Jump to content

Moto Zajednica

Enduro na Fruškoj gori

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Erdevik

Malopre sam u prolazu video na TV-u kako su uhvatili neke enduraše da voze po šumi na Fruškoj gori, a to je zakonom zabranjeno....bilo je par KTM a ostale nisam bas zagledao...Da li neko zna nesto vise o tome?

 

 

 

PS: Bilo je na RTV 1 u vestima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

prosto čovek da se pita koliko su starih i nemoćnih planinara i kolko majki sa malom decom pogaženo na FG od strane zlih motociklista... a koliko vidim to se navodi kao jedini razlog za progon i kažnjavanje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ne razumem kako su da dopustili da ih zustave?!

 

Ja razumem - velika vecina off road vozaca su mnogo kulturniji od mnogih isfrustriranih bajkera sto divljaju po asfaltu, urbanim sredinama, moto skupovima, kaficima. Enduro vozaci postuju divljinu, i niko im nesmeta ni planinari, ni roditelji sa decom, ni penzioneri sa ostecenim sluhom, i jednostavno nisu ljubomorni na ostale korisnike prirode ( divljine ) Ocigledno je da se najvise bune bakice u klimaxu i celavci kojima se vise nedize pa im je jedino preznojavanje ( u zivotu ) dok navuku planinarske cokule. Bar u divljini imaju prostora da se pomere kad cuju motor, ali mnogi se prave pemetni i pokazuju nas mentalitet - inat, zavist, glupost.

Bar u prirodi ima mesta za sve, ali mnogi bi to da suze na svoju prciju, i da prisvoje ono sto je bogom dato za siroku upotrebu.

 

Ma i mi smo budale sto kocimo kad sretnemo nekog i stanemo kad nas neko zaustavlja, stanemo da vidimo u cemu je problem :neznam:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Stvarno ni meni nije jasno sto su stali :stabre: ...pokupili kazne za bzv.... i to u periodu kada je najmanje ljudi po tim putevima.. :neznam:

 

Bitno da im ne smeta djubre koje se ostavi svaki put posle fruskogorskog maratona i ostale stoke koja ga ostavlja... sto ne skupljaju pare od toga.. a ne ovako.. Lopovska drzava puna besposlenih dokonih gradjana... nema ko da ih uposli pa ih djavo uposli...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • pustolov :), 98 postova
  • Motocikl: XT 660 R

@tt600 znaju oni dobro da je zabranjena voznja motora po sumi van asfalta (to pise na svakoj tabli na FG) i prema tome nisu imali sta da staju i da gledaju u cemu je problem. po meni trebali su da se dogovore sa sumarijom da im odredi neki deo gde nece nikom smetati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Danas sam se provozao Fruškom Gorom. Dva puta su me zaustavljali i proveravali. Zagledali gume i dokumenta.

Ponosan sam što su u meni i ovoj krmači od 300 kg žive vage prepoznali dvojac koji je kadar da luduje blatnjavim šumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Danas sam vozio Avalom off road,i sve te dekute i bakute o kojima pricamo su dizali palac :takoje: mahali itd...

kao da sam oslobodio Avalu :lol:

 

Iskreno,u sumi ne bih stajao nikome osim kolegi koji je ne daj boze pao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Verujem da pešake i planinare iritira buka motora i brzina kojom se krećemo.LJudi dođu u šumu da malo uživaju u prirodi i tišini a mi testrišemo i terorišemo.

Toliko ih to nervira da nam na staze postavljaju granje i balvane,što se po meni može okarakterisati kao pokušaj ubistva.

Nisam siguran da je nekad neki motoraš krenuo da gazi šetača jer mu se ovaj našao na stazi,što je ekvivalent postavljanju cepanica na nepreglednom delu,a oni nam to često rade.

UVEK usporim,kad vidim pešake i prođem polako pored njih,i ako mi to drastično pokvari ritam i uživanje.

Dakle,treba nas razdvojiti i svi zadovoljni.

Dok god ne dobijemo deo za nas ja ću i dalje voziti i neću nikom stati kao ove dobričine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

 

Od dogovora sa * sumarijom * nema nista, niti ce ikad biti ( mozda je nekad i bilo ali sad vladaju druge * vrednosti * )

A na tim tablama postoje oznake i za druge zabranjene aktivnosti, tako da mi je posebna car voznje da stanem i objasnim se s nekim >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • pustolov :), 98 postova
  • Motocikl: XT 660 R

mislim da niko nije pokusao da se dogovori sa njima,fruska gora je velika i ima mesta i za setace i motoriste. bezveze mi je to da bi ti stao da se svadjas i objasnjavas kad je pravilnik na njhovoj strani-nit ti mozes isterati pravdu nit ti oni mogu pomoci da se nesto promeni ako si drzak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Nisi me razumeo, prijatelju, a mozda se nisam ni dobro izrazio. Nije resenje u svadji, ali pominjanje par lovokradica i par imena drvokradica, uvek mi je otvaralo put po VS bregu. Nisam ih drukao, samo sam neke potsetio da je breg mali i da se zna ko skim ima neki tal.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

klasicna prica, penzos sa jednom nogom u grobu ljut na ceo svet pa se zali sto ne moze da na miru seta planinom, verovatno je javio svim ostalim (zivim) prijateljima iz starackog doma da ce veceras da bude na televizor. Ako je gluv ne treba da napusta dom i izlaze se rizicima jer isto tako kako ne cuje i ne vidi motor moze da ne vidi i sleper na sred puta na iriskom vencu. Istina je da je neka ekipa par puta divljala tamo gde ljudi prave rostilj ili odmaraju ali ja ne znam ko su oni, znam veci deo ljudi koji vozi na f.g. i svaki put kad sam isao sa njima uvek smo milili 2km/h kad prolazimo pored nekog, pogotovo ako tu ima dece. Mada u pravu je vlast, nije bitno sto narod nema hleba da jede, najveci problem je 10 enduro vozaca sto voze po sumi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Slicna prica se desavala na Kucajskim planinama, gde se pojavio jedan lovocuvar koji je poceo da nam brani da se vozimo gore jer je to loviste. Mene je jednom "jurio" tj isao je zamnom dok ga nisam primetio i stao. Vozi Suzuki TS125 :) Krenuo je u ostar razgovor, ali ja sve fino i kulturno i na kraju zavrsio u lovackom domu na kolacima i soku :) Imam neke drugare koji nisu tako fini i kulturni, pa su se svadjali sa njim, na kraju su ga prijavili u SUP da ih maltretira i juri puskom po sumi (zakaci pusku na rame i vozi se motorom po sumi) :) Od tada se smirio i ne smara nas vise :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Erdevik

klasicna prica, penzos sa jednom nogom u grobu ljut na ceo svet pa se zali sto ne moze da na miru seta planinom, verovatno je javio svim ostalim (zivim) prijateljima iz starackog doma da ce veceras da bude na televizor. Ako je gluv ne treba da napusta dom i izlaze se rizicima jer isto tako kako ne cuje i ne vidi motor moze da ne vidi i sleper na sred puta na iriskom vencu. Istina je da je neka ekipa par puta divljala tamo gde ljudi prave rostilj ili odmaraju ali ja ne znam ko su oni, znam veci deo ljudi koji vozi na f.g. i svaki put kad sam isao sa njima uvek smo milili 2km/h kad prolazimo pored nekog, pogotovo ako tu ima dece. Mada u pravu je vlast, nije bitno sto narod nema hleba da jede, najveci problem je 10 enduro vozaca sto voze po sumi.

 

Takvi su najgori, sve zivo i nezivo im smeta, pa čak i enduro vozači....Kao ništa ne čuju a primer za njihov dobar sluh je fudbal na ulici, onda čuju i što treba i što ne treba, svako mrdanje lopte čuju XD Ja msm da se samo oni i žale, jer im sve smeta, ja msm da 98% ljudi (normalnih mladih ljudi, do nekih 50 godina koji šetaju po šumi itd) ne pravi frku oko vožnje po šumi, svi vole da vide dobar motor i testeraša sa full opremom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

zajednicka akcija HVATANJA I KAZNJAVANJA BAJKERA ce se nastaviti......

pa jos da nas cipuju i bace u azil za uhvacene bajkere......0ljut2.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Erdevik

KAko jedu govna...ajde lepo svi da kupimo zelene Nive i glumimo šumare...Da im se predloži davanje endurasima jednog dela fruske gore po kom ljudi ne šetaju oni bi rekli "Ima staza u Šašincima" al ne shvataju da to nije to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ja sam bio za vikend (i subotu i nedelju) na Fruskoj gori na oranju i nisam nikoga sreo niti me je ko zaustavljao. Mozda zato sto se ja uglavnom drzim zapadnog dela od cota prema Hrvatskoj gde ima dosta manje planinara i izletnika a sumske staze u kombinaciji za njivama i proplancima su super.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Zabranjeno za motorase???Ok.A zasto onda nije zabranjeno za "posetioce" sa kolima?Nedeljom pre podne ne mozes da prodjes od parkiranih automobila pored i na asvaltu?Lozi se vatra i rostilja na sve strane,a kad se svi razidju ostane gomila smeca.To je jelte dozvoljeno?

Idiotizam.1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja