Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pozdrav svima, eto ni mene nije dugo bilo imao sam problema da se ulogujem na sajt,najzad je to reseno.

Moram da pohvalim administratore, vec sam poceo da se brinem ali najzad stize pomoc :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

hhmmmmm, aj sad,vidi ovog pesnika,sta je hteo da kaze ....

Izgleda da je zin'o, al' nije zaustio... :neznam:

 

Maaa,zeva taj dobro,svidja mi se koncept,inace na tom sajtu ima zanimljivih ....udarila zima,proradila masta,navuko sam kojekakvih djunti pa sada razmisljam :lud:

Zanima me koncept MZa ali u ,,streetfight,, stilu,neobicno za njega skroz,sve nasta sam naisao do sada je skroz bezveze ,,low budget,, fazon, ako neko ima sliku neceg zanimljivog,bilo bi super,da vidim.Caffe je vec vidjen stil,kao i ostali,malo egzotike nije na odmet :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Deder prosledi sajt... :Mina:

2 STROKE BIKER BLOG, potrazi to ! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Cisto si ga isprljao ili si ga isprljao cistog??? :stabre:

 

 

Za sada nacrt predloga ali ce verovatno biti usvojen, ocajnicki im trebaju pare jer su ljudi zbog visokih taksi prestali registrovati vozila.

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:312435-Jeftinije-za-krseve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Za sada nacrt predloga ali ce verovatno biti usvojen, ocajnicki im trebaju pare jer su ljudi zbog visokih taksi prestali registrovati vozila.

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:312435-Jeftinije-za-krseve

Koliko ja to razumem, izgleda da je onaj moto protest dao rezultata. Do duše, tad smo tražili i to da motori mogu da se registruju i na kraće od godinu dana...

 

Ja lično jesam protiv toga da se za velike kubikaže značajnije smanjuje porez na promet.

 

Logika: ko ima kinte da kupi i da puni i održava veliku kubikažu, bez obzira na starost motora, taj bi trebalo i da plaća veći porez.

 

Ne znam precizno sadašnje cifre, al' mi se čini da će najbogatiji opet lepše da prođu od mučenika.

 

Drugari šta kažete? Ko zna sadašnje cifre, pa da uporedimo? 'Aj'mo, diskusija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Nema protest blage veze vec prazna drzavna kasa. Kazu da imaju oko 30% manje registrovanih vozila zbog taksi a preko 50%plovila.Posto je u najavi vec duze vremena da svakoga u sledecoj godini ocekuje oko 40€ za nove tablice i pominje se povecanje osiguranja, nekih 70-90€ u proseku i ako dodas stare takse, samo se namece da bi vise od 50 % vozila ostalo ne registrovano.

Vidi sta su uradili sa legalizacijom divlje podignutih objekata, sada moze i za dzabe jer od sledece godine se sve nekretnine oporezuju sa novom poreskom stopom i to po trzisnoj vrednusti. To znaci , sto vise novih poreskih obveznika jer jedino oni placaju porez.

 

Strasno je to sto za bilo kakav ordinarni benefit u zivotu moras da se macujes i boris kao Don Kihot protiv vetrenjaca vec da to rade ljudi koje smo izabrali na proslim izborima da obave taj zadatak i stvore uslove za bolji zivot i pri tome su oni sami obecali i mnogo vise no sto smo mi trazili. Sramota me sto sam sa nekima od njih pohadjao istu gimnaziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Cisto si ga isprljao ili si ga isprljao cistog??? :stabre:

 

bio cist, stajao mi u kuci... ai danas morao da idem po neke stvari pa sam malo vozikao inace na slikama je "cist" posto sam vozio 35km mokrog asvalta pa je pola blata spalo usput... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Srecno sa novom djuntom,btw,sacuva li KZa ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

@Vuja

Čestitam novi motor. U zdravlju ga vozio. Valjda će ti više goditi leđima!

 

PS

Ode i ti u R-ovce...

 

'AJ' BEZBEDNO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pričaju ljudi kako je to najbolji putnički motor. To me navelo na zaključak da je verovatno udoban pa sam se tako i odlučio za njega.

Mašina je impresivna, performase neverovatne ali mi to nije od značaja.

 

E položaj jeste i tu mi kičmi zaista odgovara. Za karlicu i donje pršljenove sa ovim mojim anatomskim kvarovima idealno je ali za ramena i ruke nije.

Šta ja znam, razmišljam da je sa rukama lakše, kad se umoriš siđeš sa motora ali za leđa leka nema pa sam od dva zla izabrao manje.

 

Neuporedivo manje duva, oklop mnogo znači, to je za bržu i dužu vožnju velika stvar.

 

Leži, ceo je kao linija (za tehničare - duž). Lako se obara bez napora jer položaj sedenja dozvoljava da bacakaš sebe ili motor u svim željenim pravcima.

 

Ipak, sve to i nije suviše važno jer će ovaj motor kao i prošli biti korišćen jednom ili najviše dva puta godišnje za neke duže puteve koji opet zavise od para. Mora da je uvek spreman i kao nov da mogu da sednem i odperjam gde mi se hoće.

 

Za grad nije iz milijardu razloga. Kada sam ga dovozio kući sašio me nepoznati čovek MZ-om u više navrata. Po gužvi i kroz provlačenje je nekako i razumljivo ali ništa mu nisam mogao čak ni na Brankovom mostu: i on i ja u žutoj traci u kojoj su kolotrazi od autobusa, MZ samo skakuće a ja hvatam motorčinu da ne odletim u Savu. Još se i vidi da nije neki vozač, oskudna mu tehmika ali MZ na 80 pevuši dok ova grdosija tek tada ulazi u fazon.

 

I ovaj kao i prošli motor vozim isto kao i Crnca, ne prelazim 5.000 obrtaja. To nije rezultat moje želje nego navike koja je očigledno duboko ukorenjena jer se evo i sa drugim motorom koji nije MZ ne menja.

 

No, što se položaja tiče za mene nije napravljen bolji motor od MZ-a! Pa treba pogledati i nas kakvi smo, svi smo drugačije konstitucije a nemamo baš mnogo dorada u tom pogledu. I svima odgovara, to nemože da bude slučajno.

 

Bilo kako bilo, Crncu nema zamene. Očekivao sam da će se neki kupci pojaviti za Boldorku sada kada se saznalo da sam uzeo drugi motor ali me sačekalo iznenađenje: zvali su me za Crnca.

 

Jebi ga, Crnca ne dam, nema tih para.

 

I sve ostaje kao i do sada, u Srbiji Crnac a napolju Honda.

 

Da su druge prilike moj izbor ne bi bio u Hondi nego MZ 1000 SF al sad šta da se radi...

 

Iskreni ljubitelji ove Honde imaju drugačije afinitete. Klip je u početku dosadan ali je u nastavku sve zanimljiviji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Motori "novije "produkcije su skor svi, veoma podvozni, rade dobro u svim rezimima, leze i koce dobro samo je pitanje odrzavanja.Neki iziskuju manje para a rugi mogu da te upropaste finansijski.Definitivno, za ovo nase podrucije je samo enduro motorcikl resenje, svi ostalo su manje ili vise invalidni.

Testiraces motor i videti koliko ti odgovara i kako ces se ti sroditi sa njime.Ima i ona da vozilo moze da bude izvandredno ali da ti ne lezi i onda je sve dzaba.Do tada, cekamo tvoje impresije sa nekog od prvih putovanja o kojima razmisljas.Jedino ostajem pri tome da ces pre tih putovanja ozbiljno morati da pocnes sa vezbama za ledja jer je voznja na ovom tipu motorcikla direktan izazov za ne zeljene probleme u vezi ledja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Niko bre ne piše po Forumu a svi čitaju. Nije mi samo jasno šta više ima da se iščitava kada se ne ispušta telefon iz ruke. Drago mi je što su se ljudi između sebe zbližili jer je to cilj svega ovoga ali ne treba da zanemarimo SVOJ forum.

 

Pa naše je ovo ljudi, ako nam ne treba da ga gasimo majku mu.

 

I do sada smo vodili računa da ceo uređivački koncept prilagodimo novim članovima. Ipak neko mora da ima razlog da dođe ovde i upozna se sa nama a nema baš nekog interesa da dođe na prazno.

 

Zverinjak dugo balansira, piše čovek, animira... I Šumenko se ućutao a to nije dobro, više volim da me nervira OFF-om nego da ćuti. :P

 

Ali telefoni rade. Koga god vidim ili sa kim god se čujem, svako zna ponešto. I ja onda sklapam deliće iz ko zna kojih elemenata pa je pitanje šta je tu tačno i konkretno.

 

Napišite ljudi post šta se gde dešava da ostali ne nagađaju. Ajde da nema interesovanja i razumeo bih ali dijalog je svakodnevan jedino što se vodi između dva sagovornika jer je telefonom pa su ostali u neznanju.

 

Koliko sam informisan, Svilajnac je bio par dana bez interneta pa su odsečeni od sveta i valjda ih zato nema. Kataran se ulogovao i ništa. Pa vest je i kad se javi TS Chopper sa "dobro sam, imao sam ispite". Lepo je čuti i šta se u kom mestu radi jer se iz svog mesta teško nagađa šta je na nekom drugom.

 

Kao što to obično biva, počeću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Današnji dan obeležila je Kingova sahrana. Tužno do kraja, vreme hladno i sa snegom, na Bežanijskom groblju dosta naroda...

 

Loše, baš loše, nije mi nikada palo na pamet da ćemo se viđati u ovakvim prilikama.

 

Auto mi je bio u servisu pa je Bivolje sa porodicom pomogao oko mog dolaska i odlaska. To je jedna sjajna porodica, divni su ljudi i pun sam najlepših utisaka o njima.

 

Na groblju smo se našli sa Čika Duletom i Lord_oblivion-om i ostatak vremena, onako kako običaji nalažu, proveli smo zajedno u tim prilikama.

 

Sve super samo, jebem ti povod.

 

U povratku sam zaključio da sam divljačina u saobraćaju, vraćali smo se onako kako bi trebalo, uz svo poštovanje propisa jer je vozio Saletov sin a ja sam se tresao od nervoze. Vukla me žuta traka, samo mi glava naginje na tu stranu.

 

U prisustvu žene i sina rečnik je morao da se prilagodi ali u glavi komentari nisu izostali: ovaj može da mi se napase, onome bih...

 

Saobraćaj u Beogradu nije normalan, gužve su da ni za motor nije. >:(

 

U povratku sam stigao u servis. Redovan servis za Logana na 95.000, cijena - prava sitnica, 11.000. :aha:

 

Uđem u auto, odem do grada da okrenem koji krug makar gorivo da pokrijem i vidim da nisu čistili a i ono što jesu opet se ledi tako da sam se vratio nazad.

 

Sutra idem u firmu što znači da para nema jer nema ni plate a pošto sam tamo nemogu da taksiram. Poštar to ne razume, donosi mi račune i dalje, alimentacija me baca u minus na bankovnom računu, Crnac nije registrovan, novi motor nije registrovan, treba da vodim decu na more a ni sa Novom Godinom finansijski nemogu da izađem na kraj jer je za koji dan.

 

Inače dobro sam, sve mi glatko u životu ide, samo poželim i eto ga. :zvizduk:

 

E pa tako vam je to bilo na današnji dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne znam sta da kazem. Od kako je forum izmenjen imam utisak da se na njemu mnogo manje pise, ne samo u okviru MZ sveta, vec na celom forumu . Ja licno sam imao nekih svojih problema, pa i nisam bas bio raspolozen za neko pisanje, al valjda ce biti bolje. Ako je za utehu - posto obilazim jos neke moto - forume, ni tamo nije nista bolja situacija .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mislim da dosta ljudi ima otpor po promeni formata foruma.Pogotovo se to odnosi na maticni deo foruma.

Slabo je i desavanja i akcija , stiska kriza.Sta da kazemo da ce tek da bude krize.

U poslednjem mesecu smo imali poplave. zemljotres i sada tuzni dogadjaj. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja