Jump to content

Moto Zajednica

sprej za ciscenje karburatora Bardahl

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Vredi li ovo kupiti? post-10373-0-80706000-1342867815_thumb.jpg

 

Pomaze ili je samo za izvlacenje para?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Treba da valja ! Ja sam pre 20 - tak godina pazario neki auto i u gepeku je bio jedan sprej za ciscenje karburatora ( neznam dal bas od ove firme ) . Bio je star i sav olupan od truckanja u gepeku i nisam nesto ocekivao od njega. Kad sam cistio karburator od motora, setim se spreja, uzmem i ospricam karburator, sva prljavstina je spala, a karburator naizgled delovao kao nov. Potom sam uzeo cevcicu od WD 40 ( jer nije bilo od ovog spreja ), pa mu prosprico sprej kroz sve kanale i dizne i motor mi se bukvalno preporodio !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ja ga imam i vrlo sam zadovoljan.Kad god rasturam karbove svaku diznu svaki kanal poprskam i vrlo lepo ih procisti.Kad malo nesto neradi kako treba na vruc motor skines filter vazduha i njegovo kuciste naprskas sprejem.Upalis motor/malo teze upali/ i on odmah promeni rad te sitne necistoce ocisti bez da se rastura karb

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi
UPOTREBA: Zagrejati motor I nakon toga skinuti filter za vazduh. Naprskati preparat kroz ventil za dovod vazduha do delova karburatora sve dok naslage prljavstine ne budu uklonjene

 

Malo mi je nejasno ovo uputstvo!

 

@RAJA Moze li ovo malo detaljnije : upaljen ili ugasen , koliko spreja ... ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskoriti taj sprej za ciscenje svih kanala kuda prolazi vazduh,, tj upalis motor i lagano ga turiraj da bi otvorio leptir na karburatoru i po malo prskaj po leptiru i unutar usisa,,ne mnogo , znaci gas i prsnes .pa sekund dva pustis da proguta a mozda i zatrokira pa pukne iz auspuha nista strasno , i ponovis to vise puta.. cemu sluzi ? sluzi za skidanje masnoce, garezi i sve ostale prljavstine sa leptira,kanala usisa, i garezi pod pecurkama usisnih ventila..

dok je karb kompletan cistis samo kanale vazduha..a ako ga skines i rasturis onda cistis i ostale kanale od goriva...

Da bi ocistio i kanale goriva sipaj u rezervoar tecnost za ciscenje karburatora imas ih raznih i sa cenom i kvalitetom i u raznim omerima naspram goriva...time cistis sve kanale,dizne itd kud gorivo prolazi a takodjer i pecurke tj siceve ventila...

Znaci sprej +cistac za gorivo =nema rasturanja malo komfornije i malo manje efikasnije ali zanemarivo, i malo skuplje zbog cene spreja i klinera

Rasturanje =temeljnije ciscenje,vise zajebancije i masnijih ruku ,jeftinije (jer karb mozes da operes i ocistis raznim drugim jeftinijim sredstvima) naravno ako se razumes u sastavljanje istog ;) ako neznas moze da bude mnogo skupa zajebancija :lud:

Nadam se da sam pomogao

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da iskoristim naslov, koje sredstvo se pokazalo dobro za ciscenje naslaga u karburatoru koje su nastale od dugog stajanja i starog benzina? Dobro znam ultrazvucne kade, provereni majstori kao dr Bokilic su odgovor ali mene zanima za uradi sam varijantu. Znaci skidanje i fizicko ciscenje naslaga a ne ono prskanje kroz filter dok motor radi. Mislim da na NIS pumpi ima K2, mozda po nekim radnjama ima jos neko sredstvo ali kod mene je izbor verovatno skroman. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Akra K2 ti nece.mnogo pomoci, ona odlicno odmascuje ali karb nece skroz ocistiti. Ja koristim (uz UZ kadu) i carb cleaner iz Wurtha. Radi odlicno. A verujem da bilo koji carb cleaner od "brendiranog" proizvodja, isto radi dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Naocare na oci i prskaj, carb cleaner u spreju kao sto drugari rekose...
Pazi da ne dodje u kontakt sa gumom!!!
Znaci, rasturis, poodvijas dizne, skines plovke i igle istih zajedno sa telom, odozgore obavezno skines dijafragme i vakuumklipove.

Dizne stavis u rakijske (staklene) casice koje obelezis markerom sa kog su tela slinute, naprskas cleanerom (da ih prekrije tecnost)i ostavis.

Uzmes sada tela karburatora i prskas, ja volim da prvo sve potopim u 2l nitro razredjivaca pa nekom cetkicom ocistim i spoljasnost i ono sto vidim.
Prskas u svaku rupicu sa svih strana, ponavljam, naocare neke na oci, ne pitaj zasto naglasavam default_0namigivanje.gif

Sve lepo kompresorom na kraju izduvas, sklopis i na pokretne delove spolja po kap sintetickog ulja (licno koristim silikon u spreju).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ima blizu mene na pumpi Valvoline neki, ne znam vredi li. Moguli da skinem odozgo gume i one iglice ispod plovaka sa gumenim vrhom pa ostalo da potopim u Axel Sgrasso za ciscenje rerni? Kazu da bas dobro cisti i rastvara necistocu iz karburatora, nego ne znam da nece da osteti nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Hoce, ne smes ih potapati bez rasklapanja. Svi gumeni delovi nastradaju. A ima ih dosta, od iglica plovaka, o-ring gumica, sauga...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova

Imam ja K2. Treba paziti na one membrane karbova, cuo sam da one hoce da stradaju a znamo svi da nisu jeftine. Sada da li je to mit ili istina ne znam. 

 

Ja sam ovde otvorio temu gde sam potapao gumice u Axel, brake cleaner i carb cleaner i niti jedan proizvod ih nije ostetio nakon stajanja gumica u rastvorima. Vizuelno boja rastvora nije dobila crnu boju od gumica niti su gumice promenile dimenzije. 

Tako da je mit kako ce Axel i sl. da pojede o ring od lanca budalastina. 

 

Sto se karburatora tice, kazes jedino bih se plasio za te membrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja planiram da taj motor odradi dr Bokilic kada dodje vreme ali bas volim to sam da cackam, uzivam (a ponesto naravno i zajebem pa se iznerviram a kao to mi je terapija za smirivanje). A i osecaj kada upalim neki motor posle vise godina nema cenu, merak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

E ovako, malo sam eksperimentisao, uzmem 2 solje, zalepljen tanak sloj zute boje unutra, kao da je solja necim lakirana. U jednu naprskam ovaj carb cleaner Valvoline i nista, brisem, nista. Znaci bio je svez i  benzin u njima kada sam istocio stari i ni on to nije razlozio. U drugu prsnem Axel i on joj j.... kevu i tri kolena unazad, ma nova solja. Tako sto rece kolega iznad, ako ovaj Axel nije opasan za gumene delove (mada sam pazio i ispirao ako negde ode) onda bolje sredstvo od ovoga za prljavstinu na celokupnom motoru ne postoji. Ma ja sam odusevljen sredstvom. Secam se da ga je jedan serviser fotokopir aparata koristio za plastike spolja koje su bele pa pozute vremenom, kaze isti efekat kao sredstvo za to koje je bar 10 puta skuplje. Tada smo probali stari onaj CRT monitor za komp koji je nekad bio bele boje pa od vremena pozuteo, od Axela opet pobeli neverovatno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ja koristim MANNOL Carburetor Cleaner, kosta 220-250 dinara i lepo radi posao. Obavezno zastitne naocare kad se radi njime.
Gumice ionako skidate jer u svakom slucaju morate da rasturite karburator ako planirate da ga ocistite kako treba.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja