Jump to content

Moto Zajednica

Удес на крају сезоне

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Samo ne znam dokle ce vise MATORCI da lome i ubijaju mlade ucesnike u saobracaju!

P.S. Pod pojmom MATORAC podrazumevam osobe koje nisu samo po godinama starije vec i one koji recimo imaju i 60 ali ne mogu sami noge u kola da ubace!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3618 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Samo ne znam dokle ce vise MATORCI da lome i ubijaju mlade ucesnike u saobracaju!

P.S. Pod pojmom MATORAC podrazumevam osobe koje nisu samo po godinama starije vec i one koji recimo imaju i 60 ali ne mogu sami noge u kola da ubace!

A ja ne znam dokle će pojedinci da pišu ovakve nebuloze. Pre nego što napišeš ovakav komentar pročitaj statistiške podatke o tome šta su najčešći uzročnici udesa i koja to starosna struktura najčešće lomi i ubija učesnike u saobraćaju. A po tim (statističkim) podacima proizilazi da daleko najveći broj udesa (posebno sa smrtnim ishodom) uzrokuju učesnici starosti do trideset godina (najrizičnije doba je 24god), dok starije kategorije retko uzrokuju nesreće (posebno one sa teškim posledicama). Ukoliko si već hteo da komentarišeš, mogao si da se upitaš dokle će fizički i mentalno nesposobni učesnici (bez obzira na razlog koji ih je doveo u takvo stanje) da ubijaju po ulicama.

 

A što se godina (i fizičkih i mentalnih) sposobnosti tiče, par podataka: U Dubajiu se trenutno održava svetsko prvenstvo u padobranstvu (sa preko 1800 učesnika). Većina ućesnika je starija od četrdeset godina, a ima i starijih od sedamdeset. U našoj reprezentaciji nema mlađeg od 40god. Ljubiša Naumović (kapiten) ima 58 godina, Korać Radoslav 51, .... . Nastavnik akrobatskog letenja i već godinama unazad najbolji akrobatski pilot u Srbiji, (Cakan iz Jagodine), ima 72 godine, a i većina uspešnih instruktora i takmičara u drugim vazduhoplovnim aktivnostima (paraglajding, jedrilišarstvo, zmajarstvo, ... ) stariji su od pedeset (pa i od šesdeset) godina! Slična je situacija i u drugim sportovima (posebno tehničkim).

Ukoliko neko ipak smatra da su za ove "aktivnosti" nebitne psihičke i fizičke sposobnosti, preporučujem mu da proba, pa da se onda javi sa komentarima

A slažem se da u "poznijim" godinama mnoge funkcije slabe, ali se u međuvremenu sakupi dosta znanja i iskustva, pa te oslabele funkcije budu nadoknađene. Slažem se i da ima starijih osoba koje su zaista nesposobne za vožnju (kao i za bilo koju drugu ozbiljniju aktivnost), međutim stoji činjenica da su udesi nastali zbog ovakvih učesnika prilično retki (i uglavnom sa lakšim posledicama), pa ih ne treba zloupotrebljavati u ovakvim temama. Svoja eventualna neslaganja i probleme sa "matorcima" iz svoje okoline (roditeljima, komšijama, .... ), rešavajte tamo gde su nastali i nemojte sve "matorce" da zbog toga trpate u "isti koš".

Ovo što sam napisao nije moje "slobodno ubeđenje", već se radi o podacima koji su dostupni i lako mogu da se provere. Uostalom, dovoljno je pročitati (i proanalizirati) podatke iz "crne hronike".

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Mitrowski,bićeš ti na motoru i pre neko što misliš,samo odmaraj nogu i striktno se drži saveta lekara.

Ovo je jedna od povreda za koju je veoma važno mirovanje,veruj mi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

Želim ti brz oporavak, motor ces popraviti (delom para od njegovog osiguranja...i savet...sto vise stvari stavi,slikaj da imas da se žalis,jer ce osiguranje da sve to olako prihvati) a ti sve sto je u tvojoj moci i moci doktora (idi na sva vrata i cuvaj sva lekarska dokumenta) uradi za sebe -nogu. odstetu angazuj advokata koji ce da izvuce pozamasnu cifru od njegovog osiguranja.POZ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Samo ne znam dokle ce vise MATORCI da lome i ubijaju mlade ucesnike u saobracaju!

P.S. Pod pojmom MATORAC podrazumevam osobe koje nisu samo po godinama starije vec i one koji recimo imaju i 60 ali ne mogu sami noge u kola da ubace!

 

 

:stabre:

 

:bljak:

 

>:(

 

mora da je :lud:

 

jer :cackanje:

 

pa onda :popovanje:

 

:grom:

 

:tras1:

 

zato :aha:

 

budi :dobar:

 

i nemoj :tuzno:

 

jer :stake:

 

a matori :kafa:

 

 

 

valjda će mladić ukapirati jer sam post sveo na njegov nivo :lol::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Imao sam sličnu situaciju samo što sam ja išao dosta brže od tebe kao i ovaj što je izleteo i udario me sa boka.Ja sam na kraju završio sa par ogrebotinica a ti baš naheba. :staa2:

 

Nekoliko trenutaka pre kontakta sam rizikovao i dao mu po gasu bežeći što dalje od auta i to mi se isplatilo,da sam kočio kao i da je ovaj išao 1 km/h više zalepio bi se kao palačinka. :D Tako da nema pravila kako koga strefi jbg.

 

Brz oporavak ti želim i da se što pre vratiš u sedlo! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Mitrowski,bićeš ti na motoru i pre neko što misliš,samo odmaraj nogu i striktno se drži saveta lekara.

Ovo je jedna od povreda za koju je veoma važno mirovanje,veruj mi. :zdravo:

 

Генерално сам кући за рачунаром, а тренутно обилазим свет у Flight Simulatoru :)

Заказали су ми контролу за почетак јануара, тад ће се знати како иде опоравак.

У Записнику пише да је матори надувао 0.05 мг/мл. А законска граница је 0.3 мг/мл? То је све у истим јединицама?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

.... . Nastavnik akrobatskog letenja i već godinama unazad najbolji akrobatski pilot u Srbiji, (Cakan iz Jagodine), ima 72 godine, a i većina uspešnih instruktora i takmičara u drugim vazduhoplovnim aktivnostima (paraglajding, jedrilišarstvo, zmajarstvo, ... ) stariji su od pedeset (pa i od šesdeset) godina!

 

I pokojni Davorin Pavlovic je imao 66 godina kada je prilikom jednog leta u smrt sa sobom poveo i devojku koja je tek pocela da zivi punim plucima. Zasto? Zato sto je precenio svoje mogucnosti i mogucnosti aviona. Definitivno nije mogao da reaguje kao sto je to radio pre 10,15,20 godina.

Nisam siguran, ali mislim da ni jedan CPL pilot stariji od 60 ne sme vise na komercijalnim letovima da sedi sam u kabini vec sa njim mora biti kopilot koji ima upisan taj tip aviona. A mislim da je gornja granica 65 godina kada gubi dozvolu i zabranjuje mu se letenje. Mozda i gresim ali mislim da je nedavno takva odluka donesena.Mislite da je ovo slucajno?

Hocu da kazem, da osobe preko 60 godina, treba redovnije da idu na lekarske preglede, npr. na godinu ili dve i da lekarska komisija odlucuje sta ce biti sa njihovim dozvolama. Podrazumeva se da ce lekari profesionalno raditi svoj posao i da nece biti "ni po babu ni po stricevima". Na primer, neka vozaci starosti od 60-70 godina idu na svake 2 godine na obavezan lekarski pregled, od 70-75 na svakih godinu dana, a stariji od 75 na svakih 6 meseci.

Smatram da bi se u mnogome povecala bezbednost.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3618 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

.... . Nastavnik akrobatskog letenja i već godinama unazad najbolji akrobatski pilot u Srbiji, (Cakan iz Jagodine), ima 72 godine, a i većina uspešnih instruktora i takmičara u drugim vazduhoplovnim aktivnostima (paraglajding, jedrilišarstvo, zmajarstvo, ... ) stariji su od pedeset (pa i od šesdeset) godina!

 

I pokojni Davorin Pavlovic je imao 66 godina kada je prilikom jednog leta u smrt sa sobom poveo i devojku koja je tek pocela da zivi punim plucima. Zasto? Zato sto je precenio svoje mogucnosti i mogucnosti aviona. Definitivno nije mogao da reaguje kao sto je to radio pre 10,15,20 godina.

Nisam siguran, ali mislim da ni jedan CPL pilot stariji od 60 ne sme vise na komercijalnim letovima da sedi sam u kabini vec sa njim mora biti kopilot koji ima upisan taj tip aviona. A mislim da je gornja granica 65 godina kada gubi dozvolu i zabranjuje mu se letenje. Mozda i gresim ali mislim da je nedavno takva odluka donesena.Mislite da je ovo slucajno?

Hocu da kazem, da osobe preko 60 godina, treba redovnije da idu na lekarske preglede, npr. na godinu ili dve i da lekarska komisija odlucuje sta ce biti sa njihovim dozvolama. Podrazumeva se da ce lekari profesionalno raditi svoj posao i da nece biti "ni po babu ni po stricevima". Na primer, neka vozaci starosti od 60-70 godina idu na svake 2 godine na obavezan lekarski pregled, od 70-75 na svakih godinu dana, a stariji od 75 na svakih 6 meseci.

Smatram da bi se u mnogome povecala bezbednost.

Davorina sam poznavao i žao mi je što se desilo to što se desilo. Međutim nisam siguran da su uzrok udesa njegove godine. Znao sam i dosta mlađih pilota koji su stradali na sličan način. Svi mogu da pogreše! Mislim da ne postoji starosna granica što se tiče bavljenja sportskim vazduhoplovstvom. Podrazumeva se redovna kontrola zdravlja.

A vremensko ograničenje dozvole za starije kategorije vozača ne treba uvoditi jer to već odavno postoji u zakonu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Postoji ogranicenje, ali mislim da se lekarski pregledi tada rade na 5 godina, ili na manje, po proceni lekara. Bilo bi bolje kad bi se smanjio vremenski rok izmedju dva lakarska pregleda,a ne da lekari procenjuju jer znamo i sami kako se to sve kod nas resava kad "neko ima nekog"...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ser Zile, vec smo u jednoj temi o tome pisali al ajde opet da prokomentarisem. Ja verujem da su statisticki podaci koje ti iznosis u potpunosti tacni ali definitivno nisu realni jer nije uzeta u obzir procentualna ucestalost vozaca u saobracaju po godinama. Znaci izadjemo na ulicu po mogucustvu neku koja ne ide pored groblja i pratimo starost vozaca automobila. Gotovo sam siguran da ce na 100 automobila vozaca starijih od 70 godina biti maximalno 7-8 iliti da kazem 8%. Najvise ce biti onih koje si stavio u najrizicniju grupu tako da je sasvim normalna pojava da budu najucestaliji u nesrecama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3618 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ser Zile, vec smo u jednoj temi o tome pisali al ajde opet da prokomentarisem. Ja verujem da su statisticki podaci koje ti iznosis u potpunosti tacni ali definitivno nisu realni jer nije uzeta u obzir procentualna ucestalost vozaca u saobracaju po godinama. Znaci izadjemo na ulicu po mogucustvu neku koja ne ide pored groblja i pratimo starost vozaca automobila. Gotovo sam siguran da ce na 100 automobila vozaca starijih od 70 godina biti maximalno 7-8 iliti da kazem 8%. Najvise ce biti onih koje si stavio u najrizicniju grupu tako da je sasvim normalna pojava da budu najucestaliji u nesrecama.

Apsolutno se slažem sa tobom da je statistika prilično "rastegljiva" nauka i da iz istih "ulaznih veličina" možemo da dobijemo vrlo različite rezultate (a da opet svi budu ispravni). Dakle, slažem se i sa tvojom tvrdnjom da je učesnika u saobraćaju starijih od sedam "banki" mali, pa je iz tih razloga i normalno da oni u manjem broju učestvuju u izazivanju udesa.

Međutim ja sam odgovorio čoveku koji je napisao sledeće: Samo ne znam dokle ce vise MATORCI da lome i ubijaju mlade ucesnike u saobracaju!

Očigledno da čovek govori o apsolutnim brojkama, a ne o procentima, tako da se i moj odgovor odnosi na apsolutne "brojke". U odgovoru dakle uopšte nisam uzimao u obzir razloge zbog čega nešto nije takvo kako se tvrdi, već sam samo napisao da ta njegova tvrdnja nije tačna.

Prost primer: Ukoliko mene svakodnevno ugrožavaju vozači stari dvadesetak-tridesetak godina, a jednom mesečno me ugrozi starkelja, onda je za mene potpuno jasno ko predstavlja veću opasnost po mene i koga treba da se čuvam. Pri tome me baš briga ko i u kolikom procentu učestvuje u saobraćaju.

Grešim li možda u ovome?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Slazem se u potpunosti da ne treba generalizovati stvari ali se i tebi to cesto desava posebno kada neko pomene matorce u negativnom kontekstu. Ti redovno onda pominjes neke starije ljude koji voze motore ili skacu iz aviona a i sam znas da je i taj procenat jako mali. Pritom mi nije jasno sto te tako nesto uopste tangira jer ti si covek u srednjim godinama :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3618 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Slazem se u potpunosti da ne treba generalizovati stvari ali se i tebi to cesto desava posebno kada neko pomene matorce u negativnom kontekstu. Ti redovno onda pominjes neke starije ljude koji voze motore ili skacu iz aviona a i sam znas da je i taj procenat jako mali. Pritom mi nije jasno sto te tako nesto uopste tangira jer ti si covek u srednjim godinama :takoje:

 

Nemam baš nikakvih problema sa generacijskim razlikama i "uživo" se uglavnom aktivno družim sa ljudima mlađim od sebe. Zato mi smeta kada neko počne da se glupira sa tim i pravi problema tamo gde realno ne postoje.

A ja jesam čovek u srednjim godinama, ali se nadam da doživim i one staračke, pa moram da pripremam teren (preporučujem i tebi da počneš). 1lol.gif Ova omladina sa foruma već i one starije od četiri banke bi da bace na otpad.1neznam.gif

 

I mnoooogo grešiš po pitanju ovoga što sam boldovao.

Među onima koji se rekreativno bave vazduhoplovnim sportovima, ronjenjem, motociklizmom (putovanja), speleologijom, terenskom reli vožnjama, šuting reli takmičenjima, ... , ima (nažalost) više onih koji su stariji od četrdesetak godina. Ja na takvim dešavanjima (u nekima učestvujem a negde samo "kibicujem") retko vidim neko novo lice, a već decenijama srećem skoro iste ljude! A to nije dobro.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Da ne pricamo o tome sto godine i kilometri ne znace automatski i steceno iskustvo. Znam ljude koji i pored toga sto aktivno voze 30-40 godina - nemaju, niti su ikad imali blage veze sa voznjom kola i uvek su bili katastrofalni vozaci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6514 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moj dobitak, imam dva brata, i starijeg i mlađeg.:). Potpuno je nevažno gledati ovaj udes kroz starost vozača. Po svetskoj statistici ovo je najbrojni tip nesreće, znači čine ga svi. Preprošle godine je motorciklista poginuo upravo na ovakav način u Braće Jerkoviću. U džipu je bio bračni par, svrstan u mlad. Oboje su izašli iz vozila i nisu znali da im ispod leži mrtav čovek, kao, šta bi i tek kad su obišli naoklo uvideli su da su ubili izlazeći iz sporedne ulice u glavnu, znak, parking...

 

Lično, zazirem i od "matoraca" i od mlađarije. Stajao sam pored sredovečne "starke" bukvalno pored stuba vrata na metar, gledamo se i ona me iseca, jednostavno sam joj bio u kraju vidnog polja i iz pravca sunca. No, pošto sam je osetio, ništa nije bilo, na sreću il na žalost.

 

@Alien- potpuno si upravu, kod nas je samo glupost automatska.( govorim uopšteno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3618 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Da ne pricamo o tome sto godine i kilometri ne znace automatski i steceno iskustvo. Znam ljude koji i pored toga sto aktivno voze 30-40 godina - nemaju, niti su ikad imali blage veze sa voznjom kola i uvek su bili katastrofalni vozaci.

Apsolutno tačno!0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Tu bi jedna rotacija sela ko dupe na noshu !

Jes vala, ja imam zvučno svetlosni automat a kad treba,uključim još emergency mod na žmigavcima. :lol:

 

"Triumph" vec napravio nesto slicno i predstavio pre godinu dana :lol:: U jaknu integrisane LED diode, napred i pozadi!

 

 

1_triumph-motorradjacke-led.jpg.pagespeed.ce.DeuLv6Q0sF.jpg

 

neuigkeiten_galerie_2011-09-26_a.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3618 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Tu bi jedna rotacija sela ko dupe na noshu !

Jes vala, ja imam zvučno svetlosni automat a kad treba,uključim još emergency mod na žmigavcima. :lol:

 

"Triumph" vec napravio nesto slicno i predstavio pre godinu dana :lol:: U jaknu integrisane LED diode, napred i pozadi!

 

 

1_triumph-motorradjacke-led.jpg.pagespeed.ce.DeuLv6Q0sF.jpg

 

neuigkeiten_galerie_2011-09-26_a.jpg

 

Ako neko ne može da uoči motoristu koji je na motoru, teško će tu da pomognu LED diode na jakni!

A ovo može da bude dobro kad noću siđeš s motora i muvaš se po putu (da bi te lakše uočili drugi), ili kada (opet noću) skineš jaknu i okačiš je negde (da bi ti lakše našao gde si ostavio jaknu). Takođe je dobra zaštita od krađe jer možeš da vidiš noću kako jakna odlazi bez tebe.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Pa ne mislis valjda da bi Djunta bio spreman da obuce Triumph jaknu?

Nikako :lol:, mislio sam samo kao podsticaj za nesto slicno.

:BMW2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6514 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa ne mislis valjda da bi Djunta bio spreman da obuce Triumph jaknu?

 

:(Ni pod razno. Šalim se, nikad nisam bio zaveden značkama, redovno sam odšivao etikete sa farmerica bez obzira koje su, naročito ono Levi "s, nisam ja ničiji. Obuko bi kad bi imao. Uostalom i kolenice tu po kraju sa KTM znakom. Nego, de me nađe, mogu da se zamislim samo, metem ledove, na ramena i vozi Miško, al bi bilo beganije,:lol:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ova omladina sa foruma već i one starije od četiri banke bi da bace na otpad.

 

SRAM DA IH BUDE !!! :popovanje: (tužiću ih Scubi :grom: i automatski su banovani) :Lalajko:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLR 650 C

Ako nije tajna, da li si uspeo da naplatiš osiguranje, posle koliko vremena i koliko si uspeo da uzmes?

Nažalost, često su slučajevi čisti kao dan pa vozači ne uspeju da naplate osiguranje ili budu poljačkani ja preko 50% onoga što im pripada.

Osiguranja ne vole da ikome daju pare. Kad su motoristi u pitanju, cesto izvode nebulozne dokaze pa od čistih slučajeva

oslanjajući se na veštašenja hostaplera, vozači (a najčešće motoristi - iz iskustva pričam) ostaju bez premija koje im pripadaju pa budu i kažnjeni.

Ja se time bavim, pa zato pitam jer istrazujem tu tematiku a i pitaću da se otvori takva tema posto su slučajevi nepravde neverovatno učestali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja