Jump to content

Moto Zajednica

Sneg i ATV

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Dali ste kad imali osecaj da ste nezustavljivi , da nema prepreke koju nemozete da savladate.

Nedelja jutro , sneg je za ovo doba godine mnoge iznenadio, preko noci je napadao preko 30cm ali posto je neradan dan

neke velike saobracajne guzve se nisu pravile.

Jos od letos kad sam kupio cf-moto jedva sam cekao da isprobam kako ce da se ponasa kao radna masina za sneg , pijem

prvu jutarnju kafu i brze bolje montiram "buldozer".

Iz prilozenih slika moze da se vidi da se dosta dobro pokazao samo sto treba malo rutine da se "noz " ne spusta skroz do zemlje .

Posle sat vremena "rada" skinem mu ja noz sipam gorivo i krenem u pravu avanturu.

Prvo i osnovno sto covek mora da uradi ako planira da ide na zahtevniju voznju to je zastitna oprema.

Posto jos uvek nemam prikladnu opremu za ovu vrstu vozila planirah danapravim jednu malu relax opustajucu turu.

Posto je iza moje kuce konjicki klub , njive,livade i precice znane krenuh na tu stranu.

Inace cf-moto ima 500ccm i 36ks max. brzina 90km i pogon na zadnjim , sva cetiri tocka i kada bas zagusti blokadu diferencijala                                         

U snegu samo sa zadnjim pogonom ide ali dosta tesko mala jaruga ,uspon prokliza i zaglavi se.

Sa uklucenim 4x4 je vec totalno druga prica  kanali , jaruge,  manji usponi ,seoski iz nedodjije putevi apsolutno nisu bili nikakva prepreka.

Prosto nisam mogao da verujem iz cega je sve i kakvih prepreka izlazio , ni jednog trenutka nisam ni pomislio" zaglavih se" .

Osecaj da ste nezaustavjlivi je nesto neverovatno iznova trazite novu prepreku jos tezu zahtevniju , pa jos jednu ,pa jos ...

I tako sve dok nije poceo sumrak, tek onda covek vidi da prodje ceo dan kao tren.

Noc se vec skroz spustila kada dodjoh kuci sav zajapuren od hladnog i ceo dan provedenog  na vazduhu,

cf-moto je prvo bio kompletno sredjen opran obrisan i smesten u toplu garazu .

A ja sto kaze nas drug Lalajko udjoh polako u kucu pun samo meni znane neke srece i zadovoljstva  , avantura koja nemoze nikom

tako verno da se docara i opise mora da se dozivi.BATERIJE SU PUNE.

 

post-782-1287899200434_thumb.jpg

post-782-12878992005295_thumb.jpg

post-782-12878992006103_thumb.jpg

post-782-12878992006828_thumb.jpg

post-782-12878992007285_thumb.jpg

post-782-12878992007926_thumb.jpg

post-782-12878992008381_thumb.jpg

post-782-12878992008879_thumb.jpg

post-782-12878992009331_thumb.jpg

post-782-12878992009867_thumb.jpg

post-782-12878992010335_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

Ja sam ove godine po prvi put vozio ATV, prvo smo imali u firmi Artiv Cat 650ccm i isao je dobro i po suvom i po blatu /vozen po brzecu i kopaoniku/ i onda je stigao Can- am outlender 800cmm model za 2008 sa full opremom gume, gusenice, grtalica... to je ludilo od ATV tamo gde sam se penjao skoro pun gas sa Artic cat-om sa Can-am sa izlazio sa prvom fabrickom blokadom sto ima do 10radnih sati, ali kad smo namontirali gusenice na sva cetri tockla to je pravo ludilo moislim da nam nece ni trebati ski-doo, ako si u stanju kupi gusenice pa da vidis kakav je osecaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Pa ATV sa gusenicama ima veću prohodnost od bilo kojih sanki, čak može i da stane/kene na jakoj uzbrdici (što sanke ne mogu)... Jedina prednost sanki je brzina i komfor (ne prska ti sneg non stop u lice)...

 

Inače ako si zimi na Kopu sa ATV-om, vidimo se tamo :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Can-am sam gledao ove godine na sajmu nautike bio je i sa gusenicama.One se kupuju posebno i montiraju se umesto tockova.

Stvar je super samo je i cena bas dobra.Veliki problem kod nas je registracija , tu i tamo registruju se na zelenu tablicu

ali uz dosta muke i jake veze.Ja sam dobio informaciju da mora do kraja januara da se usvoji novi zakon o saobracaju u kome

postoji kategorizacija za kvadove tako da ce se normalno registrovati.Ovako je veliki problem sto nigde nemozes da krenes jer ako izadjes na magistralni put upadas u oci svima pa i miliciji .To mislim za neku malo ozbiljniju voznju kao Danko i Majstor_kvarisa sto su napravili ove godine.

Nadam se da ce biti jos takvih tura vec se unapred javljam.U moto magazinu sam procitao da ce se uvesti B1 kategorija za kvadove i tricikle

dali to vazi i za nas koji imamo A i B ne znam.Ako se budu registrovali od sledece godine mislim da ce ih biti mnogo vise jer je to prava stvar da se premosti

ovih par meseci kada dva tocka nemogu da se voze.Naravno ko je u mogucnosti da ima i jedno i drugo to je idealna kombinacija.

Voziti ATV je jedinstven osecaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ove zime ćemo praviti samo dnevne vožnje... Eventualno možda da skočimo do Rudnika na vikend, a ja ću od Januara odvesti ATV na Kop i gore ću ga ostaviti za zimu... A na proleće, čim malo sneg okopni, ponovo pravimo turu Beograd-Kopaonik, ali ovoga puta se bolje spremamo, i tura će trajati bar 3 dana sve sa kampovanjem usput, i da bukvlano nigde ne izađemo na asfalt već samo šumski putevima do gore... I ićićemo samo sa ATV/quadovima (nas četvorica) jer motorima ne vredi ići, samo bi se zaglavljivali... Tako da kad budemo odredili precizniji datum, bićeš informisan na vreme :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Vazi za avanturu uvek spreman samo zovite.

Na Kopaoniku cu biti od19.01 . ali ne sa ATV  :'(  mozemo da se vidimo negde na kafici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ja gorem imam vikendicu, pa sam sigurno svaki vikend gore...

 

Inače kupio sam Maxxis Mudzilla gume, pa ću njih da probam gore po snegu, ako bude išlo sa njima neću uopšte da stavljam gusenice... Pogledaj kako izgledaju:

maxxis_mudzilla_300.jpg

 

Inače mislim da bi i tvoj ATV mogao da ih izgura, mislim da je 500 kubika dovoljno... Izgubio bi na brzini/snazi nešto malo (pošto 4 gume imaju 50 kila), ali je neviđena trakcija po snegu i blatu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Dodji u Cacak na probnu voznju a nacice se valjda jos ponesto (picence,mezence i td.) ;)

voleo bi da nekad probam ovo,jebiga,bas vam zavidim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Dodji u Cacak na probnu voznju a nacice se valjda jos ponesto (picence,mezence i td.) ;)

voleo bi da nekad probam ovo,jebiga,bas vam zavidim

ne treba dvaput da me zoves ;D

cim me put nanese u tvoj kraj,javljam se obavezno ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Nisam kupovao odavde, poručivao sam iz USA... Uzeo sam 2 kompleta ovih mudzilla guma (za mene i drugara), uzeo jedan komplet maxxis bighorns za proleće, uzeo Warn RT15 ATV Winch sa mounting kitom, i sve sa avio kargom, špedicijom, carinom i porezom me izašlo oko 1900 evra...

 

A ovde kod Goge je jedan set najobičnijih guma (koje u USA koštaju 40-50 dolara komad) koštaju 900 evra za set... A mudzillas i sl gume niko ni nema na lageru, svi imaju samo fabričke... Mađari su online imali jako povoljne cene, a onda je moj prijatlej otišaotamo da pazari gume, pa umesto 250 evra za sve četiri ispalo 550evra... pa plus carina i porez na sve to... ne isplati se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Videcemo se sigurno ako ne pre onda na Kopu dotad ces ti vec imati predstavu kako se ponasaju na snegu.

Kada ih budes montirao slikaj ga da vidim kako mu stoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Bio sam i danas popodne na jednoj kracoj voznjici, s tim sto sam uleteo u neki kanal i imao tusiranje obucen na 0 stepeni.

Evo par slika da vam docaram danasnji dozivljaj.

 

post-782-12878992041835_thumb.jpg

post-782-12878992042504_thumb.jpg

post-782-12878992043118_thumb.jpg

post-782-1287899204368_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja