Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Lekarski pregled sam resio u domu zdravlja Ristic na Novom Beogradu. Rade nekad prepodne, nekad popodne, pa se uklopi kad kome odgovara. Cifra je 2500, skuplje nego u studentskoj, a jeftinije nego u domovima zdravlja...

 

Elem, ono sto me sada muci je ovlascenje za motor, odnosno njegova forma. Ima li neko od Vas da je polagao na tudjem motoru, a da mu je ovlascenje ostalo u dzepu, recycle binu ili slicno? Cisto da ne izmisljam toplu vodu, nego da prekucam i u opstinu.

 

Unapred hvala!

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

i meni bi odgovaralo ako neko ima to ovlasnjenje, pa samo da kliknem na print :)

 

Mada... ja imam drugaciji problem .. motor je na firmu, kao sluzbeni jelte, pa ne znam da li da stavim da me ovlascuje firma (tj. ime firme) ili?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

 

da li da stavim da me ovlascuje firma (tj. ime firme) ili?!

 

Naravno, a potpisuje direktor, overava pecatom firme, verovatno se zavodi u delovodnik i obavezno prilazes resenje o registraciji firme.

 

pa samo da kliknem na print :)

 

moras malo i da kuckas, pa tek onda klik  ;)

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

super .. to me je samo kocilo oko vadjenja L table, nisam znao kako ide to ovlascenje kad je motor na firmu ..

 

fala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Forma ovlašćenja za obuku i polaganje A kategorije prikačeno dole. Uraditi u 4 primerka : Opština, MUP, Auto-škola, kandidatu za polaganje (i ako hoćete, zadržite fotokopiju sebi). Naravno, stavite svoje podatke  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Lepo od Petra sto hoce da mi da motor da se obucavam na njemu, ali nisam siguran da cu uraditi osmicu sa Hayabusom  ;D ;D ;D

 

Hvala coolair-u

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

nakon mnogo vremena dodjem do kraja ove avanture... polozhio sve i platio sve na ovom svetu.. poslednji shamar sam dobio u mrtvoj ljermuntovoj... chekao sam oko sat vremena.. doshao na red i popijem uputstvo shta mi fali jer ne mozhe samo da mi lupi pechat u postojecu dozvolu vec moram da vadim novu jer se ime drzhave menjalo par puta u medjuvremenu.... odem da se slikam i uplatim josh neke takse... opet sat vremena u redu.. predam sve.. i kazhe mi da sachekam oko pola sata do sat dozvolu...

 

zzzzz

 

uzimam dozvolu i srecan prelazim par puta preko brankovog mosta u zhelji da me zaustave a da ne popijem josh jednu kaznu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

@rusic

 

samo napred. Sada ih nigde neces vidjati  ;D

 

Kada sam kupuio anti radar nisam znao da li radi jer miliciju nisam nigde sretao. Bilo kako bilo sada ces se voziti opusteno bez da gledas od koga da bezis.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: skopje makedonija

kako e kod vas sada dali zam sve vrste motorcikla nad 49cm vazi ista kategorija A .  kod nas sada su uradili jedna podkategorija do 125 cm i ondak kad prodze 2 godina mozes da polagas za  A kategorija za motorcikl nad 125 cm . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

sramota me da kazem bratiji da sam posle 19 godina uspesne voznje motora a pod tim smatram voznju bez vecih padova i naravno ni jednog ali ponavljam ni jednog zaustavljanja od strane drugova policajaca  eto i ja konacno odlucio da polozim  za a kategoriju i tako ti ja danas polozim konacno  za a !!!i mogu vam reci da i nije bilo nesto tesko samo ne znam sto sam se glupirao pa cekao tolike godine  i kada pomislim da je moglo da bude brdo prijava za sve to vreme nije mi dobro ali  kao sto rekoh polozih ja!!!samo mi jedna stvar nije jasna  cemu ono placanje za obuku na l tablice ...ko tu obucava mene kao neki instruktor ma jok idi ti samo sinko u saobracaj pa sta ti bog da  mislim daj brate samo pare da se uzmu ...i ponovo polazes iste testove koje sam polagao pre15 godina za b kategoriju pa zar se to ne priznaje ma jok opet das pare i tako ti je to a sta ces kada zivimo u banana republici ali opet i taj zivot mislim ovde u srbiji ima neki smek i neku toplinu!let there be brotherhood!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Moj brat od ujke mi je rekao da treba od nove godine da pocne novi zakon za polaganje i da tada svi moraju da idu u skolu 6 meseci. Da li je to tacno i kada ce poceti taj zakon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Pa sad da li ce trajati obuka 6 meseci to ne znam, ali znam da ce biti valjda 3 A kategorije. Od 16god. ce moci da se polaze za 125ccm sa odredjenim odnosom kilaze i snage motora, bice kao A2 kategorija isto 125ccm samo malo veci odnos kilaze i snage, i onda klasicna A kategorija bez ogranicenja tek od 20god valjda tako nesto sam ja razumeo... Srecom to za motor mene nece zakaciti, ja sam svoje polozio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12383 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Cestitam Bane! :)

fala brate lalajko trebalo je naterati matorog konja da sedne u klupu!!!pozdrav za tebe!

 

 

;D grešiš sinko, silno grešiš mladiću ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Pa sad da li ce trajati obuka 6 meseci to ne znam, ali znam da ce biti valjda 3 A kategorije. Od 16god. ce moci da se polaze za 125ccm sa odredjenim odnosom kilaze i snage motora, bice kao A2 kategorija isto 125ccm samo malo veci odnos kilaze i snage, i onda klasicna A kategorija bez ogranicenja tek od 20god valjda tako nesto sam ja razumeo... Srecom to za motor mene nece zakaciti, ja sam svoje polozio :)

 

Mala ispravka sledi:

 

Izvod iz predloga Zakona o saobraćaju od Avgusta 2008, koji je ušao u skupštinsku proceduru na razmatranje.

 

                                                                                      Члан 195.

 

Возачка дозвола издаје се за управљање моторним возилима односно скуповима возила следећих категорија:

1) А - Мотоцикли и тешки трицикли чија снага мотора прелази 15 kW;

2) A1 - Мотоцикли чија радна запремина мотора није већа 125 см3 и снаге мотора до 11 kW чији однос снаге мотора и масе  возила није већи од 0,1 kW/kg и тешки трицикли чија снага мотора не прелази 15 kW;

3) А2 - Мотоцикли чија снага мотора није већа 35kW и чији однос снаге мотора и масе  возила није већи од 0,2 kW/kg;

4) АМ - Мопеди, лаки трицикли или лаки четвороцикли;........

 

 

Kao i:

 

                                                                    Члан 196.

 

Лицима која су до дана ступања на снагу овог закона стекла право на управљање моторним возилима односно скуповима возила одређене категорије, тракторима, радним машинама, мотокултиваторима бициклима са мотором и трамвајима, на њихов захтев издаће се возачка дозвола за управљање моторним возилом односно скупом возила следећих категорија:

1) А категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија А, А1, А2, F, АМ и М;

2) В категорије - возачка дозвола за управљање моторним возилима категорија В, В1, ВЕ, F, АМ и М;........

 

Koga interesuje kompletan predlog zakona, evo priloga u Zip formi.

 

ZBS avgust 2008..zip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Danas sam uspesno odradio lekarski pregled, i cekirao se u auto skoli.

Cena lekarskog pregleda je iznosila 2223din na Novom Beogradu, koji preporucujem jer se sve obavi brzo i efikasno.

 

L tablice ne postoje, i nema placanja za njih vec se vozi motor auto skole (qingqi 125).

 

Cena obuke iznosi 9000din, ali je mene izaslo 4500din, kao clan moto kluba koji je u saradnji imam pravo na 50% popusta.

 

Testovi i voznja iznose 4000din.

 

Sve u svemu moji ukupni troskovi su placanja su 10723din, od lekarskog do polozene kategorije(naravno pod uslovom da polozim iz prve ;D)

 

Ne racunajuci popuste, ukupna suma je 15223din, sto je opet dosta povoljnije nego sto vecina u Beogradu placa, a ne treba vam ni vas motor.

 

Jepote, pa meni je obuka manje nego vama L tablica :o

 

Ne bi bio prvi put da dolaze ljudi sa strane u ovu auto skolu, a ne treba vam cak ni motor.

 

Uglavnom ukoliko ima zainteresovanih, neka se jave, pa cu ih detaljnije uputiti.

 

Mozda bi mogli i da izboksujemo neki popust za BJ moto zajednicu, sigurno ne citavih 50% popusta, ali recimo tridesetak.

 

Uglavnom pocetkom sledece sezone, ukoliko bude interesenata, mogao bih da odem da popricam sa ljudima i mozda se nesto dogovorimo da napravimo BJBikers polagaonicu. ;D

 

Nego ne bi bilo lose da neko napise ukupne troskove (od lekarskog do dozvole), cisto radi poredjenja, mada koliko sam video razlika nije zanemarljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12383 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobra ideja i mislim da je dobra cena za polaganje.

 

Jedino mislim da treba požuriti sa polaganjem, sa novim Zakonom će se i obuka i polaganje jako iskomplikovati.

 

Prema tome, ko do sad nije položio, pod hitno da obavi tu formalnost ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozz Blackbite znaci resio si i to da skines s ledja,i treba.Ja kad sam bio da polazem dolazili su cetvorica iz NS-a da polazu za motor,jedan je bio clan kluba NS Riders.Malo sam pricao sa njima i kazu da im se vise isplati da polazu ovde nego u NS (naravno ako polozis iz prve eventualno druge sto u njihovom slucaju nije bilo).Vidim cena testova i voznje se dosta povecala za ovih par meseci,ja kad sam polagao testovi i voznja su bili 2800din pa su povecali na 3000 i ubrzo na 3200din.......dobro napreduju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja