Jump to content

Moto Zajednica

NOVA CBR 600RR 2013

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova

ja ne znam da li si ti video oba motora uzivo ali gotovo da nemaju veze jedan sa drugim pogotovu po zavrsnoj obradi, imao sam srece da vozim oba i sto se tice performansi to su takodje dva potpuno razlicita motora. naravno da nije kanta. iako nisam fan crossplane tehnologije imam veliki respect prema njima zato sto su inovatori. honda s druge strane nije uvela nista novo, i to me nervira, s obzirom koliko su jaki kao fabrika bedak je sta rade. posle najlepseg motora cbr1000rr 2007 izbacili su hiljadarku koja izgleda kao da je neko tukao dizajnera i kao da se stekaju na plastici pa su ga onako skratili, sad izbacise mustangRR600 koji je najruzniji cbr do sada. sto se tice viljuski kocnica i ostalog samo su iskopirali ostale fabrike iz japana i to je to. nista novo. a cena kao da kupujes spejs satl iz japana od 600 kubika koj kenja po ostalim fabrikama. meni je to u najmanju ruku bezobrazno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Odoh u ponedeljak ranom zorom, da budem prvi, u Suzuki salon da kupim gixxera 600, hahahahahaaa

 

Mislim, da ja dajem pare Hondi za nesto sto su kopirali od drugih, stvarno nije u redu :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Odoh u ponedeljak ranom zorom, da budem prvi, u Suzuki salon da kupim gixxera 600, hahahahahaaa

 

Mislim, da ja dajem pare Hondi za nesto sto su kopirali od drugih, stvarno nije u redu :takoje:

 

upravo tako. ne samo sto ces da kupis bolji motor nego ces i da ustedis nekoliko hiljada eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Ja ne znam odakle ti to kad je honda jeftinija 800 evra od gsxr-a. U delti 600rr = 12k evra, u eurosumaru 12,800 gsxr. Horgoš ne navodi cene za l2. 8500 evra je k9 što je sumanuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

u euro sumaru gsxr 600 L1 = 10390 eura. L1 je identican kao L2 sem boje. tebi ako se placa boja 2400 eura ti plati.

 

stari model cbr600rr dakle, pre ovog mustanga kosta 11999eura.

Dakle vec je stariji model honde je skuplji od starog k9 suzukija citavih 3509eura od direktnog konkurentnog modela gospodi pomiluj. a od novog modela suzukija je skuplji 1609 eura.

Bog sam sveti zna koliku ce cenu da stave na mustangRR-a.

reci mi, da li je ova honda stvarno 3509eura bolja od K9? i da li je bolja uopste?

I da li je 1600 eura bolja od novog gsxr-a sa brembo/showa i najboljim odnosom snage/kilaze trenutno u klasi?

Naravno da nije. Ni po ceni, ni po performansama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Porediš babe i žabe. Poredi cenu u salonu za ovogodišnji model, dakle cbr 2012. i gsxr l2. Pusti te popuste na motore koji stoje, nebitno da li se razlikuje samo boja. Takvi popusti postoje i na honde kad im ostanu na stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Porediš babe i žabe. Poredi cenu u salonu za ovogodišnji model, dakle cbr 2012. i gsxr l2. Pusti te popuste na motore koji stoje, nebitno da li se razlikuje samo boja. Takvi popusti postoje i na honde kad im ostanu na stanju.

 

poredim realnu situaciju kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Ako tako gledaš, cbr se nije menjao značajno od 2007, dodali su samo plastiku sa strane koja pokriva agregat. Možeš da kupiš takvu za 5-6000 evra kao novu i da uštediš 6000 evra u odnosu na novi gsxr. Ili kupiš mog slupanog cbr-a, isto 2007. za 1700 evra i uštediš 10000 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Rekao sam kao novu, ti ako hoćeš da daš 3-4000 evra samo zbog brojke na tabli ti daj. To je tvoja logika.

Ako porediš, porediš L2 sa 600RR 2012. Ako porediš bilo šta drugo, to nema nikakvog smisla. To kojem prodavcu je ostalo viška motora pa ih prodaje sa popustom ama baš nikako ne doprinosi ovoj priči.

Ne mogu dalje da palamudim o tome, tema je novi 600RR. Ja jedva čekam da stigne u deltu, nadam se da će moći da se proba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja