Jump to content

Moto Zajednica

HID xenon kit (za prava ksenonska svetla) za 17 evra

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Evo ovako, posto sam vrlo nezadovoljan fabrickim farom na hondi posle malo razmisljanja o raznim opcijama kako popraviti situaciju najbolja mi se ucinila ugradnja HID (High Density Discharge) xenon fara. Da se razumemo, ne pricam o imitacijama xenona koje se ugradjuju kao obicna sijalica, nego o pravim xenonkama koje imaju citav elektronski sklop koji ih napaja (to su sijalice bez vlakna). Glavna prednost im je sto daju prilicno jako svetlo uz malu potrosnju struje pa ne opterecuju alternator. Na motocikle uglavnom ugradjuju komplete od 35W medjutim po meni je bolja automobilska opcija od 55W jer je to i fabricki predvidjena snaga fara za vecinu motocikala a daje bolje osvetljenje nego ove od 35W.

Elem, na ebay-u sam nasao automobilski HID kit (znaci ima delove za dva fara a meni treba za jedan) koji kosta 34 evra sa postarinom. Posto mi kao sto rekoh treba samo za jedan far hteo sam da vidim dali je neko ovde zainteresovan da uradi ovu prepravku na svom motoru pa da podelimo trosak (po 17 evra) i kad stigne kit obojica uzmemo po pola (za po jedan far)? Sto se tice narucivanja to je moja briga jer sam puno puta kupovao delove sa ebaya bez problema.

Ipak, posto mi elektronika nija bas jaca strana ovo je za sada samo u fazi ideje, pa ako je neko zainteresovan neka se javi a onda cemo da utvrdimo dali je ovo sve izvodljivo sto se tice ugradnje na motocikl, snage, vrste sijalice (ovaj nudi razne vrste) i kada sve utvrdimo tako da obojici odgovara tek onda bi realizovali.

Evo i opisa kita: http://www.ebay.com/itm/180956916554?var=480187741614&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

za te pare imas hid i ovde....ne vidim razliku ovog hid-a sa ebay-a i ovog sto se kod nas prodaje..kina je kina..ili mozda gresim :neznam:?

meni treba h1 i h3....pa cisto da znam dal da uzimam ovde ili od preko

 

http://www.kupindo.com/Tuning/10706564_BI-XENON-HID-komplet-uredjaj-H4-6000K

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

za te pare imas hid i ovde....ne vidim razliku ovog hid-a sa ebay-a i ovog sto se kod nas prodaje..kina je kina..ili mozda gresim :neznam:?

meni treba h1 i h3....pa cisto da znam dal da uzimam ovde ili od preko

 

http://www.kupindo.com/Tuning/10706564_BI-XENON-HID-komplet-uredjaj-H4-6000K

 

Izgleda sam ja malo zastareo sa informacijama....kada sam zadnji put slusao o tim kitovima ovde a to je bilo pre par godina kostali su puuuuno vise :) i onda kad sam na ebay video za ove pare ucinilo mi se dzabe i nisam ni trazio kod nas....a eto ovaj tvoj na kupindu jos kaze da je proizveden u Nemackoj ako je verovati a kosta manje nego ovaj iz Kine! Elem, moja ideja ostaje pa ako neko hoce po pola....osim ako ne ispadne da imaju posebno za motore da se kupe po jeftinijoj ceni nego pola od ovoga, ipak bi bilo previse :)

 

Ajde jos par pitanja kad smo vec tu, rekoh da nisam bas u korak sa novim tehnologijama, prvo ta oznaka boje valjda (6000K, 10000K itd.) jeli to oznacava samo nijansu boje (zuto-belo-plavo) ili i jacinu svetla? Drugim recima, dali ce sijalica od recimo 12000K emitovati jacu svetlost od one od 6000K ili je razlika samo u boji? Druga stvar, u vezi ovih balasta, vidim da uglavnom figuriraju 35 i 55W. Dali ce taj od 55W obezbedjivati jacu svetlost nego od 35W sa istom sijalicom? I trece, dali je ta nazivna snaga (35 ili 55W) istovremeno i stvarna snaga koja opterecuje napajanje ili je zapravo napajanje optereceno vise?

U stvari zapravo od ovih informacija zavisi dali se uopste vredi baktati sa tim HID-om ili staviti obicnu sijalicu sa povecanim emitovanjem, kao na primer Philips Xtreme Vision ili tako nesto.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ono sto ja znam je sledece:

Sve je to kinesko sranje pogotovo ovi jeftini KITovi koji ce mozda raditi raditi dugo a mozda crci brzo, meni jedan crko, drugi radi i dalje (balast)..

Dobar xenon kit kosta 150-200e ima dozivotnu garanciju itd.

Ta oznaka 3,4,5,6,8,9,10,12,14.000Kelvina, ti je nijansa, 3.000K - zuto, sve oko 4300K je fabricki xenon koji stavljaju fabrike kad ugradjuju xenon u auto i on najbolje osvetljava, sve do 5000K ti je ok, 6000k je onako lepo belo sa trunkom plave takodje OK, ALI 5000K bolje osvetljava nego 6000k i sve tako, sve preko 6000k je show off, preko 12.000K pocinje da bude ljubicasto i svetli kao blesavo ali samo kad gledas od napred u svetlo, kad vozis vidi se da slabo OSVETLJAVA isto kao i 8000 9000 i 10.000K, a poenta svetla je da sto vise osvetli.

PS. Nemoj da uzimas nista preko 6000K, ako mene pitas uzmi 5000K. Ja imam H11, i treba mi jedan balast, ako budes uzimao nesto mogu da uzmem/kupim balast od tebe a sijalicu zadrzi ako ti zatreba rezervna...

Kad upalis xenon on povuce u tom trenutku koliko oces W, ali cim se stabilise vuce to sto pise npr 35W.

55w vs 35w, mala razlika 30ak% max, 35w balast je efikasniji.

55w pravi vecu temp - sijalica, i moze da ti istopi far na motoru, uzmi 35W 5.000K i bice ti super.

Povezivanje je jako lako.

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Kelvin je jedinica za temperaturu i u ovom slučaju se njome izražava temperatura boje koju izvor emituje. Sunce emituje na oko 5500K-5800K, pa je i naše oko najbolje 'podešeno' za taj opseg, tako da ako hoćete da dobro osvetlite put treba kupiti xenon od 4300K do maksimalno 6000K. Ja na autu imam 4300K 35W i prezadovoljan sam, imao sam i 5000K, ali ovo je još bolje.

Snaga koju navode bi trebala biti snaga koja se oslobađa na sijalici, a snaga koja se povlači iz instalacije je nešto veća jer i elektronika (tzv. balast) ima neku malu potrošnju (~5-10W) i mislim da je xenon od 35W sasvim dovoljan.

Jedina stvar zbog koje ja oklevam da stavim xenon na motor je što u slučaju otkaza balasta ili sijalice u sred vožnje ostaješ u mraku (važi za H4 xenon), dok kod klasične H4 sijalice imaš dva odvojena vlakna, pa u slučaju pregorevanja jednog možeš brzo prebaciti na drugo i bezbedno se zaustaviš. Što se tiče toga da vas bolje vide i da vi vidite bolje, tu nema rasprave. Još jedan problem može biti i zaslepljivanje drugih učesnika u saobraćaju usled zaprljanog stakla fara ili ne slaganja sočiva sa žižom sijalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Nesto sam sada citao kako je navodno za duga svetla kod klasicnih H4 farova jace osvetljenje puta sa standardnim halogenim sijalicama nego sa HID-om, kada se samo ubaci u staro kuciste bez sociva. Ima li u ovome istine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Nesto sam sada citao kako je navodno za duga svetla kod klasicnih H4 farova jace osvetljenje puta sa standardnim halogenim sijalicama nego sa HID-om, kada se samo ubaci u staro kuciste bez sociva. Ima li u ovome istine?

 

Ima, tj moze da ima...

Ne radi se tu o H4 niti o dugom i kratkom, nego o bilo kojoj sijalici i bilo kom svetlu tj i kratko i dugo, far tj socivo je prilagodjeno za xenon ili za normalnu sijalicu i razlike ima negde nekome manje negde vise...

Resenje svih problema i najbolja stvar je da uzmes projektor i xenon do 5000K. To ti je kao da ugradis sunce na motor, nikoga ne zaslepljujes i uvek sija tamo gde treba svuda ravnomerno i lepo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Resenje svih problema i najbolja stvar je da uzmes projektor i xenon do 5000K. To ti je kao da ugradis sunce na motor, nikoga ne zaslepljujes i uvek sija tamo gde treba svuda ravnomerno i lepo :)

 

A sta je tacno taj projektor, jeli to kompletan far mora da se menja ili se ubaci nesto u vec postojeci far?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

ma ne mora da se menja far, samo se ubaci projektor unutra ali to je skuplja investicija.

Radiće to fino i sa rebrastim staklom samo će malo da raspršuje svetlost, obavezno našteluj far posle ugradnje xenona da ne bi mnogo zaslepljivao druge učesnike.

 

Moj savet je 4300K, to je neka bela boja i najbolje osvetljava put. 55W je ok ali ja bih išao na 35W. Ako ti je sijalica u faru H4 onda ti treba H4 BIXENON da bi imao oboreno i dugo.

Xenon svetli bolje od bilo koje halogene sijalice. Ima dobrih a povoljnih kompleta i kod nas, postalo je džabe. Ok kompleti su BEAR, WELLDONE, SUNLIGHT. Firma Antenal je najjeftinija valjda, oni su na altini. Nikad nisam kupovao od njih ali se priča da su odličnio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

ma ne mora da se menja far, samo se ubaci projektor unutra ali to je skuplja investicija.

Radiće to fino i sa rebrastim staklom samo će malo da raspršuje svetlost, obavezno našteluj far posle ugradnje xenona da ne bi mnogo zaslepljivao druge učesnike.

 

Moj savet je 4300K, to je neka bela boja i najbolje osvetljava put. 55W je ok ali ja bih išao na 35W. Ako ti je sijalica u faru H4 onda ti treba H4 BIXENON da bi imao oboreno i dugo.

Xenon svetli bolje od bilo koje halogene sijalice. Ima dobrih a povoljnih kompleta i kod nas, postalo je džabe. Ok kompleti su BEAR, WELLDONE, SUNLIGHT. Firma Antenal je najjeftinija valjda, oni su na altini. Nikad nisam kupovao od njih ali se priča da su odličnio.

Pošto su ti "džabe" H4 4300k bixenon kompleti kod nas koje spominješ? Ja sve nalećem na neke od 50 evra pa nadalje..( doduše po dva bixenona u pakovanju ali svi su manje više 6000k pa nadalje... a to mi ne treba..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Od 50 pa nadalje je aktuelna cena. I to je džabe s obzirom na to koliko je bilo pre godinu-dve.

 

Ako očekujete da dobijete kvalitetnu sijalicu i balast po ceni neke malo bolje halogene sijalice, ovo nije za vas.

 

Može i 6000K ko voli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Da se ubacim i ja... :D Namestio bih ksenone na Kawasaki ZX6R 2001.godiste. Da li neko moze da mi pomogne, koji mi ksenoni trebaju? Mogu i ovi sto idu na automobilima ili postoje neki drugi? Predpostavljam da idu bi-ksenoni posto imam dva fara sa po jednom sijalicom. Svaki svaet mi je dobrodosao.Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ako ti je jedna sijalica za kratko, a druga za dugacko onda ti treba h7, a ako ti je jedna sijalica za oba svetla onda ti treba h4 bi xenon.. e sad, h7 ti je jeftiniji, a h4 je malo skuplji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Stavio sam novu sijalicu na skuter ali mi je sad obrnuto dugacko i kratko svetlo,tj kad upalim svetla pali se dugacka,kad pretisnem prekidac za dugacko palo se kratko xDDD plus mi zato ne radi passing prekidac :( kako da to ispravim. (sijalica ne moze da se okrene,posto mi to stalno kazu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Obrni kontakte kratko-dugo svetlo na fabrickoj instalaciji na motoru, tj. rotiraj na samom dzeku od sijalice zicu od kratkog svetla na dugo i obrnuto...Naravno, nemoj da se zbunis, pa da pipas zice na instalaciji od ksenona, tj. BALAST i KSENON SIJALICU NE DIRAJ!

U suprotnom ces da imas vrlo interesantne tikove.... Narocito umeju da budu interesantni ako te tih 24kV pukne u toku voznje...

 

Ako prezivis to iskustvo moracemo da te prozovemo Nikola Tesla 2... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Mene je puklo 36 kV pa me i dalje zovu Panta. :neznam:

 

Nije bitan napon nego snaga koju izvor napona može da da. Ovo je bila neka ruska kaskada sa ekrana radio goniometra. Mnoooogo dioda i kondenzatora za umnožavanje napona ali srećom struja jedva da curi. Mada, jes me puklo >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja