Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Poštovani gosp. Jasminko

 

Prvo želim da Vam se zahvalim na lepim željama u vezi uspeha u auto školi, a drugo da napravim osvrt na gore navedeno.

 

Želim da kažem da nisam imao nameru da bilo koga reklamiram (post obrisan) i da Vam odvlačim mušterije!

Takođe sam veoma dobro informisan oko cena i uslova koji važe u raznim, pa tako i u vašoj A.Š i u skladu sa tim sam doneo odluku koja meni, koji biciklu vozim od moje 4-te, a mopede, motocikle i automobile ukupno više od 20 godina, najviše odgovara, a to je najjeftinija varijanta, a 11 je još uvek manje od 12 bez obzira kakve dodatne pogodnosti donosi.

 

Još jednom se izvinjavam ako ste pretrpeli poslovnu štetu zbog mog posta i pozivam da svi kandidati završe na samo osnovnu obuku već i dodatnu koja će njihova znanja i sposobnosti dovesti na što viši nivo.

 

S poštovanjem ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Evo 29.-og mi istice L tablica, par dana pre toga idem da odnesem sta treba i uplatim u AS VIR, testovi su prdave nedelje novembra pa sta mi Bog da! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ma opusteno.

Inace za BJB clanove i njihove porodice trenutno ima i popust od 10 % za polaganje svih kategorija ( ima u "vestima BJB-a") pa mu to dodje opet jeftinije, mada mozda nije bilo kad ste se vi upisivali.

Sa druge strane vi spadate u one retke kojima ne treba 8 casova vec vam je dosta tih par, ali cena za jedan cas na motoru se krece od minimum 800 dinara, tako da je 8 casova min 6400 dinara, sto bitno utice na cenu, pogotovo onome kome svaki cas dosta znaci.

U svakom slucaju, svako ima neku svoju matematiku i to je u redu, ne treba je samo poturati i drugima kao idealno resenje.

 

Post ne treba, a i nema svrhe, da brisete, mi smo ga vec citirali u svojim postovima i on je sada ostao na forumu, tako da....

 

Opet da ponovim, samo opusteno, eto da nije bilo vaseg posta ja ne bih dosao u situaciju da skrenem svima paznju i na moju "matematiku" :) , pa zbog toga jedno HVALA za vas !

Sve najbolje !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Evo 29.-og mi istice L tablica, par dana pre toga idem da odnesem sta treba i uplatim u AS VIR, testovi su prdave nedelje novembra pa sta mi Bog da! :)

 

Evo da citiram sam sebe, ovo 'prdave' je u stvari 'prve' ali tako je to kad imаš prste kao ćevape a kuckaš sa nekog mobilnog uređaja gde je to izvodljivo samo onima sa klavirskim prstima :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Danas položio i vožnju :jee:, testove položio pre 8 dana!!! :takoje:

 

Par reči o auto školi.

Polagao sam u VIR-u i imam samo sve preporuke i pohvale za ovu školu, naročito za Jasminka. Ja sam se samoobučavao u oktobru a onda i uzeo dodatna tri časa što se ispostavilo kao prava stvar, ovo savetujem svakome ko planira da do dozvole dođe samoobukom. Jasminko mi je sve objašnjavao onoliko puta koliko je trebalo, rute kojima se najčešće ide na polaganju, kako se radi pravilno polukružno (školski) što je jedan od elemenata polaganju, školsko prestrojavanje, obilaženje, u praksi sam shvatio da je gomila stvari oko kojih se piše na forumu nepotrebno mistifikovana. Išao je kolima ispred ili iza mene a radio vezom bi mi sugerisao na moje pravilne i nepravilne postupke u vožnji, kasnije je sve to dodatno objašnjavao i na papiru i odgovarao na svako moje pitanje oko nečega što mi nije bilo jasno sa puno strpljenja.

 

Polagao sam na njihovom motoru (yamaha xt125), fenomenalan motorčić za tu namenu, u odličnom stanju, bez problema na pravcu i skretanju a osmica se radi neviđeno lako sa njim. Još mu je namenski podignut ler na nekih 1700-1800 obrtaja kada je zagrejan što pravljenje osmice čini još lakšim, bez problema se odradi u prvoj, bez ikakvih intervencija na gasu i kvačilu, ide sam optimalnom brzinom za održavanje ravnoteže i upravljanje.

 

Još jedna stvar koja je po meni plus za VIR jeste i činjenica da recimo kod mene u kraju testovi i vožnja koštaju po 3.600 dinara a uzimanje potvrde se naplaćuje bar još 1.000. U VIR-u je polaganje 2.500 a vidim da sada postoji i 15% popusta a uzimanje potvrde se ne naplaćuje. U školi dobijate cd sa knjigom za testove i programima za učenje testova, kad to jednom pročitate i jednom prođete testove na polaganju ih odradite bez greške za 5, 6 minuta.

 

Polaže se u kraju koji je veoma lak za polaganje, potez od okretnice tramvaja u bloku 45 gde je i poligon do Jurija Gagarina (ne ulazi se u Jurija Gagrina) gde je sve ravno i nema nekih prevelikih koski, ima par pešačkih, dva semafora i dva stopa na ukupno svim mogućim rutama u tom kraju.

 

Toliko od mene, u ponedeljak po potvrdu pa u Ljermontovu i nadam se još nekom lepom danu pre kraja ove sezone.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook 150

Postovane kolege postavio bih vam jedno pitanje da mi pomognete ako je moguce.

Da pokusam da iznesem problem sto jednostavnije.

Polagao sam u junu za A2 dozvolu jer sam tada imao 23god,i nisam imao uslova za kompletno A. Sada kada sam napunio 24 god u oktobru i nadam se uskoro prelazim na jaci motor koji naravno ne podrzava A2 dozvola morao bih da poradim nesto oko toga. Sada da li je neko imao slicnog iskustva,da li postoji mogucnost produzenja dozvole na kompletno A nekim zahtevima i sl,ili bi morao ponovo jovo-nanovo da polazem istu obuku 2 puta. Kada sam polagao u tom trenutku u auto skoli nisu mogli da mi daju tacnu info za taj problem.. jer je i njima ceo sistem bio relativno nov.Ako neko zna nesto bio bih mu zahvalan da podeli tu informaciju sa nama,jer mi se stvarno ne daje cca 20.000din za nesto isto sto sam prosao...

 

Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Ne mogu da ti dam 100% tačan odgovor ali bilo je već dosta poruka na ovu temu, recimo poruka #1010155 , poenta je: ti si već položio a samo od tvojih trenutnih godina zavisi šta će ti biti upisano u dozvolu, dakle šta god da si od A kategorija imao do 24-te godine, sada kada imaš pune 24 možeš valjda da odeš u sup i da ti daju novu dozvolu u kojoj će pisati A - kompletna, bez ograničenja. Najbolje ti je da odeš u Ljermontovu i pitaš neku od 'ljubaznih' teta na šalterima za dozvole, nema neke velike gužve tokom dana, to ti je pravo uz stepenice posle glavnog ulaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook 150

Ne mogu da ti dam 100% tačan odgovor ali bilo je već dosta poruka na ovu temu, recimo poruka #1010155 , poenta je: ti si već položio a samo od tvojih trenutnih godina zavisi šta će ti biti upisano u dozvolu, dakle šta god da si od A kategorija imao do 24-te godine, sada kada imaš pune 24 možeš valjda da odeš u sup i da ti daju novu dozvolu u kojoj će pisati A - kompletna, bez ograničenja. Najbolje ti je da odeš u Ljermontovu i pitaš neku od 'ljubaznih' teta na šalterima za dozvole, nema neke velike gužve tokom dana, to ti je pravo uz stepenice posle glavnog ulaza.

 

Hmm kako li sam preskocio ovaj post sto si mi prikazao..a bas sam se ubio od citanja svih stranica da nadjem nesto sl.. 3stabre2.gif

Hvala ti u svakom slucaju,otici cu do Ljermontove pa se tamo informisati.. i meni je tako resenje bilo najlogicnije,ne za svaku stvar da naplacuju debelo... Kao sto jedan iz "javnosti" rece -ajde da kraduckaju po malo,al ovi ga preterase :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Velika Mostanica
  • Motocikl: Yamaha r6

U sredu pre dva dana polozio vozacki ispit za A kategoriju. Auto skola Rak.

Ako neko treba da polaze ,moja teopla preporuka. Verujte da je Nova Pazova bliza nego da Vam auto skola pored kuce ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Evo i ja da se upisem ovde... :)

 

Pre osam dana polagao testove a danas voznju, oba polaganja uspesna iz prvog puta :) Jos jedna pohvala ovde za auto skolu VIR. I ja sam kao jedan od prethodnih kolega sam uzimao "L" tablicu a onda sam odvozio par casova sa Igorom iz VIR-a. Radio veza sa njim u toku voznje je neprocenjiva dok se vezbaju moguce rute. Njihov motocikl je veoma lagan za voznju i stvarno verujem da nema sanse da neko ne prodje iz prve ako je bar jedan cas odvozio sa njima (preporucujem bar 2, cisto zbog sopstvene sigurnosti), na njihovom motoru i uz njihove instrukcije.

 

Same moguce rute su izuzetno jednostavne i lagane. Ima tu par semafora i pesackih prelaza ali je sve siroko, lako se vidi, cak i u vreme jutarnjeg spica nema tu neke preterane guzve.

 

Sto se cena tice jako su povoljni, neko je vec pisao o tome pa da se ne ponavljam.

 

A sada - vidimo se na drumu! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

Pozdrav svima na forumu.Iskreno cekao sam da neko napise nesto novo,ali s obzirom da je zima i da nikome ne pada na pamet da polaze sad ja bih zeleo da postavim par pitanja i nadam se da cu dobiti odgovor.Imam B kategoriju od 18 godine, sad imam 25 godina.Sto se tice vozackog iskustva,moram priznati da je na niskom nivou,jer nazalost nemam svoj automobil,i I sad posto na prolece dobijam neku solidnu svotu novca ja sam odlucio da nabavim neki motor,pre svega zato sto zivim u malom mestu i motor bi mi bio idealan,a i za tu svotu novca koju dobijam mislim da se moze kupiti solidan motor,za razliku od automobila.Motori me nikada nisu privlacili nesto posebno,ali sto vise citam i gledam sve me vise vuce ka njima.Ali naravno nista mi to ne vredi bez te famozne A kategorije .Znaci kolko sam ja informisan ja posto imam 25 g ispunjavam uslov za "punu"A kategoriju,ali ono sto mene zanima kakvo je stanje sto se tice nogov zakona koji stupa na snagu posle NG,mene zanima kakva ce biti procedura oko casova i polaganja,prema nekim informacija morace se ispuniti 40 casova voznje i 40 nastave i da ce obuka trajati 6 meseci,i ono sto je najgore da ce biti troduplo skuplje.Da li se to samo odnosi na B kategoriju ili i na sve ostale kategoriju.Voleo da mi neko ko je u "materiji" npr gospodin Jasminko koji je koliko vidim instruktor u autoskoli objasni ukratko sta je njima receno i kakvo ce najverovatnije biti stanje posle NG.Meni kao i verovatno svima nama ne bi bio problem da ucimo 6 meseci i mislim da je to i realno,jer bi onda svako imao vec solidno vozacko iskutvo u startu...ali cena od 800e koliko se pominje je previsoka i stvarno ne znam kako ce se to sve sprovesti u delo

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Evo da ja nesto napisem............. uplatio sam polaganje tu oko 20 decembra ,tada su mi rekli da se ne zna kada ce novi zakon da stupi ,prema recima instruktora moze odmah a moze i za 2 godine , ja uplatio prvu ratu (5000din) a sve ukupno bi trebalo da izadje 19000din. , sve idem preko auto skole , znaci njihov motor njihove tablice itd. na polaganje izlazim drugog roka u januaru verovatno krajem januara , jos nisam poceo da ucim............ nesto me strah od poligona i voznje nisam vozio brzinca 100 godina a nemam brzinca da vezbam, uglavnom valjda nece da me nekako presece taj novi zakon posto sam uplatio prosle godine al videcemo,javicu kako sam prosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Žabica

Super tema! Trebalo bi da polazem uskoro..tako da-pratim!!!

Naravno,najvise bih volela da cujem savete od Jasminka...ali naravno i od vas koji ste sveze polozili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ja sam danas zvao autoskolu da cujem sta i kako - u ponedeljak vadim lekarsko i krecem sa casovima. Jeste hladno vreme, ali bolje hladno vreme nego novi zakon :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja samo da se pohvalim danas sam polozio testove sad mi ostala samo voznja (danas nije moglo zbog snega) tako da je zakazano za 06. februar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Pozdrav svima tema je odlicna.

Napunio sam 16 godina u novembru. Sada bi da polazem za A1 kategoriju to jest do 125cm. Koja je cena za polaganje, koliko treba da se uplati u auto skolu. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ako ti nešto znači, polagao sam za A (dobio A2...) u januaru prošle godine, sve me koštalo 20000, lekarski, L tablica, polaganje testova i vožnje, obrazac dozvole... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Tako beše, samo što sam ja polagao za punu A kategoriju ali sam dobio A2, nisu hteli da mi lupe pečat u staru dozvolu već sam morao da vadim novi obrazac.

 

Nema na čemu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Ovako, Skupio sam svu potrebnu dokumentaciju za L tablice, otisao u Ljermantovu i traze mi " sestomesecnu potvrdu o tehničkoj ispravnosti vozila"

 

Obisao sam sve tehnicke preglede po kraju i svi prvi put cuju za tako nesto. Da li je to obican tehnicki pregled ne stariji od sest meseci?

 

Motor mi je registrovan jos dva meseca a tehnicki vazi mesec dana, znaci da cu morati da radim sad za L tablice i opet za dva meseca za registraciju... :S0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ovako, Skupio sam svu potrebnu dokumentaciju za L tablice, otisao u Ljermantovu i traze mi " sestomesecnu potvrdu o tehničkoj ispravnosti vozila"

 

Obisao sam sve tehnicke preglede po kraju i svi prvi put cuju za tako nesto. Da li je to obican tehnicki pregled ne stariji od sest meseci?

 

Motor mi je registrovan jos dva meseca a tehnicki vazi mesec dana, znaci da cu morati da radim sad za L tablice i opet za dva meseca za registraciju... :S0plac.gif

 

 

Da, tehnicki ne stariji od sest meseci.

 

Ne znam koliko je vazenje tehnicnog pregleda, ali mislim da neces morati da ga radis ponovo, neposredno pred registraciju... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Tehnici vazi mesec dana, a bio sam ubedjen da je vise... 0zbunjen.gif

 

Tako da, ako hocu sad L tablice, moracu opet tehnicki pred registraciju... 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Idi u bilo koju kuću koja se bavi tehničkim pregledom vozila i to između ostalih pregleda, da je ovlašćena za pregled motocikala i reci da tražiš "ŠESTOMESEČNI" tehnički pregled vozila i uradiće ti. Sad pogledaj cene, negde je upola cene redovnog a negde je puna cena.

 

I traje( važi) šest ( 6 ) ( ŠEST ) meseci :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja