Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa ono jeste, vreme nam je za sastanak.

 

Radni. :D

 

Mora bre, pritiska na sve strane, ne zna čovek u današnje vreme gde će pre i na koju stranu...

 

Ko je zainteresovan da svojim prisustvom doprinese rešavanju svih planetarnih problema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ja mislim da sam pre 7 godina video ovaj kros motor i to u vrscu secam se imao je mz masinu i ram od ktm

 

ram je od Jawe... 0namigivanje.gif viljuska(zadnja) od ktm-a ili rucni rad, sve je od nekih motora pa posle naknadno prepravljano.. zadnji tocak od MZ-a i prednji (ako je 18)... Samo mi bezveze to sto pise KTM umesto nesto drugo... ipak to nije taj motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

ja mislim da sam pre 7 godina video ovaj kros motor i to u vrscu secam se imao je mz masinu i ram od ktm

Ovaj motor nisi mogao videti u Vrscu pre 7 godina... Verovatno je neki drugi! Ovaj je napravljen u zimu 2007/08.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ja mislim da sam pre 7 godina video ovaj kros motor i to u vrscu secam se imao je mz masinu i ram od ktm

Ovaj motor nisi mogao videti u Vrscu pre 7 godina... Verovatno je neki drugi! Ovaj je napravljen u zimu 2007/08.

 

ima jos jedam MZ kros.. 1zvizduk.gif slicne konstrukcije...

 

 

Dobro dosao.... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

U svakom slucaju , voleo bih da u svojoj stali imam i jedan ovakav primerak !

 

Da li mozda na prodaju ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

moguce ali pitam se kako ste uopste poceli da pravite taj motor dali ste imali nesto kao pocetak , mislim neki motor koji je priblizno licio na ovo sto sada vidimo na nasim tv ekranima :hej:

ja mislim da sam pre 7 godina video ovaj kros motor i to u vrscu secam se imao je mz masinu i ram od ktm

Ovaj motor nisi mogao videti u Vrscu pre 7 godina... Verovatno je neki drugi! Ovaj je napravljen u zimu 2007/08.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

moguce ali pitam se kako ste uopste poceli da pravite taj motor dali ste imali nesto kao pocetak , mislim neki motor koji je priblizno licio na ovo sto sada vidimo na nasim tv ekranima :hej:

ja mislim da sam pre 7 godina video ovaj kros motor i to u vrscu secam se imao je mz masinu i ram od ktm

Ovaj motor nisi mogao videti u Vrscu pre 7 godina... Verovatno je neki drugi! Ovaj je napravljen u zimu 2007/08.

 

KTM pise bre,.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

U poscetku nije bilo bukvalno nista!:-)

Poceli smo tako sto smo kupili dva MZ-a (ETZ 250 i ETZ 251) koji su otprilike bili grobovi... :D To smo uzeli za delove! Kasnije smo uzeli i jedan MZ ETZ 150 posto je imao na sebi prednji tocak 21 col za neke veoma male pare. U tocak sa te 150ke smo prezbicali glavcinu od ETZ 250 (sa diskom) posto je na tom tocku od 21 col bio dobos. Prednju viljusku Smo stavili od ETZ-a 250 ali smo je produzili nekih 9 cm. Koraman je napravljen rucno! Ram takodje! Sve od vrata pa do repa! Zadnja viljuska je od 250 ali produzena i ojacana! Poluga zadnje kocnice je napravljena, bocna nogara je napravljena, fuzasteri(koji se preklapaju unazad) su napravljeni, auspuh je napravljen kompletan(od pocetka do kraja, rucno) Plastike su kao sto sam rekao od KTM-a, itd... Da ne nabrajam sad sve... :-) Ako vas jos nesto interesuje, pitajte! Ukoliko imate nekakvu kritiku slbodno recite... Sve je dobrodoslo! :jee:

 

Stavio sam masku na svog "zlatnog retrivera"! :jee: Jos cu mu kupiti novi auspuh i to je to! Bice kao nov! Inace vozim ga svaki dan i prezadovoljan sam! :moto3:

post-13524-0-33394700-1318276695_thumb.jpg

post-13524-0-60932900-1318276724_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

VRLO LEP RAD1care.gif1care.gif1care.gif meni se vec dugo vrti po glavi neki MZ kros ali nikako da zavrsim ni ovo sto sam poceo a kamoli da pocnem nesto novo1neznam.gif Trenutno radim stvari koje moram da uradim a ne one koje volim da radim valjda ce doci bolja vremena0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Sumi imas ga u Vrednim Rukama a Sto se tice MZ krosa mozda bi Nikola mogao da Pokrene svoju temu u Nasi ljubimci pod MZ kros pa da da jos neku sliku a onda i ostali krosevi da se nadju u istoj stali pa da vidimo ciji je pastuv lepsi i pedantniji i ko ga bolje cuva ili ko ga bolje prlja od blata0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - Nikola Simic - Ko sto Boban rece - mogao bi da otvoris temu " MZ kros ", pa da tu stavis malo detaljnije slike. Jos ako ste slikali radove kad ste ga pravili - to bi bilo uzivanje gledati ( a mozda nekom od nas bude i inspiracija ) . :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

dali uopste moze da se registruje i ako moze koji model bi pisalo na saobracajnoj, moguce da nije izgledao je veoma slicno samo koliko se secam kroz maglu bio je zute boje rezervar i blatobran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

dali uopste moze da se registruje i ako moze koji model bi pisalo na saobracajnoj, moguce da nije izgledao je veoma slicno samo koliko se secam kroz maglu bio je zute boje rezervar i blatobran

Pa ne moze da se registruje... Ideja je i bila da napravimo nesto sto nikako ne bi smelo izaci u saobracaj! Cist off-road! Kada je pravljena elektricna instalacija namerno nismo izveli zice za prednji i zadnji far, stop svetlo, zmigavcei ostalu signalizaciju koja je neophodna za registraciju motora...

E sad, ako nekad budemo zeleli mozemo da izvedemo i te zice i da pokacimo neke farove i zmigavce, ali bi onda ram morao ici na atest posto je rucno napravljen, pa bi sa tom potvrdom mogli da ga registrujemo, ali to puno kosta a i nije nam potrebno... Imamo nekoliko motora koji su za put, a nije lose da imamo i ovaj jedan koji sluzi iskljucivo za atarske puteve, sume, njive... :moto3:

Moj otac je inace vozac teskog kamiona (a bavi se i mahanikom), u saobracaju je stalno, dosta mu je i propisa i policije, i puteva posto ih svaki dan gleda, tako da je insistirao na tome da motor bude bez signalizacije! :D To mu sluzi tako nekad vikendom da se malo "izdivlja" po atarskim putevima, za sta mu signalizacija nije potrebna! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

@ - Nikola Simic - Ko sto Boban rece - mogao bi da otvoris temu " MZ kros ", pa da tu stavis malo detaljnije slike. Jos ako ste slikali radove kad ste ga pravili - to bi bilo uzivanje gledati ( a mozda nekom od nas bude i inspiracija ) . :takoje:

Pa moze! Otvoricu temu "MZ kros"... :takoje: Ali trenutno ne mogu posto mi je pao sistem na kompu nedavno pa sam izgubio sve fajlove koje sam imao, izmedjuostalog i folder sa slikama koji nazivamo "Arhiva KTMz" 8) To su sve detaljne slike o pravljenju ovog motora od samog pocetka do kraja! Sve! Ali prebacio sam ja te slike na vreme (sva sreca) kod deda-ujaka koji je inace kompjuteras tako da ima jedan ogroman hard disk gde smesta celokupne hard diskove (ove male-obicne koje svi imamo)i cuva ih tu za ne daj Boze, tako da je taj folder kod njega na tom disku pa cu ja otici do njega i prebaciti te slike! Cim budem uzeo slike napravicu temu! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja