Jump to content

Moto Zajednica

yamaha yzf 600 thundercat

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: CBR 500f

Narode ne znam dali je ovo pravo mesto da ostavim ovu temu :zbunjen:

Ipak sam ja dete sa sela pa se slabo snalazim sa ovim forumima :lud:

 

Elem, svrbi me OPASNO yamaha yzf 600 thundercat Ali ja ne znam apsolutno nista o ovom motoru. Osim naravno standardnih podataka koji se nalaze po netu.

Motor mi se svidja *na oko* :ooo: I po nameni je od prilike to sto mi treba.

 

Ne poznajem nikog ko je imao ili je ima i dalje. Interesuju me stvari tipa, iskustva sa kvarovima, REALNA potrosnja, ponasanje u voynji po gradu i naa otvorenom. Jednostavno bih da imam malo jasniju sliku Sta ustvari kupujem i dali je TO TO :jee:

 

Svako misljenje nije na odmet, Unared hvala :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

Pozdrav,imas dosta pisanja na forumu , netu o njoj..ja ti ukratko mogu reci da je izuzetno povozan motor,moze da se vozi lagano a moze i da potegne kad treba,meni vise odgovara od neke hiljadarke...ja konkretno imam problem sa drugom brzinom,izbacuje mi u neutral pa je preskacem u voznji...najveci je problem skinuti menjac i to popraviti jer se mora otvarati ceo agregat...potrosnja zavisi od odvrtanja gasa na kratkim relacijama...otvoren put oko 5lit,grad moze koliko hoces od 5 do 10 lit.. :moto3: sve u svemu jedan vrlo zahvalan motor..pitaj jos nesto ako te zanima...pozz

 

fotografija1282resize.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: CBR 500f

Hvala Mihajlo, bas me to zanima. Na par(Stranih)oglasa sam nasao kao navedenu manu problem sa menjacem :(:(:( Koliko njih ustvari ima stvaran problem i sta se desava sa njima???

 

S obzirom da mi treba motor "MULTIPRAKTIK" :lol: Odnosno do posla svaki dan i za muvanje po gradu, da se provoza neka lepotica na njemu :hej: A i naravno da se vikendom malo izjurim sa ekipom

 

Zato mislim da je ovo pravi motor za mene. Od CBR polako ali sigurno odustajem samo zato sto je precenjena kod nas kao GOLF II 1.6 dizel. Nema smisla davati pola realne cene za ime

 

GSXF 97 pa na gore mi je brate ruzan kao lopov, jeste dobar ali... :bljak:

 

ZZR 600 Isto ok motor ali mi se ne svdja sedenje i sto je okretan kao autobus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

klasican problem sa menjacima kod vecine yamaha tog godista, najcesce druga, nije bas jeftina popravka. Motor dosta solidan za voznju i prilicno lep polozaj, daleko od cistog R-a, vise je F. Kod nas mu je malo jaca cena ali i dalje niza od honde cbr600f4. Mada i jedan i drugi model mogu da se nadju u odlicnom stanju u italiji do 1200e max, meni je cak pobegla jedna thundercat ispred nosa 2002god,odlicno stanje, 23.000km za 800e.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

Nadji neku koja nema problem sa menjacem i miran si...obicno od akanja se sjebe 2 brzina,ponekad i 3...nije to neki kvar ali trazi rasturanje celog motora da bi dosao do menjaca pa to retko ko i popravlja...ja cu moj sad na zimu srediti..tad sam to planirao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Poslednje 3-4 sezone vozim thundercat-a 2003.god, to je poslednja serija thundercat-a. Motor nije akan, nisam se izivljavao na njemu tako da sve brzine extra rade. Iuzetno je zahvalan moto sto se tice i putovanja i odrzavanja. Potrosnja, kao sto rece "Mihajlo Bg" na otvorenom 4.5 - 5 lit, u gradu malo veca 6-6.5, kad normalno vozis. Tako je napravljen da do 5.000 o/min ne cima sto omogucava lepu voznju po gradu i sl, a tek posle podivlja. Pre mesec dana sam isao na Alpe 4500km, suvozacica i ja, plus tri kofera od po 20ak kilograma, i tank torba oko 10kg, izdrzao je bez problema. Ona je nesto izmedju R-a i F-a, polozaj tela i ruku je prilagodjen putovanju, a zna da bude prilicno agresivna na gasu kad pozelis. Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: CBR 500f

Ma cena je manje bitna ako znas sta hoces a sta neneces da kupis. Meni je bitno ukupno stanje motora, ako bih ga kupovao u zamenu za moju CBR 500 verovatno bih pristao na komromis Za neki manji nedostatak.

 

E ali ako kupujem za kes mora da bude BUKVALNO SEDI I VOZI :zvizduk:

Postoji kod nas u kraju lik koji dovozi razne frankestajne iz IT ali sve do sada je bilo pakovano iz 2/3 u 1

ima thundercat 1997 plava u fabrickoj boji za 1600e carinjena. ali ne doteruje motor bez kapare. A ja nisam sisao vesla da kupujem motor bez da ga probam. tako da od tog pazara nema nista <_<

 

Ako se honda ne proda boze moj, kuicu yamahu ali za manji budzet i to je to...

 

Jos samo jedna stvar. Ako neko zna tacno sta se desava u menjacu jer sam ja AUTOmehanicar pa tako da bih verovatno to radio sam ukoliko dodje do neke kombinacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

Ne znam sta se desava u menjacu,nisam ni neki majstor..uglavnom meni su trazili 200-250e za ruke...sad sta sve treba menjati kad se otvori agregat i menjac nemam pojma...ja ga cepam bez 2 i ne pravi mi probleme jer ima elasticnu 3 brzinu...uglavnom se oseti ako se cimam po centru levo,desno kroz kratke ulice...isti takav problem sam imao i sa R1 98g ali sa 3 brzinom,na kraju sam je prodao tako i evo vozi se 3g bez problema,tj,bez 3 brzine...

 

evo 2 fotke 2 yamahice dok su dremale zimus..

post-25994-0-05964000-1347834118_thumb.jpg

post-25994-0-00393800-1347834142_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Dobar motor. Potrosnja prosek 5,5 l. Za 15000 km od kvarova samo termoprekidac za ventilator. Nisam imao problema sa tom famoznom drugom brzinom. Pravljen kao sport turing varijanta a ispao kao R. Nema "knedlu" a retko koji motor tih godina da ima potezanje od pocetka do kraja a da nema "knedlu" na nekim obrtajima. Izgled vise nego moderan za to godiste. Masine su uglavnom u odlicnom stanju. Kod mene na 6000 km potrosi 200 g ulja. Smeta mi sto ventilator pali na tik pred crveno ali tako je i na r6 a verovatno i na jos dosta motora. Za tu cenu tesko da ima pouzdanijeg motora a mogu da se nadju u odlicnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

Hajde kad je vec otvorena tema da pitam nesto mozda neko od vas zna..ima li negde neki tcat u delovima..trebaju mi neke plastikice...ja znam za onog na kupindu ali nema nesto mnogo delova,prodavao je komplet glavu,klipove,karike za oko 6000d....

 

to je ovaj.. http://www.kupindo.com/Clan/Gagitanja/SpisakPredmeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pozz

doslo je vreme da menjam gume pa bi stavio nesto sire nazad,sad imam 160/60...sta vi mislite? jel vozio neko sire nazad na t-catu?

 

zashto bi to radio? jer bolje izgleda? stavi fabriku i uzhivaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Video sam na t-catu 180/55. Moze da stane bez problema. Ja sam razmisljao da za narednu isto stavim siru. Fabricka 160 bas deluje mala u odnosu na velicinu motora. Neznam sta bi se dobilo a sta izgubilo u voznji sa sirom gumom( potrosnja, obaranje itd.). Mada uvek pomislim da je bolje sira guma fabrika bi je stavila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja imam 180-55, samo zato sto dosta bolje izgleda sa sirom gumom. Nije izgubio na upravljivosti, odlicno se snalazi po krivinama. Drug ima 190 pozadi, ali to mi je nekako previse siroko, jedva se uklopila pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja