Jump to content

Moto Zajednica

Luftiranje kočnica

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Kako je KLE poznat po slabim kočnicama odlučio sam da stavim teflonsko crevo koje mi je napravljeno kod " Boban-sajle ". Izgleda odlično, dužina 120 cm, sve kao da je original. Dok sam čekao da mi crevo stigne oprao sam sa Valvoline Brake Cleaner klešta, pločice, glavni kočioni, rezervoar za ulje.

 

Kada sam sve namontirao nasuo sam novo ulje u rezervoar , odvrnuo šraf za luftiranje i očekivao sam da se nivo ulja smanjuje jer se puni crevo i klešta. Medjutim nivo ostaje isti i nakon nekoliko stiskanja poluge kočnice. Odvrnem donji kraj creva koji je na kleštima, mislim sad će da krene ulje, kad ono ništa. Stisnem nekoliko puta polugu i opet ništa. Nivo ulja u rezervoaru je isti. Odvrnem ja i gornji deo creva, kod rezervoara, stisnem polugu i opet ništa. Ulje neće da krene napolje.

 

E sad ja Vas pitam u čemu ja grešim?

 

Ovo sam radio na autu i nisam imao nikakvih problema, radio sam i na GPZ davno kad sam ga imao.

 

KLE je 2003 godište ako je bitno ali misli da na kočnicama nisu radili ništa od prvog modela 1991 ( kamo sreće da jesu ).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da je MZ u pitanju zamenio bih gumice jer kada na drukanje ručke uz odvrnuto crevo ništa ne izlazi, nema šta drugo.

 

Neznam kako ta tečnost za ispiranje utiče na gumice, trebalo bi da je za to namenjena ali...  ???

 

Majstori obično saveruju da se gumice ne izlažu nekim drugim tečnostima sem propisane vrste AT ulja jer su gumice za nju pravljene i teško podnose bilo šta drugo. Opet, to je mišljenje ''stare škole'', sada postoje kvalitetniji materijali pa i ta sredstva za ispiranje sa kojima ja nemam iskustva ali nemam ni poverenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja