Jump to content

Moto Zajednica

Da li GPS (navigacije) lažu

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ne moze da se ispravi jer telefon nikako ne moze znati kakvo je stanje jonosfere

on ocitava talas koji uhvati i na osnovu toga gadja koordinate

 

a i sto bi ispravljao ista ako pogodi 2 ista talasa, nebitno da li su na tacnoj poziciji ili oba pomerena 20 metara u levo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi vi stvarno izgleda ne razlikujete maksimalnu teorijsku tačnost u laboratorijskim uslovima koja sama po sebi može da pravi dovoljno velika odstupanja od greške u radu koja je još veca, pogotovo bez zemaljskih centrala.

Još jedna bitna stvar je ta što GPS koji se koristi u vojne svrhe i koji sam po sebi ima priličnu grešku da bi se mogao neko toliko pouzdati u rezultate(vidim da se neki kunu u tacnost i na decimalama) a kamoli civilni koji je namerno osakacen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ja u praksi nisam pronalazio neke velike greske u ocitavanju

da sam geometar pa da mi pola metra pravi razliku izmedju zadovoljnih seljaka i seljaka koji se jure sekirama po medji, bilo bi problema, ovako da li je 5 ili 10 metara pogresio gps mi nista ne znaci, a takodje nista krucijalno ni ne menja u ocitavanju brzine kretanja

svedoci smo da telefoni sa gps prijemnikom prilikom ocitavanje brzine skakucu +-1 ili 2kmh, sto je, moras se sloziti, totalno zanemarljivo

 

kao da mi je bitno da li se krecem 80 ili 81 ili da li mi je maksimalna brzina 162 ili 163

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

GPS sistem nije savrsen, a njegova preciznos je negde 3+ metara, sa vise od cetri satelita. Shodno tome, moguce je da oba grese, ali po nekom mom iskustvu sa merenjima, mislim da greske nisu linearne i da u nekom trenutku se pogode brzine, npr do 130 km /s me laze auto, a posle toga se gadja sa navigacijom. Takodje, GPS ne odredjuje vasu brzinu, vec sam uredjaj u kolima raznim proracunima koji i ne moraju da budu previse tacni, ali generalno tacniji su od sata :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrnjacka banja
  • Motocikl: Yamaha Super tenere 1200

Pozdrav 

Sinoc na autoputu krecem se brzinom 150 na tempomat i 150 mi pokazuje garmin gps i pratio me presretac I napisao kaznu i pustio snimak gde ja konstantno idem 159.9 na sat

Da sam išao 161 otisla bi mi dozvola ovako extra sam prosao 

Sta sada laze,meni sat i navigacija pokazuju 150 a njima 160 sta je problem

Promenio član igor r6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Bukvalno nikad nisam video da se poklapaju brzina na brzinometru u kolima i GPS, a tek ovo za presretača je zona sumraka.

 

Inače, GPS je naprecizniji pri konstantnoj brzini, i s obzirom da si vozio "na tempomat" trebalo bi da je vrlo precizan.

Svašta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

Bukvalno nikad nisam video da se poklapaju brzina na brzinometru u kolima i GPS, a tek ovo za presretača je zona sumraka.

 

Inače, GPS je naprecizniji pri konstantnoj brzini, i s obzirom da si vozio "na tempomat" trebalo bi da je vrlo precizan.

Svašta.

Negde sam cak i procitao da se km sat na vozilima i pravi da pokazuje 5km vise od stvarne brzine (sa fabrickim dimenzijama guma).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Nije 5km, već u procentima, i razlikuje se od vozila do vozila, ali i ja mislim da fabrički uvek pokazuje više od stvarne brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova

5% okvirno, ne 5kmh.

 

I da, tacno je. Namerno se bazdare na nesto vise.

 

Inace, kamioni, autobusi se bazdare precizno u +-1kmh rucno, radi se kod nas. Zbog tahografa i tih zajebancija, dok su meni apsolutno svi automobili i motori pokazivali vise u odnosu na GPS.

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Brzinomeri u kolima pokazuju više jer prilikom homologacije (znam zasigurno da je u svim zemljama Evrope i u Severnoj Americi, pa je verovatno svuda tako), mora da pokazuje tačnu brzinu ili manju, sa bilo kojom veličinom gume koja se može montirati na kola.

Samim tim, proizvođači ostavljaju dovoljno lufta.

 

Znam sigurno da je Toyota pre 10-tak godina imala tako baždaren brzinomer da je sa standardnim gumama pokazivao 9% više od tačne brzine. Poprilična razlika, ali s obzirom da na Hiluxa i Land Cruisera mogu da se montiraju mašala veće gume od standarnih, moralo se...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja