Jump to content

Moto Zajednica

ducati st2 944

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: s.selo
  • Motocikl: Ducati, Kawasaki, KTM

e jbg hehe,mlad sam ja za taj datum :neznam:...ajd zivota ti ,razmisli malo o tome pa da caskamo svi zajedno,vidis da nas je sve vise..ima ih u V.Plani 15...

 

996,748,i 900 mons,i jos 10tak u kraju1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Jel ovo postaje Ducati caffe tema ili mi se čini? :jee:

Za koju godinu, eto mene i na 916-ici nadam se, do tad gledam slike i snimke na netu :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

Bobo majstore ja jos nenadjoh prevoz da ti sibnem farove jbg...trazim,pitam pa ce se naci nesto uskoro majku mu...drugari,nije ovo tema samo za ST,svi vlasnici ducatija su dobrodosli,i ne samo...samo napred Andreja,dace bog da nam se pridruzis sto pre...mada bih ja 916 ili Djusijev 998 radije gledao na stazi nego po tim nasim putevima,kad ga budes uzjahao,bice ti jasno zasto ;)...ako vec nije jel...ja na zalost ne mogu pre maja da skoknem,a na leto nadam se i na malo duze...dolaze mi u maju ovde drugari na motorima iz bg,ako je kojim slucajem neko zainteresovan za put,nek se pridruzi slobodno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Bsamo napred Andreja,dace bog da nam se pridruzis sto pre...mada bih ja 916 ili Djusijev 998 radije gledao na stazi nego po tim nasim putevima,kad ga budes uzjahao,bice ti jasno zasto ;)

 

Znam, znaaam sve al' ljubav je to :D Yamahica mi ostaje primarni motor a Dukac će biti priča za sebe, o tom - po tom :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

sve znam...prvi put u zivotu sam seo na jedan ducati 1994 godine,i ni manje ni vise nego na monstera 900 sa velikim ventilima,prva serija...i ciao..zavrsena prica...nedugo zatim sam poceo i da radim u fabrici,mozes misliti izraz na mom licu kad me je sef uveo u fabriku,kad ono poredjani lepotani jedan pored drugog..prica mi on,objasnjava,ja klinac jbg,balavim,ni necujem sta prica...covek poceo da se smeje hehe...zinuo sam na sve to,za mene do tog momenta samo jedan daleko daleki san....kad ti udje u krv uhh...samo napred,ne odustaj..ako ikada mogu da pomognem bilo kako,pa cak i da se dotera nesto odavde,ne usturcavaj se,ok...pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Jel smemo da se oglasimo i mi hejteri dukatija ? :nanana:

 

Ima li neko da vozi dukati a da mu je sve ispravno na motoru ? :lol:

 

P.S. Ovaj post je upucen samo jednoj osobi prepoznace se... :moto3::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

prica neko ko nemoze da me isprati jednu krivinu sa 45 na sat hehe..ajde paljevino kako te zove dizalica,kad ti se gace malo naduvaju,tj kad dobijes na mudima,mozda ti dam krpu da izbrises trag na ledjima od rennsporta :nanana:....hehehe e jebacu :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

sve znam...prvi put u zivotu sam seo na jedan ducati 1994 godine,i ni manje ni vise nego na monstera 900 sa velikim ventilima,prva serija...i ciao..zavrsena prica...nedugo zatim sam poceo i da radim u fabrici,mozes misliti izraz na mom licu kad me je sef uveo u fabriku,kad ono poredjani lepotani jedan pored drugog..prica mi on,objasnjava,ja klinac jbg,balavim,ni necujem sta prica...covek poceo da se smeje hehe...zinuo sam na sve to,za mene do tog momenta samo jedan daleko daleki san....kad ti udje u krv uhh...samo napred,ne odustaj..ako ikada mogu da pomognem bilo kako,pa cak i da se dotera nesto odavde,ne usturcavaj se,ok...pozdrav

 

Ok, a pošto je ovo postala zvanična BJB Ducati tema, daj napiši nešto o tvom poslu, fabrici, šta, kako :) Moram priznati da sam ljubomoran na tebe :D

 

Nema odustajanja, pitanje je samo vremena, a za dovoženje motora te imam u vidu, javiću ti se svakako! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ehh..davno to bese...prvo sam rintao kod sestre u restoranu dok nisam dobio papire.posle nekoliko meseci predjem preko puta u ducati energiju jer je gazda dolazio da klopa pa mi ponudio mesto.u ono vreme je kupovao fabriku u kranju,u sloveniji pa je valjda mislio da me salje tamo,ko ce ga znati...ducati fabrika je posle drugog svetskog rata podeljena na dva dela posto je familija ducati bukvalno bankrotirala i povukla se u toskanu gde i danas zive neki od njih,inace imaju titulu cavaliere,nesto kao sir u engleskoj...sad su bukvalno dve fabrike odvojene zidom.enerdija pravi elektronske stvari,cuvena paljenja dicati i platine koje koriste tomosi.prave jos raznorazne kondenzatore,pocevsi od neon sijalica,pa preko mikrotalasnih rerni pa do onih ogromnih za zelesnicu...verovao ili ne,maltene sve sam ih pravio...e inda se desilo to sto se desilo jbg...dolaze u restoran na klopu i oni iz ducati moto,generalni,vlasnici,direktori kojekakvi i tako...i kako sam radio uvece kao ekstra i u restoranu pored fabrike,upoznao sam polako generalnog direktora...onda je cuo od moje sestre da ja radim pored njih pa me jednog lepog dana pitao dal bi voleo da radim sa motorima posto mu je moja sestra verovatno izbrbljala da obozavam motore...nisam mogao da verijem sta me covek pitao,i to ne bilo koji covek...zakaze mi sastanak kod njih u kancelariji za personal,odem,sve prodje ok i ja za nekih mesec dana predjem tamo...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

onda sam poceo da radim pored montazne linije 916...radio sam sa jednim mehanicarom koji mi je bio do pupka.radili smo kompletiranje motora koji su sisli sa montazne trake nekompletni...kad sam ja usao u fabriku,ducati je tada izlazio iz jedne jako velike finansijske krize,nije bilo delova je se nije placalo dobavljacima...pa je tu bilo punih ruku posla,i za dosta prekovremenog rada...tu sam naucio prvo o tim masinama i motorima...tu sam boga mi radio nekih 6-7 meseci dok nismo ocistili sve...posle sam bio neko vreme u montaznoj liniji,neki mesec na liniji 916-748,posle isto na monsteru pa dalje na supersportu..kasnije su me odveli u odeljenje gde se montiraju masine pa sam radio masine isto tako...e proslo je tu skoro dve godine od tog mog setkanja tamo i amo da bi mene i jos dvojicu odveli u odeljenje gde se testiraju novi materijali za serijski motorcikl....tu smo dobili nalog da ucestvujemo u pravljenju jednog prototipa koji se zove ST,Sport Touring ....tu smo proveli oko 4 meseca,napravili smo tri komada,000010,000011 i 000012 koji ja posedujem...sa sve 5 inzenjera oko nas koji su samo cutali i postavljali odredjena pitanja...dobili smo 3 masine gotove na postolju,samo smo sklapali ciklistiku,kablove i sve ostalo od motorcikla sto su nam spremili pa dok sklapas prvi,prave se prepravke za drugi tako da bi treci bio definitivan koji ce se praviti serijski,mada ni on nije,bio je izmenjen dok nije bila gotova linija...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

kad smo ih sklopili,upalili i nastelovali kako se to tamo radi,pocele su probe na ulici...nas trojica smo zavrsili kod tehnickog direktora da zavrsimo posao do kraja i da nam kaze ko ce gde da radi posle svega toga...jednog su poslali u kontrolu kvaliteta za taj model,drugi je bio sef linije za taj model a ja sam bio onaj koji je krpio sve nedostatke prilikom montaze,a bilo ih je koliko hoces...kasnije smo poceli da pravimo montaznu liniju za inzenjerima zaduzenim za to..to je bilo pet puta teze nego pretjodni posao...treba odluciti sve stanice,tj gde se sta montira pa nastelovati na odgovarajuci kilo sve pneumatske alate,spremiti celu liniju,a najvise problema je davala masina za ubrizgavanje tecnosti za hladjenje,ista ona sa drugih linija ali na ovoj nije htela da radi kako treba pa smo napravili neke izmene po kojima su skrojili novu masinu tamo gde je prave jel...onda je davao problem kompjuter koji racuna kolicinu tecnosti,pa zovi tehnicara da dodje i radi sa nama dok se sve ne nasteluje i radi korektno...jbg,ko to voli,nije mu tesko....e kad je to zavrseno,motori su stigli sa testiranja svega i svacega,narucuje se meterijal i zaposljavaju se novi radnici.pa onda uci sve nove kako se i sta montira,podgrupe pa linija i jbg...potrajalo je to do polovine 97 kad je i zvanicno pocela proizvodnja...e kad sam to zavrsio,dobio sam jedan magacin u starom delu fabrike gde su bili sve motori za dovrsetak ili popravku....i tu sam boravio podosta vremena,od 6 ujutro,do 9 uvece ponekad...i svaka subota naravno....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

svaki vikend ides kuci motorom ali si obavezan da napravis 500 kilometara inace ti vise nedaju...daju ti motor laboratoriju na kojem se testiraju more delova sto nije bilo bas uzivanje svaki put jer se ide napolje i kad je minus i kad je plus 40,kisa vetar....eto tako...kasnije sam prestao da radim tamo i otisao u autoprevoznike.....i sad neko od nasih ovde cita ovo i pita se koji si ti zemljace film gledao jel hehehe...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

aaa hahaha a jeba te vrag :hej:...jesam brate,to sam morao jbt..prosto te sve mami da postanes expert hehe....sad ces i ti jos malo samnom na barolo i formaggio di fossa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ronny druze,posto si pokrenuo ovu pijanku ovde hehe,red bi bio da u naslovu dodas i Ducati caffe' kad se svi vec pitaju jel to :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

a moze i tako...kako god.ja se bas ne razumem u ta otvaranja ovde,tj nisam nikad..ako znas kako,slobodno otvori pa da krenemo...i Djusy,ostavi mi broj mobilnog na pp,mozda cu pola meseca da skoknem u bg pa da se vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Vaximo, samo pisi, brate i ne stidi se 1moto3.gif A koliko ce nas biti ljubomorno, ne brigaj. Sreca je nasa da te imamo na ovoj temi! A ja sam se ljudi danas tako dobro izvooozaaaooooooooo da vam to ne mogu recima opisati!! Moje prvo celodnevno iskustvo sa ST2 i Ducatijem generalno :D Moram da kazem da sam ooooodusevljen! Rezim rada na slabijim obrtajima, rezanje na visim obrtajima, kako vuce, kako je lak za upravljanje, kako lezi u krivinama(uprkos gumama iz 04., cak i sto nisu vozene, MATORE SUUUUU) Koliko mu prija saputnik,... Ma pisacu sutra opet, sad sam obuzet fantasticnim prvim utiskom, sad sam zaljubljen na prvi krug i sad znam da nisam bio u pravu dok sam vozio Suzuki SV i tvrdio da je to najbolji motor, a da je Ducati samo za pozere i Novosadske parizere :D Covek se uci dok je ziv, a meni je ovo jedna od najdrazih lekcija u zivotu 1moto3.gif Pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

hehe ako druze,samo se vozaj,taj motor prosto trazi drum...ne voli da stoji,place ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja