Jump to content

Moto Zajednica

HONDA VF750c magna koliko troši??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Za koji dan idem da probam Hondu magnu. Model RC43, '95godište.

Ima li neko konkretnog iskustva sa potrošnjom ovog modela. Nešto sam čitao po netu ali bih volio čuti iskustvo nekoga ko je vozi(o).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Vozim Magnu vf750c 2000to godiste,vec par godina.Potrosnja ide od 4,5 do 7 l,pa cak i vise,zavisno kako ga teras,jer motor moze da se vozi penzionerski lagano ali i da grize ko pravi sportas.Svejedno,izvanredno podnosi svaki stil voznje.Da ne bude sad svaki ciga svoga konja hvali,ali motor je stvarno poseban...pozdrav.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Vozim Magnu vf750c 2000to godiste,vec par godina.Potrosnja ide od 4,5 do 7 l,pa cak i vise,zavisno kako ga teras,jer motor moze da se vozi penzionerski lagano ali i da grize ko pravi sportas.Svejedno,izvanredno podnosi svaki stil voznje.Da ne bude sad svaki ciga svoga konja hvali,ali motor je stvarno poseban...pozdrav.:moto3:

 

Ima li nešto na šta bih posebno trebao obratiti pažnju prilikom gledanja i probe motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pa recimo da motor ravnomerno radi,da ne preskace,jer ima cetiri karburatora i nije bas jednostavno da se sinhronizuje sve kako treba.Naravno,da je motor suv,da ne vlazi na dihtunzima,i sve ostalo sto se gleda kao i kod svake kupovine.Malo je redak model na ovim prostorima,pa je nabavka delova komplikovanija.Inace veoma izdrzljive masine na kojima su otklonjeni svi nedostatci sa prethodnih generacija VF.Rado se vrti i do 9000 obrtaja sto nijedan drugi coper-kruzer nema.Pripazi na kocenje,ima samo jedan disk napred i dobos pozadi,pa slabije koci od savremenih motora,ali je to model iz 94te,pa ne iznenadjuje,ali ipak,ima 88KS,sto nije malo.Zelim ti srece prilikom kupovine,neces se pokajati u vezi izbora modela,ako je primerak solidno ocuvan.Slobodno pitaj sta te interesuje s tim u vezi,i ako sve bude ok posalji neku sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Evo link za taj motor:

http://www.pik.ba/artikal/2988578/honda-magna/

 

Sa slika vidim da mu retrovizori i far nisu originalni. Ja bih volio da su fabrički,

ostalo mi djeluje OK. U BiH ima mnogo više starijih modela iz 80-ih godina.

Inače ja nisam ljubitelj brze vožnje a skapirao sam da sa jednim diskom i dobošom nazad

ne treba očekivati neko naročito kočenje.

Cijena je 6900 maraka što je cca 3950 evra ali se nadsam da se možre spustiti.

Vidjećemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Ovaj na slikama sa linka deluje sasvim ok,jeste da ima dva diska,sto je samo plus,i izgleda da je uvuz iz amerike,moje subjektivno misljenje.Oni tamo imaju mogucnosti i novca za raznorazne prerade i ostale dzirlo trakatancije,aftermarket trziste im je ogromno i lako dostupno.Sve u svemu,dva diska npred-plus,viljuska je kolko vidim standardna,ali prednji blatobran nije,a ima i onaj stabilizator na teleskopima,opet dobra stvar,ako nije samo drzac blatobrana.E sad ti retrovizori,ko da su sa nekog starog skutera,boze moj,zamenis lako i nije skupo.Dupli prednji far,stvar ukusa,a i to se lako zameni.Rese,kozice na rucicama i katadiopteri,po meni spada u dzirlo ikonografiju,po volji se stavlja ali i skida.Isto i vetrobran,ali moze i da bude od koristi ponekad,zavisi i od tvoje visine,a moze i da smeta.Kako izgleda je opet stvar ukusa.Na zadnjem kraju ima izgleda solidne bisage,taj naslon za ledja suvozaca i nosac za torbu koji se mozda cak i skida posebno sto su vec sasvim upotrebljivi delovi dodatne opreme.Napred mu fali jedan od satova,dali brzinomer ili obrtometar ne vidi se,ali treba da budu dva.Hromirani delovi su u dobrom stanju,nisu oljusteni ili matirani.Sve u svemu deluje kao uscuvan motor za to godiste.Probaj na kocenju sa prednjom dali vuce na neku stranu,mada ne bi trebalo,i dali su oba diska ravnomerno potrosena.Ne znam za trziste kod vas,dali vredi za te pare,to moras sam da procenis,svakako je kao model poseban,i ide ko blesav.Ako je model sa americkog trzista videces po tome ako mu budu upaljeni prednji migavci,kao poziciona svetla,na kontaktu,zajedno sa oborenim svetlom.Nadam se da ti je ovo moje pisanije od neke pomoci pri odluci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Evo jos jedna slika za poredjenje,mada i na mojoj ima nekih prerada,ali nista bitno u mehanickom smislu kao dupli disk,sto je opet po meni super stvar i nije bas ni jeftin zahvat.

post-21258-0-87458100-1346530857_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Svaka čast i hvala za sugestije.

Za par dana idem u Kladanj da ga probam. E da, ako ga kupim resice sa ručica

svakako skidam ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Javi sta je bilo,malo je tih motora na ovim prostorima,a i sire nisu bas cesta pojava.Bas me zanima kakvi su utisci kad ga probas a mozda i kupis ako je srece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Juče sam išao da pogledam i probam motor. Vratio sam se jako razočaran... iz dva razloga.

Prvi je što je motor samo na izgled u dobrom stanju. Bio mu je lupan prednji dio pa mu je stavljena viljuška i pradnji točak od nekog R motora, odatle mu ona dva diska naprijed (koji btw ne koče), fale mu instrumenti, plastični dioispod rezervoara gdje stoji vazd filter ili ja to neki air box je tako loše skrpljen i silikoniran da je to strašno. Strašan je bio i sudar koji je imao jer se čak dobro vide i oštećenja rama kod sjedišta. I na kraju šlag na tortu je bio kad sam ga upalio i shvatio da su mu povađeni prigušivači iz sva četiri auspuha (što je prodavca činilo naročito ponosnim?!).

Uz jezivu buku tokom vožnje, pucanje prilikom oduzimanja gasa itd. sam shvato da ovaj motor, kad je u iole

normalnom stanju, ide kao kao zvijer i strašno mi je žao što nisam bio u prilici da uživam u mogućnostima koje ova mašina može da pruži.

O cijeni nisam htio ni da razgovaram, zahvalio sam se čovjeku i otišao.

Drugi razlog mog razočarenja je ovakav tip ljudi na koje nailazim dok tražim motor. Tokom telefonskog

dogovaranja da dođem da vidim motor dobijem informaciju da je k'o lampa; k'o čaša; bez banke ulaganja itd.

Kad dođem i vidim uhvati me muka zbog izgubljenog dana, drndanja po vrućem danu, uzaludne kilometraže i osjećaja da me neko pravi budalom.

Kako stvari stoje vjerovatno ću da uvezem polovan motor sa zapada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Steta.A na slikama izgleda OK.Verovatno je imao ceoni udarac kad je uvijanje rama doslo cak do sedista.Ispod rezervara mu je kuciste filtera za vazduh,koje je valjda bilo polomljeno pri udarcu i savijanju trougla kod viljuski.Nemoj da klones duhom,sad je kraj sezone pa ce i cene da se slegnu ;) ,pa ces nesto vec naci.Ima magni i po Evropi,na mobile.de se vrte primerci od oko 3000 ojrica pa gore,pa ako zelis motor koji izgleda ko kruzer a ide ko sportas,ovaj model je prava stvar. Zelim ti da nadjes sebi motor sto pre pa neka je i MAGNA :moto3: .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Juče sam išao da pogledam i probam motor. Vratio sam se jako razočaran... iz dva razloga.

Prvi je što je motor samo na izgled u dobrom stanju. Bio mu je lupan prednji dio pa mu je stavljena viljuška i pradnji točak od nekog R motora, odatle mu ona dva diska naprijed (koji btw ne koče), fale mu instrumenti, plastični dioispod rezervoara gdje stoji vazd filter ili ja to neki air box je tako loše skrpljen i silikoniran da je to strašno. Strašan je bio i sudar koji je imao jer se čak dobro vide i oštećenja rama kod sjedišta. I na kraju šlag na tortu je bio kad sam ga upalio i shvatio da su mu povađeni prigušivači iz sva četiri auspuha (što je prodavca činilo naročito ponosnim?!).

Uz jezivu buku tokom vožnje, pucanje prilikom oduzimanja gasa itd. sam shvato da ovaj motor, kad je u iole

normalnom stanju, ide kao kao zvijer i strašno mi je žao što nisam bio u prilici da uživam u mogućnostima koje ova mašina može da pruži.

O cijeni nisam htio ni da razgovaram, zahvalio sam se čovjeku i otišao.

Drugi razlog mog razočarenja je ovakav tip ljudi na koje nailazim dok tražim motor. Tokom telefonskog

dogovaranja da dođem da vidim motor dobijem informaciju da je k'o lampa; k'o čaša; bez banke ulaganja itd.

Kad dođem i vidim uhvati me muka zbog izgubljenog dana, drndanja po vrućem danu, uzaludne kilometraže i osjećaja da me neko pravi budalom.

Kako stvari stoje vjerovatno ću da uvezem polovan motor sa zapada.

 

Ako ti je za utjehu i ja sam u subotu isao kod onog "baksuza" u Brcko da gledam motore i vidio brdo krsa... 1hmm.gif Ne mogu da svatim kako ljudi mogu da neto izloze na prodaju za debele novce, motocikle koji su ( vecina ) bili lupani,pa im jos zmigavci ljepljeni izolir trakom,fale nogostupi vozaca,a plastike ( vjetrobrani ) i blatobrani "landaraju" nepritgnuti,jer su "zabice" popucale ili fale sharafi,a da ne pricam da prednji tocak nije ni blizu u vinklu sa trokutovima i upravljacem. :zbunjen: Strasno! 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Honda Magna VF750C

Ne znam je li Guliver odustao od Magni, evo nekih mojih iskustava. Sori, malo kasnim sa postom, ali šta se može.

 

Svoju curicu vozam već dvije godine. Mijenjao sam je za Suzukija VX800 i nisam se nimalo pokajao. Dakle, kao što neko ranije reče potrošnja varira od stiskanja gasa, ali potrošnju nisam nikad spustio ispod 4 l na stoju. Magna vrti i do 9000 obrtaja kada joj počinje crveno i primjetio sam da je puno upravljivija ako se vrti iznad 4000 obrtaja. Jednostavno traži gas. Ponekad se iznenade trkači po gradu kad im jedan kruzer parira u uličnim trkama, ali to radim urijetko, eto samo ponekad kad se malo uskurčim :D. Snaga dobro dođe kod preticanja, tu stvarno nema pardona. Kod mene je američka verzija i ima puno "custom" -a na njoj, kao Mustang sjedala, Jardine auspuh ... Jardine daje fenomenalan zvuk koji oduševljava kad ga tek upališ i voziš po gradu, ali iskreno nakon nekih sto kilometara počinje da otiče glava od zvuka :) To je doduše znak da je vakat malo odmoriti cca Jablanica, janjetinja, teletina i tako ti specijaliteti :D

 

Problem je rijetkost ovakvih motora na našim prostorima pa tako i problem za dijelove ili aftermarket džiže midže. Ali ko nešto voli za to se i snađe, tako da uveliko radi E-bay, wemoto.com i tako te online stranice. Ovdje u Sarajevu je posebno teško za dijelove i ondje gdje ima pofino dodaju na neku već ionako visoku cijenu.

 

Napomenuću još da sam ja pokrupan mamlaz i da Magna ne izgleda nimalo mala niti nejaka.

 

Sve u svemu podržavam kupovinu Magne, budi osmijeh na licu, ali uvijek :)

 

P.S. Da li zbog custom auspuha ili zbog nečeg drugog moja Magnica poprduje opasno kad koči motorom. Negdje mi neko reče da to tako ameri namjerno prave, njima se ko eto to sviđa, ali kad se vozimo u koloni, više je pravilo postalo da ja zadnji vozim, neće niko iza mene :D

 

Prilog i slikice:

 

post-15074-0-56224200-1375447321_thumb.jpg

post-15074-0-66295000-1375447332_thumb.jpg

post-15074-0-76593000-1375447340_thumb.jpg

post-15074-0-51690600-1375447353_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pozdrav kolezi iz Sarajeva. Da dodam moje iskustvo o potrosnji od proslomesecnog kruga od 1470km.post-21258-0-72283700-1375480495_thumb.pngSa sve saputnicom (nas dvoje zajedno cca 140 kg) i maksimalnim brojem torbi sto moze da stane na motor.post-21258-0-17498600-1375481641_thumb.jpg Put je bio raznih konfiguracija a max brzina do 140-150km/h.Potrosnja me na kraju izasla 5l/100km.Jedino sto sam vozio smirenije,bez naglih ubrzanja i kocenja,iz razumljivih razloga.Ispade da Magni nije bitno toliko opterecenje koliko stil voznje za potrosnju,posto sam vecu potrsnju imao na nekim voznjama kad sam bio sam pa sam vozio malo ostrije. Na pr.,kad smo isli u K.Mitrovicu,jurcali smo u grupi sa Intruderom 1800 i TDM 850,put preko Leskovca,Prokuplje,pa na Rasku preko Kopaonika,izaslo mi 6l/100km,malo auto put,vise lokalni putevi,ali znatno zustrija voznja,i eto vece potrosnje.Ali nije ni bitno,kad je motor u stanju da se nosi i sa ozbiljno jacim masinama,pa i oni potrose otprilike isto. Sve u svemu,motor koji bih preporucio svakome osim,mozda,pocetnicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Već nekoliko mjeseci vozim Yamahu Fejzer 600s. Kupovina fejzera mi je bila neki racionalan izbor i kalkulisanje.

Što se tiče Magne, objesnio sam to u ovoj temi par postova ranije. Sve u svemu žao mi je što ne vozim magnu ali ono zaista nije bio motor za kupovinu. I sad, s' vremena na vrijeme, odem na oglase i pogledam je, stoji i dalje i nije prodata. Vjerovatno ljudi dođu, vide i odu.

Za kolegu ,,Samog Vraga'' da kažem da u Tuzli postoji ekipa koja vozi Magne i da do njih možaš doći preko Seje iz Odisej moto šopa ili Mc Aces of Spades.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Honda Magna VF750C

Hvala lijepo boki.64, lijep pozdrav tebi i kolegama zorebre i Guliveru. Hvala Guliveru na informaciji za Tuzlake, svakako ću se uvezati s njima. Drago mi je da vozaš motor. Bitno je da je vjetar u kosi, koji najčešće mami osmjeh na lice :) Ako te točak nanese u Sarajevo, obavezno se javi da kafenišemo ;) Svakako poziv važi za svu raju dobre volje :)

 

Kolega zorebre, ja sam par puta imao suvozača sa sobom i mogu ti reći da se potrošnja osjetno povećala, doduše bila je pretežno gradska vožnja i brdo gore-dolje. Znam da sam u prosjeku prelazio 109 milja s jednim rezervoarom goriva (10 l), a sa saputnikom to je bilo ispod 100 milja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Jos malo o potrosnji. Verujem da po gradu sa saputnikom trosi primetno vise jer ko ce da broji kolko puta stanes I krenes iz mesta,a jos opterecen. Ja licno,po gradu skoro pa da I ne vozim,ni sam,jedino dok izadjem iz grada,a I to je par ulica. Po gradu teram skuter.Nego da se vratimo na temu,ja sam u proslom postu opisao svoje iskustvo I merenje,s tim da je veoma bitno da sam tokom celog puta vrlo malo vozio po gradovima,vozio sam smireno,ne I sporo,ali recimo nisam ubrzavao kako sam mogao I izbegavao kocenje kolko je to bilo moguce,usporavao mnogo ranije nego obicno,sve u cilju komfora mojoj saputnici -_- . I na kraju sam dobio potrosnju pod opterecenjem manju nego kad sam vozio sam ili sa par kolega,bez tereta ali mnogo ostrija voznja. Inace I meni je magicna granica oko tih 110milja do rezerve,vise-manje,ali veruj mi desavalo se da ne prodjem ni 100milja a da suvozac nije ni pogledao motor a kamoli se vozio. Na kraju krajeva,nek' trosi kolko oce sve dok ide ko sto ide,a bogami,ide. Kolegi Guliveru:cestitam na makini,kao sto si rekao,veoma racionalan izbor,i odlican motor. Pozdrav svima :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Već nekoliko mjeseci vozim Yamahu Fejzer 600s. Kupovina fejzera mi je bila neki racionalan izbor i kalkulisanje.

Što se tiče Magne, objesnio sam to u ovoj temi par postova ranije. Sve u svemu žao mi je što ne vozim magnu ali ono zaista nije bio motor za kupovinu. I sad, s' vremena na vrijeme, odem na oglase i pogledam je, stoji i dalje i nije prodata. Vjerovatno ljudi dođu, vide i odu.

Za kolegu ,,Samog Vraga'' da kažem da u Tuzli postoji ekipa koja vozi Magne i da do njih možaš doći preko Seje iz Odisej moto šopa ili Mc Aces of Spades.

 

Prijatelj je bio zapeo bas za tu magnu i jedva sam ga odgovorio. Forum je nekad prava stvar :zdravo:. Inace i sam sam ljubitelj hondinih V4 masina pa tako i magne.

 

Vraze motor je ko bombona, puno sretnih kilometara :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja