Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 600V

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

posle male pauze, kratak izvestaj: -spaner stigao, CDI i regler posalo Josku, nabavio filter za ulje (do duse na njemu nigde nepise da ide na Hondu XL600v vec sve stoje neki kawe al valjda zna onaj sta prodaje sta je zasta), ulje gledam koje da uzmem kolko sam video pise da ide 20w50 i 10w40, isao bi pre na ovo gusce dok nevidim kakv ce da bude sa potrosnjom ulja.

E sad cekam da vidim sta ce da bude sa elektronikom, pa kad stigne sve da spakujem od jednom pa da vidim sta ce da kaze.

A da oprao sam agregat, samo sad nikako da ulje procuri negde, a nemogu ni da ga vozim posto mu fale delovi, tako do daljeng ce da bude cist :)

 

PS: jel zna neko gde da trazim desnu rucku za kocnicu , nova/polovna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

PS: jel zna neko gde da trazim desnu rucku za kocnicu , nova/polovna ?

 

www.louis.de oko 6e komad. Uzmi i za kvacilo pa neka ti stoji kao rezerva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

CDI ces morati da zaletujes,to moze pomoci i obicno,ALI NE UVEK,pomaze trajno i posle si miran ali opet AKO prepravis originalni drzac CDI-ova (recimo odseces komore,onda ih postavis jednu uz drugu i postavis da CDI-ovi leze na kant,kontra okrenutih konektora,ili da proseces dno nosaca da upadnu oko 1cm dublje unutra kako ih sediste ne bi dokrajicilo)!Ako imas opremu mozes to i sam da odradis,uputstvo imas ovde-> http://www.ta-deti.de/ta/knownproblems.html#blackbox

Ako ti ne radi tahometar onda je u pitanju onaj CDI na desnoj strani (kako sedis na motoru),mada negde kazu i da je levi ali nije,ili jeste ako gledas stojeci ispred motora! :)

Sto se tice kompresije i ventila,kompresija je fabricki oko 9.2:1 kako sam nasao na par mesta (http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_xl600v_86.htm kao i http://www.bikez.com/motorcycles/honda_xl_600_v_transalp_1987.php),tako da mozda nesto nije u redu sa tvojim mernim uredjajem ili on drugacije meri,ali ako je oko 9 to uopste nije lose,a jedan od pokazatelja stanja karika i ostalog"potrosnog materijala"je i potrosnja ulja,znaci meri na svakih 1000km i sve dok ne predje 1l na 1000km miran si (mnogo ali tako kazu da je do 1l prihvatljivo za te stare Transalp motore)!!

Ventile nasteluj,ili neko ko se razume bolje od tebe (ali lako je i na onom linku za popravku CDI-a ces i to naci) obavezno na 0.10mm i jedne i druge,na tim prvim motorima iz 87-e i nekima iz 88-e je ta vrednost dok je na svim posle toga 0.15 i 0.20,ali zavisi na koji manual si naleteo,za nas (posto odskora i ja imam isti motor) je 0.10 tacna vrednost!

Sto se ostalih fabrickih mana tice mozda bi mogao da razmislis o presvlacenju sedista kako bi ga ucinio nesto udobnijim i malo odigao i odvojio saputnika (ako ga cesto imas sa sobom ovo je bitno) jer ce ti se stalno penjati na glavu :) dok isto nije lose da,ako ga vec nema,napravis stitnik od blata za zadnji amortizer,iz nekog razloga nisu spustili zadnji branik do viljuske pa dosta blata i kamenja udara u amortizer,i to bi bilo to od onoga sto sam ja procitao i nesto vec i odradio kod mene,ako se setim jos neceg dodacu posle,pitaj i ti sve sto te zanima jer ovde ima ljudi koji duze imaju Transalpove od nas pa ce i oni rado pomoci!

Pozdrav 8)

 

sta znace godine iskustva sa lesevima, nisam jedini, te neki put ume da utesi ali i da frustruira..to care

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

He,he,mojne tako,ja NIJEDAN svoj prethodni motor nisam ovoliko izucio kao Transalp-a,i to ne zato sto je od sva 4 on dosao kod mene u najgorem stanju nego sto sam se zaljubio u njega jos na prvi pogled i to posebno u ove prve modele,sve posle 96-e nije to to,a ovo nisu (sve) moja iskustva,ali sam rado podelio to sa"sapatnikom"!! ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

He,he,mojne tako,ja NIJEDAN svoj prethodni motor nisam ovoliko izucio kao Transalp-a,i to ne zato sto je od sva 4 on dosao kod mene u najgorem stanju nego sto sam se zaljubio u njega jos na prvi pogled i to posebno u ove prve modele,sve posle 96-e nije to to,a ovo nisu (sve) moja iskustva,ali sam rado podelio to sa"sapatnikom"!! ;)

Pozdrav 8)

 

A sto mislis da model od 97 do 99 nije to to? Moze i neko drugi bas me zanima jer sam ja bas taj hteo da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

He he , svestan sam ja da je to krs ali sve to ima svoju cenu, jel relano u dobrom stanju takav motor kosta oko 2k eura, tako da za 1k i nemoze mnogo bolje, ali ideja je da ako moze da se u njega ulozi jos 1k eura i da se dobije pouzdan motor sa kojim znam sta sam uradio ona mi je to ok.

Ovih dana cu da ga otovrim pa ce da vidimo sta ce da kaze...:)

 

Podrzavam entuzijazam. Sa god treba od saveta, eventualno i servisna knjiga, javi na pp

Model je dobar ali kao isvaki ima svojih mana

-v tvin je pa klipnjace trpe malo vece udare

-lanci za svaki cilindar koji takodje umeju da lupaju, pa ih valja proveriti

-izlazna osovina na menjacu ume da zglajzne (to je jako glup kvar)

-primitivna elektronika sa cdi (capacitor discharge ignition) pa pri pregrevanju oce da se razletuje

-meke opruge prednje viljuske pa se motor posle 10 ak godina pobode ko dragster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Sta ste se odmah nasli licno uvredjeni sto mi 650-ke nisu"to to"(malo sam omasio godiste,bolje da sam rekao odmah da mislim na 650-ke,a slobodno mogu da prosirim to i na 700-ku),meni se ne svidjaju iz nekih mojih razloga,i izgledom i potrosnjom (negde sam procitao da za 650-ke trose 3/4 litra vise od 600-tki u proseku,nije mnogo ali je jos jedan - po meni) i po jos nekim sitnicama tako da... smanjite strasti! ;)

P.S.Aj da se udruzimo i ozivimo ovu temu na odgovarajuci nacin,da svaki kvar i popravku (ako je moguca bez dugogodisnjeg strucnjaka) detaljno opisemo,nisam to nigde nasao a imam par stvari koje bih popravio iil napravio (recimo crash bar) a uskoro i farbam svog ljubimca pa bih i ja dao svoj doprinos temi!?Normalno ne moramo samo da opisujemo popravke kvarova,i obicno odrzavanje motora bi puno znacilo,jos ako ima i poneka slika... miliiiiiina!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovaj je kod mene na motoru, tj stigao je sa njim...trebalo bi ga presmigralti i prefarbati, ali prvo da masina proradi a za ostalo cemo lako

 

th_DSC01357.jpg

th_DSC01356.jpg

th_DSC01353.jpg

th_DSC01351.jpg

th_DSC01350.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Motori su nam skoro kao blizanci,samo sto moj nema crash bar i prednji deo je u boljem stanju,ali tacke rdje oba imaju na rezervoaru,moj je imao i neke nalepnice pa kad sam njih skinuo ostao je lepak koji se"ulio"u farbu i sad apsolutno mora da padne farbanje,a lepo bi bilo da iscrtas crash bar sa pribliznim merama (ne mora bas u mm niti zakrivljenja bas u stepen) da znamo otprilike koliko materijala treba,koliko da bude udaljen od maske,dekla... mozes i rukom da nacrtas pa skeniras,samo da dobijemo malo detaljnije informacije???

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

On je bio i najpopularniji,nije bio ni skup,mislim oko 100 eura,ali vec neko vreme ga nema,pa zato kazem da bi mogli da nam nacrtate semu za kopiranje,jer ovi za 650-ke ne pasuju,moraju da se savijaju i doradjuju za ove nase 600-tke,a ako neko hoce i da proda svoj Givi (misli da mu nece trebati,ili preferira gradsku voznju) nek mi javi,rado bih posedovao jedan makar polovan!? ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

...na proljece lijepo sjednes na motor i na hrvatsko more, ja sam svoj kupio u Splitu proslo proljece, cijena je bila ako se dobro sjecam oko 50€.

za ono sto si mislio platiti put ti je djabe.  :D

...firma je piccilo racing, kontaktiraj ih, ja sam uzeo crash bar i poviseni vjetrobran i oboje su imali u skladistu bez cekanja...  ;)

http://www.yamaha-piccilo.hr/opci/givi.html

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Bas za ove nase 600-tke?Lepo bi bilo ako bi imalo za po 50 eura i jos ako bi slali u Srbiju,ali onaj link ti ne radi pa ne mogu to da proverim,u svakom slucaju ako neko hoce da nacrta semu,ili da proda svoj,nek se javi,koristice nam!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Skiciracu ti ja cim budem uterao motor u garazu, da mogu da pridjem svakom delu, ili cu da ga islikam sa svih strana pa samo da ti napisem dimenzije.

Nego gde bi mogao da kupim ove gume sto idu na stapove ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.
Nego gde bi mogao da kupim ove gume sto idu na stapove?

Ovde:

http://www.louis.de/_209a56c20a0106c4fc03b74f326ce4c48b/index.php?topic=search&searchterm=faltenbalg&cmd.x=0&cmd.y=0

 

I srecno sa poravkama. Imas najbolji motor na svetu  ;)

 

P.S. slike kresbarova zeljno ocekujemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok fala za link, nisam jos stigao da vidim za crash bar, obecavam da cu za vikend to da uradim, mada vidim da vec postoji tema sa sve slikama kako se radi, pa cu tamo da dodam

 

Ajd sad dalje da vas davim, primetio sam da mi kaplje voda sa pumpe za vodu, i to se skuplja na dnu izmedju poklopca i pumpe, pa sam skinuo odmastio, stavio silikona, vratio gumicu, ostavio preko noci da taj silikon se osusi i sutradan sipao vodu, medjutim opet kaplje, oko 5 kapi na dan :) e sad jel postojineki komplet gimica, semeriga da se kupi za reparaciju ili se menja pumpa ili ...nesto trece ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo nekih dimenzija rama, dosta je sam to grubo uradio, al jbga nikad nisam imao dobru ocenu iz TC-a ...

 

ram.jpg

ram1.jpg

 

Inace ram je  na najsirem mestu 54cm. Ako treba jos iz nekog ugla i jos neka dimenzija neka neko kaze.

 

Inace radovi nastavljni....

1. Puno hvala Joski popravio mi je CDI i sada motor radi na puna 2 cilindra.

2. Zameni sam spaner zandje glave, lupkanje se smanjilo...ali izglerda da ce morati i lanac (kako se on menja u kopletu sa lancanicima ili ? )

3. Zamenio ulje i filter (sipao sam Motul 20w50) da vidim kako ce da se ponasa sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja