Jump to content

Moto Zajednica

curenje antifriza

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

U pre neki mesec sam isao ka Tari i desilo mi se da sam primetio posle duze voznje po usponima na oko +30ak primetim da mi je na crevo ispod cepa (na boci za rashladnu tecnost) curka antifriz,i to barica npr 5x5cm..Pogledam nivo,nivo kao i ranije...Tako da nista nisam preduzimao po tom pitanju..Danas sam isao ka Beogradu i kroz Beograd,ukupno napravio nekih 30-40ak km,s tim sto sam ga malo hitrije vozio zato sto sam kasnio,stanem,i vidim da je na ono crevo opet malo procurelo antifriza,od prilike ista kolicina kao i prosli put,pogledam nivo,nivo stoji u granicama normalnog tj skoro isto kao i sto je bio ranije,otvorim cep,gurnem prst u bocu,antifriz mlak ,otvorim cep od dekle gde se sipa ulje,nema bele skrame...zavrnem mu gas par puta da vidim dal ce nesto da se desava,nista...snagu ne gubi,ima kao i inace...jedino sto nisam pipao creva kod vodene pumpe....da li mozda neko ime predstavu sta se desava?ili eventualno kako da provalim sta je u pitanju...?Radi se o motoru Kawasaki KLE 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8370 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je prelivno crevo i ide od stoplija hladnjaka u dno posude, pri vrhu iste posude je drugo crevo koje odvodi visak negde ispod motora...

To izbacivanje se desava pri velikim zagrevanjima masine (ukljucuje li ventilator?) ili ga ima jednostavno vise u prelivnom loncetu nego sto treba.

U radu kada tecnost dostigne visoku temperaturu i pritisak se poveca deo ode u prelivno lonce, hladjenjem se vrati u sistem...

 

Pozdrav Nenad.

 

P.S. da pojednostavim, to crevo i sluzi da "pljucne" visak...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Nenade,curi mi iz tog gornjeg creva,sto se tice ventilatora,palio ga je ranije,ali npr danas kad mi se to desilo,nije radio ventilator.Sto se tice kolicine tecnosti,nalazi se tacno na sredini izmedju dve oznake tj izmedju MIN i MAX oznake.Ali me dosta buni zasto je antifriz mlak tako da opusteno mogu da drzim prst u njemu...Da li postoji mogucnost da ne odradjuje termostat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8370 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tesko je na daljinu reci, ne bih zeleo da ti dam pogresan savet...

 

Motor pusti da se ohladi pa pogledaj lonce, ako ti se motor brze zagreva nego ranije (ne znam ima li merac temperature) moguce da je filter goriva prljav pa imas "posnu" smesu, otuda zagrevanje i pregrevanje (tada zna da ispusti nesto tecnosti)...

 

Ako si skoro menjao rashladnu tecnost mozda imas vazduha u sistemu, naduva li creva?

 

Pogledaj osigutace i buksnu na termo prekidacu ventilatora...

 

To mi pada na pamet trenutno... Mada da budem iskren ja se nebih zabrinjavao puno... To mu je i namena kao sto rekoh.

 

Pozdrav Nenad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8370 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da bi imao jasniju sliku...

Poklopac na hladnjaku ima oprugu na cijem kraju je dihtung, sistem drzi zatvorenim do nekog trenutka, crevo preliva je iznad.

Kada pritisak nadjaca tu oprugu ona otvori prolaz u preliv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Kle nema merac temperature,ali zato ima crvenu lampicu koju bi kao trebao da upali ako je kriticna situacija (koju nije palio..),motor sam kupio pre godinu dana i ja mu nisam menjao antifriz ,samo sam testirao na koliko mrzne...i sutra trebam da vozim tu relaciju pa cu obratiti paznju na to da li ce creva biti topla,da li ce upaliti ventilator,a kad se vratim prekontrolisacu i ostalo,mozda ne trebam da se zabrinjavam,ali ja volim da sve to bude sigurno...hvala u svakom slucaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Da bi imao jasniju sliku...

Poklopac na hladnjaku ima oprugu na cijem kraju je dihtung, sistem drzi zatvorenim do nekog trenutka, crevo preliva je iznad.

Kada pritisak nadjaca tu oprugu ona otvori prolaz u preliv...

 

aham...sad mi je jasnije zasto je antifriz bio mlak a ne vruc kako sam ocekivao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ne brini preterano ako ne gubiš tečnost u većoj količini. Ako je samo povratio malo kad se uzpuvao od vreline, samo dolij destilovane vode ako treba do nivoa. Ali sigurno nećeš pogrešiti ako ispustiš rashladnu tečnost, sipaš destilovane vode i neko od sredstava za ispiranje sistema koje možeš kupiti u trgovinama, postupiš kako kaže proizvođač i zatim naliješ nov antifriz. Moguće je da je sistem malo začepljen od g... koja se vremenom nakupe pa se slabije hladi. A i što reče N.F.S. proveri da li se motor pregreva od nečega i da li je termo davač ventilatora ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8370 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Termo davac treba da je prekinuti minus (pogledaj manual), buksnu sa njega pod kontaktom prespojis na ram, tako mozes isprobati ispravnost ventilatora... Sam davac mozes testirati potapanjem u kipucu vodu, unimer stavis na pistavac/otpor ...

 

Ne moras ovo raditi ali zlu ne trebalo... :zdravo:

 

Pozdrav Nenad.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja