Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

MZ bratijo, MZ Fun Club iz Bugarske hoce da dodje 22.X 2011 do Nisa, ko hoce jos samnom da se vidimo sa njima?? Naravno ako ne bude kisno vreme??? Koliko ih dolazi jos je nepoznato, znam da je jedan iz Plovdiva130km od Sofije. :zdravo: Dolaze na samo JEDAN dan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja cu gledati po svaku cenu da budem tu. Nego Mihac, kazi kojim poslom dolaze. Ako samo turustucki onda bi valjalo da organizujem ekipu, da ih docekamo i ugostimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ako se nekako uklopim sa Bokilicem i otkačimo prikolicu onda bih išao. Registraciju ću do tada obaviti, skupio sam pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ako se nekako uklopim sa Bokilicem i otkačimo prikolicu onda bih išao. Registraciju ću do tada obaviti, skupio sam pare.

 

konacno!!!!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja cu gledati po svaku cenu da budem tu. Nego Mihac, kazi kojim poslom dolaze. Ako samo turustucki onda bi valjalo da organizujem ekipu, da ih docekamo i ugostimo.

Dolaze cisto turisticki i da se upoznamo. Toliko mi je kazao. Ostaje na 2-3 sata koliko vreme dozvoljava.Soavaju u Dragoman pa ujutru dolaze u Nis, seve to pod uslovom da ne bude kise. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Al ne ide to tek tako. Akumulator punim mada sumnjam da od njega može nešto da bude. A to znači Gabor. A dalje to znači da treba da uzmem još neke delove što će reći da Bokilic i to treba da montira.

 

A Bokilica treba uhvatiti jer investira u srećnu budućnost.

 

Ručicu gasa nemogu da okrenem, neznam šta mu je. Koliko gog da je Crnac atraktivan to ima svoju cenu, drka ga ko stigne, navrće taj gas a neznam čemu to kada je motor ugašen?

 

Nema krupnih stvari ali ima dosta čačkanja. Hoću da skinem kofer od pozadi kada je već polomljen. A i da nije, ružno mi je to nešto, lepši je bez njega, fabrički. Zadnji migavci mi ne rade a zbog prekinutih žica i tako je stanje poslednje dve godine. Eto, i platine bi mogle da budu nove, ne bi im ništa falilo.

 

Srediću ga detaljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Pozdrav svim MZ-jasima! :zdravo:

 

Ja sam nov na forumu. Nedavno sam postao vlasnik jednog MZ ETZ 250!

Kupio sam ga od Fruskogorca iz Rume koji mi je rekao da pozna neke ljude sa ovog foruma i da su sasvim ok i da se obavezno pojavim na forumu jer cu naci mnogo korisnih informacija, pravih ljudi, bajkera...

Imam 18 godina i ovo mi je prvi ,,ozbiljniji'' motocikl! Prethodne cetiri godine sam vozio APN6...

Moj otac je 12 godina vozio MZ ETZ 250 i bio s njim nekoliko puta u Becu, na moru, po celoj bivsoj SFRJ! Veliki je strucnjak za MZ motocikle! Izmedjuostalog napravio je od MZ-a kros po ugledu na KTM-a sx 250... Ceo ram na napravio novi (rucno) i sve sto se moglo napraviti rucno napravio je. Kasnije cu ubaciti i koju slicicu...

Evo za sad koja slicica mog novog MZ-a! :moto3:

post-13524-0-08536900-1317935592_thumb.jpg

post-13524-0-02830200-1317935606_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

To je dobar primerak (dosta redak , u takvom stanju) ! imao si srece ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Cestitam Nikola na kupovini, video sam taj MZ, odlican primerak!! Bravo, i dobro nam dosao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A zar ti nemaš elektronsko paljenje-joškino?

 

Skinuo sam pre nego što je Bokilic radio sve na mašini. Od tada ga nisam stavljao, treba da se vidim sa Joškom, vuče se godinama taj posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dobrodošao Nikola!

 

Kupio si dobar motor od dobrog čoveka.

 

Drago mi je što si sa nama. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Hvala na svim doborodoslicama i cestitkama! :-)

Drago mi je sto ste me tako lepo docekali i nadam se da cemo se lepo druziti... Ja sam vervatno mnogo mladji od vas, ali nemojte da mislite da sam neki od "napaljenih klinaca" (nesto tipa: R1 il' ni jedan!).

Odrastao sam u takvoj porodici gde se motori prvesnstveno vole i postuju... Inace i stric i strina i dva brata od strica i moj rodjeni brat i tata i mama i ja, svi vozimo motore! Cak je i baba vozila Tomosa automatika 15 godina (svakodnevno)!:-) Stric i tata su imali 80ih godina dva ista MZ-a ETZ 250 (sive boje) i nema gde nisu stizali sa njima! Stric je 8-9 puta isao u Bec, posto tamo zivi! Danas stric vozi Kawasakija GTR 1000, a tata Kawasakija GPZ 900R, ali kazu da im je MZ ipak najdrazi motor koji su ikad vozili! Oni su kao sto moze i da se zakljuci izvrsili presudni uticaj na mene pri kupovini ovog motora...

Eto cisto nekoliko reci o menii mojoj porodici, da me malo bolje upoznate i da ne mislite da sam neki klinac koji je kupio motor da bi ga dva puta izgasirao u centru grada i to kad devojcice idu iz skole i na taj nacin pokusao da ispadnem "faca"... I tako...

Evo sad nekoliko onih slika koje sam vam obecao! To je taj kros koji smo napravili! Jedino ove plastike (rezervoar, blatobrani) i sediste smo uzeli od tog KTM-a! Pravljeno je sve Od rama, zadnji veljuske, kormana fuzastera, zadnjeg blatobrana (onog dela koji stiti masinu) pa do auspuha i zadnjeg lancanika! Sve je pravljeno po dimenzijama i mozemo reci da smo vrlo zadovoljni! Eventualno ako negde ima centimetar ili dva da se razlikuje od pravog (visina sedista, visina kormana, medjuosovinsko itd...) Fruskogorac ga je video uzivo odusevio se! Kaze da bi ga bilo vrlo zanimljivo probati kroz sumu! :-)

Dobro bi nam dosli svi komentari, kritike, pohvale itd... 8)

post-13524-0-16734100-1317986881_thumb.jpg

post-13524-0-66895100-1317986928_thumb.jpg

post-13524-0-54532400-1317987158_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Lepo i zanimljivo ! cestitam ! mala sugestija , mozda nije trebalo sakrivati identitet sa "zemljakom" (nemcem-austrijancem).

Meni su mnogi predlagali da na svog MZ Mastifa na mesto znacke MZ stavim : Jamaha , KTM , bla,bla ,ali eto meni je bilo bas interesantnije cak i istaci proizvidjaca

U svakom slucaju , voleo bih da u svojoj stali imam i jedan ovakav primerak !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Drago mi je da je MZ otisao u prave ruke :takoje: Nikola i matori su odlicna kombinacija, uopste cela porodica CAREVI!Matori je stara skola dvotockasa, pravo je zadovoljstvo podsecati se starih modela u razgovoru sa njim i njegovim bratom.Posebno mi se dopao MZ u kros verziji, vrlo vesto odradjeno!Nadam se da ce biti prilike da ga probam :moto3: Pozdrav Nikoli, a Mzejasi su dobili pravog clana!Ja i dalje pratim desavanja, a u garazi ceka jedan ES 175*1 1965 da ga sredim :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Majku mu, eto dileme... :stabre:

 

Gledam kako bi Nikola trebao da otvori svoju temu u "Naši Ljubimci" i pokači fotografije. Kako je taj podforum dnevnik i galerija naših motora u njemu nema komentara ali su tu sve izmene i radovi koji se na motoru vrše, stavljaju se nove fotografije, svoju temu ažurira svako kada misli da je potrebno...

 

A onda se nađem u neznanju, stavio bih i MZ - KTM negde a ono nema gde. Ustvari, mislim da bi nam trebao još jedan takav podforum za naše prerade jer je svašta razbacano po temama a nije da nismo imali ništa od takvih poslova.

 

Otvorio je Boban "Vredne ruke...", Picasoo je dopunjavao o raznim modelima ali dešava nam se s vremena na vreme da se pojavi nešto ovako.

 

Šta da radimo sada? Da Nikola ubaci MZ - KTM u neku od postojećih tema ili da možda otvaramo novi podforum?

 

Neznam da li imamo dovoljno materijala: Zverinjak je imao onaj primerak sa lepom viljuškom, Deki je radio, Picasoo je najavio novog vlasnika pa temu ne bih premeštao...

 

Šta da radimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja