Jump to content

Moto Zajednica

problem sa akumulatorom

Recommended Posts

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

drugari potreban mi je savet.pre godinu ipo sam zamenio akumulator na svom suzukiju ali i poslednjih godinu dana,kada stoji duze od 2-3 nedelje kada pokusam da ga upalim,vergla prilicno dobro,ali nece da upali,(imam led voltmetar i kada pocnem da verglam ugasi se i lampica za 9 volti,znaci napon spadne ispod toga)i verovatno onda ne ostane struje za varnicu,e sada kada ga pojacam sa auta.on upali na cvrgu.da napomenem pomenuta lampica u tom slucaju se ne gasi,anaci ima dovoljno napona,pa razmisljam da promenim akumulator za sledecu sezonu,pa me intresuje sta bi mi preporucili,inace akumulator je 12v 12ah.ovaj akumulator je bio tajvanski mislim saito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

dali ga punis na punjac ili imas neku posebnu tehniku?:)

hajd kada nadjem vremena doturicu ti ga,ali svakako bi trebao da ga menjam,posto sam se zeznuo kada sam kupovao merio sam sirinu i duzinu i gledao da se uklopi,ali sam zaboravio visinu,tako da mi je sada vislji za jedno 15 ak mm pa mi sediste stoji odignuto,morao sam da poturim klocnu ispod njega da ne lezi na akumulatoru  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Da sam na tvom mestu bacio bih saito preko krova i kupio vartu ili neku drugu proverenu marku, moj brat je imao slican problem.

Naravno, probaj da ga napunis, ako ne uspe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa kupi nov 15-20 eurica i resis problem,ili ga vozi stalno,,,,,,,,,ja sam imao na boldorci suvo sarziran akumulator koji posle 6meseci pali bez problema,odnosno vergla ko lud,,,,,,pa ti razmisli,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ma i razmisljao sam da uzmem drugi,nije mi cena toliko bitna,nije da imam para ali radije cu da kupim kvalitetniji nego da jeftiniji menjam svake godine.pa sam hteo da vidim sta bi mi preporucili.vartu sam uzeo za auto ali nisam zadovoljan,daleko manje snage ima nego stari bosh silver....e sad kakvi su im akumulatori za motor neznam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa kupi nov 15-20 eurica i resis problem,ili ga vozi stalno,,,,,,,,,ja sam imao na boldorci suvo sarziran akumulator koji posle 6meseci pali bez problema,odnosno vergla ko lud,,,,,,pa ti razmisli,,,

 

gde ima za 15-20e. ja za kawu platio nešto manje od 50e (ako se dobro sećam).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

skuplji i bolji,,,ako neznas sta je dobro pitaj sta je skupo i saznaces sta je dobro,,uostalom vozi cesce motor pa se nece ni prazniti,,,a na kraj krajeva kupi prvi na koji naidjes/naravno da odgovara po voltazi i amperazi i velicini/ i resio si problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

12v 12 ah u svilajncu je 2000din,,saito naravno,,,dobijes i kiselinu uz njega,,,pa mozes tek na leto da ga formiras,doduse za dukatija 900ss akumulator je bio 70eurica bosov al ko 3  4 saita velik 18ah bla bla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ma bas tako ,radije cu se stisnuti i platiti malo vise ali da znam da sam uzeo pravu stvar,i da ce uvek imati dovoljno snage....dali je istina da gel akumulatori kod prvog (jutarnjeg) paljenja imaju manje snage,posto drugar ima na svom motoru gel akumulator,ali prvo paljenje teze zavergla,dok posle u toku dana je ok,dali je to slucaj sa svakim gel akumulatorom ili njegov nije bas u redu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moj na apriliji pali uvek normalno,,,doduse i nov je,,,,,mada neki tvrde da nije dobar na motoru,,,kao zbog punjenja trte mrte posto se oni pune manjom amperazom i tako dalje,,al meni je to uvek dobro funkcionisalo,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma nemam pojma,,,ja svima stavljam saito i sve je ok,,uostalom u zavisnosti od motora instalacije voznje itd itd on se menja godisnje eventualno 2 naravno ako ga dopunjavas zimi drzis na toplom preko zime itd itd a bos je tata svih akumulatora,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ma mene mrzi da mislim na nivo kiseline u njemu, da li treba da se sipa, da gledam da li je spalo crevo od oduška pa će da mi nagrize jaja. na yamahi imam kiselinski, neću ga menjati iz ćefa ali kad crke gel dolazi na njegovo mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ok,hvala ti,

a dali je neko cuo za pomenute italijanske akumulatore gel plave su boje cini mi se da je pisalo ecid ili tako nekako ,znam da pocinje na e,zaboravio sam,ali ako vas ne asocira pogledacu sutra ako stignem u ovoj radnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pametno,,,ja ove sa gelom vadim iz ovih trotika na struju posto ih odrzavam za jednu firmu pa stalno imam po neki visak,,a i pun tavan trotika za delove,,,pa ga ne kupujem,,,sto da bacam pare kad ih imam po tavanu ha ha ha ha ha ha ha ha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Što se tiče Varte za auto, već par godina unazad to nije ''ona'' Varta, veće je to kombinovana Varta sa našom kiselinom i zato je Qrac od snage (inače Bosch silver je naj naj na našem tržištu) A za moped, Exide i UniBat koji se mogu kupiti u Guevari ili u Moto-Davoru nisu želatinski, ali je svaki dovoljno dobar i kvalitetan ako se lepo formira i ako ti je moped garažiran. Da se ne lažemo, dok mi je čoper stajao ispred zgrade, nijedan akumulator mi nije valjao i svaku noć su bili na punjaču. ZZR je poznat kao popriličan žderač akumulatora, UniBat kiselinski, koji mu je kupljen pre godinu dana još nije ni zaštucao. ;) Slažem se da su želatinski bolji (tu nema priče) ali se isplate samo za extremne uslove exploatacije mopeda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja