Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Usled molbe nekih clanova postavio sam program ""Edukacija"" na sledecoj lokaciji linkovi su:    http://www.4shared.com/file/98FkykAH/autoskolapart1.html

  http://www.4shared.com/file/Y2g8BIgI/autoskolapart2.html

   http://www.4shared.com/file/7DxfdXim/autoskolapart3.html

Program se instalira, otvori meni, odabere ""A1"" Motorcikl.

 

Pocne od prvog polja tabele pod nazivom ""oblasti"" 1.Problemske situacije 2. Raskrsnice 3. Saobracajni znaci 4. Ostala pitanja 5. Tekstualna pitanja.

 

Ja sam ucio tako sto bih resio ceo taj komplet ""A1"" Motorcikl.

 

Kod mene je to bilo tako efikasno da sam malo kasnije sva suva pitanja osim par resavao citajuci samo odgovore bez citanja pitanja.

Zelim vam  srecu u ucenju i polaganju.     

 

Prijatelju da li je samo ovo dovoljno za polaganje ili ima još nešto što bi dodatno trebalo proučiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: BGD

Usled molbe nekih clanova postavio sam program ""Edukacija"" na sledecoj lokaciji linkovi su:    http://www.4shared.com/file/98FkykAH/autoskolapart1.html

  http://www.4shared.com/file/Y2g8BIgI/autoskolapart2.html

   http://www.4shared.com/file/7DxfdXim/autoskolapart3.html

Program se instalira, otvori meni, odabere ""A1"" Motorcikl.

 

Pocne od prvog polja tabele pod nazivom ""oblasti"" 1.Problemske situacije 2. Raskrsnice 3. Saobracajni znaci 4. Ostala pitanja 5. Tekstualna pitanja.

 

Ja sam ucio tako sto bih resio ceo taj komplet ""A1"" Motorcikl.

 

Kod mene je to bilo tako efikasno da sam malo kasnije sva suva pitanja osim par resavao citajuci samo odgovore bez citanja pitanja.

Zelim vam  srecu u ucenju i polaganju.     

 

Prijatelju da li je samo ovo dovoljno za polaganje ili ima još nešto što bi dodatno trebalo proučiti?

 

ja sam iz tih testova ucio raskrsnice i problematicne situacije dan pred polaganje(tj vece pred polaganje, jedno 2-3h) i polozio.

A sto se tice suvih pitanja, imas negde na ovom topiku skeniranih nekoliko strana (4-5-6) original testova sa odgovorima.Dva puta sam polagao, i oba puta su mi naisla "suva" pitanja bas iz tih skeniranih strana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

Usled molbe nekih clanova postavio sam program ""Edukacija"" na sledecoj lokaciji linkovi su:    http://www.4shared.com/file/98FkykAH/autoskolapart1.html

  http://www.4shared.com/file/Y2g8BIgI/autoskolapart2.html

   http://www.4shared.com/file/7DxfdXim/autoskolapart3.html

Program se instalira, otvori meni, odabere ""A1"" Motorcikl.

 

Pocne od prvog polja tabele pod nazivom ""oblasti"" 1.Problemske situacije 2. Raskrsnice 3. Saobracajni znaci 4. Ostala pitanja 5. Tekstualna pitanja.

 

Ja sam ucio tako sto bih resio ceo taj komplet ""A1"" Motorcikl.

 

Kod mene je to bilo tako efikasno da sam malo kasnije sva suva pitanja osim par resavao citajuci samo odgovore bez citanja pitanja.

Zelim vam  srecu u ucenju i polaganju.     

 

Prijatelju da li je samo ovo dovoljno za polaganje ili ima još nešto što bi dodatno trebalo proučiti?

kad sam ja polagao,presao sam kompletan test,ne samo za A kategoriju.imam jos neki program kao sto je "edukacija"pa ako hoces ,mogu ti poslati na email!pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Usled molbe nekih clanova postavio sam program ""Edukacija"" na sledecoj lokaciji linkovi su:    http://www.4shared.com/file/98FkykAH/autoskolapart1.html

  http://www.4shared.com/file/Y2g8BIgI/autoskolapart2.html

   http://www.4shared.com/file/7DxfdXim/autoskolapart3.html

Program se instalira, otvori meni, odabere ""A1"" Motorcikl.

 

Pocne od prvog polja tabele pod nazivom ""oblasti"" 1.Problemske situacije 2. Raskrsnice 3. Saobracajni znaci 4. Ostala pitanja 5. Tekstualna pitanja.

 

Ja sam ucio tako sto bih resio ceo taj komplet ""A1"" Motorcikl.

 

Kod mene je to bilo tako efikasno da sam malo kasnije sva suva pitanja osim par resavao citajuci samo odgovore bez citanja pitanja.

Zelim vam  srecu u ucenju i polaganju.     

 

Prijatelju da li je samo ovo dovoljno za polaganje ili ima još nešto što bi dodatno trebalo proučiti?

kad sam ja polagao,presao sam kompletan test,ne samo za A kategoriju.imam jos neki program kao sto je "edukacija"pa ako hoces ,mogu ti poslati na email!pozdrav :)

 

Bilo bi extra ako možeš, ja sam prošao test edukacija , A+PSP, do duše imam B i C kategoriju ali sam polagao pre 10 godina. U testu edukacija imaju dva pitanja na koja treba dopisati odgovor i šta god upišem pokaže da je netačan odgovor, a kakav sam baksuz baš neko od njih će mi pasti na testu.

Pošto sam na poslu ne mogu da otvorim test ali mislim da je jedno pitanje nešto otprilike na kolikoj udaljenosti treba sa dugih prebaciti na oborena svetla  ili tako nešto i koliko sme da predje teret sa prednje strane vozila , mislim da tako nešto idu.

Juče sam prečešljao ovaj test A+PSP (i ako mislim da mi PSP ne treba), imao sam možda 2-3 greške, planiram i danas još jednom , a sutra na polaganje, ali mi je bitno da znam da li je to dovoljno???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

ok,posalji na pp email i saljem ti.secam se da ima par nepravilnosti u edukaciji pa mi napisi sta te buni,mozda se setim odgovora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: HONDA XL 600 LM

Ako to dobro uvezbas apsolutno je dovoljno ja sam samo to koristio resavajuci uvek ceo paket za A kategoriju nikad delimicno i sad i jos dugo cu moci da resim ceo paket bez i jedne greske.

 

Moje polaganje je dugo trajalo pa sam ja to dugo i vezbao svaki treci dan sam resavao po ceo paket u pocetku pa onda nekolicinu meseci nisam uopste to radio zbog kvara kucnog racunara stari laptop sam otudjio uzeo Mekintos na kome program ne moze da radi tako da je pauza bila duza nego prethodno vezbanje.

 

Pred prvo polaganje testova zapeo sam i popravio kucni  racunar, samo jednom izvrteo ceo paket i ustanovio da nivo znanja nije opao uopste.

 

Kada je policajac ujutro stavio test na sto pred mene rece da ne smemo dok ne kaze da ga diramo rukama u par sekundi posmatranja sam video da tu stranicu besprekorno znam tako je bilo i kada sam pogledao drugu samo sam za znakove procitao tekst tezina resavanja je bila kao da me je neko pitao kako se zovem, policajac nakon sto je odobrio da se pocne jedva da je napravio nekoliko koraka ja sam zavrsio pa kad sam digao ruku da pitam da izidjem iz sale zbunjeno je pitao jel vec gotovo.

 

Pred drugo polaganje u Pazovi isto sam samo jednom izvrteo ceo paket i isto lagano ujutro popunio test bez ikakvih nejasnoca.

 

Pitanja u  programu su potpuno ista kao u tom vazecem kompletu testova i ako u programu to uvezbas da resavas bez gresaka tako ces resavati i prave testove.

 

Mislim da ucenje iz neceg drugog moze da smanji efikasnost programa pa to ne treba raditi.

 

Tek nakon sto polozis testove a zasta ovaj program moze perfektno da te spremi mozes da nabavis knjigu koja je sad naj novija i eventualno da se doucis za tvoju buducu voznju i pojasnis neke detalje iz testova koji ti nisu bili jasni.

 

U programu postoje dva pitanja koja ne reaguju interaktivno.

 

Teret na vozilu ne sme da predje najudaljeniju tacku na prednjoj strani vozila vise od ?    Odgovor je 1 m.

 

Vozac je duzan da nocu pri mimoilazenju sa drugim vozilom predje sa velikih na oborena svetla za osvetljavanje puta na udaljenosti manjoj od ? Odgovor je 200 m.

 

To sam pitao instruktora pitaj i ti sto god ti nije jasno oni sve to znaju ali su lenji pa se moras angazovati sam da ih nateras da te kvalitetno pripreme za polaganje.

 

Pozdrav i srecno polaganje.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Ako to dobro uvezbas apsolutno je dovoljno ja sam samo to koristio resavajuci uvek ceo paket za A kategoriju nikad delimicno i sad i jos dugo cu moci da resim ceo paket bez i jedne greske.

 

Moje polaganje je dugo trajalo pa sam ja to dugo i vezbao svaki treci dan sam resavao po ceo paket u pocetku pa onda nekolicinu meseci nisam uopste to radio zbog kvara kucnog racunara stari laptop sam otudjio uzeo Mekintos na kome program ne moze da radi tako da je pauza bila duza nego prethodno vezbanje.

 

Pred prvo polaganje testova zapeo sam i popravio kucni   racunar, samo jednom izvrteo ceo paket i ustanovio da nivo znanja nije opao uopste.

 

Kada je policajac ujutro stavio test na sto pred mene rece da ne smemo dok ne kaze da ga diramo rukama u par sekundi posmatranja sam video da tu stranicu besprekorno znam tako je bilo i kada sam pogledao drugu samo sam za znakove procitao tekst tezina resavanja je bila kao da me je neko pitao kako se zovem, policajac nakon sto je odobrio da se pocne jedva da je napravio nekoliko koraka ja sam zavrsio pa kad sam digao ruku da pitam da izidjem iz sale zbunjeno je pitao jel vec gotovo.

 

Pred drugo polaganje u Pazovi isto sam samo jednom izvrteo ceo paket i isto lagano ujutro popunio test bez ikakvih nejasnoca.

 

Pitanja u  programu su potpuno ista kao u tom vazecem kompletu testova i ako u programu to uvezbas da resavas bez gresaka tako ces resavati i prave testove.

 

Mislim da ucenje iz neceg drugog moze da smanji efikasnost programa pa to ne treba raditi.

 

Tek nakon sto polozis testove a zasta ovaj program moze perfektno da te spremi mozes da nabavis knjigu koja je sad naj novija i eventualno da se doucis za tvoju buducu voznju i pojasnis neke detalje iz testova koji ti nisu bili jasni.

 

U programu postoje dva pitanja koja ne reaguju interaktivno.

 

Teret na vozilu ne sme da predje najudaljeniju tacku na prednjoj strani vozila vise od ?     Odgovor je 1 m.

 

Vozac je duzan da nocu pri mimoilazenju sa drugim vozilom predje sa velikih na oborena svetla za osvetljavanje puta na udaljenosti manjoj od ? Odgovor je 200 m.

 

To sam pitao instruktora pitaj i ti sto god ti nije jasno oni sve to znaju ali su lenji pa se moras angazovati sam da ih nateras da te kvalitetno pripreme za polaganje.

 

Pozdrav i srecno polaganje.   

 

Puno hvala, ovo i veoma znači...

Sutra javljam kako sam prošao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: HONDA XL 600 LM

Izvini posto sam direktno preko linka poruke koja mi je stigla odgovorio nisam video da ti je vreme za ucenje skoro iscurelo ali sam slucajno napisao odgovor na ta dva pitanja koja ne rade dobro.

 

Program edukacija je pre svega efikasan iz razloga sto su  crtezi tojest slike na njemu kao i sve ostalo potpuno isti kao i na original testovima cime ne moze da izazove nikakvu zbunjenost kod ucenika.

 

Za vezbanje treba koristiti deo za A1 bez PSP zato sto on bolje radi i tu ima par greskica ali nije to nista strasno kad ne docekate zadnji dan da bi ste nasli iz cega da ucite uocite i te greskice pa ih samo zaobidjete .

 

Ali posto verovatno nisi naleteo pre na ovo ovde to je sto je, deo tvoje sudbine zapni danas i polozi sutra pa nam se javi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Izvini posto sam direktno preko linka poruke koja mi je stigla odgovorio nisam video da ti je vreme za ucenje skoro iscurelo ali sam slucajno napisao odgovor na ta dva pitanja koja ne rade dobro.

 

Program edukacija je pre svega efikasan iz razloga sto su  crtezi tojest slike na njemu kao i sve ostalo potpuno isti kao i na original testovima cime ne moze da izazove nikakvu zbunjenost kod ucenika.

 

Za vezbanje treba koristiti deo za A1 bez PSP zato sto on bolje radi i tu ima par greskica ali nije to nista strasno kad ne docekate zadnji dan da bi ste nasli iz cega da ucite uocite i te greskice pa ih samo zaobidjete .

 

Ali posto verovatno nisi naleteo pre na ovo ovde to je sto je, deo tvoje sudbine zapni danas i polozi sutra pa nam se javi. 

 

U svakom slučaju puno hvala prijatelju, ako se sećaš i ako znaš još neka pitanja na kojima su bile greške, bio bih ti zahvalan da podeliš samnom...

 

Još jednom puno hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: HONDA XL 600 LM

Ne odnose se greske na sama pitanja i njihovu ispravnost nego na jednu tablu koja nije ispravna ali kad ukapiras da ne radi samo je preskocis i to je to nema nista sto ce da uzrouje da pogresno naucis neki deo pa ne brini nego uci danas kolko mozes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Danas sam u firmi slusao pricu o AS koja je na net okacila program za ucenje za polaganje sa namernim greskama!!!Ako je to istina,stvarno je previse...Licno u to ne verujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

Izvini posto sam direktno preko linka poruke koja mi je stigla odgovorio nisam video da ti je vreme za ucenje skoro iscurelo ali sam slucajno napisao odgovor na ta dva pitanja koja ne rade dobro.

 

Program edukacija je pre svega efikasan iz razloga sto su  crtezi tojest slike na njemu kao i sve ostalo potpuno isti kao i na original testovima cime ne moze da izazove nikakvu zbunjenost kod ucenika.

 

Za vezbanje treba koristiti deo za A1 bez PSP zato sto on bolje radi i tu ima par greskica ali nije to nista strasno kad ne docekate zadnji dan da bi ste nasli iz cega da ucite uocite i te greskice pa ih samo zaobidjete .

 

Ali posto verovatno nisi naleteo pre na ovo ovde to je sto je, deo tvoje sudbine zapni danas i polozi sutra pa nam se javi. 

 

U svakom slučaju puno hvala prijatelju, ako se sećaš i ako znaš još neka pitanja na kojima su bile greške, bio bih ti zahvalan da podeliš samnom...

 

Još jednom puno hvala

umalo da zaboravim,platis pivo kad polozis  ;) ;D.pozdrav  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Izvini posto sam direktno preko linka poruke koja mi je stigla odgovorio nisam video da ti je vreme za ucenje skoro iscurelo ali sam slucajno napisao odgovor na ta dva pitanja koja ne rade dobro.

 

Program edukacija je pre svega efikasan iz razloga sto su  crtezi tojest slike na njemu kao i sve ostalo potpuno isti kao i na original testovima cime ne moze da izazove nikakvu zbunjenost kod ucenika.

 

Za vezbanje treba koristiti deo za A1 bez PSP zato sto on bolje radi i tu ima par greskica ali nije to nista strasno kad ne docekate zadnji dan da bi ste nasli iz cega da ucite uocite i te greskice pa ih samo zaobidjete .

 

Ali posto verovatno nisi naleteo pre na ovo ovde to je sto je, deo tvoje sudbine zapni danas i polozi sutra pa nam se javi. 

 

U svakom slučaju puno hvala prijatelju, ako se sećaš i ako znaš još neka pitanja na kojima su bile greške, bio bih ti zahvalan da podeliš samnom...

 

Još jednom puno hvala

umalo da zaboravim,platis pivo kad polozis  ;) ;D.pozdrav  :D

 

Nikakav problem prijatelju, nemoram ni da položim da bih pivo platio u ostalom u komšiluku smo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

pivo kad god pozelis komsija :D al cek prvo da polozis pa da imamo kao neko opravdanje  ;) ;D

Opravdanje imamo, pošto sam upravo položio..... ;D ;D ;D

Ali sad imam drugi problem, tačnije vožnja je trebalo da bude 06.08, ali danas u auto školi kažu da je tek 26.08, znači treba da čekam jeb.nih mesec dana da dobijem dozvolu.

Izgovor je kao auto škola mora po zakonu da koristi godišnji odmor i ne dozvoljavaju im da ranije organizuju vožnju.

Popizdeo sam, sutra idem na godišnji odmor i taman sam mislio slatko da se navozam ali ne, ja moram da čekam glupih mesec dana, neverovatno, uuuuuuu

kako sam ispizdeo >:( >:(>:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

toooo komsija ,svaka cast.nek je sa srecom !!!  :) bez nervoze,proci ce i tih mesec dana! :) ;D

Proćiće i leto, i moj odmor koji počinje sutra i sve će da prodje u tome i jeste problem...... :((((((

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ljudi, jel zna neko koja skola ima motor za obuku, jos da je negde na cukarici, iha!

imaš Renome L al će da ti otpadnu uši  ;D ;D ;D

 

ja sam tu položio, imali su prošle godine Vespu 200 . Instruktor je ok lik što se tiče teorije i testova što se tiče prakse (pogotovo za motore) za zabole ... za časove za vožnju teško ćeš se dogovoriti, samo će ti reći dođi sat vremena pre polaganja i biće ti ok da provozaš par puta  ;D ;D ;D

 

jedan od problema je što za razliku od cene koja se svuda pominje, ja sam morao da se iztresem za dodatnih 7000 din (4000 dinara za ovlaštenje za L tablice (mislio sam da to važi i za polaganje) i još 3000 za "novo" ovlaštenje za polaganje na motoru)... al dobro de...

 

moj ti je savet da pogledaš i po ovoj temi i po forumu i nađeđ biker friendly auto školu  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

U A.Š. Zeleno Svetlo sam polagao u novembru. Škola je korektna, jedan polaznik B kategorije mi kaže da su cene malo jače, ali to nisam osetio kada je A kategorija u pitanju.

 

Imaju motor za polaganje, QINGQI  - QM200GY-B (http://www.qingqi.co.rs/sr/qingqi_qm200gy-b.html) koji se vozi lako. U saobraćaju nisam imao problema sa njime, ali malo je bilo napeto na poligonu, konkretno osmici. Ako te ta osmica muči, možda je bolje da nađeš sebi neku vespu za polaganje.

 

Instruktorovog imena se ne sećam, ali mu je nadimak Irac, i tako ga i znaju u školi. Dobar je učitelj, mada deluje poluzainteresovano, pokazao mi je sve "cake" i sa samo dva praktična časa sam lako položio praktičan deo (iako imam jako malo iskustva sa motorima sa menjačem). Preporuka - iako mi je rekao da je dovoljno jedan čas, insistirao sam na bar još jednom što se pokazalo kao dobra ideja - izuzev ako si jako siguran, najbolje da odvozaš nekoliko časova, meni su značili.

 

Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

cini mi se da i ovde ima jedna greskica i to kod pitanja kada policajac podigne ruku u vis ...ovde stoji kao tacan odgovor da to znaci da su obavezni da se zaustave svi oni koji dolaze sa bocnih strana policajca,a mislim da je tacan odgovor da svi treba da stanu... e sad , realno gledajuci na raskrsnici pre tog znaka samo se i krecu vozila koja dolaze sa boka,pa ni ovaj drugi odgovor nije netacan ,ali.... izgleda da po knjigama stoji da svi moraju da stanu na znak podignute ruke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja