Jump to content

Moto Zajednica

Srbija: 60,000 udesa godisnje

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Srbija je jedna od saobracajno najnebezbednijih zemalja u Evropi. Mozda vas ova informacija zacudi i mozda mislite da se preteruje ali nama koji zivimo u inostranstvu ovo je itekako poznato.  Naime, meni treba dan dva da se naviknem na voznju u Beogradu, kad vidim kako se nepostuju propisi cudim se kako ta brojka od 60 hiljada nije veca. 

Godisnje se izgubi preko 1000 ljudi u tim nesrecama od kojih su mnoge mogle biti izbegnute samo da se ljudi malo uozbilje. 

 

Evo i link:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=15&nav_category=12&nav_id=272328

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Nista to nije cudno.

U protekla dva dana u Svilajnackoj opstini je bilo 4 udesa, u kojima su dve osobe poginule na licu mesta, jedna u bolnici a tri teze povredjene!!! >:( >:(>:(

Nigde u Srbiji se ne postuju propisi.

Zalosno je ali je tako. :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Kod nas ti je moderno biti BUNTOVNIK( bez razloga).

I sto god vise krsis pravila (zakon) to si zasca faca, pa kako se boriti protiv toga.

I badava to sve sto vidimo sta se dogadja oko nas, kad vecina nas to ne gleda kao razlog za promenu dosadasnjeg ponasanja,nego kao nesto sto se desava onima koji nisu tako dobri vozaci kao mi. To se moze desiti tamo nekom, ali meni ne (ja sam od BOGA dan).

Kod mene skoro u Auto skoli dolazili iz SAT revije, pitaju sta to fali u obuci vozaca kad je ovoliko nesreca ?

Fali dosta toga (a narocito para), ali mi mozemo nekog nauciti da vozi, da odglumi vozaca koji ce poznavati i postovati propise i to je to.

40 casova, pa i 100 casova je previse malo da bi nekoga prevaspitali, kad je vec toliko godina vaspitavan u buntovnickom stilu, a proces izgradnje nove svesti je mnogo dugotrajniji i za to je potrebno mnogo nas da uticemo na vaspitanje, pocev od porodice, skole, drustva itd.

Mnogo nam jos treba. Do tada, 60.000. udesa. .....ebiga !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kod nas ti je moderno biti BUNTOVNIK( bez razloga).

I sto god vise krsis pravila (zakon) to si zasca faca, pa kako se boriti protiv toga.

I badava to sve sto vidimo sta se dogadja oko nas, kad vecina nas to ne gleda kao razlog za promenu dosadasnjeg ponasanja,nego kao nesto sto se desava onima koji nisu tako dobri vozaci kao mi. To se moze desiti tamo nekom, ali meni ne (ja sam od BOGA dan).

Kod mene skoro u Auto skoli dolazili iz SAT revije, pitaju sta to fali u obuci vozaca kad je ovoliko nesreca ?

Fali dosta toga (a narocito para), ali mi mozemo nekog nauciti da vozi, da odglumi vozaca koji ce poznavati i postovati propise i to je to.

40 casova, pa i 100 casova je previse malo da bi nekoga prevaspitali, kad je vec toliko godina vaspitavan u buntovnickom stilu, a proces izgradnje nove svesti je mnogo dugotrajniji i za to je potrebno mnogo nas da uticemo na vaspitanje, pocev od porodice, skole, drustva itd.

Mnogo nam jos treba. Do tada, 60.000. udesa. .....ebiga !

 

E,sto mi je zelja da provozam onog Alvirovica na motoru,njegovog sina moze neko drugi. Pa neka napise reportazu iz prve ruke,kako izgleda gledati ludacima u oci a da te pri tome ne stiti celicna karoserija.  Covek se uglavnom uhvatio putopisa, a neku ozbiljnu edukaciju niko na TV-u da pokrene. Mada,i to bi bilo od slabe koristi kada vozac to treba da dozivi,oseti,da zna kada treba sat da uradi....

Uzgred,kada ce kod nas da se uvedu  prilikom obuke simulirani uslovi (kisa,sneg,klizavo,voznja ,itd) voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

Uzgred,kada ce kod nas da se uvedu  prilikom obuke simulirani uslovi (kisa,sneg,klizavo,voznja ,itd) voznje?

 

cini mi se hitnijim da uvedu da nije dovoljno da imas 18 godina da bi od drzave dobio L tablice da se samoobucavas u saobracaju motorom bez ogranicenja KS....

 

ne mogu da se nacudim tome a saznao sam pre pola godine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Uzgred,kada ce kod nas da se uvedu  prilikom obuke simulirani uslovi (kisa,sneg,klizavo,voznja ,itd) voznje?

cini mi se hitnijim da uvedu da nije dovoljno da imas 18 godina da bi od drzave dobio L tablice da se samoobucavas u saobracaju motorom bez ogranicenja KS....
Piše se hitnije, a čita se jednostavnije, jeftinije, bezbolnije... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

u tom slucaju bi trebalo `cini mi se da je hitnije` ;)

 

a i ono sto sam napisao nije pogresno

 

pozdrav od diplomiranog filologa, doduse za engleski jezik i knjizevnost :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

"Uzgred, kad ce kod nas da se uvedu prilikom obuke simulirani uslovi (kisa,sneg, klizavo itd) voznje.

 

Pa dok je god cena obuke 15.000. din, necemo imati mogucnosti da ulazemo pare u neke dodatne napredne tehnike.

Ja ne znam kolko privatno se naplacuje cas matematike, engleskog i sl.gde se ulaganje svodi na eventualnu kupovinu olovke, ali kod nas u obuci gde ulazes hiljade eura u auto, gorivo, socijalno,penzijsko, plate za ljude,kirije, porezi itd.itd. jeda cas od 45 min. izlazi u proseku 375 din ( ima kod nas obuke cak od 10.000. pa do 20.000. ali sve ipod 15.000. je kao kupovina kineske kacige za voznju novog RR 1000), pa odakle ici na unapredjenje obuke.

 

Do tada, bicemo bolji od sveta, oni imaju simulirane uslove obuke, a kod nas cemo , ako kandidat zeli, rastegnuti 40 casova na 10 casova po godisnjem dobu, pa ce se umesto simulacije dobiti pravi uslovi za vezbu ( salim se naravno ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

nervira me strasno kad neki "najpametniji" prolaze na crveno!!! dokle vise?????  :o

Sve dok ne naidju na veceg od sebe. Takva fela iskljucivo se leci na takav nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

nervira me strasno kad neki "najpametniji" prolaze na crveno!!! dokle vise?????  :o

Sve dok ne naidju na veceg od sebe. Takva fela iskljucivo se leci na takav nacin.

 

Ali ja ne zelim da "ucestvujem" u njihovom dokazivanju  >:(  svi smo mi ucesnici u saobracaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

u tom slucaju bi trebalo `cini mi se da je hitnije` ;) a i ono sto sam napisao nije pogresno

pozdrav od diplomiranog filologa, doduse za engleski jezik i knjizevnost :)

...e moj diplomirani, kad bi se na faxu učilo čitanje izmedju redova... Ajd' probaj ponovo da ''pročitaš'', nebi li uvideo bilo kakvu konotaciju sem nepostojeće gramatičke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

nervira me strasno kad neki "najpametniji" prolaze na crveno!!! dokle vise?????  :o

Sve dok ne naidju na veceg od sebe. Takva fela iskljucivo se leci na takav nacin.

 

Ali ja ne zelim da "ucestvujem" u njihovom dokazivanju  >:(  svi smo mi ucesnici u saobracaju

A ko normalan zeli?  Kako se odbraniti od takvih? Pomolis se pre nego navuces kacigu i prekrstis--naravno.

Jesi li probala da trepuces ispred raskrsnice? Mozda se sazale na takve trepuse i ukoce??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

...e moj diplomirani, kad bi se na faxu učilo čitanje izmedju redova... Ajd' probaj ponovo da ''pročitaš'', nebi li uvideo bilo kakvu konotaciju sem nepostojeće gramatičke...

 

komsija sa filozofije? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

...e moj diplomirani, kad bi se na faxu učilo čitanje izmedju redova... Ajd' probaj ponovo da ''pročitaš'', nebi li uvideo bilo kakvu konotaciju sem nepostojeće gramatičke...

komsija sa filozofije? ;)
:D ;D :D ;D da, da... nesudjeni filozof, tragično zarobljen u telu (i delu) aviomehaničara... ;)

 

...ah udesi,

da ponovim onu nepopularnu, dokle god obuka za ''B'' kategoriju bude koštala 200E (bez teoretske nastave), znači da za tih 200E treba kupiti gorivo za 40 časova, platiti amortizaciju i popravke auta, platu i doprinos instruktora( ;D), zaradu vlasnika Auto-škole( ;D),300 ćevapa po saobraćajcu na dan polaganja ;D, bla bla poreze i razreze... dotle ćemo imati veliki procenat vozača koji pune cifru od 60,000 godišnje. Dokle god zakoni budu ovako zastareli, a čike u plavom ga selektivno (makar i delimično) sprovodile, dotle se ta cifra NEĆE smanjivati. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Pazite ni u Frankfurtu ili Rimu se nevozi nista bolje nego u Beogradu.I to sam se licno uverio.Pa mi je jasno otkud tako ponasanje u saobracaju kod nas.Samo mi nikad nece biti jasno zasto voze pun gas zaustavnom trakmo na auto putu.Jednom od mojih poseta Beogradu pre dve godne ili malo vise od toga.Clanovi ovog foruma (koje necu da imenujem jer nije to leto da se radi),pokupili su me motorima i otisli smo u posetu van Beograda nasem prijatelju koji je nesto bio bolestan.Na povratku smo prosli preko Gazele i tacno pred Sava Centar je bio zastoj .Svi ni pet ni sest su lepo nastavili da voze zaustavnom trakom. Ukljucujuci mog prijatelja kojem sam ja bio suvozac na motoru.Moram vam reci da mi nije bilo prijatno i da sam sam  ogledao kad ce neko da iskoci iz one kolone i da ode sve u lepu materinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

e moj ćaća, žuta traka je dobar dan kod nas. nisi video kad lik ode na obilaznicu koja nije završena (cela Srbija zna da nije završena), vozi suprotnim smerom i padne sa mosta koji, jelte, takođe nije završen. u bolnici dao intervju kao tužiće državu, indijanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Pored neadekvate obuke treba dodati i los vozni park. Na tehnickom prolaze auti koje u kulturnim zemljama ni otpadi ne bi kupili! Auto kojima od 4 tocka jedan koci i taj jedan ima celavu gumu a na sve 4 su nekada bile razlicite sare... i sve to pod izgovorom jbg, sirotinja ne moze da se vozi bolje! Al ta sirotinja ce sutradan unesreciti nekoga u saobracaju! Znam jer mi je brat od 7godina poginuo prosle godine od tehnicki neispravnog vozila i ni do dana danasnjeg se nista ne desava, niti je iko ispitao da li je vozilo bilo neispravno na tehnickom ili kasnije ili stavec... Policajci naprave zapisnik, predaju sudu gde se predmet kiseli u vlaznom ormaru dok ne dodje na red. Kad dodje na red procita u knjizi kolika je minimalna i maksimalna kazna za to, pogleda coveka u tuzne oci i odredi najmanju kaznu jer nije bilo namerno! Naravno da je namerno ako ti na tehnicki pregled poneses kilo brlje i prodjes isti, ako te mrzi da dolazis na kanal vec ti samo treba potvrda to je 2 kila brlje... Svi rade na sankcionisanju prekrsaja, niko ne radi na prevenciji a kazna i nije neka preventivna mera...

Ja sam kao mlad i neiskusan vozac izleteo s'puta, prevrtao auto, totalna steta. Znaci sam bio na putu, ugorzio samo moj zivot i dosla mi je kazna da platim taj i taj clan... i na kraju resenja pise da je ta kazna kao edukativna mera da lice ne bi cinilo takve prekrsaje ubuduce... Ja zguzvao ceo auto, skratio sebi zivot za 2 godine, ostao ziv usput totalisao auto i da mi edukativna mera bude 2.000din kazne... Da bi bila edukativna trebali su da mi traze 20.000din kazne pa kad nemam da platim odem lepo u zatvor na mesec i kusur dana... e to bi bila edukativna mera!!! (tad su jos marke bile i 2.000 je bilo vrednosti kao danas 5.000)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Postoji jedan elegantan način da se izbegne problem kršenja saobraćajnih pravila. Pre svega treba shvatiti da se saobraćaj u Srbiji kontroliše isključivo pomoću Saobraćajne Policije. Dakle postoje dva ljudska faktora u tom lancu. Imamo prekršioca i onoga ko treba da vidi prekršaj, da ga dokumentuje, da ga procesuira i da prebaci nadležnost na sudove, koji to opet treba da procesuiraju i da organizuju ročišta i to uglavnom traje u nedogled. Kako je nemoguće da vozače, odnosno prekršioce zamnimo mašinama, logično je da Saobraćajnu Policiju treba opremiti savremenijim uređajima za kontrolu saobraćaja. Prvo treba uvesti kazne za svaku prljavu tablicu. Srbima je trebalo 10 godna da nauče da se vezuju, ali su na kraju ipak naučili jer se kazna naplaćivala na licu mesta. Treba napraviti nformacioni sistem koji bi bio povezan sa bazom podataka o registrovanim vozilima. Napraviš logiku:

- Radar na banedri.

- Čitač tablica na radaru.

If Radar = više nego dozvoljeno (ili If Vožnja po žutoj traci, ili If Nije se zaustavio na Stop ili Ff prošao na crveno)

Than Čitač Tablica fotografiše

If Čitač tablica fotografiše

Than pošalji uplatnicu i fotografiju onome na koga se vodi vozilo

If postoji neplaćena uplatnica

Than Ne možeš da registruješ vozilo

If Čitač tablica vidi neregistrovano vozilo

Than Javi Saobraćajcu da oduzme vozilo dok se ne plate računi.

 

Izuzmi što veći broj činioca koji mogu sami da odlučuju u saobraćaju, i dobijaš pun budžet koji će služiti da se umanje takse pri registraciji, manje korupcije (koja inačene postoji ali je ja pominjem  ;D) i sistem koji će sebe da isplati u prvoj godini rada. Treba samo neko da odluči. Da ne pominjem da godišnje imamo 59.000 ljudi koji će paziti tamo gde nisu. 1000 bi sigurno pazilo da su znali da će poginuti u saobraćaju.

 

Do tada, samo polako.

 

najzli

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Malo ste dirnuli u moj fah, pa rekoh da se opet ja javim.

U poslednje vreme, kad god se bilo koja saobracajka desi, na svim medijima se prica da je obuka kriva, predpostavljam da se tako vrsi medijski pritisak da se donosenje novog zakona ubrza i da sto pre prodje i ono dobro i lose sto taj zakon donosi.

Nije tacno da je obuka u auto skolama losa, bar ne u VECINI  skola koje se stvarno trude.

Mi stvarno, spram nasih mogucnosti, naucimo kandidata nekim osnovama u baratanju kolima, kao i ponasanju u saobracaju i saobracajnim pravilima.

Ali tu se nas uticaj na vozaca zavrsava.

Mi smo samo na momenat prekinuli njegovo vaspitavanje, uticaj porodice, skole, okruzenja, pokazali mu kako ustvari treba da razmislja i kako da se pravilno u saobracaju ponasa. Najcesce oni to iskoriste kako bi na polaganju pokazali da sve to znaju i tako dobili Vozacku dozvolu.

Posle toga opet se vracaju na stari put, jer niti su ranije imali izgradjenu svest o tome kolko je vazno postovati propise, niti se posle polozenog ispita i dobijene vozacke dozvole nastavi sa daljom izgradnjom njihove saobracajne kulture ( pa makar to bilo i sa kaznama ).

Onog trenutka kad niko ne bude hteo da sedne u tehnicki neispravno vozilo( a ne da smuva tehnicki pregled),kad nas ni na silu ne budu mogli naterati da ne propustimo pesaka na pesackom( a kamoli da prodjemo na crveno), pocece da se smanjuje cifra od 60.000.udesa.

Najzli, pa nisu zemlje sa vecom saobracajnom kulturom od nase oduvekm imale kamere, radare, kompjutere a nisu imali tih 60.000.

Nije stvar u tehnici, stvar je u dugotrpnoj izgradnji saobracajne kulture, kao i ukupnom nacinu ponasanja i zivljenja.

Ako ustanes ujutru pola sata ranije i krenes na posao na vreme, neces imati potrebu da juris iz trake u traku sa 100 km/h kroz grad da ne bi zakasnio na posao.

Ako znas da te rodjak, komsija ili cak jedna crvena novcanica, nece spasiti od placanja vece kazne ili oduzimanja dozvole, malo ces se teze odlucivati na rizicnu voznju i krsenje propisa.

Dok god drustvo ne smisli neki nacin da nas silom(kad ne moze drugacije) promeni, ostaje nam, ako stvarno zelimo da se ova cifra od 60.000. smanji, da pocnemo sami sebe pozitivno da menjamo i pokusamo uticati i na ljude iz naseg okruzenja.

Mali caco,ovde  ZUTA TRAKA sluzi da pre drugih, koji su glupi i cekaju, stignes na odrediste.

Niko ovde ne ide u mislima dalje. Sta ako nekom ne daj boze pozli na sred Gazele, sta ako se desi neka teza saobracajka, a Zuta traka je zauzeta, kojim to avionom ce Hitna pomoc da stigne.Kod nas nema crnih misli, mi vozimo neispravna kola, motore, prolazimo kroz crveno zato jer smo sigurni da to nikome nece naneti zlo. Mozda kad bi poceli malo negativnije gledati...., mozda kad bi nas neko razuverio da smo svi rodjeni pod sretnom zvezdom, mozda...

 

Nadam se da vas nisam udavio, ali ova tema me uvek dotakne malo vise.

Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

jasminko je u pravu, najveći problem je naš mentalitet i sistem vrednosti koji se naravno ne uči u auto školi.

 

i najzli ima pravo, jer bi nas upravo takve mere (dosta efikasnije od sadašnjih) malo dovele do reda.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Jasminko, nisu te države imale te kamere, ali bi kod nas baš dobro došle :) Da bi se došlo do uređenog sistema, svako ima svoj put, nekima trnovit i dugačak, nekima naizgled lak. Nekima te kamere služe da se sindikati policije ne žale što Saobraćajci moraju da čuče po snegu jureći one koji krše propise, a kod nas bi služile jer ih ni striko ni babo, ni hiljadarka ne mogu izmoliti da ne pošalju kaznu.

 

najzli

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Najzli,dok sam pisao ovo gore zaboravih da kazem da si u pravu, nego sam isao na glavni problem, a to smo mi sami.

Normalno, ako pocnemo prevaspitavanje putem kazni, kao najnepopularniji nacin, sve sto bi doprinelo odstranjivanju uticaja rodjaka, komsija i hiljadarki ispod ruke, dobro bi doslo, a pogotovo kamere u vidu nepristrasnog svedoka, onda nema izvlacenja.

Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Kamera + radar na svakih kilometar-dva autoputa, naseljenih mesta, kod škola, bolnica...  I kao u Sidneju, prosečan porodičan auto ima oko 250KS iz 4000ccm u V6 rasporedu i svi fino djiraju 90-110km/h u zavisnosti od ograničenja. Popiješ preko crte, godinu dana zabrane bez mame i tate! Potpišeš auto na semaforu, 500 dolara na licu mesta ili 1000 kod sudije! KAmere na svakom semaforu, radari na svakom drugom pa izvolte ljudi i 600KS vozajte naokolo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja