim bitnim stvarima uče !!!0takoje.gifdobar.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Istina je to o predstavljanjui , potrebno je , makar i šturo i reda radi .

Takođe , po malo i vređa kada neko samo svrati i želi dobiti informaciju kao da je "sa klina skida" . A još kada prenosi i nemir (brzinom , nemirom) , vrhunac . Takve u mom dvorištu opomenem da se stalože ili pođu negde da se izduvaju pa onda ponovo vrate .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Ja danas rasturio Stublinu, klip i karike, stanje stubline i karika KATASTROFLANO !!!1hmm.gif Klip fabričke dimenzije , međutim moraće stublina na obradu pa kao što vam je poznato sa time dolazi i veći prečnik klipa. E sada igranka nije gotova ostaje mi da proverim da li radilica ima snage da novu kompresiju ponese, to prepuštam Kataranu. Koliko se kreće obrada radilice? Ili koliko će me koštati generalna ako moram da je odradim?0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Razbusivanje cilindra od 15- 30 evra zavisi kod koga nosis....klip i karike ti nisu puno ali opet zavisi od koga kupujes....Iskreno ja moju radilicu nisam nosio na neko obradjivanje ili proveru kada sam stavljao veci klip,mislim da nema ni potrebe osim ako hoces da proveris da li je u centru...A kompresiju mozes da povecavas ili smanjis po potrebi sa debljim ili tanjim dihtungom.....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Razbusivanje cilindra od 15- 30 evra zavisi kod koga nosis....klip i karike ti nisu puno ali opet zavisi od koga kupujes....Iskreno ja moju radilicu nisam nosio na neko obradjivanje ili proveru kada sam stavljao veci klip,mislim da nema ni potrebe osim ako hoces da proveris da li je u centru...A kompresiju mozes da povecavas ili smanjis po potrebi sa debljim ili tanjim dihtungom.....1zdravo.gif

 

Ok. Brzi, hvala na pojedinim savetima, međutim ti kao najsvežiji rekonstruktor motora nisi mi rekao približnu cenu koju bih mogao da očekujem(bez ruku majstora).0stabre.gif Obrada cilindra kod mene je 1000 din. i majstor je vrlo kvalitetan i pošten.0takoje.gif

Majstor mi kaže da ako radilica ima imalo lufta da će za 10 dana da napravi havariju u mašini( što je logično).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja