Jump to content

Moto Zajednica

Moja najduza voznja :D

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav svima, vec neko vreme sam u potrazi za novim motorom, da se presaltam sa Aprilie RS na nesto ekonomicnije, posle par meseci uporedjivanja, lupanja glave izbor je pao na jednog Kinroada xt250-16, prosle sedmice dok sam bio u Bgu isao sam da ga pogledam i delovao mi je krajnje korektno, covek koji ga je vozio je prvi vlasnik od 2008. godine, redovno servisiran, sve u najboljem redu, rekao sam coveku da cu se javiti do srede i to sam i uradio. Jutros sam seo na voz u 6:00 za Bg i vratio se motorom, evo par detaljcica.

 

Osim sto je oko 11 bilo neverovatno hladno na motoru, malo me je plasio vlazan put ali nije bilo problema, posle Lazarevca je sve bilo suvo, ali i dalje nenormalno hladno, na putu nije bilo guzve, kretao sam se prosecnom brzinom oko 60km/h do Rudnika je sve bilo ok, od rudnika pa narednih mozda 20ak km mozda i vise katastrofa radovi na putu asfalt oguljen, guzva ogromna, pustaju naizmenicno jednu traku, uzas. Tu sam izgubio najvise vremena desavalo se da vozim i 20km/h, sigurno izgubljenih sat ako ne i vise 0ljut2.gif

 

Kad sam stigao do Gornjeg Milanovca napravio sam pauzu kod fabrike Metalac GM tj kod benzinske pumpe malo se protegao pojeo nesto, zabundao se, i krenuo dalje, prolazno vreme unisteno. 0plac.gif

 

Od GM stvari su bile malo bolje, progrejalo je malo sunca ja sam se odmorio i ponovo krenuo tu sam odrzavao brzinu izmedju 60-80 km/h, i stigao do Uzica za malo jace od sat vremena. Nije bilo preterano kriticnih i rizicnih situacija.

 

Kad sam stigao u Uzice onako ukocen jedva sam sisao sa motora i stajao pored istog jedno 5 minuta da dodjem sebi, sveukupni utisak pa.... moglo je biti i bolje, sto se tice novog ljubimca, ide vuce lepo mojih 75kg maltene ne oseca, malo trosi mozda je otislo nekih 4l goriva, jedina mana sto se posle 80km/h osecaju neprijatne vibracije na nogostupima, svidelo mi se sto motor u 5oj ima raspon od 50km/h pa do nekih 90 koliko sam maksimalno isao, bez stucanja itd, udoban je prilicno mogu reci pravi motor za uzivanciju, da je vreme bilo malo toplije sa vise sunca i da nije bilo radova kod Rudnika verujem da bi utisak bio daleko daleko bolji, ali ne zalim se. 1moto3.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Значи преломио си шта ћеш! Нека је са срећом, да се лепо и безбедно навозаш!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Значи преломио си шта ћеш! Нека је са срећом, да се лепо и безбедно навозаш!

 

Jesam, bio sam strasno skeptican i pravo da ti kazem bila mi malo frka da me ne ostavi negde, medjutim sad vise ne sumnjam nikako u Kineze, tj idem onom logikom kol'ko pazis motor pazice i on tebe i uz redovna odrzavanja ce te odvesti bilo gde, a ona Yamahica mi bila daleko jbg cini mi se Senta ili tako nesto, pa da ne idem bez veze a i ko zna kol'ko je ljudi prejahalo preko nje posto je uvezena, koliko mi se cini ti si tvoju kupio od kuma. Jbg. da sam imao nekoga pouzdanog tako da znam da mi ne bi uvalio macku u dzaku ja bih verovatno uradio isto, ovako sam uzeo bajk od prvog vlasnika, redovno odrzava, apsolutno bez ulaganja 1care.gif, tako da ono....

 

Svejedno hvala ti na isrpnom i detaljnom opisu iste kad sam zatrazio pomoc 0takoje.gif

 

Uzdravlje!1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Neka te sluzi dugo i sa srecom. :zdravo: Ja sam razmisljao u kupovini kineza ali neki supermoto mada sam odustao. Jeste da je jeftinije odrzavanje, delovi i potrosnja mada nije ni ovo mnogo, a ne kvari mi se cesto tako da ostajem na japancu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Neka te sluzi dugo i sa srecom. :zdravo: Ja sam razmisljao u kupovini kineza ali neki supermoto mada sam odustao. Jeste da je jeftinije odrzavanje, delovi i potrosnja mada nije ni ovo mnogo, a ne kvari mi se cesto tako da ostajem na japancu.

 

Naravno Japosi su Japosi, ja da sam imao od koga pouzdanog da uzmem Japanca, bih bez razmisljanja, al' ovo mi je bila mnogo sigurnija opcija nego japanac od 20 godina od nekoga koga apsolutno ne poznajem, ovako ako nista bar mi na karburatoru pise da je Japan 1moto3.gif

 

Hvala na lepim zeljama 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja