Jump to content

Moto Zajednica

touratech crash bar TA XL650V

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

pozdrav svima,

drugari, da li neko ima TOURATECH crash bar na svoj TA.

Posle dosta muka pri montiranju, vidim da mi barovi ne leze podjenako sa obe strane, tj. levi mi je udaljeniji od plastike gde pise TRANSALP nego desni, pa me interesuje da li je jos kod nekog tako ili.....

evo kako to izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

a da li treba da budu barovi blize ili dalje plastici, kao sa leve ili kao sa desne strane?

sa desne je skoro uz samu plastiku oko 1-2cm, dok je sa leve strane skoro 4-5cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Imao sam isti motorcikl, ali sa kopijom touratechovih kreš barova. Ni u mom slučaju nisu bili simetrični (svaki je bio 'na svoju ruku'). Uvek bih išao na opciju da budu udaljeniji zato što je tako veća šansa da odradE svoje, tj da sačuvaju plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

jbg, za tolike pare oni ti posalju nesimetricne strane

videcu sta cu da uradim, mozda mi je lakse jednu stranu da ispravim nego drugu da savijam, u svakom slucaju hvala na odgovoru

 

pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

MIško bitno je da odrađuju ( ne daj Bože ) posao. Ja sam na Transalpu imao Givi barove i pri padu mi je ogulio i ošetio plastiku. BIli su isuviše blizu plastike. Lepota je manje važna. Bitni su kilometri kvalitetno odrađeni.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

citam i ne mogu da vjerujem, pa ja sam mislio da se toj renomiranoj firmi ne moze desiti takav propust0staa2.gif0stabre.gif

 

i ja sam mislio isto tako, ali vidis da izgleda da nista ne moze da prodje a da ga malo ne dopravimo

 

MIško bitno je da odrađuju ( ne daj Bože ) posao. Ja sam na Transalpu imao Givi barove i pri padu mi je ogulio i ošetio plastiku. BIli su isuviše blizu plastike. Lepota je manje važna. Bitni su kilometri kvalitetno odrađeni.

.

 

Darko, bode mi oci onako nesimetrican crash bar, moracu da ga ponovo skinem i desnu stranu malo otvorim tj. udaljim od plastike, ali razmisljam kako da ga ispravim, da li u stegu neku veliku ili na prekrat sa nekom cevkom i cekicem.

Mora taj cekic malo da radi pa da ga jebes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Druze, bolje da ga ne skidas, ako bi pokusao da bilo sta ispravljas na crash baru dok je skinut vrlo lako je moguce da ce se poremetiti mjesta kacenja pa ce biti tesko ponovo ga namontirati na motor, nego zavezi neko uze ili sajlu za onu stranu koju zelis da odmaknes od plastike( naravno prethodno mjesto vezivanja omotati nekom zastitnom trakom da ne ogulis boju sa crash bara) i polako naginjes motor na suprotnu stranu. Postepeno povecavas silu i mjeris udaljenost dok ne dobijes zeljenu mjeru. Provjereno 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

Tuono0takoje.gif

tako cu i uraditi ali me brine da ne uštinem cev prilikom natezanja, pošto je cev šuplja, strah me je da se ne prelomi i savije onako kao kada savijaš cev bez mašine za savijanje (a možda to i nije tako slabo da mogu da uštinem cev). Juče sam probao onako rukom malo da vidim da li majstorski receno RADI i mislio sam nekom šipkom da uglavim u BAR i probam da ispravim, ali se takodje plašim da kada ga savijem da ce da se savije i sraf kojom celom dužinom ide kroz drzac motora ili šasije motora i ako se on savije biće muke kada nekad budem skidao crash bar.

 

Sutra ga krivim pa šta mi bog da, i javljam kako je ispalo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

...biće muke kada nekad budem skidao crash bar.

Zašto bi ikad skidao kreš bar?

Barove eventualno ispravljaj dok su na motoru, nikako dok su nemontirani!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nikako nemoj skidati kreš bar ako hoćeš da ga ispraviš, najbolje se ispravlja komadom tramvajske šine koja služi kao veliki teg i koja je sajlom zakačena na krešić :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

...biće muke kada nekad budem skidao crash bar.

Zašto bi ikad skidao kreš bar?

Barove eventualno ispravljaj dok su na motoru, nikako dok su nemontirani!

 

ma zeznuto je kada menjam filter za vazduh pa moram plastike da rasirim da izvucem rezervoar, ali se nadam da mogu da ih rasirim bez skidanja barova,izgleda da cu morati K&N filter da kupim0zbunjen.gif0stabre.gif

 

Nikako nemoj skidati kreš bar ako hoćeš da ga ispraviš, najbolje se ispravlja komadom tramvajske šine koja služi kao veliki teg i koja je sajlom zakačena na krešić

 

taj teg imam, ali mi nije jasan postupak ispravljanja sa tim tegom, da li bi trebala sajla da ide kao preko neke koturače a na kraju sajle vezan teg koji ce da ispravi kreš bar svojom težinom!?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Uzmes neki veliki teg, sinu ili slicno od oko dvadesetak kila, vezes ga sajlom, a drugu stranu sajle vezes za kres bar. Pozoves par drugara da ti drze motor, a ti izmes sinu i cimnes je upolje onoliko puta koliko je potrebno da kres bar ode upolje koliko ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

Ljudi uspeo sam 1aha.gif

nisam se ni nadao da ce tako lako ići, metalna puna šipka je odradila posao, zabio sam je medju cevi kreš bara i spravio je ko od šale, više sam imao muke dok sam montirao plastičnu zaštitu motora jer je udarala u cevi kreš bara i nije prišla ramu kako treba.

Izgleda da su Nemci planirali da kupim i aluminijumsku zaštitu motora1staa.gif ali....prcc, isturpijao ja malo plastiku i došlo je baš kao što treba1hej.gif

Sada sam baš zadovoljan kako izgleda i kako čuči motoru i mogu samo preporučiti ovaj proizvod. Ako nekog interesuje kako izgleda mogu slikati i postaviti slike sutra, i zahvaljujem se svima koji su se javili i pomogli1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Ljudi uspeo sam 1aha.gif

nisam se ni nadao da ce tako lako ići, metalna puna šipka je odradila posao, zabio sam je medju cevi kreš bara i spravio je ko od šale, više sam imao muke dok sam montirao plastičnu zaštitu motora jer je udarala u cevi kreš bara i nije prišla ramu kako treba.

Izgleda da su Nemci planirali da kupim i aluminijumsku zaštitu motora1staa.gif ali....prcc, isturpijao ja malo plastiku i došlo je baš kao što treba1hej.gif

Sada sam baš zadovoljan kako izgleda i kako čuči motoru i mogu samo preporučiti ovaj proizvod. Ako nekog interesuje kako izgleda mogu slikati i postaviti slike sutra, i zahvaljujem se svima koji su se javili i pomogli1care.gif

sto znaci da ce se isto tako lako iskriviti na unutra ako, ne daj boze, se preturis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

pa mislim da neće tako lako da se iskrivi zato što je drugo kada ga šipkom na prekrat iskriviš.Udarcem, čekićem ili nekim drugim predmetom nema šanse da ga iskriviš zato što kreš bar radi tj.amortizuje, a i da se iskrivi padom bitno je da sačuva plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja