Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Ma ovako pocinje svake godine . Sto se tice nas samih moze kao sto kaze jigoro cano ali to spada u MZ druzenje , medjutim MZ skup gde dolaze ljudi van Srbije je ipak nesto drugo od izleta

Pozdrav druze, secas se da smo imali MZ okupljanja i bez medjunarodnih gostiju.Ne shvatam zasto je to toliko bitno.Kada je coveku slava bitno je sveca,kolac,vino i zito a ukucani su uvek tu , gosti nisu neophodni nego su pozeljni. Ovde je rec o nekom vidu zasicenja, iz ove nase price rodila se jos jedna paralelna sto je i dobro bar ima ko da nastavi.

Nisam bas razumeo za tu paralelnu pricu a ja sam Kataran uvek bio da se nadjemo i vise puta godisnje stim da bude sa spavanjem zbog nas koji volimo radzu

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ma ovako pocinje svake godine . Sto se tice nas samih moze kao sto kaze jigoro cano ali to spada u MZ druzenje , medjutim MZ skup gde dolaze ljudi van Srbije je ipak nesto drugo od izleta

Pozdrav druze, secas se da smo imali MZ okupljanja i bez medjunarodnih gostiju.Ne shvatam zasto je to toliko bitno.Kada je coveku slava bitno je sveca,kolac,vino i zito a ukucani su uvek tu , gosti nisu neophodni nego su pozeljni. Ovde je rec o nekom vidu zasicenja, iz ove nase price rodila se jos jedna paralelna sto je i dobro bar ima ko da nastavi.

Nisam bas razumeo za tu paralelnu pricu a ja sam Kataran uvek bio da se nadjemo i vise puta godisnje stim da bude sa spavanjem zbog nas koji volimo radzu

Slušaj, brate, eno čovek lepo zove u Vrdnik ako se ovako nastavi ajmo kod njega, koliko vidim ostali nisu zainteresovani . Aj pa se čujemo . Zdrav mi bio i :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

VI MZ OKUPLJANJE neizvesno, u najmanju ruku.

 

Nije, desiće se sigurno. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Aj mo onda dalje, tema o lokaciji se polako razvija, zamolio bi drustvo da se izjasni u temi o VI okupljanju.

Ako nekome ne odgovaraju predlozi zbog udaljenosti trebao bi da se javi jer bi mogli da korigujemo lokaciju.

Zamolio bi i mladje clanove da se ukljuce, ovde smo svi jednaki !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da li bi neko išao kod Rumuna na Skup? Za put u narednoj sezoni trebaju mi dve vize, Belorusija ima ambasadu u Beogradu ali za Moldaviju mora da se ide za Bukurešt a bolje mi je da to izvadim ranije jer se dešava da ne rade ili imaju neko blesavo radno vreme za tim šalterima pa da ne izvisim na kraju...

 

Nezgodno je, a možda i nije :D , što se sa obilaskom Bukurešta i Skupa Rumuna vezuje i naš Skup pa to sve izađe na okvirnih nedelju dana ali je vožnja lepa a Rumunija koliko znam nije skupa.

 

Naravno, ako se ta akcija po Bukureštu ne bude vezivala za Skup Rumuna onda je sve kraće a može i neki drugi termin jedino što bih posao sa vizom ipak trebao da završim pre Jula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lep dan danas ! Morao sam nešto da napišem, muka mi kad vidim na forumu - MZ Svet, a ispod krupnim slovima ono " Napaćena duša MZ ". Vujo promeni naslov te teme !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Istina , bolje je pozitivnije misliti . Samim tim pozitivnim misljenjem stvara se klima za prizivanjem pozeljnih pozitivnih ishoda dogadjaja , a valjda je to ono sto bi smo svi voleli a ne "filmove sa tuznim zavrsetkom" .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jeste grozno nema šta.

 

Idem u temu da pitam pokretača pa da je prekrstimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Još nisam prekidao i sačuvao sam se kad je bilo najgore ali sada sam proklizao i baš se nerviram zbog toga.

 

Naravno, opet sam pao "pred kućom", zadnja 3 pada su u radijusu od 50 metara. >:(

 

Ako negde glavu izgubim biće to na Karaburmi. :stabre:

 

Meni je dobro a motoru je oštećeno: ispala kuglica iz kurble pa je zreo za novu, polupana ogledala i katadiopter prednjeg levog migavca.

 

Gume mi jesu nove ali ne valjaju ništa. Dok je bio sa prikolicom Crnac je prosto jeo gume pa sam samo menjao Trayal-ke i tako su ostale. I nije to loša guma ali po hladnom vremenu jeste, ubeđen sam da ne bih pao da sam imao bolje gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Razbijanje malera..ili sveca u crkvi ili nesto garavo da kresnes...

 

garavo! ...garav motor "crnac" ....od mene glas za garavo! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Vozite li se po malo. Ja ovih dana da ! Malo do prodavnice, malo "čak" na drugi kraj grada i tako !

Ja imam 454 km u ovoj godini za sada

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Još nisam prekidao i sačuvao sam se kad je bilo najgore ali sada sam proklizao i baš se nerviram zbog toga.

 

Naravno, opet sam pao "pred kućom", zadnja 3 pada su u radijusu od 50 metara. >:(

 

Ako negde glavu izgubim biće to na Karaburmi. :stabre:

 

Meni je dobro a motoru je oštećeno: ispala kuglica iz kurble pa je zreo za novu, polupana ogledala i katadiopter prednjeg levog migavca.

 

Gume mi jesu nove ali ne valjaju ništa. Dok je bio sa prikolicom Crnac je prosto jeo gume pa sam samo menjao Trayal-ke i tako su ostale. I nije to loša guma ali po hladnom vremenu jeste, ubeđen sam da ne bih pao da sam imao bolje gume.

Znaci sad su na njemu Trayal-ove gume? Sa njima si pao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Još nisam prekidao i sačuvao sam se kad je bilo najgore ali sada sam proklizao i baš se nerviram zbog toga.

 

Naravno, opet sam pao "pred kućom", zadnja 3 pada su u radijusu od 50 metara. >:(

 

Ako negde glavu izgubim biće to na Karaburmi. :stabre:

 

Meni je dobro a motoru je oštećeno: ispala kuglica iz kurble pa je zreo za novu, polupana ogledala i katadiopter prednjeg levog migavca.

 

Gume mi jesu nove ali ne valjaju ništa. Dok je bio sa prikolicom Crnac je prosto jeo gume pa sam samo menjao Trayal-ke i tako su ostale. I nije to loša guma ali po hladnom vremenu jeste, ubeđen sam da ne bih pao da sam imao bolje gume.

Znaci sad su na njemu Trayal-ove gume? Sa njima si pao?

 

Jeste samo gume ne mogu da budu krive, kriv sam ja sam jer "nisam prilagodio vožnju uslovima saobraćaja". Poznato je da se po hladnom vremenu guma drugačije ponaša, da je tvrđa, slabije leži itd, ima mnogo tekstova koji baš dobro obrađuju tu temu. Nego je valjda u ljudskoj prirodi da traži opravdanja za svoje greške a na to nemamo pravo zbog drugih koji na tim greškama treba da uče.

 

I tako ja sad razmišljam kako ne bih pao da sam imao neke druge gume što je najlakše prihvatiti. Realnost je malo drugačija: dugo vozim ovaj motor sa tim gumama, nije mi nepoznato kako se ponaša po različitom vremenu i kad mi je sve to poznato koji mi je moj trebao da ga obaram. I to je ključ rešenja, treba voziti oprezno, ništa više.

 

Dobre gume su jako važna stvar, život čuvaju. Ali ni najbolje gume neće pomoći ako divljaštvo obuzme čoveka koji bi hteo da 1.000km strpa u 20, pa još "da probam ovo, pa ovo...", onda ni šine ne pomažu.

 

Pamet glavu čuva, treba voziti oprezno. A onda ne treba očekivati od guma koje koštaju 5 evra da se ponašaju kao one od 500. I ne treba lagati sebe radi utišavanja savesti, kao "ne valjaju gume", ne valjam ja a ne gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja imam 454 km u ovoj godini za sada

 

 

236km.. :D danas 36km od toga 12km po šumi.. :D

 

Nisam gledo u km sat, al sam sipo dva puta po 10 litara . Vozim se skoro svaki dan - kad ništa ne pada .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mogu reci da se u Madjarskoj uopste ne stide da voze Jawe Babete , za razliku kod nas , gde je cini mi se malte ne to sramota :( , samo skuteri .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja