Jump to content

Moto Zajednica

Honda vfr 750 zivi mrtvac zimski projekt

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nabavio sam jos jednu skangalu u pitanju je honda vfr 750 rc 24,neko joj je nekad stavio siroke 17ice felne,rep od r1 diode....malo da se zanimam preko zime,uzeo sam je za jako male pare,stanje ukratko katastrofa,u zivotu je odrzavala infuzija,crkla pumpa goriva pa su vezali flasu sa benzinom za volan da da ide na prirodan pad,a nisu znali da bi isti efekat dobili da su sipali jedno 5 litara benzina u rezervoar i izbacili pumpu,sto sam ja danas i uradio preko 5 litara benzina ima dobar pa i radi ok,vec ispod toga trokira,ali i pumpu goriva sam rasklopio i izgleda da cu moci da je opravim....a najgore sto su tom flasom nisu imali slavinu i motor kad je ugasen po malo provlacio benzin redom kroz karburatore,pa u cilindre,dok nije doslo u ulje i razredilo ga i upropastilo...

 

Jos gora stvar je sto su pokusali da prave fajtera,al sve su nestrucni i pogresno uradili pa cu dosta svari morati da radim iznova,nema ni instalacije za farove stop svetla,bobine,cdi vezane zicom,hladnjak krpljen tecnim metalom ali i dalje pusta,viljuska prednja mora da se sredi,rep izvari plastka....al polako duga je zima..

 

Inace nisam neki preterani ljubitelj v masina(drndavaca :lol:)al uzeo sam ga jer je bio jeftin a ima izdrzljiv agregat,i sluzice iskljucivo za ludiranje,da ne bi drndao yamahu..

 

Evo kojaslikica

 

22112012066.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

22112012076.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

22112012067.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

22112012072.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

A da lepo prodas ta dva... (ne znam kako da ih nazovem) i kupis jedan pristojan motor? :zvizduk:

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Vfr jeste les,slabiji dosta od jamahe,koci jako losije,a o ogibljenju da ne govorim...a yamaha mi savrseno odgovara, i necu je menjati sigurno,jedino ce dobiti agregat od fzra sa njenim menjacem od 6 brzina,i da joj se snaga poveca sa 125 na 145 ks...

 

Ja nisam neki ljubitelj motora sa oklopom...sta sam trebao da uzmem slinu od horneta,koji je po svemu losiji od yzf,bolje ide ovaj raspali vfr od horneta 600...ili cbr 1000 f,kojeg jako cenim samo zbog izdrzljivog agregata,i ni zbog cega vise,koji i losije koci,malo jaci od yzf ali jako tezi,o ogibljenju da ne govorimo...

 

Evo o cemu govorim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Samo tako deluje jer je jako dugacka a i motor nema branik i masku...

 

Sutra bi trebalo malo da pocnem da se zanimam oko honde,da napravim neki copak.tj nozicu,da ne poturam panjice,da probam da uradim pumpu goriva, i da pocnem da radim zadni rep,da poskidam naslage gita i izvarim kako bog zapoveda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo jos koja slikica... Ispravljena prednja felna,pa na obe nabacen spric git,posto je neko gde god je rep pukao samo zamazivao gitom,pa to opet popucalo,morao sam sav git da skinem i zavarim kako je bog rekao..

 

02122012081.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

13122012084.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Vidim da ce se naslov teme uskoro promeniti u - a sta mi je ovo trebalo? :) U svakom slucaju srecno, svaka cast za entuzijazam.

 

Znam ja sta me ceka pre svakog projekta,a i uporan sam ja decak :)...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

koliko je bila para ako sme da se zna ?

 

450 evra,a to sam uzeo,zato sto ima 17 felne,pozadi 5.5 jota,i agregat dosta dobro radi..

 

Evo jos jedno od mojih resenja :)....posto su stapovi nekad bili ispravljani,a decaci su stapove kuda klizaju semerinzi izgulili domacinski,semering uopste nema funkciju i ulje se posle sliva na kocnice,pa motor jedva i koci...

 

Dve desne manzetne yugove letve volana i dve selnice,sada ulje nema gde a viljuska opet radi kako treba,moglo je to i lepse da se izvede,da se stave hromirane selne bas za viljusku i neke lepse gume,ali to mi toliko nije bitno...

 

14122012088.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Honda CBR929RR Repsol I Honda CBR954RR HRC I jos jedna Honda CBR929 U delovima :D

koliko je bila para ako sme da se zna ?

 

450 evra,a to sam uzeo,zato sto ima 17 felne,pozadi 5.5 jota,i agregat dosta dobro radi..

 

Evo jos jedno od mojih resenja :)....posto su stapovi nekad bili ispravljani,a decaci su stapove kuda klizaju semerinzi izgulili domacinski,semering uopste nema funkciju i ulje se posle sliva na kocnice,pa motor jedva i koci...

 

Dve desne manzetne yugove letve volana i dve selnice,sada ulje nema gde a viljuska opet radi kako treba,moglo je to i lepse da se izvede,da se stave hromirane selne bas za viljusku i neke lepse gume,ali to mi toliko nije bitno...

 

14122012088.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ako nije tajna od koga si uzeo iz burova vfr?

 

 

I srecno sa preradom komso.... :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

U medjuvremenu,ofarbane felne,i namontirane na ram,sa rezervoara skinuta farba jer je ranjije farban sprejem i nema sense da se farba preko jer se boja podize,veceras sam palo radio oko izduvnih grana,dosta su propale pa ima malo da se secka krpi i pravi ponovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

A da lepo prodas ta dva... (ne znam kako da ih nazovem) i kupis jedan pristojan motor? :zvizduk:

Pristojan od 125ccm, na kome nema ulaganja, koji cemo znati kako da nazovemo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1463 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Vec mi se svidja kako izgleda, nego, hoces li ti to da prodajes po zavrsenom projektu? I, Yugovim manzetnama si resio problem slivanja ulja iz viljuske na kocnice, a jesi li resio problem gubitka ulja iz samih viljuski?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Vec mi se svidja kako izgleda, nego, hoces li ti to da prodajes po zavrsenom projektu? I, Yugovim manzetnama si resio problem slivanja ulja iz viljuske na kocnice, a jesi li resio problem gubitka ulja iz samih viljuski?

 

Ne bi prodavao,ali imam vec dva drugara koji mi dosadjuju da im prodam,ali videcu...

 

Jesam u potpunosti resio gubitak ulja jer nema gde,semering je stegnit selnama i perfektno dihtuje..

 

Napravio sam nekih 100inak km i sve ok,cak sam i pumpu goriva opravio tako da je sve ok,ostalo mi je samo farbanje kad otopli..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo hondaja i ofarbana...imao sam nekih raznih ostataka farbi sto am ranije farbao pa zbuckah od tih ostataka ovu plavu bazu pa iskupim i lak samo kupim ucvrsivac i ofarba motor za 500 kinti :)... ostalo da se montiraju plastike preko akumulatora...

 

08032013186.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Danas skinuti i ocisceni karburatori.... i definitivno su mi se potvrdile sumnje da je motor nekada verovatno vozen na trkama :),prvo drugacije grane veceg promera i bez srednjeg lonca,magnezijumske felne,K&N filter,i danas kad sam skinuo karbove vidim da su usisi na glavama ozbiljno prosirivani...

 

08032013170.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

08032013193.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja