Jump to content

Moto Zajednica

honda cb900f boldor paljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA CB900F BOLDOR

drugovi trebala bi mi jedna pomoc, ako bi mogao da mi izadje neko u susret u pitanju je honda cb900f boldor, naime skinuo sam alnaser uradio ga, promenio cetkice i 2 kolektora, kad ga stavim na motor povezem ga sve, i kad ocu da verglam on mi cakce, a nekad i zavergla jedan dva kruga i stane i opet cakce, nzm sta bi to moglo biti, uz sve to 1 karburator mi preliva,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

proveri relej alnasera,sa leve strane ispod leve kasete,,malo okruglo,,,videces gore dve matice m6,prespoj i vidi dali ce leo da vergla...ako vergla onda je u problemu relej,mada,oce kod boldora i fraj lauf da se pokrivi,i medju zupcanik da bude u maleru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

p.s. proveri i da ti nije prerano paljenje,kod nje posto je mehanicki regulator pred paljenja ljudi neumeju da nasteluju paljenje,stave plocu na sredinu..a to njoj moze smetati,pa se desi da je jednostavno samo ranije paljenje..ali,,napamet je jako tesko reci bilo bilo sta...treba pogledati cuti pa reci sta je,ovako u pisanoj formi izdaleka tesko je ustanoviti kvar,moze da bude sitnica,a moze i nesto krupnije da bude...to su sve sitnice koje se odrade za 5 minuta,to jest isproveravaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda CB750 seven-fifty RC42

Druze, nesto se ne snalazim sa porukama, pokusao sam na pp, nesto ne ide, stavicu ovde odgovor, mozda neko ima jos neku ideju, ja samo na osnovu svog nekog iskustva, mozda ti pomogne. Pozdrav svim ljubiteljima Hondi!

 

 

E, pa, to se sa alanserima kod njih cesto desava, i ja sam imao s tim zezanje. Zavergla ponekad iz prve, a ponekad camo cakce i klikce. Onda sam promenio biksne, i sve ostalo rep[arirao, i kad sam ga namesti opet isto. I problem je bio u stvari da negde u blizini cetkice odvodi na masu, i ne moze da zavrti lepo rotor. Verovao i li ne, napravio ga je majstor pomocu parceta kartona, odn. ubacio je parcence kartona od sveske ( ?!) izmedju kucista alansera i cetkica, i nikad nije bilo vise problema.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">A sto se tice karburatora, isto je i sa tim muka kod boldorki. Sve prelivaju, manje ili vise, zato sto su im iglice plovka u karburatorima od neke mekane gume, evo pogledaj na slici kako izgledaju, i onda se ta guma malo ulegne na mestu gde zatvara diznu, i dovoljno je mikroskopsko trunce da tu upadne, odmah preliva. A fala bogu nase gorivo je poznato po cistoci, plus uvak u rezervoaru ima truncica od rdje. I ako mozes da nadjes drugu iglicu, mozda resis problem, a evo kako moze drugacije: Kad pocne da preliva , lupni malo drskom od cekica lonce karburatora, trebalo bi da stane. To naravno nije neko trajno resenje, jer onda moras da drzis slavinicu za gorivo stalno otvorenu. Cim zatvoris gorivo, iz lonceta karburatora ispari ono malo goriva, iglica se pomeri malo vis i opet isto.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Ja sam kod mene te nekako ovako resio. <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Prvo sam kupio vakuum ventil za karburatore. Verovatno to kod tebe postoji, to su na boldorke poceli da stavljaju od 1981, ja mislim, moja je bila 79, i videli su da je problem sa prelivanjem odmah, pa su poceli da ugradjuju fabricki, narocito ove honde za americko trziste. To je jedan pljosnati ventil koji se nalazi odozgo na karburatorima, lici pomalo na redukcioni ventil za plinsku bocu, samo je mali, oko 2 cm. Povezan je sa slavinicom za gorivo, i sa drugim cilindrom sa usisnom granom. E, on sluzi da ti slavinica za gorivo uvek bude otvorena, a da pusta gorivo samo kad motor radi ( to uzima vakuum iz drugog cilindra, zato je tako vezan). Mana je samo sto moras malo duze da verglas, dok povuce gorivo.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Drugo, smanjio sam nivo goriva u plovcima skoro na pola. To nikakav uticaj nije imalo na rad motora, a resilo je prelivanje. Radi se na licu mesta, ne moras da skidas karburatore ( to je ziva muka), samo kratkim srafcigerom skines loncice na karbovima, izvuces onu civijicu sto drzi plovak - pazi da ne izgubis nju i iglicu- i jezicak na plovku koji se oslanja na iglicu malim klestima pomeris malo, za 1-2 milimetara. Tako plovak stoji malo nize, i veca sila pritiska iglu, pa nece da ti preliva.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">I da, sta god radio, nemoj da ona creva sto sluze za prelivanje zatvaras NIKAKO. Onda sigurno nece da ti curi benzin, ali ce da se nalije unutra u cilindre, razredice ti ulje u morotu, i lom ce da ti napravi od masine. Bolje neka curka napolje, daj mu vise gasa i vozi. He, he , salim se naravno.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Nadam se da ces da resis problem. Puno pozdrava iz Pirota.

 

post-20677-0-03960600-1352374359_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA CB900F BOLDOR

vazi ljudi provericu ja sve sutra i ispitati sve ovo sto ste mi vi rekli , pa vam javljam sta je resenja dace Bog pa cu naci resenje! puno pozdrava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA CB900F BOLDOR

primetio sam da kad povezem na gablove na automobil dok je upaljen vergla mi malo bolje, a kada skinem akumulatpor koji je pun i povezem kablove on jedva da vergla 2-3 kruga pa cakce opet, dok ga ne ubacim u brzinu i pomerim, i sve tako u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Bitno je da kažeš zbog čega je rađen anlaser,dali se kod tebe pokvario ili si kupio u tom stanju.

 

-Ne može da se pretera u pred paljenju tako je fabrika regulisala, to važi i za 750. Može za par stepeni što i nije bitno u ovom slučaju,pod uslovom da nije neki "majstor" prepravljao ploču sa pic-upovima.

 

-Iglice u keihin karbovima su manje više iste ali moraju da se menjaju barem na 10 god.

 

Imam 750 što je 90% isto kao 900 i nikad mi nije prelio karburator-imam dva filtera za gorivo,čistim ih u proleće i kontrolišem nivo običnim vagres crevom :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moze da se pretera u pred paljenju,okreni plocu pa ces videti da zateze kad verglas,sledece je prolupavanje agregata,zato se kod nje pistoljem to jest stroboskopom steluje paljenje....probano vise puta...pogotovu kod skrkli koje su vise puta pakovane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Imam taj motor 20god. i sve moguće manuele i knjige za taj motor 750-900.Na ovoj slici je fabričko podešavanje na 10" predpaljenja a i u praksi je ovako,podešavano stroboskopom.Dali po ovoj slici može da se pomeri još u rano paljenje?

post-16993-0-95043600-1352566205_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA CB900F BOLDOR

alnaser sam radio bas zato sto mi je tesko verglao isti kao kad je akumulator prazan e takpo jedva vergla, mislio sam da je do alnasera , otisao sam i uradio ga kad sam vratio isti je sklucaj, takao sam i uzeo motor u takvom stanju, buni me 1 stvar isto sto je bokilic rekao da mora da ima masa direktno na masinu, meni se cini da to kod mene nema. vec je na ramu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

-Masa se nalazi na šrafu ispod filtera za vazduh,gde se vezuje mašina za ram.

 

-Sumnjam da je anlaser urađen kako treba,skini ga odnesi kod majstora da ispita koliko struje vuče pri opterećenju-anlasovanju.To bi moglo i na motoru da se ispita.

 

-Da se pregleda rotor anlasera da on nije kriv.

 

-Da se pogleda zupčanik na radilici da nije istrošen.

 

-Probaj direktno sa akumulatora na anlaser da eliminišeš kvar na releju.

 

Imaš dole sliku zupčanika na radilici...

post-16993-0-85301700-1352573314_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Imam taj motor 20god. i sve moguće manuele i knjige za taj motor 750-900.Na ovoj slici je fabričko podešavanje na 10" predpaljenja a i u praksi je ovako,podešavano stroboskopom.Dali po ovoj slici može da se pomeri još u rano paljenje?

veruj mi da je moguce,zakreni paljenje skroz pa ces videti da stosuje kad verglas,pogotovu kad na sve dodas malo los alnaser,malo razjebane zupcanike itd,mozda je ti imas 20godina,al ja ih rasturi i sklopi vise nego sto ti mislis,pricam iz iskustva,jer ljudi zakrecu plocu gde stignu,a kad se razjebu tegovi itd,nije sve jedno gde je stavis,valjda nisu culi za stroboskop,jos na to dodaj da su pick apovi kozna od cega, i eto belaja,mada ja sumnjam da mu alnaser nevalja...ili agregat...ako je krenula da uteze bržegastu...ili radilicu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA CB900F BOLDOR

Skinuo sam svecice, da vidim dali ce tako da vergla, i tu nema problema , vergla odlicno, sad treba videti sta je slidece, moyda nove svecice da kupim jer su ovde sve 4 razlicite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CB900F Bol D'or iz 1982g.

Sa anlaserom sam i ja imao malo problema. Evo mojih iskustava:

1. Masa ne mora direktno na motor, moze i na ram ali mora imati veoma cvrst kontakt i to za velike struje

na celoj liniji, to jest jake stopice i debela zica.

Slabo provodjenje struje od akumlatora do anlasera se moze utvrditi tako da gledate kontrolne lampe na

instrument tabli, ako za vreme anlasovanja svetle isto kao pre onda je negde slaba kontakt.

Ako se zatamne pri anlasovanju onda uzrok problema verovatno nije slab kontakt nego kratak spoj ili los

akumlator.

2. Plus pol mora takodje imati celom linijom isto dobru vodljivost za velike struje.

imao sam problema sa oksidisanim kontaktima na kontaktima automata, ocistio sam ih pa je bilo ok.

3. Anlaser Boldorke zna imati i podli trik: izvodi sa statorskih namotaja su veoma blizu kucista i ako se

anlaser ne sastavlja dovoljno pazljivo zna napraviti kratak spoj na kuciste anlasera kad je u radu a u

mirnom polozaju sve izgleda ok, a ipak nije. Simptomi su da nema snage za verglanje, kao kad je slab

akumlator (Ovo sam imao na mojoj makini)

4. Ako je akumlator slab, ili nema startnu snagu kakva je fabricki propisana za ovaj motor, isto se desava

slabo verglanje. (Akumlator koji je pokretao anlaser Afrike nije bio dovoljan za Boldorku)

5. Nemam iskustva sa svojom boldorkom po pitanju pretpaljenja, jos ga nisam dirao, (cak ni proveravao),

jer nemam stroboskop, a bez toga se to ne sme dirati, ali iz mog ostalog iskustva, siguran sam da veliko

pretpaljenje bome zna jako otezati pokretanje motora anlaserom, anlaser se ponasa kao da nema snage.

(Tu je savet i misljenje Bokilic-a zakon koji se treba slusati)

 

Jedino sto bi jos dodao da ako je sve ok. Boldorka pali za 1sec i leti i zimi ili nakon dugog stajanja,

(ili ja imam srece sa mojom). A ovi mali anlaseri i ne smeju dugo da se verglaju kao sto to znamo raditi

ponekad na automobilima, jer se mogu lako pregrejati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Jedino sto bi jos dodao da ako je sve ok. Boldorka pali za 1sec i leti i zimi ili nakon dugog stajanja

 

Nemoguća misija ako su originalni karburatori.Jedan od najvećih problema kod ovog tipa motora je hladan start :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Jedino sto bi jos dodao da ako je sve ok. Boldorka pali za 1sec i leti i zimi ili nakon dugog stajanja

 

Nemoguća misija ako su originalni karburatori.Jedan od najvećih problema kod ovog tipa motora je hladan start :zvizduk:

 

 

Slazem se. Gotovo uvek mora barem mali saug i nema sanse da upali iz prve posle duzeg stajanja... Kad upali, dok ne postigne radnu temperaturu i dok 'ne razbije' ulje uzasno radi.. to je normalno za taj agregat CB750k/f/c :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Imam taj motor 20god. i sve moguće manuele i knjige za taj motor 750-900.Na ovoj slici je fabričko podešavanje na 10" predpaljenja a i u praksi je ovako,podešavano stroboskopom.Dali po ovoj slici može da se pomeri još u rano paljenje?

po ovoj slici je paljenje bas ukasno,ima jos dosta da se pomeri u ranije...vidis da moz jos u smeru kazaljke na satu,a posto je se radilica kod nje okrece kontra od smera kazaljke na satu..znaci da ima jos mesta...

evo probano danas na jednom boldoru iz st.pazove,i naravno stosuje kad vergla,ali to se bar lako eliminise,zaverglas bez kontakta,to jest bez varnice i odmah vidis,moze i na dugme moze i da se preveze relej,i odma si eliminisao i varnicu i los ili dobar relej ako probas tako,na prevez releja,prevez je obicnom srafcigerom...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA CB900F BOLDOR

jel znaci nesto ako mi vergla lepo kad skinem svecice?? danas sam poceo sa menjanjem svih zica , pa cemo videti, primetio sam da + koje od akumulatora ide do releja ima 2 zice, neznam zasto su stavljenje 2 zice ali sam primerio da ta jedna pukla na pola i da je bas dosta oksidirala stvorilo se bukvalno kao kamencic, e sad dali neko od vas zna jel + od akumulatora ide samo na relej , ili ide na jos neko mesto ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Jedino sto bi jos dodao da ako je sve ok. Boldorka pali za 1sec i leti i zimi ili nakon dugog stajanja

 

Nemoguća misija ako su originalni karburatori.Jedan od najvećih problema kod ovog tipa motora je hladan start :zvizduk:

 

 

Slazem se. Gotovo uvek mora barem mali saug i nema sanse da upali iz prve posle duzeg stajanja... Kad upali, dok ne postigne radnu temperaturu i dok 'ne razbije' ulje uzasno radi.. to je normalno za taj agregat CB750k/f/c :)

 

Da ne ofujem temu,dobro je dečko da zna šta će ga sve snaći.Mislio sam da su karburatri problem pa sam ih rasturio komplet,očistio,nosio na ultra zvučno čišćenje... Teško upalio,podesio vakumetrom (imam ih) podesio smesu ,sačekao dva dana,teško pali.Posle izvesnog vremena kupim na ebay potpuno nove karburatore 300dolara (donator brat iz amerike) Stavim na motor ista stvar,onda počnem pa pretražujem forume i dođem do zaključka da mora tako :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CB900F Bol D'or iz 1982g.

Za sve one koji kazu da Boldorka tesko pali:

Kad je hladno stvarno treba saug, i prvih dvadesetak sekundi malo nemirnije radi, ali da lako pali to je fakat.

Pitajte Jager Zorana (vozi Afriku), on je bio kod mene i gledao kako palim Boldoru koja mi stajala u dvoristu, na minus -10 stepeni, nije paljena pre toga vise od mesec dana, povucem saug i odma upali. A tada je jos i motor bio pre generalake. A kada sam ga trebao verglati vise od 2 sekunde to je bilo samo kada sa njim nesto nije stimalo.

 

A sto se ulja tice:

Koristim Full-sintetic Liqui Moly Racing sint 4T 10W-50. Probao sam jednom Castrol Magnatec ali je razlika bila drasticna pa sam nakon par dana ponovo stavio Liqui Moly nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja