Jump to content

Moto Zajednica

Zaglavio mjenjač

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ima malo nepravilan rad jer sam pomjerao šrafove za štelovanje, neznam možda zbog toga?

Ako si drndao šrafove za štelovanje na karburatoru, nemoj da vraćaš ništa "na od prilike", nego pogledaj u odgovarajućoj temi ovde na podforumu kako se to radi. Tako ćeš iz prve i precizno da postigneš da ti motor pre svega radi sa najmanje napora, a samim tim ćeš dobiti i najbolje performanse uz najmanju moguću potrošnju.

 

Veoma važno: STRRPLJEN - SPAŠEN!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Podgorica.
  • Motocikl: MZ 250 ETZ

Skinuo sam četkice, one su ok !Skinuo onaj fiksni dio alternatora , stator ako se nevaram, koji sam prekontrolisao vizorno i sve kontakte ne njemu . Sve zajedno sa kablovima odložio na stranu .Na rotoru koji ima one peraje tako da ih nazoven, na rukavcu ili osovinu kako god, je piksna po kojoj klize četkice, e odmah iza, iz kalemova namotaja rotora izlaze dveije žice ili kabla ( lakirane lakom ) koje su zalemljene za tu piksnu .Jedna za jedno polje po kojem klizi četkica a druga za drugu. Sve to je priljubljeno onaki za tijelo sa nekim kanapom koji je takođe prelakiran. E ti lemovi su se razlemili skoro neprimjetno, uz pomoć zujalice sam to provalio.Morao sam skinuti taj kanap, onako pastom za lemljenje očistiti te spojeve i ponovo zalemiti. Bar se nadam da sam to uradio kvalitetno. Našao sam kvalitetniji kanap i na isti način ga utegao a pošto nisam imao lepak ja sam sa temeljnom farbom ga malčice zatopio. Sve to kad se osušilo sam sklopio i probao ga. Na ler gasu ne puni i ne gasi ovu led lampicu, tek kad dodam jači gas ona se ugasi ali se ponovo pali kad se smanji gas odnosno broj obrtaja. O čemu se redi ????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Podgorica.
  • Motocikl: MZ 250 ETZ

ispravio me je Cika Dule. Verovatno ti je regler u kvaru, proveri dali imas struju, tj. koliki napon imas na akumulatoru.

 

Misliš na kleme koje se skinu sa akumulatora ili zajedo dok stoje na akumulatoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ispravio me je Cika Dule. Verovatno ti je regler u kvaru, proveri dali imas struju, tj. koliki napon imas na akumulatoru.

 

Misliš na kleme koje se skinu sa akumulatora ili zajedo dok stoje na akumulatoru ?

 

da, samo voltrmetrom izmeris napon na klemama akumulatora + i - 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Podgorica.
  • Motocikl: MZ 250 ETZ

ispravio me je Cika Dule. Verovatno ti je regler u kvaru, proveri dali imas struju, tj. koliki napon imas na akumulatoru.

 

Misliš na kleme koje se skinu sa akumulatora ili zajedo dok stoje na akumulatoru ?

 

da, samo voltrmetrom izmeris napon na klemama akumulatora + i - 1zdravo.gif

 

OK !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja