Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys, vizir i ostalo...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Istina je da bi valjalo imati poviseni vizir, i ima jos jedna stvar koju nisam pomenuo... Vozim Versys-a godinu i po, i za to vreme sam se vec navikao u potpunosti, ali smeta mi sediste na kome uvek klizim ka rezervoaru. Ne mogu reci da je neudobno, jer na njemu izvezem i po 600-700km u danu i sutra ponovo sedam na bajk ali mi je to tako neprijatno da cu morati da potrazim pomoc Bobana iz Zemuna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd

Imam ga od 2008. godine, presao ~20k km, uglavnom gradska voznja, lak za voznju, imam osecaj da vozim skuter. Mala potrosnja, snaga sasvim ok, malo se osecaj nedostatak snage kada je suvozac malo tezi, ali nista ozbiljno.

Ne dopada mi se plastika kako je uradjena, drci, isuvise tih auspuh, original gume ocajne, sasvim druga prica sa michelin-kama.

 

U svakom slucaju sam zadovoljan, interesuje me kakav li je onaj od 1000 kubika :)

Promenio član biker_bgd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

imam versisa od februara 2007 i presao sam 35000,ove i prosle godine malo vozim oko 4000 ,a ranijih po8-9 hiljada,putovanja ,zagreb,balaton,pesta,bec,budva sa zenom od 50 kila,ne osecam je na motoru.Sam izvario od l profila i cevi 13 -13 mm nosace -idu na mesto kao i fabricki i to spram mojih tasni -kineskih crni skaj postavljen tvrdom plastikom tacno za njih a vatam ih sa rastegljivom gumom.Tasne su oblika kao i koferi.Ruzno je ko noc ali ih koristim jednom godisnje pa mi odgovara cena .Kostali su me 200 dinara gvozdje i 2000 dinara tasne.Motor sa fabrickim postavkama ogibljenja mi odlicno lezi,gumu derem do ivice a prednju na 5mm od ivice-vaznije,volim da teram krivine i mislim da sam dosta brz osim na pravcu gde retko idem preko 120-130,stavio americku josimuru posto se japanska ne pravi i motor dobio cudan zvuk ,glasan je a ne urla nego rezi, retko specifican zvuk.Kod teranja u krivinama ne osecam nesto buckanje posto vidim da se tu vodipolemika ali motor definitivno lakse leze kad je rezervoar prazniji.Ako poznajete Miseluk , na kocenju na silasku na donji pravac velikog kruga idem oko 110 -solidno brzo bez stresa pustanje gasa i srednje kocenje ali ako mi je gorivo na jednoj crti,motor mi se ugasi tokom kocenja -gorivo mi se zaljulja u rezervoaru a nema sistem protiv buckanja kao erovi pa mi pumpa povuce vazduh i motor se ugasi.Inace danas na autoputu u madjarskoj me je zaobisao versys 1000 sve sa koferim a ja u kolima i isao je oko 180 pa nisam mogao dobro da ga osmotrim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Da li neko ima iskustva sa MRA turing vizirom posto namjeravam da serijski zamjenim sa tim? Od dodatne opreme stavio sam mu one zastitne plastike za ruke i zadnji blatobran. Trebam da nabavim i nekakvu prtljagu ali tu sam jako neodlucan posto mi se svidja bez icega tako je spretan i zivahan i ne zelim da mu stavljam bilo sta sto je permanentno. Vidim da Givi sad pravi nesto gdje se nosaci kofera skinu a ostane samo po 3 plocice sa svake strane za kofere, mozda je to najbolje rjesenje? Top case je toliko praktican ali opet na Versysu bas volim to sto ne strsi nista odozada, ovi Givi nosaci ne idu ni sa cim drugim osim Givija i tako. Svaka preporuka je dobro dosla. Inace meni se Versys jako svidja zbog pozicije sjedenja i zivahnosti motora od malih obrtaja nadalje. Serijske gume mi se ne svidjaju previse, vidim da dosta ljudi dobro ocjenjuje Michelin ali dok ih ne podorem ne idu dolje, dok su hladne mogu biti dosta neugodne.Mjenjac mi je malo pretvrd i na autoputu mi se desi da pokusavam da prebacim u 7. brzinu ali do sada nisam uspio pa sam mu stavio mali pokazivac brzina da ne derem obucu nepotrebno. Sve ovo sa prtljagom bi bilo nepotrebno posto za duze ture koristim RT ali sad mi je palo na pamet da Versys prebacim tamo i ostavim ga par godina i napravim par tura po Balkanu. Forum je tu od velike pomoci posto ima dosta opisa kako i kuda. Pozdrav svima i mozda se vidimo na proljece negdje u prolazu. Uzivajte.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pitanje ljudi jel versus viši ili niži od kle-a?

 

Versys je niži, ali samo (zanemarljivih) 10mm, ako si mislio na visinu sedišta.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Da li neko ima iskustva sa MRA turing vizirom posto namjeravam da serijski zamjenim sa tim?

 

Ja sam imao onaj koji Kawasaki prodaje kao touring vizir, mislim da je to MRA. Model sa pokretnim spojlerom. Imam 185cm i nisam bio tadovoljan sa njim, kako god da namestim spojler, opet bije vetar u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Jesi li mozda imao zastitu za ruke, moram jos vidjeti da ne udaraju jedno u drugo, a malo vjetra u glavu mi nece smetati, sa obzirom koliki je onaj prcmoljak od standarda ovaj ce posluziti, samo da te zastitne rucke ne udaraju u njega. Kakva je bila razlika u odnosu na standard? Jesi onda mozda nabavio Givi, kazu da taj najvise stiti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Imao sam plastićne štitnike od KTM-a, nije udaralo nigde ali je bilo blizu kad se smota volan do kraja. Mirniji je airflow bio sa standardnim. Ja bih taj MRA preskočio. Givi nisam probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Pitanje ljudi jel versus viši ili niži od kle-a?

 

Versys je niži, ali samo (zanemarljivih) 10mm, ako si mislio na visinu sedišta.

:zdravo:

ma da naravno,znaci nista,jel se moze sta dizati i spustati na amortizeru,jel mi je zanimljiv motor ali visina me satra,imao sam kle-a,pa sam na prstima bio,a ko je kle-a probao i na versusa bi se olako popeo,kaže poslovica! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Postoji nesto sto se stavi na zadnji dio zadnjeg amortizera i to ga spusti za 4.7 cm. Istovremeno moras skratiti i nogar jer motor stoji previse uspravno posto je nogar onda predugacak. evo ovde taj dodatak kao i nastavak za nogar kad se odreze, Razliciti su za ABS verziju i bez.

post-26577-0-77188700-1350648031_thumb.jpg

post-26577-0-46383300-1350648052_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Karlovac, Croatia
  • Motocikl: BMW F 800 ST

Vidim da pričate o zaštiti na Versysu, pa da kažem svoja iskustva. Na Vers iz '08 sam montirao originalne SW Motech handguarde iliti štitnike za guvernal i ruke i za njih dajem najvišu moguću ocjenu. Imaju aluminijski kostur i oplate od najkvalitetnije plastike koja neće pući ni u najtežim trenucima( oprobano, nažalost ). Prije tri mjeseca sam u Kawasakijevom dućanu naručio originalni MRA Vario Touring vizir kojeg Kawasaki ima u katalogu dodatne opreme. Ima na sebi logo Kawasaki i ima dodatni vizir-spojler na vrhu. Stavio sam ga zato što je taj jedini koji mi se sviđa, nije prevelik i jako mu dobro stoji. E,sad. Pitanje zaštite od vjetra je ipak u drugom planu. Da, bolji je od originala ali nisam primjetio nikakvu dramatičnu razliku. Oni pak, visoki MRA ili neki drugi proizvodi, jednostavno mi se ne sviđaju jer prave od Versysa skuter, zato valjda fabrika i ne priznaje te jako visoke pod originalnu dodatnu opremu. Ali bolje štite od vjetra, pa svjetskim putnicima na Versysu bolje koriste od ovog šminkerskog. :zvizduk: Štitnici za ruke su me koštali oko 120 Eura, MRA Vario , oko 140 i to je bila povoljnija cijena od prijašnje iz kataloga. Stavit ću i slike kad snimim kako se to radi. Sve su mi prevelike a ovdje se to ne radi automatski. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Karlovac, Croatia
  • Motocikl: BMW F 800 ST

Moram naučiti upotrebljavati imageshack, usput da spomenem da sam montirao Dunlop Mutant gume koje su deklarirane kao kišne trkaće iliti SM gume. Nisu za autocestu ali se brzo zgriju i dobre su za hladno i kišno vrijeme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kanada
  • Motocikl: R1200RT, Versys 650, XSR 900

Za noviju verziju postoje dvije vrste, jedan prodaje Kawasaki koji je uzi u donjem dijelu a MRA je siri i to je jedina razlika. Meni se vise svidja taj siri premda i jedan i drugi su od istog proizvodjaca i imaju Kawasaki napisano, ne razumijem se kako i zasto ali kad kupujes od diler skuplji je nego kad kupujes taj siri od nekog posrednika. Mene jnteresira i zastita i izgled i taj mi je izgledao najbolje, ali sad imam dilemu da li da kupim ili ne posto nije neka zastita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Evo ja imam taj (viši) MRA Vario Touring vjetrobran, i mogu napisati svoja iskustva. Pošto u sezoni dosta često jurim po autocestama (i otvorenim cestama), razlika u odnosu na tvornički vizir je više nego drastična.

 

Nema više šamaranja vjetra po vratu, ramenima i leđima, nema napuhavanja jakne, turbulencija iza kacige, nema više "nadnaravnih pojava", kad imate osjećaj da vas netko "sa neba" želi podići u zrak. Napokon sam nabavio vjetrobran za otvorene ceste, kakav sam i želio. Kad se spojler podigne i odmakne od vizira, struja zraka odlazi gotovo 10-tak cm iznad kacige. Sve je puno puno tiše i mirnije u vožnji, čak i kod velikih brzina. Ovo je za mene dosad najbolji vjetrobran, i zaštita od vjetra na dužim putovanjima.

 

IMG_8435.jpg

 

IMG_8799.jpg

 

IMG_8802.jpg

 

IMG_8803.jpg

 

O umjetničkim dojmovima ne bih raspravljao, vjetrobran prvenstveno služi za zaštitu od vjetra, i ja sam više nego zadovoljan

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd

Imam original givi nosac za kofer (maxia), i oni sa strane gde su rucice mi non stop pucaju, nekoliko puta sam vario kod barbulja, i ne vredi. Da li neko zna neko alternativno resenje, jer to givijevo mi ne zavrsava posao?

 

I da dodam jos nesto, sediste je po meni lose, kao sto neko rece, klizi stalno prema rezervoaru.

 

 

Ovo ja pisem s' ajpeda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

To ti je najbolje da nadjes na ebayu.Napravi spisak i posalji ga liku sto donosi robu sa ebaya,ima ga na forumu.

 

Da li neko ima iskustva sa Puig-ovim vizirim???

Ovaj me zanima konkretno http://www.aviciouscycle.ca/mainpages/productpage.aspx?productid=4750

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Dobro si se i setio da mu odgovoriš posle godinu dana. Vidiš da je morao i motor da promeni jer nije našao delove.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

:staa3:

 

Au brate,ja googlao nesto danas i izbacilo mi ovu temu.Ja bacio oko samo na novembar a datum i godinu nisam registrovao,hahahahahahah

 

:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja