Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Pitanje:

 

Imam motor od 49ccm koji se u saobracajnoj vodi kao BICIKL sa POM.MOTOROM i ogranicenje mu je 45kmh.

 

Polozeno imam samo za B kategoriju.

 

Da li mi treba jos nesto da polazem ili ne?

 

Ako neko ima link gde mogu da vidim taj zakon !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

manda 123,.......Za sada je nepromenjen zakon o načinu polaganja nego samo zakon o izdavanju vozačkih dozvola tako da to u prevodu znači da sa motorom sa menjačem koji ima više od 50 ccm možeš polagati za bilo koju od "A" kategorija a jedino godine starosti određuju koju ćeš kategoriju dobiti posle pšolženog ispita.

Dakle, ako imaš od 16 do 18 godina dobićeš "A1", ako si stariji od 18 a mlađi od 24, dobijaš "A2", a ako imaš 24 godine ili si stariji od toga onda ti je "A" kategorija zagarantovana :) .

Odgofor je DA .

 

Andreja,....Procedura polaganja za "A" ako se već ima "A2" kategorija je za sada nepromenjena, "samo" se polaže (opet) test, pa (opet) vožnja, ali ako imaš "A2" kategoriju već dve godine onda si u prednosti i ne moraš da čekaš da napuniš 24 godine da polažeš za "A"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Glupost najveca ja imam 18 godina a dobio sam probnu vozacku 30 maja prosle godine i kazu mi posto imam probnu ne mogu da idem na obuku dok ne dobijem pravu. ili postoji mogucnost sad nekog aprila (posto mi bike dolazio oko 10og aprila) da nebi cekao da polazem za psp testove pa onda bi kao imao odobrenje da idem na obuku ... .meni tu nesto nepije vodu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Gospodja u Ljermontovoj mi je rekla da sa L tablom ne smem da napustam teritoriju grada, a da, ako, ipak, resim da je napustim, da generalno ne prave problem, ali da "uvek mogu naici na nekog mrguda".

Pu lebti, taman sam mislio da zapalim do KV-a. :D :D

 

Inace, upisao sam auto skolu, preko grupka kupio kupon za 4000 din, 5 moto casova (kao dopunskih), dobijem njihov motor za samoobucavanje, platim lekarski i L tablicu..

Tako da sve skupa izlazi na oko 200-250e.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pazi, kod nas u auto školi za 12000 dinara imaš 8 časova i to je sav trošak do izlaska na ispit, koji je normalno na našem motoru i naravno besplatan.

Imaš još da platiš lekarsko uverenje, koje je preko nas 1800 dinara i polaganje testa 2500 dinara i polaganje vožnje 3500 dinara što je ukupno 19800.

Znači ako položiš iz prve i test i vožnju, svi tvoji troškovi do podizanja dozvole u Ljermontovoj su 19800.

Ne naplaćijemo ni izdavanje uverenja ili nekih potvrda što će ti sigurno tu naplatiti ali ti još nisu rekli.

A onih 8 časova je, što na poligonu što u gradskoj vožnji u pratnji instruktora, a povezani ste radio vezom gde vam instruktor ukazuje na greške i stvarno sprema ze polaganje.

 

Ne mogu da verujem da i dalje nasedate na nekog "grupka" i slične prevare.

 

Pa i kod nas je, a verovatno i u svakoj auto školi jedan dopunski čas na našem motoru 800 dinara ( a 5 časova je 4000 hiljade, kao i preko grupka na tom kobajagi popustu) stim što ne mora da se uzme 5 nego koliko kome treba.

Te časove uzimaju kandidati koji imaju svoj motor ili skuter ali im je lakše da polažu na našem ili zato što ne mogu da polažu na skuteru, a uzmu "L" tablicu da se vozaju 25 dana po Beogradu kao da imaju dozvolu :) .

A tebi ta "L" tablica na njihovom motoru služi samo zato da bi mogao da odvozaš tih 5 časova koje si dobio na popustu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Da, to sam sad potvrdio, odnosno otklonio svaku sumnju. Cak sam ja, budala, mislio da mi daju njihov motor na koriscenje 25 dana, da se uhodam, uvezbam itd (ipak je to kinroad, ko zna kakav).

Troskovi do sad:

- 4000 kupon

- 2500 lekarski

- 11200 L tablica

..a bice i troskova polaganja..

Sto se kaze: "narod voli da jede go*na kad nema 'leba".. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Evo, da se pohvalim da sam i ja konacno izasao iz "ilegale"- danas sam polozio za A kategoriju.Sutra po potvrdu i da predam papire u SUP.

 

Da li neko zna koliko treba da izrade dozvolu i da li ja dok je ne dobijem mogu da vozim sa onim papirom? Treba li da kopiram potvrdu iz auto skole da je imam uz onaj papir ili pisu kategorije u potvrdi iz SUPa ? Inace , B kategoriju imam vec 15 god. a dozvola je stara (papirna).Placam li samo izdavanje nove dozvole ili moram posebno da platim i dopis kategorije?

 

Unapred hvala na odgovorima. A sada malo :moto3:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Sta si sve radio na poligoni ?

osmicu,voznju po ravnom tj izmedju dve linije i ?

 

12-tog su mi testovi a ako Bog da 24. voznja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Da , bas to sto si naveo a posle toga malo u grad .Inace , kod nas u SM je sve isti dan - u 08.30 testovi , u 10.30 poligon pa voznja.

 

Nije komplikovano. Srecno na polaganju

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd - Arena
  • Motocikl: Freewind

Evo, da se pohvalim da sam i ja konacno izasao iz "ilegale"- danas sam polozio za A kategoriju.Sutra po potvrdu i da predam papire u SUP.

 

Da li neko zna koliko treba da izrade dozvolu i da li ja dok je ne dobijem mogu da vozim sa onim papirom? Treba li da kopiram potvrdu iz auto skole da je imam uz onaj papir ili pisu kategorije u potvrdi iz SUPa ? Inace , B kategoriju imam vec 15 god. a dozvola je stara (papirna).Placam li samo izdavanje nove dozvole ili moram posebno da platim i dopis kategorije?

 

Unapred hvala na odgovorima. A sada malo :moto3:

 

 

E pa ovako. prvo cestitam na novoj kategoriji :)

izrada dozvole traje od 7 do 10 dana.Sa papirom koji ti oni daju u LJermontovoj NE SMES da vozis motor! imas staru dozvolu i sa njom smes da vozis kola, a kad odes po novu staru ce ti ponistiti. Nista ti ne treba da kopiras.samo predas to sto ti daju u auto skoli i to je to.

Naravno da placas izdavanje nove vozacke dozvole(na oglasnoj tabli u ljermontovoj imas primer kako treba da popunis 3 uplatnice.) Sve zajedno je oko 1500-2000 dinara. jedna od te 3 uplatnice ti je za upis nove kategorije,druga je za izdavanje nove vozacke dozvole,a za trecu nisam siguran za sta sluzi.tacnije zaboravio sam.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600f4i

ljudi, posto sam danas imao problem u ljermontovoj, tj. prvo su mi rekli da uplatim za dodavanje nove kategorije, ja uplatio, a sad mi ne daju A.

polozio sam prosle godine, imao sam 23 godine i receno mi je da se samo dodaje A kad napunim 24. to su mi rekli i u auto skoli i u LJERMONTOVOJ.

 

Da li neko ima link od tog zakona pise da MORA da se polaze ponovo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

"A" kategorija sa 24 godine može da se polaže, a može i ranije ako se ima A2 kategorija bar dve godine.

Ali mora da se svaka kategorija za sebe polaže.

Već napisah, ne mora ponovo kompletna obuka, ali polaganje mora.

To je tako i gotovo, nisam to ja izmislio, tako su ljudi koje je narod izabrao napisali zakon na koji sad narod kuka :).

 

Ne mogu da verujem. Znaci sve one price kako se "kad napunis 24 samo upise A kategorija" padaju u vodu? Odakle sad ovo?

Svi odreda su rekli (prosle godine kad sam polagao) da se polaze jednom, dobijes kategoriju na osnovu godina/starosti i onda automatski kada napunis XY godina dobijes sledecu kategoriju - u SUP, pecat, 5 min posla.

 

Sad ispade da moras OPET da polazes? Na istim motorima? Istu stvar, isto sranje kao prosli put? Zbog cega? Koja je poenta ovog? Osim ocigledne, da uzmu pare.

 

Je*o ti ovu drzavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Baš tako, polažemo ponovo. I ja se posrah na državu, al' od toga nema vajde, jedino što mi bude lakše malo :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Koji motherfucking lopovluk. Čisto tretiranje nas kao kompletne budale i ovce. Ružno jbt.. - Sent from my HTC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

"A" kategorija sa 24 godine može da se polaže, a može i ranije ako se ima A2 kategorija bar dve godine.

Ali mora da se svaka kategorija za sebe polaže.

Već napisah, ne mora ponovo kompletna obuka, ali polaganje mora.

To je tako i gotovo, nisam to ja izmislio, tako su ljudi koje je narod izabrao napisali zakon na koji sad narod kuka :).

 

Ja se izvinjavam Jasminku, ali imam drugačije iskustvo.

 

Naime, polagao maja 2011. (u trenutku polaganja imao pune 23 godine). Dobio sam A2 kategoriju.

Kasnije te godine, u novembru (kada sam imao pune 24 godine), otišao u PU Leskovac i tražio da mi se dopiše kategorija.

Pošto nema dopisivanja, morao sam da platim za izradu nove dozvole, da se slikam i da sačekam 7-10 dana.

Pokupio sam dozvolu. U istu je upisana A kategorija (sa datumom 30.5. kada sam inače polagao)

 

Da napomenem da nisam imao vezu. I da niko nije pominjao ponovno polaganje, ni tražio mito... Sve uradio u redovnoj proceduri.

 

Evo i slike:

 

post-16826-0-53346700-1334830469_thumb.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Da li je moguce da se razlikuje od grada do grad, ili je nesto promenjeno u zadnjih par meseci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Nije moguce da se od novembra-decembra prosle godine do sada promenilo tako nesto. Velika razlika izmedju "samo upisemo kategoriju" i polagati opet sve!

 

Ali mi onda tek nista nije jasno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2037 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Evo, da se pohvalim da sam i ja konacno izasao iz "ilegale"- danas sam polozio za A kategoriju.Sutra po potvrdu i da predam papire u SUP.

 

Da li neko zna koliko treba da izrade dozvolu i da li ja dok je ne dobijem mogu da vozim sa onim papirom? Treba li da kopiram potvrdu iz auto skole da je imam uz onaj papir ili pisu kategorije u potvrdi iz SUPa ? Inace , B kategoriju imam vec 15 god. a dozvola je stara (papirna).Placam li samo izdavanje nove dozvole ili moram posebno da platim i dopis kategorije?

 

Unapred hvala na odgovorima. A sada malo :moto3:

 

 

E pa ovako. prvo cestitam na novoj kategoriji :)

izrada dozvole traje od 7 do 10 dana.Sa papirom koji ti oni daju u LJermontovoj NE SMES da vozis motor! imas staru dozvolu i sa njom smes da vozis kola, a kad odes po novu staru ce ti ponistiti. Nista ti ne treba da kopiras.samo predas to sto ti daju u auto skoli i to je to.

Naravno da placas izdavanje nove vozacke dozvole(na oglasnoj tabli u ljermontovoj imas primer kako treba da popunis 3 uplatnice.) Sve zajedno je oko 1500-2000 dinara. jedna od te 3 uplatnice ti je za upis nove kategorije,druga je za izdavanje nove vozacke dozvole,a za trecu nisam siguran za sta sluzi.tacnije zaboravio sam.

:zdravo:

 

Slazem se s kolegom da ne smes da vozis sa papirom koji ti izdaju ali se ne slazem sa njim sto se tice izdavanja dozvole.Ja sam polagao za A i samo radio dopunu kategorije i ako sa imao staru dozvolu.Isto se ceka 7-10 dana i amo da znas moras da imas vazece lekarsko uverenje inace moras ponovo da ga vadis(samo trosak).Evo linka sta sve mora da se plati i sta ti je potrebno.

Dopuna kategorije

 

 

Pozdrav1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600f4i

"A" kategorija sa 24 godine može da se polaže, a može i ranije ako se ima A2 kategorija bar dve godine.

Ali mora da se svaka kategorija za sebe polaže.

Već napisah, ne mora ponovo kompletna obuka, ali polaganje mora.

To je tako i gotovo, nisam to ja izmislio, tako su ljudi koje je narod izabrao napisali zakon na koji sad narod kuka :).

 

Ja se izvinjavam Jasminku, ali imam drugačije iskustvo.

 

Naime, polagao maja 2011. (u trenutku polaganja imao pune 23 godine). Dobio sam A2 kategoriju.

Kasnije te godine, u novembru (kada sam imao pune 24 godine), otišao u PU Leskovac i tražio da mi se dopiše kategorija.

Pošto nema dopisivanja, morao sam da platim za izradu nove dozvole, da se slikam i da sačekam 7-10 dana.

Pokupio sam dozvolu. U istu je upisana A kategorija (sa datumom 30.5. kada sam inače polagao)

 

Da napomenem da nisam imao vezu. I da niko nije pominjao ponovno polaganje, ni tražio mito... Sve uradio u redovnoj proceduri.

 

Evo i slike:

 

post-16826-0-53346700-1334830469_thumb.jpg

 

Vidiš meni su prošle godine (2011, kada sam položio A1, A2) produžili i B da mi važi do 2021. To je jedina razlika koju imamo ja i ti u vozačkim, sem naravno što meni sad neće da upišu, tj. daju novu dozvolu sa A!!!

 

Rekla mi je šefica tamo u Ljermontovoj da vidim sa auto školom, jer su trebali da mi izdaju potvrdu o položenom ispitu na kojoj piše A, a meni piše A2. A sećam se da mi nisu dali u školi jer nisam imao 24 godine. E sad da li je tu greška, proveriću. Za sad je to sve samo još jedan način da se uzmu pare koje nisu male.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ovo je ono što smo mi dobili od MUP-a, a i to smo relativno skoro dobili. Za sada je to sve jedna velika nepoznanica i svako tumači kako stigne, ali trenutni zvanični stav je ono što sam već napisao, to jest da se za svaku novu "A" kategoriju posebno polaže, a 99 % će, kad se usvoje novi pravilnici, za svaku kategoriju škola morati da ima poseban odgovarajući motor i da će se morati ići na obuku za svaku novu "A" kategoriju pa potom i polagati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

 

Slazem se s kolegom da ne smes da vozis sa papirom koji ti izdaju ali se ne slazem sa njim sto se tice izdavanja dozvole.Ja sam polagao za A i samo radio dopunu kategorije i ako sa imao staru dozvolu.Isto se ceka 7-10 dana i amo da znas moras da imas vazece lekarsko uverenje inace moras ponovo da ga vadis(samo trosak).Evo linka sta sve mora da se plati i sta ti je potrebno.

Dopuna kategorije

 

 

Pozdrav :zdravo:

 

Samo da ti popravim link.

Dopuna kategorije

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja