Jump to content

Moto Zajednica

BMW K 1200 R vs GSX 750 R

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

 

Dragi Motoristi,

 

Evo i moj kum Vlada se ponovio sa novom masinom.

 

Posto cesto diskutujemo ciji je brzi, koji je lepsi, koji je mocniji, itd. itd.....

Bas bi me interesovalo vase objektivno i emotivno misljenje o nasim motorima.

 

Oba motora su iz 2007. god.

 

 

 

post-2265-12878992168563_thumb.jpg

post-2265-12878992168793_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

 

Bas bi me interesovalo vase objektivno i emotivno misljenje o nasim motorima.

 

Da bi misljenje bilo objektivno, ono ne sme biti emotivno, jer se emotivnost ponistava sa objektivizmom ;D A, posto su ovde svi emotivni i subjektivni, tesko da cemo vam pomoci u izboru :D;)

Filozofija ovih motora, pa i sama koncepcija je vrlo razlicita, tako da ih je veoma tesko direktno porediti. Sve je stvar ukusa, a o ukusima ne vredi raspravljati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

 

  Krajnje subjektivno misljenje u pogledu estetike i stila- BMW, daleko ispred Suzukija. A sto se tice brzine-to cete morati kad kopno bude osusilo lepo, sami da oprobate(ako vam je do takve gimnastike), niko drugi Vam nece dati precizan odgovor; vise je tu pitanje da li ste brzi Ti ili On. Moj "sa strane" glas ide Bembari, tj. meni se kao posmatracu vise svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ova Bembara je motor potpuno po mom ukusu..Kvalitetan,mocan,prelep..

 

Mislim da ih je besmisleno porediti,jer su razlicite klase motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

nisam vozio ni jedan ni drugi tako da tu ne mogu da dam komentar, skoro je jedan prijatelj probao K 1200 R i jako mu se svideo !

Sto se tice izgleda i dizajna, vise mi se svidja BMW, totalno drugaciji od svega. (da da, svidja mi se zato sto je BMW i sto sam na platnom spisku BMW-a)  ;D ;D ;D

 

spxMe_image237jz4.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

aj da se ne upustam previse u performanse, mada svaki od ovih i tekako ima sta da kaze, ali ako cu da gledam samo pojavu....pa da mi uz Suzuki daju i besplatno dozivotno sledovanje strudle od maka od moje pokojne babe, ne bih ga uzeo na spram ovog vozila sudije Dreda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

BMW nije da je lep, nego je prelep. Siguran sam da ce se svako okrenuti za njim, jednostavno ima harizmu. Suzuki je sa druge strane konfekcija, ima ga dosta na ulici i sigurno  ne privlaci toliko paznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

BMW nije da je lep, nego je prelep. Siguran sam da ce se svako okrenuti za njim, jednostavno ima harizmu. Suzuki je sa druge strane konfekcija, ima ga dosta na ulici i sigurno  ne privlaci toliko paznje.

 

Kada izlazimo u grupi to onda izgleda otprilike ovako:

 

 

post-2265-12878992179279_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Suzuki zato sto je sportskiji u svakom pogledu,bolje lezi u krivinama laksi je za obaranje a i sto se tice dizajna skladniji je sigurno.Sto se tice performansi bmw 1200 vs suzuki 750 razlika od 450 ccm mozda moze da mu da blagu prednost na pravcu ali to stvarno treba da se proveri u praksi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Suzuki zato sto je sportskiji u svakom pogledu,bolje lezi u krivinama laksi je za obaranje a i sto se tice dizajna skladniji je sigurno.Sto se tice performansi bmw 1200 vs suzuki 750 razlika od 450 ccm mozda moze da mu da blagu prednost na pravcu ali to stvarno treba da se proveri u praksi.

 

Pit, vozio si K1200R i iz iskustva govoris ? K1200R ima vece medjuosovinsko i ljudi koji ga voze i koji su ga vozili kazu obratno, da lezi ko' nenormalan u krivini. Da i ja se slazem da je smesno prediti 750 i 1200ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

SUZUKI definitivno! Nemam nista protiv BMW, ali jednostavno njihov dizajn mi se nimalo ne svidja. Jedino bih voleo da posedujem GS 1200R i F 650! Ta dva BMW-a su mi VRH! :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Vozio sam malo k-5 1000 i otprilike mogu da imam predastavu kakav je u voznji gsx 750 r.Nisam probao BMW K 1200 R ali samim tim sto ima vece medju osovinsko rastojanje , dosta je tezi govori mi da ne moze tako brzo da se obara u krivini , pogotovo ne moze brzo da se prebacuje iz jedne krivine u drugu a o promenama pravca i da ne pominjemo.Sto se sportske voznje tice da ne kazemo trkacke svako koje objektivan morao bi da se slozi sa ovim cinjenicama.I jos jedan jak argument da je takva koncepcija BMW-a sa tolikom medjuosovinskim rastojanjem dobra za trke neko od velike japanske cetvorke ili ducati bi to sigurno iskoristio i time stekao prednost za sebe . Vise puta sam pomenuo na forumu nesto na racun neucestvovanja BMW-a na moto trkama i nko me nikad nije udostojio odgovora svako je uglavnom tada kao argument koristio ali BMW ima dusu  te harizmu mozda ti Mikko mozes da das odgovor na pitanje zasto nema BMW- a na trkama sa ozbiljnom konkurencijom .Po meni dok se ne dokaze tamo gde treba on ce za mene biti samo jedan lep turisticki motor i nista vise od toga. Pozdrav iz Nis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Vozio sam malo k-5 1000 i otprilike mogu da imam predastavu kakav je u voznji gsx 750 r.Nisam probao BMW K 1200 R ali samim tim sto ima vece medju osovinsko rastojanje , dosta je tezi govori mi da ne moze tako brzo da se obara u krivini , pogotovo ne moze brzo da se prebacuje iz jedne krivine u drugu a o promenama pravca i da ne pominjemo.Sto se sportske voznje tice da ne kazemo trkacke svako koje objektivan morao bi da se slozi sa ovim cinjenicama.I jos jedan jak argument da je takva koncepcija BMW-a sa tolikom medjuosovinskim rastojanjem dobra za trke neko od velike japanske cetvorke ili ducati bi to sigurno iskoristio i time stekao prednost za sebe . Vise puta sam pomenuo na forumu nesto na racun neucestvovanja BMW-a na moto trkama i nko me nikad nije udostojio odgovora svako je uglavnom tada kao argument koristio ali BMW ima dusu  te harizmu mozda ti Mikko mozes da das odgovor na pitanje zasto nema BMW- a na trkama sa ozbiljnom konkurencijom .Po meni dok se ne dokaze tamo gde treba on ce za mene biti samo jedan lep turisticki motor i nista vise od toga. Pozdrav iz Nis.

 

Xe xe ! voleo bih da imam odgovore na neka pitanja, odmah da se ogradim, u opste nisam u fazonu da branim BMW, k1200r mi se svidja i zato sam u diskusiji, zelim da saznam vise o njemu, to za trke ne znam, bilo bi lepo ako bi neko od drugara ko je vozio k1200r ili ima da svoj utisak ! A to BMW sto ima dusu i harizmu je glupost, pa i harley tek ima dusu i harizmu pa je skoro neupotrebljiv  ;D xe xe, salim se ! barem meni !

Dakle, drugari i vozaci k1200r ! ajmo utisci, mane ... a ne samo uzdizanje i opaske tipa to je BMW ! Realnost ! nekome ce da posluzi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

pa meni je suzuki bolji,ali stvar ukusa,izgleda mi mnogo agresivnije,brze,sve u svemu lepsi mi je,i pre bih njega uzeo,a i verujem da je brzi iako ima manju kubikazu,jer ima motor od 156 konja i ima 163 kg,a odnos mase je skoro 1:1 sto je odlicno i ima manje medjuosovinsko rastojanje,pa ide bolje u krivine od bmw-a,i jeftinija je registracija   i na kraju to je suzuki  ,mada ne sumnjam da je i bmw dobar motor,ustvari sigurno je dobar,ali nema on to sto suzuki ima,niti ce imati,bar po meni.

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ahaaa... A kako kod vas u Shvetskoj? Hladno, a? Al' jbg, standard... ;D

 

 

Ma meni je definitivno Suzuki bolji! Jer nemam para za ovakav BMW!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Vozio sam malo k-5 1000 i otprilike mogu da imam predastavu kakav je u voznji gsx 750 r.Nisam probao BMW K 1200 R ali samim tim sto ima vece medju osovinsko rastojanje , dosta je tezi govori mi da ne moze tako brzo da se obara u krivini , pogotovo ne moze brzo da se prebacuje iz jedne krivine u drugu a o promenama pravca i da ne pominjemo.Sto se sportske voznje tice da ne kazemo trkacke svako koje objektivan morao bi da se slozi sa ovim cinjenicama.I jos jedan jak argument da je takva koncepcija BMW-a sa tolikom medjuosovinskim rastojanjem dobra za trke neko od velike japanske cetvorke ili ducati bi to sigurno iskoristio i time stekao prednost za sebe . Vise puta sam pomenuo na forumu nesto na racun neucestvovanja BMW-a na moto trkama i nko me nikad nije udostojio odgovora svako je uglavnom tada kao argument koristio ali BMW ima dusu  te harizmu mozda ti Mikko mozes da das odgovor na pitanje zasto nema BMW- a na trkama sa ozbiljnom konkurencijom .Po meni dok se ne dokaze tamo gde treba on ce za mene biti samo jedan lep turisticki motor i nista vise od toga. Pozdrav iz Nis.

 

 

Pa nek rasprava pocne bas mi se svidja  ;D

 

Mi se vozimo van konkurencije, jel konkurencije nema !

 

http://www.youtube.com/watch?v=lGzxzTaXJEQ

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Koji je po vama jaci motor ?

 

GSX 750 R ili Hayabuza ?

 

Znaci Hajabuza jel tako ?

 

A ovo mi radimo sa tom Hajabuzom kada je negde sretnemo  ;D  /  bas me sada interesuju komentari obozavaoca suzukija

 

http://www.myvideo.de/watch/1854963

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja