Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pegaso Cube 650 ,Suzuki freewind 650 ili Honda FMX 650?

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

...

znaci da se gasgas odrzava kao ktm? bi ja prijatelju LC4 ali nema na 35 kw

 

da da kao EXC KTM. Do 35 kw paa ima jos u opticaju i neke 250ice WR ili stariji KLX pa da se prepravi na supermoto. Mada DRZ 400 je top izbor kao i WR450 cini mi se oznaka F

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Evo ja cu ti kazem sta ja radim na mom husabergu koji je ta kategorija, pa neko iskusniji moze dopuni ispravi sta vec.

 

Pre svake voznje prekontrolisem nivo ulja, na nacin kako pise u knjizi. Takodje pre savke voznje prekontrolisem i nivo rashladne tecnosti (namerno kazem rashladne tecnosti a ne vode jer u knjizi pise da se ne stavlja obicna destilovana voda). Ako nije sve OK dopunim sta treba. I onda smao vidim dal vrti tecnost i ulje. Ovo sve traje 10 minuta

 

Ako primetim da trosi ulje ili izbacuje tecnost ici ce odma kod majstora.

 

Na svakih 6-10 sati menjam ulje. Ide 1l u njega pa nije skupo. Dal je 6 dal 10 sati zavisi od vzonji koje sam odvozio. Ako sam vozio pretezno u srednjim obrtajima menjam na 10 sati, ako sam pretezno vozio u niskim ili visokim obrtajima onda na 6 sati. I onda napravim neku sredinu. Sipam samo najbolje ulje. Ovo traje 20ak minuta i kosta oko 1200 dinara (ulje)

 

Cim primetim (cujem) da nesto cagara ili drlja ili bilo sta ide odma kod majstora. Takodje ako pocne se pregreva ici ce odma kod majstora

 

Na svakih 30-40 sati ide na stelovanje ventila i redovni pregled :). Trajanje i cena ovoga zavisi od majstora do majstora

 

Posle svake voznje ispustim vazduh iz viljuski traje oko 2 minuta :)

 

Ne teram motor dok se propisno ne zagreje, isto kao sto ga i ne pokrivam dok se lepo ne ohladi. Ovo da ga ne teram dok se ne zagreje , to mi je skrenuta paznja jos davno i kolko sam razumeo jedna od krucijalnih stvari. Suprotno nisam probavao :) tako da ne mogu kazem jel tacno ili nije ;)

 

Od goriva sipam 98icu jer stavrno primecujem razlike u radu.

 

I to je to, nista vise. I nije bas toliko strasno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

pa za ovih nesto manje od 200 sati nisam imao potrebe i jos pitanje kolko je prethodni vlasnik vozio sa ovim klipom. Al ako budes vozio svaki dan po 200km pitanje je dal ces celu sezonu izdrzati sa jednim klipom. Moze a ne mora, ipak su to takmicarski motori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Necu svaki 200 km to ce biti mozda nekoliko puta godisnje ali na dan ide nekih 30 pa do 100 km najvise,mozda malo vise kad se ide na nekih skup,daj sliku tvoje Huse :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

nemam :D. Salim se ja nemam kameru a i aparat retko vadim iz ranca. Ima ovde po forumu kad su me drugi slikali. Evo je poslednja kad sam ja slikao pre jedno 2 meseca

 

SAM_2093.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja