Jump to content

Moto Zajednica

Najbrzi sportsbike...

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Sydney Australia

Pozdrav ruljo!

Bas me zanima koji je sportsbike najbrzi momentalno???(od oko 1000cc)

Meni se cini da je R1 ili GSXR 1000! Sta mislite???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

To ces saznati na bilo kojoj stranici koja je radila uporedni test klase 1000. Da se ne bi mnogo mucili evo nekih podataka:

XLY8X_usp1per7tu.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Pianje je verovatno interesantno mladjima, ali koja to bitna razlika izmedju 295 i 301? Na merenju u nekom drugom casopisu moze biti obrnuto. BTW, nailazio sam podatak za Agustu od 307km/h (secate se onog poredjenja sa Lamborghinijem). Na merenjima u Americi se vrse merenja sa minimalnom kolicinom goriva (u Evropi sa punim rezervoarom), pa su ubrzanja kod Amera cesto ispod 3s do 100km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Pianje je verovatno interesantno mladjima' date=' ali koja to bitna razlika izmedju 295 i 301? Na merenju u nekom drugom casopisu moze biti obrnuto. BTW, nailazio sam podatak za Agustu od 307km/h (secate se onog poredjenja sa Lamborghinijem). Na merenjima u Americi se vrse merenja sa minimalnom kolicinom goriva (u Evropi sa punim rezervoarom), pa su ubrzanja kod Amera cesto ispod 3s do 100km/h.[/quote']

 

Bas tako cale...

Ako je tvoj motor najbrzi bices najveci baja u kraju...

 

Realno gledano,vecina vlasnika 1000arki nikad ne postigne njihovu maximalnu brzinu(kod nas narocito)...

Ali tu dolaze i lovacke price...

 

Da ne duzim,posto se o ovom se moze raspredati do u beskraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Pianje je verovatno interesantno mladjima' date=' ali koja to bitna razlika izmedju 295 i 301? Na merenju u nekom drugom casopisu moze biti obrnuto. BTW, nailazio sam podatak za Agustu od 307km/h (secate se onog poredjenja sa Lamborghinijem). Na merenjima u Americi se vrse merenja sa minimalnom kolicinom goriva (u Evropi sa punim rezervoarom), pa su ubrzanja kod Amera cesto ispod 3s do 100km/h.[/quote']

 

Tamburini je 307, "obicna" 301.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
Ali tu dolaze i lovacke price...

"Vozio sam 300 i bilo je jos gasa..." :lol:

Neznam kome je to bitno, opste poznata stvar je da je max brzina pitanje prenosa, pa tako sa odgovarajucim svaka nova 1000-ka sigurno prebacuje 300.

 

P.S. Ako je to nekom odlucujuci faktor pri kupovini, moram reci da je taj promasio poentu. Zar je prijatno vozati se u saobracaju na nekom RR-R koji ima 180ks i medj. rast. manje od 1400mm? Pa jos sa suvozacem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Zar je prijatno vozati se u saobracaju na nekom RR-R koji ima 180ks i medj. rast. manje od 1400mm? Pa jos sa suvozacem?

Toooo Maki!!! Do 220km/h i nekako prijatno :) nekoliko, hm, minuta, a veæ preko 250km/h :? nema ni govora o bilo kakvom užitku duže od minut-dva. To sve na motoru od preko 210kg, a o ovim pero-zujama i da ne prièam... :x Pustite te prièe 295-301km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Realno gledano' date='vecina vlasnika 1000arki nikad ne postigne njihovu maximalnu brzinu(kod nas narocito)...

[/quote']

 

Ja bas mislim da postigne. To i jeste fora. Najl;aksa stvar na motoru je da izadjes na autoput, prodjes naplatnu rampu i odvrnes gas a to je ujedno i ono sto 90% vlasnika tih motora samo i zna da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Donekle se slazem sa Djurom ali takodje ima dosta vlasnika jacih R-ova koji su sminkeri. Cak mislim da ima vise takvih jer danas ugalvnom voze oni sto imaju a ne oni sto vole i znaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Donekle se slazem sa Djurom ali takodje ima dosta vlasnika jacih R-ova koji su sminkeri. Cak mislim da ima vise takvih jer danas ugalvnom voze oni sto imaju a ne oni sto vole i znaju.

 

Pa na njih sam i mislio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
e ljudi pa ispade da ja stalno nesto moram da se pravdam sto vozim R motor :oops:

.......

 

Boksone' date=' ocigledno je da si jedan od onih 10%

Ja ovo sve pricam iz iskustva. U kraju imam tri drugara (ukljucujuci i mog najboljeg druga), koji imaju Rove i iz Beograda nisu izasli. Nocu ne nose kacige "zato sto tada nema murje i ne treba im"....voze na relaciji grad-Usce-Ada i mislim da nikada u cugu ne predju vise od 20km.

 

Au al sam vas smorio, a?

 

Nisi, post ti je odlican. Da je srece da ih ima vise takvih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ako cemo pravo, meni bas i prija da povremeno na autoputu zavrnem gas i malo se brze provozam. To meni nije sad neko dokazivanje, vec to smatram svojom potrebom... A da ne pricam kakav je feeling.

 

Glupo je samo to sto nemamo stazu, pa da mozemo tu da vozimo brzo, u relativno kontrolisanom okruzenju za to. A ovako je frka jer nam je jedino autoput prostor za takvu voznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja