Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Žurio sam da postavim putopis pa je dosta toga ostalo nezabeleženo. A sad tamo da nešto dopisujem bezveze je, na kraju krajeva priča je za kafanu idealna.

 

Da li se stariji sećaju hipika na moru? Tumaraju po plažama, duvaju, nose gitare akustare i stalno ih juri policija jer su pobegli ko zna odakle a neznaju gde idu jer šire ljubav pa su tim poslom zauzeti. Toga više nema ali sam se sreo na Brionima sa misionarom koji drži propovedi. Nije svešteno lice nego je onako, samouk a obdaren, posisao je svu pamet sveta i voli se sa narodom. Ide okolo i deli svoje misli nesebično od kako mu se ukazao Gospod ali je ta komunikacija bila interna i za nas ovakve nedostižna.

 

Kad održava seanse sa sledbenicima bira ambijent a to je obično ispod masline, ali da nije po nekom kamenjaru jer tamo ima zmija, pa nije ni on budala.

 

Na povratku sa Briona ide priča na sledeći način. Devojka, turistički vodič, priča kako voli drago i poludrago kamenje. Dopada joj se neko koje za 1 evro dobiješ u Austriji iz nekog automata pa ih redovno skuplja i olakšava aparat kad god je tamo. Onda on pita da li mi znamo šta rade patuljci. Aha, patuljci kopaju. Jeste ali šta to kopaju patuljci? Ugalj? So? Neeee, drago kamenje a da nije Diznijevog filma o Snežani i 7 patuljaka mi to ne bi znali jer to nigde ne piše. Zbog čega nijedna knjiga ne govori kojim se to biznisom bave patuljci? Kopaju pa valjda prodaju to što iskopaju. Hm, pogrešno. Patuljci vade drago kamenje da ih ne bi vadili ljudi. Majka Zemlja treba drago kamenje jer je njeno, drži planetu u ravnotežnom stanju i svaki deo koji joj se otkine čini planetu slabijom i siromašnijom. Zato patuljci iz zemlje uzimaju a u zemlji kriju i sve je OK, niko nije oštećen.

Inače dokaz za postojanjem patuljaka je njihov fizički izgled. To što su mali posledica je profesionalne deformacije, za manje ljude trebaju manji tuneli. No fizionomija je takođe odraz fizičke anomalije ali se javlja za kraće vreme i nisu potrebne generacije da bi bila uočljiva. Zbog toga na patuljke strašno liče speleolozi koji veći deo svog vremena provode u mraku pa su zato buljavi i izbečeni.

To je njegova priča.

 

Ja sam njemu predstavljen kao pustolov koji ide okolo i snima dokumentarni film pa sam se, u nizu svojih pustolovina, obreo na Brionima. Iako sam po profesiji naučnik život sam posvetio ljudima koje pomažem kad god i koliko god mogu. Od mojih misli sagovornik je mogao da čuje uglavnom definicije "sve u stihu, sve u prozi..." svaki drugi može "da mi se napase muda ko zec kelerabe" ali i da "labavi ume da zabavi" iz bogatog opusa domaćih umotvorina. Koliko sam ja bio iznenađen njegovom ideologijom uveravam vas i on je mojom.

 

Propovednik je iz Zagreba i zove se Nenad. Pustolov je iz Beograda i zove se Nenad. Propovednik je do Briona došao biciklom a pustolov motorom. Dva Nenada sede za istim stolom, razgovaraju, saosećaju jedan sa drugim bez obzira što se slabo razumeju. Kada je došao trenutak rastanka Nenad iz Zagreba je zamolio da se ne opraštamo rukovanjem kao ljudi od interesa već zagrljajem kao ljudska bića od Boga stvorena. Nenad iz Beograda je rekao da je rastanak najverovatnije privremen jer je za velike ljude malo puteva pa nek popuši metar ku.ca ko tvrdi drugačije.

 

I tako se rastadoše dva Nenada. Do sledećeg susreta.

 

Davim a? ::) Pa uhvatio me zanos, jebi ga, ide to periodično... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

ljudi sad mi je bas hitno...

Treba mi tacna duzina MZ-a 125 odnosno moze od osovine prednjeg do zadnjeg...

Ulegao mi je ram , pa ga nosim na hidrauliku , a ne znam kolika je duzina :/

HITNO mi je, moze li mi neko pomoci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja sam setao sa gitarom po plazama, bilo je tu nesto i od kose.Sluzio armiju na Brionima ali na Nenada nisam naisao. Stvarno imas srece. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dule vidi u manualu, odštampaj par strana pa odnesi ljudima koji to rade. Nema ove mere niko u glavi i nezahvalno je davati tako ofrlje kad to mora da je 100% tačno.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13347.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

'bes Brione Duletu treba mera Hitno!!, Lijan imas 150ticu izmeri pa reci Duletu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Dule,ne razumem kako ti je ulegao ram ali ako si deformisao kutiju rama ispod rezervoara kada nju ispravis da bude ravna to ti je to.Ja sam seko tu istu kutiju i ponovo vario pa mi nije trebalo rastojanje izmedju osovina.Elem kada sve ispravis poravnace se i to rastojanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Ljudi hvala vam puno, ja posto nisam uspeo nista naci, evo kako sam se uspeo snaci.

Nasao u manuelu sliku Mz 125 iz profila, izmerio od zadnje osovine do srednjeg safa na ramu i od zadnje do prednje osovine.

Racunao sam da mi je to odnos. Izmerio na motoru od zadnje osovine do tog srednjeg safa i dobio da mi je ukupna zeljena duzina 1294mm.

Sad vidim da je vrhunsko ispalo, ispravili smo ram koji je ulegao tako da mi je ukupna duzina bila oko 1220mm.

To smo sad sredili.

 

Uskoro cu jos picaniti mzejcic pa kacim slike. mislim da ce vam se mnogo svideti na kraju.

 

Napred sam stavio siroku gumu i svidja mi se i kako ide i kako izgleda. Mislim da je mnogo stabilniji. Sta mislite?

 

Hvala Vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Jaka stvar stavio ga na nogare i navrteo

pa i to je nesto ide do jedinice(od " "1"40 " u voznji i do 5400 nema dalje gasa malopre terao iz Ivanjice sa drugarom pozadi  ;) ;) :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

koja ovo budala...  ;D ;D ;D

 

Šumi Zmajček

 

Sumi brate, nemoj da se naljutis ali ovo dluje kao da ga "vozis" u mesto, tj, sa podignutim zadnjim tockom. Pokusao sam ja da smimam slicne stvari ali se od vetra ne cuje zvuk motorora, a kod tebe se ne cuje vetar....... ::)  Malo mi cudno  ??? Nije da ti ne verujem ali nesto tu ne stima.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

'bes Brione Duletu treba mera Hitno!!, Lijan imas 150ticu izmeri pa reci Duletu.

 

  Imam, al kad sam ja radio moj motor, uzeo sam kao parametar ram od ETZ 251 jer sam mislio da su isti, a posle je ispalo da 251 ima ram duzi za 2 - 3 cm, pa je i moj sad takav, tako da ne radi poso Duletu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

koja ovo budala...  ;D ;D ;D

 

Šumi Zmajček

 

Sumi brate, nemoj da se naljutis ali ovo dluje kao da ga "vozis" u mesto, tj, sa podignutim zadnjim tockom. Pokusao sam ja da smimam slicne stvari ali se od vetra ne cuje zvuk motorora, a kod tebe se ne cuje vetar....... ::)  Malo mi cudno  ??? Nije da ti ne verujem ali nesto tu ne stima.  ::)

a ma napisao sam da je u mestu bice iduce nedelje i u voznji po danu nemam kandidata da se vozi i da snima sa mnom....  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

siroka kao i nazad,iste dimenzije? kako ce u krivinama lezati tj kako se ponasa?

iskreno meni se mnogo svidja, jer mi se mnogo stabilniji cini i u krivinama i na pravinama, a i kocenje prednjom mu je sad jaca strana, nema proklizavanja kao pre... Mislim da cu sad moci i da kocim kad padne kisica ;D

 

Elem, dodao sam jos i novu prednju kocnicu, brzinometar, sva cetri staklica, dva plava "lasera" na far, oba retrovizora, sad deluje mnogo lepo.

U planu mi je da uradim Crash bar, jastucic za naslon koji sam uzdigao pozadi (poput chopera), rese i slicno ukrasavanje.

Razmisljao sam se da mu napravim masku i "hladnjak" koju ce usmeravati vise vazduha ka motoru da ga bolje hladi, al to cu jos da razmislim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

koja ovo budala...  ;D ;D ;D

 

Šumi Zmajček

 

Sumi brate, nemoj da se naljutis ali ovo dluje kao da ga "vozis" u mesto, tj, sa podignutim zadnjim tockom. Pokusao sam ja da smimam slicne stvari ali se od vetra ne cuje zvuk motorora, a kod tebe se ne cuje vetar....... ::)  Malo mi cudno  ??? Nije da ti ne verujem ali nesto tu ne stima.  ::)

a ma napisao sam da je u mestu bice iduce nedelje i u voznji po danu nemam kandidata da se vozi i da snima sa mnom....  ;) ;)

 

Ajde molim te ostani živ. Kao da je važno da li ide ovoliko ili onoliko. Ja ceo život vodim borbu sa sobom zbog brzine i znam da to nikome dobro nije donelo.

 

Bolje nađi neku ribu pa navali po njoj a ovako se vozaj i uživaj. Eto, od toga niko nije stradao i svi su zadovoljni.

 

Jedan je život.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

 

Ajde molim te ostani živ. Kao da je važno da li ide ovoliko ili onoliko. Ja ceo život vodim borbu sa sobom zbog brzine i znam da to nikome dobro nije donelo.

 

Bolje nađi neku ribu pa navali po njoj a ovako se vozaj i uživaj. Eto, od toga niko nije stradao i svi su zadovoljni.

 

Jedan je život.

 

no coment...  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

siroka kao i nazad,iste dimenzije? kako ce u krivinama lezati tj kako se ponasa?

iskreno meni se mnogo svidja, jer mi se mnogo stabilniji cini i u krivinama i na pravinama, a i kocenje prednjom mu je sad jaca strana, nema proklizavanja kao pre... Mislim da cu sad moci i da kocim kad padne kisica ;D

 

Elem, dodao sam jos i novu prednju kocnicu, brzinometar, sva cetri staklica, dva plava "lasera" na far, oba retrovizora, sad deluje mnogo lepo.

U planu mi je da uradim Crash bar, jastucic za naslon koji sam uzdigao pozadi (poput chopera), rese i slicno ukrasavanje.

Razmisljao sam se da mu napravim masku i "hladnjak" koju ce usmeravati vise vazduha ka motoru da ga bolje hladi, al to cu jos da razmislim.

 

ja sam za sve sto si naveo osim toga sa hladnjakom neznam kako to izgleda.. mada mz ima fabricki odlicno hladjenje....  ;):) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

siroka kao i nazad,iste dimenzije? kako ce u krivinama lezati tj kako se ponasa?

iskreno meni se mnogo svidja, jer mi se mnogo stabilniji cini i u krivinama i na pravinama, a i kocenje prednjom mu je sad jaca strana, nema proklizavanja kao pre... Mislim da cu sad moci i da kocim kad padne kisica ;D

 

Elem, dodao sam jos i novu prednju kocnicu, brzinometar, sva cetri staklica, dva plava "lasera" na far, oba retrovizora, sad deluje mnogo lepo.

U planu mi je da uradim Crash bar, jastucic za naslon koji sam uzdigao pozadi (poput chopera), rese i slicno ukrasavanje.

Razmisljao sam se da mu napravim masku i "hladnjak" koju ce usmeravati vise vazduha ka motoru da ga bolje hladi, al to cu jos da razmislim.

 

ja sam za sve sto si naveo osim toga sa hladnjakom neznam kako to izgleda.. mada mz ima fabricki odlicno hladjenje....  ;):) :)

Pa to bih ja rucno radio prvinstveno zbog zastite i izgleda, ako mi se ne bude svidjalo kako izgleda nema nista od toga ;)

Zaboravio sam pomenuti da planiram da stavim jos 2 manja fara sa strane od glavnog , joooj kako ce to da cuci  8)

koja ovo budala...  ;D ;D ;D

 

Šumi Zmajček

 

Sumi brate, nemoj da se naljutis ali ovo dluje kao da ga "vozis" u mesto, tj, sa podignutim zadnjim tockom. Pokusao sam ja da smimam slicne stvari ali se od vetra ne cuje zvuk motorora, a kod tebe se ne cuje vetar....... ::)  Malo mi cudno  ??? Nije da ti ne verujem ali nesto tu ne stima.  ::)

a ma napisao sam da je u mestu bice iduce nedelje i u voznji po danu nemam kandidata da se vozi i da snima sa mnom....  ;) ;)

 

Ajde molim te ostani živ. Kao da je važno da li ide ovoliko ili onoliko. Ja ceo život vodim borbu sa sobom zbog brzine i znam da to nikome dobro nije donelo.

 

Bolje nađi neku ribu pa navali po njoj a ovako se vozaj i uživaj. Eto, od toga niko nije stradao i svi su zadovoljni.

 

Jedan je život.

 

i ja se slazem, Sumi, vodi racuna... Meni sve sto se desilo na motoru bilo pri dosta malim brzinama, a opet je bilo bolno i za mene i za motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

okeee ljudovi.,,, znam sta kaete i onako sam poseo dosta opreznije da vozim pre neki dan umalo da udjem coveku u gepek nista on bez migavca bez icega izleteo mi i presekao put :o :o ... ja na sirenu i poceo da ga jurim prestignem i da ga zaustavim on me obidje i pobegne. >:( >:(. pi... inace imao bi dosta toga da mu kazem.. imam i francuski kljuc od 1,2kg.. za dialog...  stoka...!! >:( >:( niko ne pazi na nas motocikliste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

okeee ljudovi.,,, znam sta kaete i onako sam poseo dosta opreznije da vozim pre neki dan umalo da udjem coveku u gepek nista on bez migavca bez icega izleteo mi i presekao put :o :o ... ja na sirenu i poceo da ga jurim prestignem i da ga zaustavim on me obidje i pobegne. >:( >:(. pi... inace imao bi dosta toga da mu kazem.. imam i francuski kljuc od 1,2kg.. za dialog...  stoka...!! >:( >:( niko ne pazi na nas motocikliste...

Ko se cuva... i Bog ga cuva...

Niko nikada i nece paziti na nas , dok se mi sami ne pazimo :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Meni jutros umalo nije uleteo megan kroz vozaceva vrata da me pita sta radim. Ukocili smo i on i ja na pola metra. Covek se zapricao pa uleteo kroz crveno u raskrsnicu, a nisam ga video ranije jer je autobus koji je imao uslovno zaklonio pogled. I tako.... covek ni kaze izvini. Da nisam zurio na ispit verovatno bih sada bio sup-u i davao izjavu zbog fizickog napada.

Nemam vise zivaca za nesavesne i bahate "vozace".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ma najgore je sto nas sve svrstavaju u istu korpu sa ovim skuterasima. ja pre par dana zamalo da omlatim moju ucenicu IIgodine. blebece mala sa drugaricom na skuteru i ne gledA gde vozi. a vozi ko da je popila karton svinjaka >:( ma treba poostriti zakon bas za pocetnike, a bogami ga i sprovoditi. jel vido neko skoro da su zaustavili skuterasa bez kacige? ja nisam. a zato ko god od nas mrdne bez te noshe na glavi eto ih beloglavi supovi >:( svi su protiv nas, zato se i mi moeramo ujediniti protiv svih njih. mozda deluje kao borba protiv vetrenjaca,ali kad prodju kao ona budala sa c5 prosle godine( ti mikac znas o cemu pricam) malo ce da pripaze da li ce da se kace sa motordzijama. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

a,ali kad prodju kao ona budala sa c5 prosle godine( ti mikac znas o cemu pricam) malo ce da pripaze da li ce da se kace sa motordzijama. >:(

Seki, izgleda da ne znam za tu pricu..... podeli je sa ostalima na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja