Jump to content

Moto Zajednica

V-strom 650 k4 - ugasio se u voznji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Zdravo drugari,

 

Mozda se nekome vec desilo ovo, pa je mozda i ,,obradjeno" u nekoj temi ali ja to nisam nasao, pa evo... ko moze da pomogne savetom, bio bih zahvalan.

 

Nisam palio motor zadnju nedelju dana zbog loseg vremena...sve naka bezvezna kisa, pa obaveze i dobro... resim danas da probam da ga palim (vec izvesno vreme osecam da mu je akumulator pri kraju, pa zato kazem - da probam)... kad ono upali iz prve (cuvam ga u podzemnoj garazi tako da se nije ,,prehladio" ).

Posle nekolika kruga po gradu dva tri puta gasi - pali...znate ono - kafica ovde, pivce onde i sl., resim da opalim jedan djir autoputem na malo visim obrtajima cisto da dopunim akumulator. I sve super, vuce masina lepo tu negde do 150 i otprilike 7k o/min...preko toga mislim da nema potrebe da ga teram. Odem do prve naplatne rampe na izlazu iz Skoplja prema Kumanovu, tu lagano okrenem nazad i opet po gasu... stignem nazad u grad i na jedno 1000 metara od kuce pri normalnoj ulicnoj voznji osetim blago zatrzavanje pri 3,5 do 4k o/min... nista, prodje to kad posle 200-300 metara - cvrc :( ugasi se motor.... e j...... ti, bruka. Probam da upalim ponovo, nista...vergla i kao da se jednom cuo nekakav prigusen prasak ispod rezervoara nekakvo PUFFFF. Ceo iznerviran guram ja njega pa posle jedno 300 metara probam ponovo... upali na kratko mozda jedni 2-3 sekunde i opet cvrc.

Nista, guram dalje i na prilazu kuci probam opet e sad se vec i akumulator izmrcvario pa nije hteo ni da zavergla pa sam ga u takvom stanju uterao u garazu i sad cu da probam ponovo sutra ujutro, sve se nadam da je povukao prljavstinu sa dna rezervoara pa ce do ujutro da padne to na dno pa mozda i upali... E da u trenutku gasenja u voznji pokazivac goriva je pokazivao jednu crtu, ali stabilnu t.j. nije treptala.

E sad ako neko ima ideju sta bi moglo biti neka je podeli... Svakako ce on kod majstora za ovo ali ipak voleo bih da znam sta da ocekujem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Najverovatnije zacepilo sito u pumpi goriva...to im se desava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

I ja se nadam tome... ali zvao sam majstora i objasnio mu sve po redu rekavsi kako sumnjam bas u to sito ali on nesto nije bio siguran u tu dijagnozu pa kao, ,,znas moze da je milion stvari u pitanju...aj ti to dovezi kod mene pa da vidimo"... to ce i biti svakako, samo sam mislio da nije lose konsultovati ljude koji su mozda imali takav problem cisto da znam kolko ce da ,,boli" sve to. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa u pravu je majstor kad kaze da moze da bude svasta...ali neke osnovne stvari treba prethodno pogledati

Ako kazes da je akumulator vec bio slab, moze da bude i do njega...mada treba se zapitati zasto se nije napunio!

Prvo akumulator, onda punjenje (regler)...a po svemu sudeci ne bi bilo lose da se skine rezervoar i pregleda pumpa. Stromic je poznat kao bike koji ima generator (alternator) jako male snage i crkavanje akumulatora moze da bude posledica (recimo) toga da se pumpa muci (jer je filter zapusen) pa tako vuce vise struje. Uz rasvetu i jos par potrosaca dolazi se vrlo brzo do granice raspolozive snage, pa onda tu akumulator pritrcava upomoc i tako nesretnik strada. Jos ako je los...

ZNaci za pocetak bi bilo dovoljno da ga povezes kablovima za nesto drugo i okrenes kljuc (bez paljenja). Ako se sve na tabli pojavi kako treba i cuje se zujanje pumpe, na konju si. Ostaje samo da se sve ispregleda (akumulator da napunis, pa onda da palis i probas punjenje)... ocisti i da teras dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Ne bi trebalo da je do akumulatora (iako nije bas u ,,najboljim godinama"), jer je u toku dana palio normalno i onda malo jacom voznjom od jedno pola sata valjda dopunjen do kraja... nakon ,,neplaniranog i nicim izazvanog" gasenja on je u prva dva pokusaja normalno verglao ali motor nije hteo da upali... tek kasnije malo izmrcvaren, poceo je da zatze i zavija... ko zna videcemo ujutro. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Bez ikakvog filozofiranja.

 

Imaš na YOUTUBE kako da se premosti njegov kompjuter i da ti očita grešku.

Potrebna ti je samo spajalica.

 

 

Takođe na netu nađi FAULT CODES za tvog V stroma i siguran sam da ćeš locirati kvar.

 

Ako bih već trebao da nagađam,onda bih rekao da je izgubio dovod goriva.

Nestalo,crkla pumpa,zapušila se...

 

Ako treba neki deo da se poruči iz nama dragih zemalja okruženja,javi.

 

Pozdrav!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Bez ikakvog filozofiranja.

 

Imaš na YOUTUBE kako da se premosti njegov kompjuter i da ti očita grešku.

Potrebna ti je samo spajalica.

 

 

Takođe na netu nađi FAULT CODES za tvog V stroma i siguran sam da ćeš locirati kvar.

 

Ako bih već trebao da nagađam,onda bih rekao da je izgubio dovod goriva.

Nestalo,crkla pumpa,zapušila se...

 

Ako treba neki deo da se poruči iz nama dragih zemalja okruženja,javi.

 

Pozdrav!

 

Probao to dijagnosticiranje sa spajalicom i na ekranu pokazalo ,,- C00 ", znaci nema gresaka koje bi ECU registrovao... Iz ovoga predpostavljam da nije neki ozbiljan kvar odnosno nadam se da je obicno zapusenje pred filtera ili mozda cak i visokopritisnog u samoj pumpi. Ako je prvo, lako cemo...ako je ovo drugo, morace malo da se poradi i na neki nacin premosti taj unutrasnji visokopritisni filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
1352027169[/url]' post='1393406']
1351975900[/url]' post='1393273']

Bez ikakvog filozofiranja.

 

Imaš na YOUTUBE kako da se premosti njegov kompjuter i da ti očita grešku.

Potrebna ti je samo spajalica.

 

 

Takođe na netu nađi FAULT CODES za tvog V stroma i siguran sam da ćeš locirati kvar.

 

Ako bih već trebao da nagađam,onda bih rekao da je izgubio dovod goriva.

Nestalo,crkla pumpa,zapušila se...

 

Ako treba neki deo da se poruči iz nama dragih zemalja okruženja,javi.

 

Pozdrav!

 

Probao to dijagnosticiranje sa spajalicom i na ekranu pokazalo ,,- C00 ", znaci nema gresaka koje bi ECU registrovao... Iz ovoga predpostavljam da nije neki ozbiljan kvar odnosno nadam se da je obicno zapusenje pred filtera ili mozda cak i visokopritisnog u samoj pumpi. Ako je prvo, lako cemo...ako je ovo drugo, morace malo da se poradi i na neki nacin premosti taj unutrasnji visokopritisni filter.

 

Moze link do youtube sa tom forom sa spajalicom?

nadam se da nije nista ozbiljno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Znaci ovako... pre sat vremena spustim se u garazu sa sve bidonom od 10l goriva, zenskom hulahopkom i kablovima za paljenje.

Stavio levak, preko njega carapu i utocio tih 10-ak litara. Zatim spojio kablove i .... nista :(. Onda sam ostavio da stoji tako spojen i malo dodavao gasa autu pa posle jedno 5 minuta probam ponovo i.... UPALIO :care:.

Doduse dok nije zagrejao morao sam da mu drzim obrtaje rucno jer je padao na 800 o/min i malo je falilo da ugasi ponovo, medjutim cim je nabio drugu crtu na temperaturnoj skali digao je obrtaje na 1200 sto je ok i poceo da radi normalno. Kad je lepo zagrejao probao sam kako prima gas do 6-7000 i sve je u normali :takoje: tako da sam sad ubedjen da je ipak bilo neko zacepljenje dovoda goriva kao i to da ce se verovatno ponoviti....znaci ipak kod majstora ako nista drugo bar da se ispere rezervoar i ona smesna mrezica od predfiltera.

Hvala svima na savetima i posebno Sashi P na onoj fori sa spajalicom... posle toga sam mirnije spavao znajuci da verovatno nije nista ozbiljno.

Javicu kad ga vratim od majstora sta smo uradili. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

....znaci ipak kod majstora ako nista drugo bar da se ispere rezervoar i ona smesna mrezica od predfiltera.

Hvala svima na savetima i posebno Sashi P na onoj fori sa spajalicom... posle toga sam mirnije spavao znajuci da verovatno nije nista ozbiljno.

Javicu kad ga vratim od majstora sta smo uradili. :zdravo:

 

Nije ti onda zaprljana ona smesna mrezica vec sito u samoj pumpi za gorivo, imas ovde na forumu kako se to resava, mora da se pravi bajpas sa spoljasnjim flterom (jeftiniji resenje) ili da kupis celu pumpu ponovo.

Mozes i da probusis 1mm rupicu u jednom delu pumpe kod usisa ali moras tacno da znas sta radis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

....znaci ipak kod majstora ako nista drugo bar da se ispere rezervoar i ona smesna mrezica od predfiltera.

Hvala svima na savetima i posebno Sashi P na onoj fori sa spajalicom... posle toga sam mirnije spavao znajuci da verovatno nije nista ozbiljno.

Javicu kad ga vratim od majstora sta smo uradili. :zdravo:

 

Nije ti onda zaprljana ona smesna mrezica vec sito u samoj pumpi za gorivo, imas ovde na forumu kako se to resava, mora da se pravi bajpas sa spoljasnjim flterom (jeftiniji resenje) ili da kupis celu pumpu ponovo.

Mozes i da probusis 1mm rupicu u jednom delu pumpe kod usisa ali moras tacno da znas sta radis...

 

Da znam... u zadnjih nekoliko dana sam pretresao sve na tu temu i na ovom i na drugim forumima i izgleda da cela operacija uopste nije komplikovana ( to sa bypass-om), pa se polako spremam da je izvedem ja sam :aha:

I kolko sam video ne busi se rupica od 1mm vec verovali ili ne burgijom broj 4 ili 4,5... http://www.vstrom.in...pic,6105.0.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

4mm je mnogo...pa ne trosi 650-tka 30 litara na 100km... :D

A i rizikujes da ti upadne nesto sto ne treba kroz toliku rupu...mada, po meni je to zahvat samo dok ne montiras spoljni filter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Pa ne znam da li je mnogo ili malo ali svi koji su radili modifikaciju( by-pass) visokopritisnog filtera u pumpi,(postupak ne vazi za 650-ice od 2007 pa na gore) burgijali su sa 4 ili 4,5 mm burgijom. Ako pogledas fotografije koje su prilozene u linku koji sam postavio, videces da je to tako a ako proanaliziras sematski prikaz pumpe u istom linku, shvatices i zasto.

:zdravo: Kako god, ljudi posle te operacije prelaze desetine hiljada kilometara i imaju samo reci hvale za ceo sistem.

Inace u nekoj sam guzvi ovih dana pa malo odugovlacim sa zahvatom (mislim se da li da pristupim elektrolizi radi eliminacije eventualne korozije iz rezervoara - a to je dosta posla...treba ga posle i zastititi necim) ali kad budem poceo, bice sve fotodokumentovano pa ako ima interesa i postirano ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Pa evo ovako... operacija by-pass visokopritisnog filtera - uspesno izvedena. Pumpa izvadjena i na moje prijatno iznenadjenje, na kontaktima ni traga od korozije ( kao da su juce izasli iz fabrike) . Slicna prica je i sa rezervoarom na kome doduse postoje mali tragovi korozije gore oko cepa za punjenje no smatram da to nije toliko strasno da bi se morala praviti elektroliza, pa zastita itd.

 

 

Kao sto se vidi na slici, regulator pritiska sam dopunski ucvrstio plasticnim stezaljkama, poucen iskustvom ljudi koji su radili ovu modifikaciju pa im se posle izvesnog broja kilometara znao otkaciti taj regulator i praviti probleme... ovako, sto je sigurno, sigurno je.

 

IMAG0587.jpg

 

slika2Copy.jpg

 

A sad najvaznije: busenje pumpe radi by-pass-iranja visokopritisnog filtera u samoj pumpi... Znaci stvarno, (bez obzira koliko to mozda zvuci ,,zastrasujuce" :staa2: ) busi se burgijom od 4 ili 4,5 mm :aha: a evo kako to izgleda u mom slucaju:

slika1Copy.jpg

 

a evo i shematskog prikaza da bi bilo jasnije kako sve to funkcionise:

ShemapumpeCopy.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Filter mrezica (niskopritisni filter) nije bio bog zna kako zaprljan al daleko od tog da je bio cist:

slika3Copy.jpg

 

 

A evo ga malo prociscen...

 

IMAG0584Copy.jpg

 

sjutra uzimam filter, montiram sve nazad pa... sta bog da :care:...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Sve fukcionise super.... osim sto se ponovo gasi :(:gaa:... i uvek pri istim uslovima - jednolicna voznja 20-30 km autoputem i onda kad pocnem da smanjujem brzinu na ulasku u grad krene seckanje i cim stanem na prvom semaforu puffffff gasi. E sad, za razliku od proslog puta pali iz prve, samo moram mu drzati gas rucno dok ne krenem a posle sve normalno...

Ma nista, postavio sam ovaj problem i na Hrvatskom forumu i shvatio da sam jedan od mnogih kojima se to desava (ali njima uglavnom na velikim stromovima) i nema nekog egzaktnog resenja... mozda treba sinhronizovati TB mozda TPS mozda ga treba i promeniti (TPS)... sve u svemu mnogo mozda i kod svakog razlicito... Pa sta da kazem, ne trazim pomoc samo da se pozalim... eto toliko :(:grom:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako te ne mrzi, napravi i ovu probu...

 

http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,11603.msg124168.html#msg124168

 

Puno je problema bilo sa pumpama i rezervorima...izgleda zavisi od serije.

Necu da te plasim, ali ne bi bio prvi put da je pumpa na Stromu umrela. Nije mi poznato da su dostupni delovi pumpe, vec samo komplet jedinica i ume dobro da iskosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja tek sada videh ovo sto si pisao...

Mom drugaru na velikom stromu se desava isto...uradio je ciscenje filtera, pumpe, sinhronizaciju...sve cega se setio...i opet se desava. Samo sto je veoma tesko proveriti i isto tako probati posle pokusaja servisiranja. Desava mu se samo nakon 20-30km na autoputu. Na magistrali ma koliko brzo vozio, obzirom da je promenjljiv ritam voznje ne desava se. Mozes da putujes mesec dana bez autoputa i da ne znas da to postoji, ali posle 20min na autoputu, kad stanes motoru pocnu da padaju obrtaji i drugacije da radi. Ne gasi se i lako pali.

Citali smo iskustva na hrvatskom forumu, i sam sam clan i poznajem nekolicinu clanova...ljudi nemaju identicna iskustva, vec slicna i kod svih je nesto drugo u pitanju. Cak, oni koji su uspeli da rese problem, ni sami nisu sigurni sta je pomoglo, ali niko nije menjao ni jedan bitan sklop na motoru.

Problem je i sto majstor koji bi se time bavio, uglavnom nema uslova da to proizvede tj. da proba...osim ako ne zivi na autoputu.

Javi ako nesto saznas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Ma ja mislim da pumpa njemu dobro radi pogotovo sad posle modifikacije odnosno premoscavanja filtera unutar pumpe. Kad je taj filter (sto je najcesci problem) zapusen masina ne prima dobro ili uopste ne prima gas posle 6000/min... ovaj prima gas u svim rezimima rada, pumpa pri davanju kontakta normalno odradi sekvencu drukanja pritiska i posle paljenja je jedva cujna sto je sve normalno...znaci ni jedan od klasicnih simptoma pumpe na izdisaju nije prisutan... ovo je sigurno (bar tako su mi sugerisali kolege sa hrvatskog foruma koji su tamo kod njih jako postovani kao strucni ,,doktori" za stromove) nesto vezano za taj TPS (Throttle positioning sensor)... e sad da'l ga treba samo sinhronizovati ili promeniti to ostaje da se ispita...

Jel zna neko koliko bi kostao taj senzor u Srbiji i ima li da se nabavi uopste... eto to bi recimo bilo od pomoci :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Ja tek sada videh ovo sto si pisao...

Mom drugaru na velikom stromu se desava isto...uradio je ciscenje filtera, pumpe, sinhronizaciju...sve cega se setio...i opet se desava. Samo sto je veoma tesko proveriti i isto tako probati posle pokusaja servisiranja. Desava mu se samo nakon 20-30km na autoputu. Na magistrali ma koliko brzo vozio, obzirom da je promenjljiv ritam voznje ne desava se. Mozes da putujes mesec dana bez autoputa i da ne znas da to postoji, ali posle 20min na autoputu, kad stanes motoru pocnu da padaju obrtaji i drugacije da radi. Ne gasi se i lako pali.

Citali smo iskustva na hrvatskom forumu, i sam sam clan i poznajem nekolicinu clanova...ljudi nemaju identicna iskustva, vec slicna i kod svih je nesto drugo u pitanju. Cak, oni koji su uspeli da rese problem, ni sami nisu sigurni sta je pomoglo, ali niko nije menjao ni jedan bitan sklop na motoru.

Problem je i sto majstor koji bi se time bavio, uglavnom nema uslova da to proizvede tj. da proba...osim ako ne zivi na autoputu.

Javi ako nesto saznas!

 

Da to je to... ne bas do kraja isti simptomi kod svih ali svima zajednicka jedna stvar; 20-30 km jednolicne voznje (bez obzira pri kojoj brzini) znaci voznja bez saltanja i bez promene gasa i javlja se problem sa neujednacenim radom motora. Kod nekih (kao kod mene) hoce odma da ugasi ako mu ne das rucno gas, kod drugih ne gasi ali se jedva drzi i sl.

Mene buni jedna stvar : sve se ovo desava velikim stromovima al' ja sam brate mali :neznam: ... Nisam cuo da se to desilo 650-tici osim kod mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja