Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Citao sam neke tekstove po raznim casopisima u vezi ovakvih kaciga, pa me interesuje da li je neko mozda imao neka iskustva sa ovim? Kako funkcionise u praksi Koliko je bezbedno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

ima nekoliko vresta bluetooth uredjaja,po meni je trenutno najbolja i najisplativija stvar Nolan N-102,a ubrzo izlazi i N-103,mislim sto se tice odnosa cijene i kvalitete,dok se posebno kupuju uredjaji ovisno o tome sto te interesira,

e,sada,koliko je kome potrebno procjeni sam...

da,i zaboravi na komunikaciju na brzinama vecim od 100 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Meni je zapala za oko BMW-ova kaciga System 5 WCS-1 koja ima integrisan bluetooth, sposobnost da filtrira sumove, dva zvucnika i komplet baterija i sve je integrisano i potpuno nevidljivo. Dizajn kacige je vrh kao naravno i cena od koje se pada u nesvest. Naisao sam i na Vemarov model koji duplo manje kosta... Jos uvek takvu kacigu ne bih kupio jer mislim da su precenjene ali kasnije ko zna.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Moje iskustvo sa Bluetooth-om na motoru:

 

Garmin zumo 550 + Jabra 250 BlueTooth slušalica... Zgodno ali sam izgubio već dve Jabre u frci oko skidanja kacige, stavljanja iste... podešavanja i sl. Sada sam na žičanom sistemu koji je jeftinije rešenje, ima stereo ali je komplikovano za postavljanje u kacigu i korišćenje zbog kablova...

 

Pre par meseci mi je čovek doneo Šubertovu kacigu sa BlueTooth uređajem koji je ugrađen da mu povežem sa zumo-m. Jeste da košta ko tri dobre kacige ali je brate jednostavno do jaja. Nema drndanja sa kablovima, a pošto je sve već fabrički zašuškano ne postoji mogućnost ni da izgubiš slušalice. Ima mogućnost povezivanja dve kacige za internu komunikaciju, što mi se jako sviđa. Jedini je problem ta prokleta cena.

 

Ko ima para, preporučujem! Ko nema potrebu za tim, ne ide na duža putovanja i ne želi da čuje lepšu polovinu bar dok vozi (  8) ) ne treba ni da razmišlja o tome.

 

Ove opcije sa štapom i kanapom sam koristio samo radi testa i ne bih ih preporučio osim za kraće putovanje. Kako god da namestiš slušalice i mikrofon koji nisu deo kacige, uvek će žuljati. Nekad u startu a nekad za sat-dva.

 

Ali... ima i onih koji uživaju u vožnji sa hard tail motorima jelte? ;) Dakle o ukusima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Nekada sam eksperimentisao sa slusalicama od vokmena i ugradjivao ih u staru Boeri kacigu. Vadio stiropor napolje,pravio lezista u istom (nekada su sluske bile ogromne) i sve to ponovo vracao na mesto. Posao u p. .. m .....!!  NE PREPORUCUJEM NIKOME.  Nesto drugo hocu da naglasim :  TOTALNI GUBITAK KONCENTRACIJE I PAZNJE  prilikom slusanja saputnika ili muzike.

Osecaj je sasvim drugaciji nego u kolima,pa cak i kada u kolima pricate mobilnim. Ovo je mnogo gore.  Mozda je za neke ravne,dosadne deonice gde nema potrebe za ful koncentracijom.

U svakom slucaju ja to nikada necu koristiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

 

Nekada sam eksperimentisao sa slusalicama od vokmena i ugradjivao ih u staru Boeri kacigu. Vadio stiropor napolje,pravio lezista u istom (nekada su sluske bile ogromne) i sve to ponovo vracao na mesto. Posao u p. .. m .....!!  NE PREPORUCUJEM NIKOME.  Nesto drugo hocu da naglasim :  TOTALNI GUBITAK KONCENTRACIJE I PAZNJE  prilikom slusanja saputnika ili muzike.

Osecaj je sasvim drugaciji nego u kolima,pa cak i kada u kolima pricate mobilnim. Ovo je mnogo gore.  Mozda je za neke ravne,dosadne deonice gde nema potrebe za ful koncentracijom.

U svakom slucaju ja to nikada necu koristiti.   

Slažem se sa tobom!

Jedino vrijeme kad me nije briga dal me neko zove i dok uživam je do se vozim! Tako će i ostati, kad stanem vidim ko me zvao i zdravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam nedavno kupio nolan n102 n-com, trazio sam po sajtovima nesto vise informacija nego sto je mogla prodavacica (koja nema veze sa poslom koji radi) da mi kaze o n-com opciji. Nista nisam nasao o tome. Ubacicu par fotki kako to izgleda sa poklopcem, bez njega (ima nekih otvora)... pa da zajedno proucimo gde se sta stavlja. Ako neko zna koje su sve mogucnosti, cena i slicno, znacilo bi mi. Ovu temu sam i ja hteo da pokrenem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

cijena odlicnog modela za N-102 o kojem ti pricas je 200 € po kacigi (u Italiji)

 

200e? za bluetooth. Mnogo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Meni se najvise svidja BMW-ova kaciga System 5 WCS-1. Odlicna kaciga prelepog dizajna sa integrisanim bluetooth-om, a danas sam nekako iskopao cenu koja je otprilike oko 900E !!! Sto je mnogo mnogo je!! Jedan moj prijatelj je imao prilike da proba Dainese Ergon Jet Evo1 model sa integrisanim sistemom i kaze da odlicno radi, dok na ove komplete sa kablovima, sluskama treba zaboraviti jer ju neudobni i komplikovani za nosenje do bola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

cijena odlicnog modela za N-102 o kojem ti pricas je 200 € po kacigi (u Italiji)

 

200e? za bluetooth. Mnogo je.

o tome i pricam cijelo vrijeme,ono kvalitetno i kosta a sve zavisi koliko ima potrebe za tim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja