Jump to content

Moto Zajednica

blokada ili sta vec

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Jel to pricas o loncu (1) ili o prigusivacu (2)?

U loncu ne bi trebalod a bude nista a u prigusivacu treba da imaju te cevcie i staklena vuna.

I ako imas (3) iseci tu cevcicu to je jos jedna od blokati.

 

Kod ortaka na TZR-u je bio kako levak u auspuhu (onom delu do cilindra) i to je bila blokada isto je i za mog TS-a.

post-8713-0-49363500-1349376154_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

ovo sto je oznaceno brojem 2 unutra imam neke cevcice a za staklenu vunu nisam siguran da li ima bar je ja nisam video a gledao sam unutra sa lampom

evo i slike mog auspuha

 

9E122716-D7B9-4941-AE9E-4988CBDEB0D6_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

a probacu da slikam i unura aupuh pa da vidis kako izgleda i o cemu pricam a za ovo za 3 nzm da li imam 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Lepo se vidi...da je auspuh (finale,prigusivac) u kurcu i POTPUNO ne odgovarajuci za tvoj motor, uopste za dvotaktni agregat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

O temi "auspuh na dvotaktim motorima" je pisano mnogo puta i ovde, ali i dalje ljudi, da ne kazem decaci imaju zelju da im se zujalice "bolje cuju" , "lepse izgledaju", itd...kasapeci nesto sto su ljudi u fabrikama mnogo puta preracunavali pre nego sto su ga uradili onako kakav originalno jeste.

Ja cu mozda malo da preteram, ali ne mnogo, da je napraviti auspuh za dvotaktni motor prilicno ozbiljan posao. Mnogo stvari treba uzeti u obzir, ali velika vecina ljudi o tome uopste ne razmislja.

Koliki je karburator, gde hoces da ti je maksimalna snaga, koliko hoces da se vrti i tako dalje i tako blize.

Pitanje je koliko zaista hoces da saznas prave stvari, a ne da slusas svakakve "majstore" i da pratis mode.

Na nasem jeziku nema nazalost literature o ovoj i raznim drugim problematikama...

Vec sam se prilicno zaleteo.....

Ja ti preporucujem da nadjes originalni polovan auspuh, dobro ga ocistis i montiras na motor...i onda umesto da se brines "koliko moze da razvije" da probas da nadjes svoj i limit motora. Da probas da ga vozis do kraja, da obaras u krivini do kolena, da kocis kasnije i otvaras gas ranije. Ova tvoja spravica je idealna za to. Zavrtati gas na ravnom moze svako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

druze ja ovaj auspuh nisam nista menjao takav sam motor kupio sa ovakvim auspuhom a predhoni vlasnik mi je rekao da je to takav auspuh od njega i da ni on nije menjao a i na samom auspuhu pise aprilia i ima neki seriski br samo je na kraju trebalo da bude uze ali izgleda je neko zavario ovaj siri deo

imam jos jedan problem sa ortomerom na motoru( otvorio sam novu temu ali niko se nejavlja) nece uvek da prati ortaje vec pokazuje sta on hoce tako da nemogu puno da ga izvukujem dok to ne sredim znam da u 3 patos gas ide 100km/h a u 6 130 km/h i nece dalje kada na tih 130 stisnem kvacilo obrtaji odu gore ali kao da ima nesto sto mu neda da ide vise kada sredim obrtomer reci cu vam tacno na koliko obrtaja koliko ide i u kojoj brzini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako je neko obratio paznju na onu gore sliku lepo se vidi da postoje dva tipa auspuha (fabricka).

 

Dalje tebi je fabricki karburator 28 a ne 34 koji je neophotan za postizanje vece brzine, ako hoces iole nesto da uradsi treba ti ta 34-vorka i onaj drugi rezonantni auspuh.

 

Na mom TS-u 28mm a to je kross...

 

Inace jel si se raspitao sa ljudima koji voze to godiste koliko njima ide i u kom su stanju po pitanju auspuha i karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: aprilia rs 125

gledao sam po oglasima ko ima isti motor ko ja isto godiste ista konjaza isti auspuh e za karburator nisam pitao ali ako je ista snaga onda je verovatno i karburator isti i njima uglavnom ide 160-170 e sad postoji mozda jedna caka a to je da oni mene lazu 1neznam.gif

ali kada krene losije vreme rasturicu motor ocistiti karburator podmazati sve sajle promeniti filter vazduha prednje plocice cackati malo rave ventil i ocistiti lamelni ventil mozda u auspuh pa cu videti kako ce onda raditi bicikl.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ti te lazu sa 28-osmicom nema sanse da ide toliko ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ja imam rs 125 2000god,

kada je bio standard kao tvoj isao je do 140 150kmh zavisi kako duva vetar :D

Kada sam mu skinuo prigusivac u auspuhu,stavio kn filter,34mm karb,presekao bridge na cdi-u tek onda je isao 160 170kmh.

Oni sto ti kazu da ide 170kmh standard lazu te sigurno!

 

PS:Moj je trosio kao suntav i posle 2 mesea je bio zreo za generalnu,ja sam mu vratio neke sitnice na standard kao sto je 28mm karb,smanjio potrosnju i produzio vek masine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja