Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

cudna zemlja u kojoj zivite koliko vidim samo probleme i stresovi ja toga ovde nemam u toj kolicini, ne kazem da nema problema, ima ali svi su resivi.1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Meni se Honda sa R nikad i neće mi se sviđati Nikad i pogrešio si !!

Ovo sam napisao zato što kao sada svi nešto lepo pišu !! Nikad, ama NIKAD ne bih kupio R varijantu ! :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne ljuti se bre, mašina je R, motor je F. Duži je, veći je, teži je, ne ide na točak jer je glomazan...

 

Treba mi pun oklop na motoru jer je samo za duži put. Za jednom godišnje. Omlatio me vetar sa Bodorkom, bio sam bolestan 2 dana, nisam znao gde sam... I smučilo mi se da pravim nešto i prekrajam, ovo je motor za put i sa njim idem na put. Ona Honda nije za dug put, ko u danu pređe preko 400 čeka ga teška bolest kao i mene.

 

A i nemogu da biram ja nešto sa ovoliko para koliko imam (sam imao). Vidim da mi lepo leži Gold Wing, na njemu ništa ne boli i ne duva, samo drugačije i košta.

 

 

Za ovaj motor nisam imao pare a još ako se pokaže da mi ne leži neće biti dobro. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Pa i ja predjem sa MZ-om preko 400 u danu pa sam ziv i zdrav jedino ces sa hondom to da predjes za 1 sat pre i to u vrh glave ako vozis auto putem a ako vozis nekim krivudavim putem mozda i za isto vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Viji ce Crnac ostati. Honda mu je za duza putovanja... Udobnoja, manje bucna, stamena.... A i kada ode preko, odma je druga prica: devojcice, pa one od 31- 41... :jee2::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

sa MZ-om 323km za 3,5h(voznje) + 2h(odmora) za dan +(dobra kisa kod kraljeva) ........ = :moto3::jee: moze i vise, da sam krenuo rano ujutro, a ne popodne... :Mina::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mene leđa na Crncu ne bole.Vozio sam mnogo drugih motora ali ih nisam imao, MZ mi je bio dovoljan sve ove godine. Zbog toga sam mislio da ako mi na MZ-u nije ništa nema razloga da mi bude na Hondi.

 

Ta zabluda me skupo koštala: motor sam platio 1.200 evra, uložio sam još 800 a prodaću ga opet za 1.200 koliko god da tražim jer više nemože da se dobije, to je realnost.

 

Zajebo sam se, nisam ga vozio nego sam se odmah bacio na sređivanje, delovi preskupi, Bokilic razuman inače bi otišlo to na ihihiii...

Kad je došla sezona shvatio sam da to nije to i šta da radim, kasno je.

Put na kome sam bio potvrdio je ono najgore na većoj kilometraži, motor mi ne odgovara.

 

I dalje ostaje da za mene najbolji položaj ima Crnac, ništa ne trpi, ni leđa, ni ruke, ni ramena...

 

Zašto mi je trebala cela ova zajebancija? Iskreno, uplašio sam se. Za koji dan punim 40 godina i vidim da nisam isti kao sa 30, sve se više vadim na tehniku i iskustvo a sve manje imam snage i pokretljivosti. Neznam kad refleksi počinju da riknjavaju ali je onda kraj dužim vožnjama...

 

A proklet sam, vuku me putevi belosvetski. Svašta bih još gazio sa dva točka, mladost mi je prošla i ratu i bedi, utamničen sam bio, opasan u bodljikavu žicu.

Moram sada, neću biti mlađi, neće mi biti bolje, samo ću da se služim trikovima sve više dok ne dođe trenutak da i to ne vredi...

 

Kriza srednjih godina, a? Pa plašim se, neću da lažem, tako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

cudna zemlja u kojoj zivite koliko vidim samo probleme i stresovi ja toga ovde nemam u toj kolicini, ne kazem da nema problema, ima ali svi su resivi.1zvizduk.gif

 

 

Svaka cast onome ko izmisli BENSEDIN,nas narodni lek,bez njega ,nacisto bi propali !!!

 

Vidis matori,mi smo rodjeni mazohisti,zvizde nam 00 :zvizduk: ,lepo nam je .... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Da i ja dodam nesto o ledjima mene bole ledja na MZ-u(posle 70-80km krivina ili 150km lepog puta) ali samo desna strana, to e zbog volana ili lude glave(ne pravim dosta odmora). Bavio sam se biciklizmom 6godina profi 23000km po srbiji, (prekinuo sam zbog zenske) na svakoj vozni preko 50-60 km pocinjala su da me bole ledja, pa sam pristupio prepravkama(sediste,volan.. i ostalo). Dobio sam odgovarajuci polozaj kad sam promenio volan(gidon) posle toga vozili smo prosek oko 120km dnevno 3-4 puta nedeljno. Nisu me vise bolela ledja.(najveca tura dnevna 324km Arilje-Sabac-Arilje 15h voznje..):moto3: :moto3:

Tako da cu na MZ-u promeniti volan cim finansije dozvole, posto je neko pre mene padao sa motora i iskrivio desnu stranu.:Mina:

 

POZDRAV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma bre Vujo ne opterecuj se...bitno da se tebi svidja motor!!

A sto se tice "krize srednjih godina", ako te je sada uhvatila sta ce te onda strefiti u 50-tim??

 

P.S.Ni ja nikada ne bih uzeo R-a, ali o ukusima...!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kada su leđa zdrava onda promenom položaja može dosta toga da se dobije. Dobije se i kad nisu, Bokilic je napravio volan kakav mi odgovara i zbog toga sam mogao da "izdržim" put.Pre prepravke, posle 100 km nisam imao stisak u levoj ruci uopšte pa nema šaltovanja. Posle prepravke, izvukao sam skoro 700km bez stajanja, od Poreča do Karaburme.

 

Šumi, pre bilo kakve izrade probaj običan MZ volan, samo da nije kriv. To bi trebalo da ti odgovara kad odgovara meni kljakavom.

 

Dve stvari su mi se pokazale kao najbolje rešene na MZ-u: položaj sedenja i prenosni odnos. Taj prenosni odnos je stvarno fascinantan, trebalo je uklopiti osobine 2T mašine sa dugačkim brzinama uz obilje prednjih lančanika koji su na raspolaganju. Kakvo je to carstvo u izboru, moguće je napraviti bukvalno sve.

 

Ima li neko stari lančanik od npr. 19? Probao bih jer sam na Crnca vratio točak 16 a napred 21 zub i nemam dovoljno snage za 5. brzinu. Doduše, Bivolje kaže da smo Vule i ja išli i 90 kada smo se vraćali iz Sremčice, video je jer mu rade satovi. To je dosta od brzine sa putnikom samo ne valja što je iz 4. brzine, nabija obrtaje bespotrebno a i greje se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pre prepravke, posle 100 km nisam imao stisak u levoj ruci uopšte pa nema šaltovanja. Posle prepravke, izvukao sam skoro 700km bez stajanja, od Poreča do Karaburme.

 

:staa2: :staa2:

Ima li neko stari lančanik od npr. 19? Probao bih jer sam na Crnca vratio točak 16 a napred 21 zub i nemam dovoljno snage za 5. brzinu. Doduše, Bivolje kaže da smo Vule i ja išli i 90 kada smo se vraćali iz Sremčice, video je jer mu rade satovi. To je dosta od brzine sa putnikom samo ne valja što je iz 4. brzine, nabija obrtaje bespotrebno a i greje se...

 

imam 20 z (skoro pa nov) vozio sam ga 1000km, i promenio iz istog raloga nemam petu brzinu, a i nisam mogao da izadjem uz neke uspone.:lol::Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hvala ti ali mislim da mi nije dovoljno da smanjim samo za 1 zub, ipak je prikolica na motoru. Lako je da kupim lančanik nego bih probao neki stari da vidim koji mi treba, da ne kupujem bezveze.

 

A neznam ni šta hoću, koja mi je to maksimalna brzina dovoljna pa da ne idem preko nje nego da jačam snagu.

 

100 u putnoj brzini sa putnikom je valjda OK? Očigledno je da može i više samo je pitanje da li je potrebno, ne treba preterivati. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Neznam, ali kod mene bio lancanik 20z i nije valjalo pa sam imao rezervni od krosa 17z, savio sam i motor je poleteo :zdravo: Probaj 19z sigurno ces osetiti raziku!!! :moto3: kod 250-ke ide 15-16z za prikolicu(fabricki)... a za solo voznju 19(fabricki) ;)

Probaj 18-19z ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da, možda čak 18 da bi mogao da vuče troje kad već može da nosi. Tih preporučenih 15-16 je malo, ipak ima 300ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Tih preporučenih 15-16 je malo, ipak ima 300ccm.

 

Pewporucenih je za ETZ 250(tocak 18) + prikolica ;)

 

Da, možda čak 18 da bi mogao da vuče troje kad već može da nosi.

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Pa evo posto je kraj sezone sumirao sam voznju u ovoj godini i presao sam ukupno 5960 km sa 325 litara benzina sto mu dodje nekih 5.45 l / 100 km prosecne potrosnje.Ostao sam kratak za nekih 500 km u odnosu na prethodnu godinu a to je dokaz da je zavladala finansijska kriza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Evo i mene ukupno pređeno: 6012km Potroseno: nemam pojma :lol: na pocetku sezone trosio je 8-9l tako jedno 400km, posle sam promenio karb. i potrošna bila max. 5l u proseku 4,5l na 100 = 300l benzina (manje-vise) :Mina:

U odnosu na predhodnu sezonu popravio sam se za 3512km i nije mi žao obišao sam dosta lepih predela, upoznao dosta dobrih ljudi....!! :jee: i sezonu završavam kaznom za vožnju neregistrovanog motocikla 29.10.2009god... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

...i sezonu završavam kaznom za vožnju neregistrovanog motocikla 29.10.2009god... :lol:

 

Koja je kazna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja