Jump to content

Moto Zajednica

Honda f4 ili f4i sport

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Unapred da se izvinim svim clanovima ako su mi teme malo glupe,ali pocetnik sam pa se ne razumem bas najbolje...

 

Znaci definitivno sam se odlucio za kupovinu honde....Interesuje me razlika izmedju f4 i f4i,sto se tice dimenzija i motora itd..

 

Visok sam 187,tezak 85 kg...pa me interesuje sta mi vise odgovara od ova 2 modela.

 

Cini mi se da je f4i malo manja i vise nabijena u odnosu na f4...

 

Svaka informacija bi mi dobro dosla jer se blizi dan pazarenja..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

F4i je laksa od F4, ako je verovati internetu za 30kg, ( F4-199kg, F4i-169) i kraci medjuosovinski razmak za 5mm. Po meni, F4i (Fsport) je lepsi, moj drug (Zixx sa foruma) ga ima vec 4 godine, i nema nikakvih problema, vozio sam ga vise puta i mnogo mi se svidja :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Lepsi i skuplji :)

 

Ma honda nikad ne zakaze.......!!!

 

Pa kolikos i ti visok odprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Koliko ja znam F4 ima karburatore, a F4i ima direktno ubrizgavanje ili ti injektion. Motor je isti osim toga. Opet kažem koliko ja znam. Ako grešim neka me neko ispravi, a mislim da ne grešim.

Što se tiče ergonomije probaj ovaj link http://cycle-ergo.com/ :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

E, da, ja trenutno sedim kuci i cekam da mi odrade registraciju u agenciji. Ako stigne tablica danas i ne bude kise sutra, konacno cu da isprobam motor kako treba pa posto ja imam 184cm i 83kg, znaci tu smo negde, recicu ti kako mi lezi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

od ove sezone vozim F4i sport, dosta je lak za vožnju u gradskim uslovima, za ture od 400-500km koliko toliko udoban :D

 

u svakom slucaju ni kod jednog ni kod drugog motora nećes pogrešiti, kod mene je samo presudilo dizajn sport modela :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Spale, to znaci da si TEK postao ponosni vlasnik Honde F4i. Jel sport u pitanju ili obicna? Daj slike da vidimo. I obavezno iskustva kad je provozas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Da, pre par dana. Cekao sam da mi posalje racun firma koja je uvezla. Juce stigao racun i uradjena registracija. Problem je sto je motor uvezen februara 2008, a tek sada kupljen, nije vozen 4 ipo godine. Porucio sam gume ali stizu tek sutra kada cu i servis da odradim, ne bih da ga vozim sa ovim uljem. Motor je 2002, F4i, obican, na njemu su gume iz 2003 pa mi se i zbog guma ne seda na njega. Sto znaci da za sada samo ceka u garazi, a ja se polako kuvam. Nazalost iako je dobro ocuvan, u teget je boji (originalna sema), sto se meni ne svidja pa ako mi motor bude odgovarao, bice farban u neke veselije boje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Evo za Maximus-a,

danas sam malo vozio motor, i ovako stoje stvari: meni je polozaj sedenja u pocetku bio previse sportski, ali se polako navikavam. Ima uticaja i to sto sam pre ovog vozio XTX, Hornet, Stroma... nijedan ovakav. Ipak ne znam kako ce izgledati duza voznja. Sto se tice agregata, tu sam stvarno odusevljen. Bilo ko moze da ga vozi u opsegu do 7000 obrtaja. Tu je potpuno predvidljiv, bez ikakvih trzaja, prava pitoma masina. Milina za uzivanje. Preko 7000 obrtaja vec povlaci ljudski. Koci odlicno, samo jos za potrosnju nista ne mogu da ti kazem. Toliko od mene, nesto vise ce morati neko ko ga duze ima...

Sigurno je da, ako mozes da se upakujes udobno, bices prezadovoljan motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

imas 3 modela koliko sam ja upucen. F4, F4i i F4i sport. Osim sto druge dve sa oznakom "i" imaju elektronsko ubrizgavanje one takodje imaju i far iz dva dela,po meni dosta lepsi od klasicnog F4. A razlika izmedju F4i i F4i sport je i sto "sport" verzija ima sediste iz dva dela. Tako da ako zelis malo udobniju voznju za suvozaca onda izbegni sport verziju, ako zelis skoro cistokrvnog R-a onda je sport za tebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Hvala svima na savetima,videcemo do nove kad se sakupe parice pa u zavisnosti koliko budem imao.....

SpaleKG,cestitam na prinovi....zelim ti mnogo sjajnih i bezbednih predjenih kilometara...

 

Hvala jos jednom svima....Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

He, he, hvala, kad uzmes motor okaci sliku da vidimo za sta si se odlucio...

 

 

Aaaa... 'de su tvoje slike? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

Pao sistem na comp-u, a klinac povredio oko pa sam oko njega po ceo dan. Samo sa tebleta kuckam. Evo jedna brzinska sa telefona.post-13848-0-24649900-1350555205_thumb.jpg

 

Odlican izbor i vrlo lepo izgleda na ovim slikama...svaka cast...koliko te otprilike kostao? Vrlo rado bi i ja za sledeci motor izabrao bas taj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja imam i vozim vec dve sezone F4 ('99). Iskreno ako ne zelis da gledas majstore bas, niti da dajes mnogo para za gorivo, a da se lepo vozis, kupi ga :D, ustvari kupi Hondu jednostavno :D.

 

Ja sam hteo da uzmem F4i sto zbog godista (F4 '99-'00, F4i '01-06) sto zbog izgleda, lepsi mi je, ali je ispalo da sam uzeo ovaj i iskreno nisam se pokajao i nadam se da ni necu :) i takodje F4i ima injection, ovaj ima karbove. Potrosanje ti je oko 5-6l, cak sta vise i kada ga gazis ne trosi preterano vise, nisam merio ali ovako, napunim rezervoar, 170km-a, od toga pola puta (nekih 80km-a) bukvalno ne idem ispod 200khm, ostatak od normalne do eventualno malo agresivnije voznje i poslednjih par puta mi se nije ni rezerva upalila, a koliko znam rezervoar mu je 17l, pa ti racunaj koliko (malo) trosi cak i kada ga gazis dosta. Motor se lepo i obara, znaci nije problem da ga oboris i pri manjoj brzini i da ga bacas iz krivine u krivinu, lepo se ponasa, miran je dosta i uzivo ipak izgleda dosta lepse nego na slikama. Ja imam nekih 185cm i oko 110kg-a i spakujem se na njega, da je manji bio bi problem (kao recimo sa novijim cbr600rr), ovako stanem. Jedino malo se vise greje, pogotovu leti ako si tu negde po gradu, ume bas da se greje.

 

Redovno menjaj ulje tj. redovan servis i to je to, tesko da ces imati jos nekih ulaganja :), samo nadji masinu da je u dobrom stanju.

 

Ako te jos nesto interesuje pitaj :) (naci cu slike gde sam na njemu, pa ces videti kako izgleda.

 

*EDIT (Leo Vince, ne Arrow :))

btw Ja imam fabricki izduv, ali mnogo se lepo cuje sa Leo Vince izduvom:), cuo sam ih par i uh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Pao sistem na comp-u, a klinac povredio oko pa sam oko njega po ceo dan. Samo sa tebleta kuckam. Evo jedna brzinska sa telefona.post-13848-0-24649900-1350555205_thumb.jpg

 

Odlican izbor i vrlo lepo izgleda na ovim slikama...svaka cast...koliko te otprilike kostao? Vrlo rado bi i ja za sledeci motor izabrao bas taj..

 

Ja sam ga uzeo u zameni. Recimo oko 3000 Eura, ima ih za taj novac dosta po oglasima. Kao sto sam gore napisao u odlicnom je stanju ali se meni boja ne svidja. Mnogo mi je lepsi u crveno-crnoj ili bordo-beloj kombinaciji. Zadovoljan sam motorom, samo nisam siguran da je za neke duze ture. Ili sam ja jednostavno omatorio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Hvala ljudi na odgovorima....videcemo sta se nadje za pare za koje se skupi..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Ja vozim CBR 600 F4i / sport ili ti FS i to vec 5 godina. Prezadovoljan sam i pu pu da ne ureknem nisam imao nikakve velike kvarove. Crko mi je samo regler i sada je na njemu joskin i sve radi kako treba 1moto3.gif. Stvarno zahvalan motor. Redovno servisiranje i sipas gorivo i ne mislis 1moto3.gif. A sto svi kazu bilo koji od ova 2 modela da uzmes neces da pogresis. Probaj oba ako imas mogucnost pa se odluci koji ti bolje lezi mada je mnogo mala razlika. A i cena im je tu negde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Vozim F4 2000. godište, imam ga od negde februara prošle godine. Koliko sam ga upoređivao sa drugarovim F4i, čini mi se da F4 bolje leži višim nego F4i, mada zbog moje visine nisam kompetentan po tom pitanju, to je neko moje viđenje. ;)

Inače što se tiče motora, za kratke ture, duže ture, nikakav problem. Ove sezone sam prešao oko 600km putujući na more, i sasvim sam zadovoljan bio udobnosti na dužim relacijama. Potrošnja, u principu zavisi od vožnje, meni je na otvorenom trošio nešto ispod 5l, po gradu oko 6, možda i malo više, s tim da nisam neki ekstreman vozač, volim da uživam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Hvala na odgovorim....sigurno cu uvaziti sve ovo.....

Prvo da isprobam,mada ne znam kako cu kad ce u januaru da padne sneg al dobor:)

I onda da se pazari,taman da mi legne jos malo kesha i to je to....Pozdrav svim bajkerima!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja