Jump to content

Moto Zajednica

Promena motora, RR nije vise za mene...

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F

[quote name=Mačak - BuckoBas :)' timestamp='1345760888' post='1357656]

Bmw iako sam fan njihovih cetvorotockasa mi nije za motore iako sam par puta bio blizu kupovine....

 

Mnogo ih riknjava u mojoj okolini a i malo sire pa mi isti ne uliva poverenje...

 

Recimo prijatelj mi u cro ima veliku slep firmu i ugovore sa adac i slicnima i kad sam tamo leti, a i on sam kaze, od motora najvise bmw i kad je bio neki harley skup i ppneki KTM

 

Kad dodjem kuci okacicu sliku bas taj bmw sto spominju u prethodbim posyovima na 30 i kusur hiljada se raspao kardan i covek ostade na moru bez motora :(

Pa 90% stranaca u Hrvatsku dolazi na bmw motorima, bilo bi malo cudno da im se najvise kvari VFR 1200 :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

ja bi uzeo VFR-a..neki dan prijatelj kupio i probao..moj VTR ide na prodaju i najvjerovatnije kupujem VFR-a..mene je pravo iznenadio..

 

moj prijedlog def VFR

 

 

 

Gosn GIle je fino naglasio da ga ne zanima "moj glas ide VFR-u" bez obrazlozenja, a i mene bas zagolica radoznalost sta to ima VFR da ponudi vlasniku jednog VTR-a???

(nisi napisao kojeg VTR-a vozis, ali na avataru je sp, pa ako je taj, onda tim prije).

 

 

 

ja avatru jeste SP al nije nego je F..prvu sliku koju sam nasao tu sam stavio..sa SP-om se ne moze porediti..to da razjasnimo..

 

 

ja sam sa VTR-om za ovu sezonu presao 12000 i ja sam prezadovoljan..ima snage kad ti treba i lijepo ide..

 

al kad sam sjeo VFR-a i probao jednostavno mene odusevio..

 

meni je jednostavno sjeo..prelojepo izgleda,polozaj sjedenja zato sto je volan dignut..a i lijepo ide..

 

neki dan isao gledao jednog i def dolazi u moje vlasnistvo..fali jos mlo novaca al valjda ce se prikupiti prije nego sto se proda..

 

ovo je samo moje misljenje..mozda se neko nece sloziti al jednostavno mene je motor iznenadio..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Pratim temu i ja trazim neki putni sa istim kapitalom kao i Gille. Jer si razmisljao za neki uvoz iz Slovenije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5538 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja isto mislim da treba ozbiljno da razmislis o TDM 900, uklapa ti se u cenu, odlicno ide, nosi gomilu prtljaga i super je udoban. Pored toga sto pruza skoro sve kao i konkurenti koji su u izboru, laksi je za upotrebu u lokalu tipa skocim onde, skocim ovde i sl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

VFR800 ili FZ1. Nista lepse. Nista bolje :)

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Da se priključim temi,

 

spisak motora koje sam vozilo

CBR 1000F, vrhunski motor za vožnju u dvoje osim za BG i NS, nešto sa 300 kg ne podnosi grad, ide do 280 km/h provereno po potrebi, za vožnju do Kine i nazad savršeno u dvoje, kada mi bude momenat kupiću ga ponovo, potrošnja u BG bliže 9 na otvorenom na 140-150 oko 6l.

Na 200 km sa flip up kacigom podignutom može slobodno da se rezgovara bez ikakvih problema.

 

MONSTER 600, ništa, to te ne zanima.

 

Kawa ZX9 - rođen za ludovanje, previše agresivan, ništa od toga toši ko blesav.

 

R1 - voziš nešto slično jasno ti je zašto menjaš.

 

Z 1000, 2005 god kao sa slike, trenutno ga posedujem i ne žurim da prodam, ima sve karakteristike kao R-ovi što se tiče ubrzanja bez dodatnih računaljki isl, a glupo bi bilo i ugrađivati takve stvari kad nema šta da te zaštiti od vetra a dobio bi ubrzanje bolje za 0,2 sec, ništa specijalno.

Neće brže od 250, a preko 190 me ubi vetar.

Odličan za kraće vožnje do 300km., za jednu osobu, i to da staneš zapališ jednu i nastaviš još 300km bez opterećenja na bilo kojem delu tela.

Što se tiče vožnje u dvoje dobar do 100km. posle toga zna da bude naporan, treba praviti pauzu.

 

Nadam se da ti je ovo pomoglo u odluci.

A da hiljadarka je prava mera, zaboravi sve manje od toga.

 

I ne bi bilo loše neko ko ima Busu da da svoje mišljenje, ali iskreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2469 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Ja isto mislim da treba ozbiljno da razmislis o TDM 900, uklapa ti se u cenu, odlicno ide, nosi gomilu prtljaga i super je udoban. Pored toga sto pruza skoro sve kao i konkurenti koji su u izboru, laksi je za upotrebu u lokalu tipa skocim onde, skocim ovde i sl.

 

Ni to nije losa ideja doktore. Neznas jel onaj noviji TDm 99-00 ima injection ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5538 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bas kao sto ti Igor rece.

Ako budes bio u prilici probaj TDM 900...iznenadices se. Obrati paznju na kocnice, lezanje u krivini (samo prethodno podesiti ogibljenje), udobnost, povlacenje sa niskih obrtaja, mogucnost kacenja kofera i tank torbe, smestaj saputnice...

Mnogo all in one! Doduse bez makadama...mada moze da sidje do plaze i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2469 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

u slicnoj sam dilemi kao ti...ali su meni na prvom mestu cbr1000f i cbr1100xx

 

Pa i ja bi radije VFR 800 Vtec, ali cemo se bolje voziti kad imamo slicne motore.

 

Kako li ce biti sa 180 na 80ks Jaooooo ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2469 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Rado bih, ali treba da se pripomogne finansijski za Pegasa. Nije los TDM, nije ruzan ima lepu liniju, a i 88konja je dovoljno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Gile, vozim TDM-a takvog `99-o godiste vec 2 sezone. Ima 80ks, a ne 88, ali mislim da je i to puna kapa, jer kad ga zavrnes ide kao blesav, ne mnogo losije od mog bivseg GPX-a 750 sa 107 ks. Ovaj sa slike je `97-o, jel tako? Ja sam mom stavio ralicu ofarbanu Max-Mayer bojom u originalne nijanse, stavio mu povisen vizir (by Ivan), nove PilotRoad 3, nosac za PMR stanicu, a od pre ima Wingrack 2 i 12v uticnicu. Iste je boje kao taj sa slike, i mislim da je prelep (mislimmm, moze to i bolje, ali ne da bude ovako univerzalna masina). Jos da mu nabacim druge izduve (originalni su mu izgleda slaba tacka-trule), Boban-sediste i bog da me vidi! :takoje: Ako nadjes dobar primerak, nemoj se dvoumiti, dosta njih - i majstora i obicnih vozaca mi je reklo da je 850 bolji zbog odrzavanja.

Moja najveca zamerka njemu je sto mi fali zvuk 4 cilindra kad ga zavrnem... :neznam:

Ova slika je sa starim koferom i gumama:

 

100_1372.jpg

photo hosting sites

 

 

Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4866 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Imao sam TDMa 850 3vd i trosio je jako puno , oko 8 l uglavnom. Ide dobro ali je posle 170 km/h tesko smaranje, mislim gubi dah.

Proveri tog TDMa TXa jel ima karbove ako ima bezi dalje jer kazes da ti je potrosnja bitna stavka.

Sada imam SVa 650 i prijatno sam iznanadjen kako lepo poteze u svim rezimima do 170 na sat ali posle toga smaranje...kao i TDM. Sv 650 bas malo trosi. A sto se mog misljenja tice, sve je dobro ali hiljadarka je hiljadarka. :care:

TDM 900 je druga prica, trosi malo,.... udoban, itd

CBF 1000 prava mera

VFR 800 isto tako.

BMWejce ne bih komentarisao , uvek me podsete na neke dedice, mada sam i je nabio 46 komada :lol: . Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

I ja sam vozio TDM 850 neko vreme i istina je da je smor na višim brzinama... Posebno bih da naglasim da nije baš preudoban za visoke i velike ljude (nizak je, puno saviješ kolena) a mislim da si ti Gile - Golem :nanana:

Trošio mi je više od 6l koji su tebi granica prihvatljivosti.

 

Podržavam TDM 900 i kao što neko reče letos - Caponord!!! Pravi motor za tebe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4866 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

To je ok mada kada treba da obidjes neki auto koji ide 130-140 pa te onako zaza, e onda treba 1000ccm ili 600 sa cetiri cilindra.... da ga obidjes ljudski a ne jedva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja